• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.600 acteurs
  • 199.106 gebruikers
  • 9.378.049 stemmen
Avatar
 
banner banner

Thomas & Friends: King of the Railway (2013)

Animatie / Familie | 62 minuten
2,75 2 stemmen

Genre: Animatie / Familie

Speelduur: 62 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Rob Silvestri

Met onder meer: Mark Moraghan, Martin Sherman en David Bedella

IMDb beoordeling: 6,4 (407)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Thomas & Friends: King of the Railway

Thomas ontdekt mysteries uit het verleden en moet een nieuwe vriend uit de brand helpen. Hij moet een verwoest kasteel redden en vindt mogelijk zelfs schatten wanneer Sir Robert Norramby naar het eiland van Sodor komt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Narrator (stemrol)

Thomas / Percy / Diesel (stemrol)

Victor (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

De dvd titel is De koning van het spoor. De film begint met een intro en daarna volgen pas de geheel Nederlandse begintitels net al de aftiteling. De verteller is weer Michiel de Jong. De dvd is Nederlands gesproken.

De film start met geschiedenis over toen er nog geen stoomlocomotieven waren maar ridders op het eiland Sodor. De kroon van de koning werd gestolen, de daders gepakt maar de kroon spoorloos. Dit is wel erg voorspelbaar hoe dat gaat aflopen maar voor kinderen natuurlijk niet. Het kasteel staat als ruïne nog op het eiland. Een graaf, een vriend van de dikke controleur, komt naar het eiland om het kasteel op te bouwen. Hij heeft een heleboel kostbare zaken uit het verleden meegenomen, o.a. ook één van de oudste locomotieven, de Rocket met de naam Stephen. (Deze naam zal denk ik gebaseerd zijn op George Stephenson, de uitvinder van de eerste stoomlocomotief). De bedoeling van de graaf is een openluchtmuseum te maken voor toeristen die naar Sodor komen. De graaf heeft ook nog een privé spoorlijn op Sodor met een locomotief, genaamd Millie.

Er zitten drie liedjes in de film, zodra de 3 locs aan elkaar zijn gekoppeld, bij de reddingsactie van Stephen en aan het eind met de race.

Het tekenwerk is best matig, vergeleken met een aantal andere Thomas, langere films die ik heb gezien en het verhaal behoorlijk doorsnee. Maar goed kinderen zien zo'n film natuurlijk door heel andere ogen. Gek is dat de wielen van Stephen hier soms ook achteruit draaien (net als in veel oude films met oldtimers) ook staan ze een keer stil terwijl locomotief rijdt, hieraan kun je zien dat de animatie niet erg goed is.
Zoals bijna altijd zijn details, zoals het spoorwegpersoneel die gewoon serieus aan het werk is, hier ook leuk om te zien. Net als de (Engelse humor) van de dikke controleur. De vriendelijk graaf is ook leuk. Het laatste gedeeltelijk met reddingsactie is eveneens leuk. Thomas, de belangrijkste locomotief natuurlijk ook maar Percy, zijn vriend, heeft hier ook een vervelend stemmetje. Het slot met liedje met race net als tussen de stoomlocomotieven is toch iets wat je werkelijk in de meeste familie-animaties van de ? laatste ? jaren tegenkomt net zoals kinderen die door de supermarkt rennen.

Ondanks opgesomde pluspunten als geheel toch één van de minste Thomas films die ik heb gezien, van deze zeer lange succesvolle reeks korte en lange films. Misschien komt dit ook wel door al te veel vertelling en dialogen in de film en krijg je het idee dat verhaal beter tot zijn recht komt in een korte aflevering dan in een lange film als deze. Ook is het vaak wat te serieus ondanks vrolijk karakter van de film. Een leuk gedeelte, zoals toespraak door dikke controleur voor de graaf, die vervolgens denkt dat het voor iemand anders is, zoiets komt in vergelijking hier ook te weinig voor.