• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.648 acteurs
  • 199.107 gebruikers
  • 9.378.059 stemmen
Avatar
 
banner banner

Captain Phillips (2013)

Biografie / Actie | 134 minuten
3,82 3.032 stemmen

Genre: Biografie / Actie

Speelduur: 134 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul Greengrass

Met onder meer: Tom Hanks en Barkhad Abdi

IMDb beoordeling: 7,8 (516.308)

Gesproken taal: Engels en Somalisch

Releasedatum: 21 november 2013

Plot Captain Phillips

"Out here survival is everything."

De film is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van Richard Phillips, kapitein van het vrachtschip Maersk Alabama. In 2009 werd dit schip door Somalische piraten gekaapt en Phillips gaf zichzelf op als gijzelaar, om zijn bemanning te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Banjo

Banjo

  • 2035 berichten
  • 4296 stemmen

ik heb hem net gezien in de bioscoop!

en ik vond hem geweldig!.

4 1/2 ster


avatar van mordang

mordang

  • 126 berichten
  • 989 stemmen

Goede film met een paar zeer goede acteurs die de gebeurtenissen zeer realistisch neerzetten, in hoeverre dat realisme de werkelijkheid van de individuen volgt weet ik niet, maar vindt ik ook niet zo belangrijk. Het is dan ook geen historisch document, maar een actiefilm.

Het is duidelijk dat de goede afloop zich leent voor een successtory, met daarin een hoofdrol voor de Amerikaanse navy. En waarom niet? Lekker doen.


avatar van robertvanmourik

robertvanmourik

  • 174 berichten
  • 244 stemmen

topfilm..snap niet dat er mensen zijn die zitten te zeuren over de voorspelbaarheid van de film -_-

verder top film met zeer goed acteerwerk

5*


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Heerlijk spannende drama/actiefilm.

Spanningsboog blijft gedurende film continue hangen waardoor je als kijker op puntje van de stoel blijft zitten. De dikke 2 uur en een kwartier zijn zo voorbij.

Tom Hanks blijft een top acteur en zet uitstekend kapitein Philips neer.

Pluspunt van de film is dat somaliers ook daadwerkelink somalisch praten zodat de geloofwaardigheid gewaarborgt blijft.

4.5*


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Goede film, met een niet al te bijzonder verloop van het verhaal. Maakt weinig uit, de film is mooi gemaakt, Greengrass weet de spanning goed op te bouwen en Tom Hanks speelt erg sterk. Laatste scéne dat Hanks bij de verpleegster zit is de beste scéne uit de hele film wat mij betreft. Klein kippenvelmomentje. Heb me goed vermaakt. Makkelijke voldoende voor deze Captain Phillips.


avatar van Jaarme

Jaarme

  • 105 berichten
  • 87 stemmen

Zeker een van de betere films van het jaar,

4.5


avatar van DarkElement

DarkElement

  • 78 berichten
  • 73 stemmen

Naar aanleiding van de hoge cijfers hier maar eens bekeken en was ook zeer onder de indruk van beide kapiteins! Ik geef deze dan ook rustig 4,5 sterren.


avatar van willemfilm

willemfilm

  • 671 berichten
  • 689 stemmen

Brabants schreef:

(quote)

Juist! Dat heb ik eerder in dit staartje ook vermeld. Iedereen heeft lof voor Hanks en dat is ook zeer terecht. Maar dit succes was nooit een feit geweest zonder Barkhad Abdi en de andere Somalische kapers. Barkhad Abdi noem ik met naam omdat hij toch echt de beste was. Wat een acteur zeg.

had ik niet gezien. Maar dan zijn wij het eens. Groet.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8161 stemmen

Paul Greengrass weet goed hoe hij een waargebeurd verhaal op een boeiende wijze moet vertellen, zo bewees hij al met United 93, wat ik nog altijd zijn beste film vind.

Captain Philips is niet van dat niveau, maar verder gelukkig wel behoorlijk goed te noemen. Tom Hanks is geen persoonlijke favoriet, maar hier speelt hij erg sterk. Ik zal al snel niet meer naar Hanks te kijken, maar naar zijn personage, dat is altijd een goed teken. Maar het spel van de piratenleider, gespeeld door Barkhad Abdi is misschien nog wel beter. Hij heeft ook in het echt een Somalische achtergrond, evenals de rest van zijn bemanning en dat maakt het allemaal net wat authentieker. Daarnaast weet ook hij zijn personage een fijne invulling te geven.

De loop van het verhaal is wel vrij voorspelbaar, maar desondanks slaagt Greengrass erin om het grotendeels boeiend te houden. Alleen in het middengedeelte zakt het op een gegeven moment nogal in. Dat wordt echter goed gemaakt met het laatste gedeelte, dat behoorlijk spannend is. Verder trapt Greengrass ook niet in de valkuil om goedkoop sentiment toe te voegen, iets wat diverse keren gemakkelijk zou kunnen, maar weet hij continu de focus op de kern van het verhaal te blijven leggen. De bijpassende soundtrack is aardig, niet super en het camerawerk is ook erg verzorgd en ook typisch Greengrass. Handheld en vrij dicht op de actie, waardoor je er erg bij betrokken wordt.

Ja zeker niet slecht dus. De ruime twee uur dat Captain Philips duurt, vliegen vrij snel voorbij. Er zijn nauwelijks minpuntjes en het is allemaal goed en vakkundig gemaakt, met prima acteerwerk en vrij authentiek ook.

3,5* ruim


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

willemfilm schreef:

had ik niet gezien. Maar dan zijn wij het eens. Groet.

Honderd procent!


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

"INTENS".


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Paul Greengrass doet het toch maar weer. Sterke film en een uitstekende Tom Hanks!

Ik volg volledig de mening van Spetie verder.

3.5*


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Captain Phillips is een zeer sterke film met wederom een perfecte Tom Hanks. Naast Hanks en een prima bemanning weten met name de acteurs die de Somalische piraten spelen te imponeren. De helft van hun acteerwerk wordt eigenlijk al gedaan door hun gezicht. Philips (het elektronicamerk, niet de kapitein) had vroeger een reclame voor scheerapparaten met de slogan: "before you say one word, your face will say it all.". Deze piraten zijn de meest authentieke badguys in jaren. Waar vind je dat soort lui?

De film opent met het begin van een dagelijkse werkdag - zowel voor Phillips als voor de piraten. De één praat over koetjes en kalfjes met zijn vrouw in de auto, voor de andere is de dag net zoals alle andere dagen: een strijd om te overleven.

Wat volgt is een spannende film die ondanks dat je misschien de afloop kent, toch spannend blijft. Met name het laatste gedeelte is erg sterk. Het slotgedeelte is erg lang gerekt maar zo is het waarschijnlijk echt gegaan. Dit draagt bij aan de geloofwaardigheid van het geheel. De film maakt hier goed gebruik van de bovengemiddelde speelduur. Het is goed in beeld gebracht, nergens onoverzichtelijk of nodeloos gebruik van handheld shakycam. Gewoon degelijk en vaak van zeer dichtbij.

Het mooie is dat ik dit verhaal al volg vanaf het moment dat het in het nieuws was. Ik vond het toen zo'n bijzonder verhaal dat ik hoopte dat er een film van zou komen en die kwam er - met niemand minder dan Tom Hanks.

Tom Hanks kan ik in slechts weinig films zien als iemand anders dan Tom Hanks maar hier is hij echt Captain Phillips - misschien komt dat ook een beetje door zijn baard. Hij zet een geloofwaardige kapitein neer, moedig maar nergens overmoedig en in de laatste 10 minuten laat hij zien echt één van 's werelds beste acteurs te zijn.

4,5 sterren


avatar van klevi

klevi

  • 32 berichten
  • 133 stemmen

Met schaamte moet ik zeggen dat dit de eerste film is die ik heb gekeken van Greengrass ( dan tel ik de Bourne films en United 93 niet mee die ik wel heb gezien maar zo jong was dat ik me het al niet meer herriner).

Het begon naar mijn mening allemaal een beetje ongemakkelijk, de dialoog met Phillips en zijn vrouw in de auto vond ik erg ongemakkelijk en geforceerd. Als we overschakelen naar Somalië zit de spanning er echter wel gelijk in, vooral de scene waarin de crew wordt samengesteldt.

Vanaf het moment dat de Mearsk vertrekt komt de film in het dreigende sfeertje wat hij gedurende bijna 2 uur vasthoudt. De achtervolgingen zijn nagelbijtend spannend en hier draagt de soundtrack ook aan bij.

In het midden heeft de film een piepkleine inzakking maar daar werd ik me eigenlijk pas echt van bewust tijdens de herziening. Het einde had ook misschien iets spannender mogen zijn en doet onder aan de spanningsboog van de rest van de film.

Het einde-einde was echter wel erg sterk & emotioneel, acteerwerk fantastisch en ook een eervolle vermelding voor de Somalische Piraten.

Al met al ijzersterke vreselijk spannende actie-thriller die een paar piepkleine steekjes laat vallen ( voor de muggenzifters ).

4.5*


avatar van Lewis-06

Lewis-06

  • 396 berichten
  • 0 stemmen

ik snap niet wat mensen hier spannend aan vinden. dit is een doorsnee film.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1540 berichten
  • 1366 stemmen

hartstikke goede en spannende film.

lang geleden dat ik 4 sterren voor een film geef.

een geweldig spelende Tom Hanks

echte aanrader


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4898 stemmen

Lewis-06 schreef:

ik snap niet wat mensen hier spannend aan vinden. dit is een doorsnee film.

Ja als ik dat elke dag zou meemaken, zou ik er ook geen flikker meer aan vinden


avatar van Cleanshot

Cleanshot

  • 657 berichten
  • 1330 stemmen

Goede film, goed acteerwerk van Hanks en de leider van de piraten. De rest had net zo goed thuis kunnen blijven...


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1604 stemmen

Weer een goede rol van Tom Hanks in een spannende film. Goed spel ook van de piraten.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Captain Phillips was een betere film dan ik verwachtte en dat komt doordat de spanning uit onverwachte hoek kwam. De afloop hier wist ik min of meer al, waarmee ik bedoel dat ik wist dat Phillips het ging redden. Dan kan het nog steeds spannend zijn natuurlijk, maar de verrassing is dat ik hier vooral in spanning zat in wat er zou gaan gebeuren met de piraten (wat ik dus vooraf totaal niet wist).

Wellicht is het een onbewust effect van het dubbele perspectief (van zowel Phillips als de piraten) van de film dat ik net zoveel te doen had met de overvallers als met de held. Natuurlijk begaan de Somaliërs hier de misdaad, maar de film weet goed het gevoel van wanhoop dat aan de daad vooraf ging voelbaar te maken, vooral door zeer simpele, maar vooral natuurlijke en effectieve dialogen. Het is een beetje zoals veel misdaadfilms, we pikken het van de hoofdpersonages omdat we weten waarom ze het doen. Belangrijk is hier ook dat eigenlijk vanaf het begin de piraten de underdog zijn. Gewoonlijk bij zo'n film zou de kapitein degene zijn die kansloos lijkt, maar hier zijn eigenlijk vanaf het moment dat ze het Amerikaanse schip zien de piraten in de zwakste positie. Als dan ook nog het leger nadert wordt bij hun de spanning voelbaar. Geen idee hoe bewust Greengrass zich was van dit effect, maar het was er zeker en het maakt de film een stuk sterker.

Het moet ook gezegd worden dat nieuwkomer Barkhad Abdi hier een enorme meerwaarde is. Zijn spel is volkomen natuurlijk en past goed in de realistische filmstijl van Greengrass, alsof ze werkelijk zo'n piraat gebruikt hadden voor de film, maar wel een met een verrassende, zei het ruwe, intelligentie. Een ster als Hanks had niet bij de stijl kunnen passen, maar dat valt mee. Die geeft hier ook de acteerprestatie van zijn carrière wat mij betreft. Vooral die paniekaanval en shock aan het einde zijn indrukwekkend.

Verder zet Greengrass zijn stijl van zijn voorgaande films voort. Dat past gewoon erg goed bij dit soort projecten, die ruwe, losse filmstijl. Op een bepaalde manier weet Greengrass die documentaire handheldstijl veel natuurlijker te gebruiken dan praktisch iedere andere regisseur, maar waar het 'm in zit weet ik niet precies.

Tot slot nog een anekdote: een vriend van mij zag deze in een zaal in New York. Toen de drie piraten uiteindelijk werden doodgeschoten werd er luid geapplaudisseerd door het publiek, waardoor mijn vriend de film, die hij verder heel goed vond, met walging verliet. Ik zag Captain Phillips ook in een volle zaal in New York, maar gelukkig klapte er niemand bij dat moment. In plaats daarvan stilte, alsof iedereen in een staat van shock was. Toch gek echter dat die uitbundige reactie mogelijk is bij een film met deze opbouw. De haat voor dergelijke piraten zit kennelijk diep geworteld bij velen.
4*


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Captain Pervert schreef:

Deze piraten zijn de meest authentieke badguys in jaren. Waar vind je dat soort lui?

Kapringen.


avatar van Hedser

Hedser

  • 36 berichten
  • 1263 stemmen

The One Ring schreef:
Tot slot nog een anekdote: een vriend van mij zag deze in een zaal in New York. Toen de drie piraten uiteindelijk werden doodgeschoten werd er luid geapplaudisseerd door het publiek, waardoor mijn vriend de film, die hij verder heel goed vond, met walging verliet. Ik zag Captain Phillips ook in een volle zaal in New York, maar gelukkig klapte er niemand bij dat moment. In plaats daarvan stilte, alsof iedereen in een staat van shock was. Toch gek echter dat die uitbundige reactie mogelijk is bij een film met deze opbouw. De haat voor dergelijke piraten zit kennelijk diep geworteld bij velen.

Misschien gek inderdaad als je kijkt naar hoe Greengrass de piraten neerzet, maar ik kan me heel goed voorstellen dat de kijker toch de piraten als de bad guys ziet. Als je er objectief naar kijkt zijn zij het toch die de misdaad begaan. Bovendien zijn Amerikanen toch vrij patriottisch. Ondanks dat is het applaudisseren tijdens een film trouwens ook heel normaal in Amerika. Ik kan me herinneren dat ik The Avengers bekeek temidden van zo'n 200 Amerikaanse studenten die allemaal intens meeleefden en de Avengers op het laatst bijna een staande ovatie gaven.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Brabants schreef:

(quote)

Kapringen.

?


avatar van John Milton

John Milton

  • 24230 berichten
  • 13396 stemmen

Snap je niet wat hij met Kapringen bedoelt of ben je het er niet mee eens?


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4647 berichten
  • 2101 stemmen

Oh het is een Deense film. Ik dacht een spelfout en dat hij kapingen bedoelde - nogal flauw, want ik ben echt benieuwd hoe je het als Somalisch skelet vanuit een zandbak schopt tot de rode loper.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Hedser schreef:
(quote)

Misschien gek inderdaad als je kijkt naar hoe Greengrass de piraten neerzet, maar ik kan me heel goed voorstellen dat de kijker toch de piraten als de bad guys ziet. Als je er objectief naar kijkt zijn zij het toch die de misdaad begaan. Bovendien zijn Amerikanen toch vrij patriottisch. Ondanks dat is het applaudisseren tijdens een film trouwens ook heel normaal in Amerika. Ik kan me herinneren dat ik The Avengers bekeek temidden van zo'n 200 Amerikaanse studenten die allemaal intens meeleefden en de Avengers op het laatst bijna een staande ovatie gaven.


Dat van dat klappen in Amerika weet ik, maar alles heeft zo zijn tijd en plaats en de timing in Captain Phillips leek me wat ongepast.


avatar van alfie

alfie

  • 40 berichten
  • 31 stemmen

verassende film verveelt geen moment


avatar van snarfje5508

snarfje5508

  • 394 berichten
  • 391 stemmen

Prima rolprent. Hanks laat maar weer eens zien hoe je een rol geloofwaardig neerzet. Geen moment verveeld, geen onnodige sensatie. Ik houd sowieso van films die gebaseerd zijn op een waargebeurd verhaal. Probleem van de piraterij en de vasthoudendheid van de Somaliërs komt goed aan bod.


avatar van Koen87

Koen87

  • 437 berichten
  • 1244 stemmen

Prima film waarin Hanks een sterke rol neerzet. Het is weliswaar wat sentimenteel en zelfs wat chauvinistisch neergezet, het stoorde me minder dan wat ik had verwacht. Afijn, ik kan slecht inschatten of de wijze waarop de Somaliërs neergezet werden of dat overeenstemt met de werkelijkheid.


avatar van Awasiku

Awasiku

  • 102 berichten
  • 0 stemmen

Tom Hanks ,Barkhad Abdi , Barkhad Abdirahman op het schip van Kapitein Greengrass .

Je wordt als het ware ook meegegijzeld met Captain Phillips gedurende de hele speelduur van 134 minuten

Gewoon gaan zien...., Irish ....no worry...,is gonna be fine !