• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.221 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.198 stemmen
Avatar
 
banner banner

Predestination (2014)

Sciencefiction / Thriller | 97 minuten
3,31 1.187 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Australië / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Spierig en Peter Spierig

Met onder meer: Ethan Hawke, Sarah Snook en Noah Taylor

IMDb beoordeling: 7,4 (331.177)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Predestination

"To save the future he must reshape the past."

Middels verschillende tijdreizen probeert een agent van een geheime overheidsorganisatie zijn carrière bij de rechtshandhaving voor eeuwig te garanderen. Bij zijn laatste opdracht moet de agent die ene crimineel, die hem gedurende zijn hele carrière te snel af is, zien te vinden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

The Bartender

The Unmarried Mother

Mr. Robertson

Mrs. Stapleton

Dr. Belfort

Dr. Heinlein

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van eltorro

eltorro

  • 898 berichten
  • 3054 stemmen

Klinkt goed en de regisseurs hebben al overtuigd, dus ik ben benieuwd.


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

Mijn interesse is ook gewekt.


avatar van deLeeuw

deLeeuw

  • 678 berichten
  • 1944 stemmen

Een prima, vrij korte film. Zeer vermakelijk en een mooi plot. Alleen het kan me niet ontgaan dat dit recept al te veel is gebruikt. Het deed me wat denken aan Looper, Cloud Atlas en andere complexere tijdreisfilms waar ik zo 1, 2 niet op kan komen. Tijdreizen is altijd een leuk format, een leuke basis, maar je moet daar niet volledig op willen hangen met een complex verhaaltje er bij. De filmmaker maakt het zich veel te makkelijk, en daarom weet het me (net als Looper) niet genoeg te boeien. Zoals ik zei, het is een leuke film, maar (vooral met de tijdsduur) leek eerder een goede aflevering van Sherlock.


avatar van gatygun

gatygun

  • 324 berichten
  • 221 stemmen

Aardige film, wel te voorspelbaar aangezien het verhaal in grote gedeeltes al in meerdere films gebruikt is.

Het begin hadden ze toch iets kunnen aanpassen omdat het meer van een b film weg had, maar na 10 minuten ging het niveau enorm omhoog. De acteurs waren ook goed te doen. Ik bleef kijken tot het einde.

Echter snap ik het volgende niet geheel ( spoiler ):

Wie was die vent nu eigenlijk? was dat ook zij?


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7299 berichten
  • 0 stemmen

Sciencefiction zie ik sowieso graag en Ethan Hawke heeft ook wel redelijke films, dus die combinatie moet wel lukken. Ik vind het wel jammer dat ze er geen langere film van gemaakt hebben, maar ik heb voor vanavond in ieder geval weer iets leuks om te kijken.


avatar van Alonzo

Alonzo

  • 141 berichten
  • 109 stemmen

Ik vond de film toch tegenvallen. Er had meer uit de film gehaald kunnen worden. Ethan Hawke was wel opdreef. Zoals eerder al is gezegd deed de film me denken aan Looper. Het is wel een film om je kop erbij te houden, geen wegkijk film dus. Of het een aanrader is mwa. Mocht je een fan zijn van Ethan Hawke dan wel.


avatar van Pariss

Pariss

  • 2 berichten
  • 13 stemmen

Het gebeurd niet vaak en ben vaak best soft bij de beoordeling van een film, maar wat vond ik deze verschrikkelijk saai. Voelde niks voor de acteurs en het was nergens boeiend imo. Heb hem na een dik uur afgezet.


avatar van yesplease

yesplease

  • 466 berichten
  • 969 stemmen

De film draait om een ingewikkeld tijdreisplot. Ik had wat moeite om me in de personages in te leven. Spoilers en antwoord op Gatygun: Het subplot waarin maagden voor ruimtereizen worden gerecruteerd is idioot: vrouwen kunnen geen astronaut worden?; als zij alleen nodig zijn om de mannelijke astronauten te vermaken, kies dan een ervaren vrouw (een prostituee zou ideaal zijn). @Gatygu: de fizzle-bomber is inderdaad dezelfde persoon: eerder zijn er hints dat illigale sprongen in de tijd slecht is voor de geestesgesteldheid, bovendien waant de hoofdpersoon zich superieur aan de "zombies", de hoofdpersoon heeft een werkende tijdmachine en kan er naar eigen inzicht mee handelen; Robertson vindt dat de fizzle-bomber zijn organisatie sterker heeft gemaakt (en laat hem dus zijn gang gaan?).


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12846 stemmen

Best tof.

Vooral het eerste deel van de film dan. De Spierig broertjes hebben genoeg talent, dat lieten ze met hun eerste film al zien. Daybreakers heb ik nooit gezien, maar da's dan toch blijkbaar en gemis afgaande of de kwaliteit van deze en hun eerste film.

Visueel erg mooi. Stijlvol in beeld gebracht, aangevuld met een erg fijne soundtrack ook. Ietwat repetitief, maar erg sfeervol en warm. Mooiste moment is de helmtraining van Snook. Hadden best wel meer van dat soort scenes ingemogen.

Jammer genoeg richt het tweede deel zich meer op het plot, wat niet altijd even origineel of spannend is. De film mist subtiliteit om de twists genoeg verborgen te houden, daarbij hou ik ook niet zo heel erg van dit soort tijdreisverhaaltjes die steeds rond eenzelfde gebeurtenis spiralen. Ook de setting vind ik niet geweldig, maar ik heb dan ook niet zoveel met de jaren '70.

In ieder geval tonen de Spierig broers weer dat ze aan talent geen gebrek hebben en ook een middelgroot budget makkelijk aankunnen. De volgende film mag wel iets sneller komen, ondertussen ga ik wel eens achter hun tweede aan.

3.5*


avatar van firepotatoe

firepotatoe

  • 104 berichten
  • 198 stemmen

Hele boeiende film. Sommige stukken heb ik terug moeten spoelen omdat ik dacht van hè hoe zit dat nu. In dat opzicht lijkt deze film wel een beetje op de film 'deja vu'
Personages spelen goed. Mooi verhaal. Had alleen wat meer actie in gemogen.
En ik heb de situatie van Jane die in een man veranderd en als een baby te vondeling gelegd wordt talloze malen vanuit allerlei hoeken bekeken. Maar dat is gewoon niet mogelijk. Zoals het hier verteld wordt is ze ze zelf de moeder en vader van haar zelf.... Daarom 0,5 punt eraf daarvoor.
Vindt het wel zeker 3,5 ster waard.


avatar van max cady

max cady

  • 581 berichten
  • 454 stemmen

firepotatoe schreef:
Hele boeiende film. Sommige stukken heb ik terug moeten spoelen omdat ik dacht van hè hoe zit dat nu. In dat opzicht lijkt deze film wel een beetje op de film 'deja vu' Personages spelen goed. Mooi verhaal. Had alleen wat meer actie in gemogen. En ik heb de situatie van Jane die in een man veranderd en als een baby te vondeling gelegd wordt talloze malen vanuit allerlei hoeken bekeken. Maar dat is gewoon niet mogelijk. Zoals het hier verteld wordt is ze ze zelf de moeder en vader van haar zelf.... Daarom 0,5 punt eraf daarvoor. Vindt het wel zeker 3,5 ster waard.


Ik ben het met bovenstaand eens en dit was ook het enige van de de film wat ik niet begreep en wat dus waarschijnlijk ook niet te begrijpen valt .. Als iemand een uitleg heeft.. graag! Voor de rest vond ik het een meer dan aardige film met een erg leuke opbouw. De eerste helft was naar mijn mening beter dan de tweede. Ik kreeg het idee dat de makers van de film het zelf lastig vonden om na de eerste helft naar een slot toe te werken. Toch wel genoten van deze film al moet je wel van dit soort films houden. twijfel tussen 3.5 en 4*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12846 stemmen

Is toch gewoon de klassieke tijdreisparadox? By default niet op te lossen, dat kan je de scriptschrijvers moeilijk aanrekenen.


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Heerlijke paradox op meest bizarre manier weergegeven eigenlijk. Lekker kort, lekker snel, prima tijdverdrijf.


avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

firepotatoe schreef:
En ik heb de situatie van Jane die in een man veranderd en als een baby te vondeling gelegd wordt talloze malen vanuit allerlei hoeken bekeken. Maar dat is gewoon niet mogelijk. Zoals het hier verteld wordt is ze ze zelf de moeder en vader van haar zelf....

Tja, die paradox, daar draaide de film nu juist om.


avatar van eapoe

eapoe

  • 99 berichten
  • 0 stemmen

Ingewikkelde tijdreisplots lijden vaak tot slechtere scores. Dit zie ik meer in de US dan in Europa voorkomen. De tijdreisplots vind ik in deze film echt geweldig.... Het begin komt bij mij een beetje warrig over, maar naarmate de film vordert is het warrige begin ineens niet zo warrig meer.

Goed opbouwende film met af en toe een flashback (om je vraagtekens van het begin van de film in een "oh ja ....tuurlijk" om te zetten). Ethan Hawke vind ik een wereldacteur die ook bij deze film weer sterk overkomt. De schimmige wereld waar sommige acties plaatsvinden zijn goed neergezet. Je ziet vaak net niet wat je wilt zien .... maar het einde was voor mij een echt "wow" moment. Je verwacht het een en ander maar niet dit. Geweldig... ga ik zeker nog een keer bekijken. Topper van een film. 2,5 ster voor Ethan Hawke en 2,5 ster voor de film ... maakt in mijn ogen een totaal van 5 verdiende sterren.


avatar van dirkjan73

dirkjan73

  • 57 berichten
  • 45 stemmen

Echt zeer knappe film...Verwacht geen laserguns en spannende achtervolgingen...Maar aan het einde van de film krijg je die heerlijke feeling : Wauw,ik heb naar een ECHTE Film gekeken"..

4 Sterren en dat verrast mijzelf!


avatar van dennislaport

dennislaport

  • 290 berichten
  • 1177 stemmen

Thriller? Ik vind dit absoluut geen thriller.

Meer een lichte SF met een hoop drama.

Film is ook heel erg voorspelbaar.


avatar van surfdude

surfdude

  • 13 berichten
  • 42 stemmen

Lang geleden dat ik nog zo een onnozele film heb gezien


avatar van Nomi

Nomi

  • 12 berichten
  • 14 stemmen

Wat een vreselijke film. Hij krijgt een 1, omdat ik hem uit heb gekeken. Het verhaal is niet te volgen. Het enige wat ik wilde weten was hoe het verhaal in elkaar stak. Aan het eind kom je daar pas achter en slaat het werkelijk nergens op. Zeer ongeloofwaardig. Wel jammer, want Ethan is top!


avatar van hutsekluts

hutsekluts

  • 373 berichten
  • 552 stemmen

Dat reizen door de tijd vaak verwarrende situaties oplevert en de kijker op het verkeerde been zet, bewijst deze film. De familiaire relaties maken het geheel ongeloofwaardig maar dat mag in het SF genre.


avatar van martijnk

martijnk

  • 774 berichten
  • 310 stemmen

Goede film, kijkt snel weg ook vanwege de korte speelduur. Helaas te voorspelbaar.


avatar van ockhausen

ockhausen

  • 166 berichten
  • 134 stemmen

What a mindfucking movie...me like!


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7299 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het echt een te gekke film, goed geacteerd ook. Ik zie hier best veel lage stemmen, tja, het is ook niet een film die iedereen aan zal spreken maar ik zie dit soort films wel zitten. Gewoon een mooi bedacht verhaal.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

"If I could guarantee that you'd get away with it, would you kill him?"

Met het bronmateriaal ben ik niet bekend, maar dit doet me enigszins denken aan een Looper (2012).

Eigenlijk ben je lange tijd aan het kijken naar een barkeeper en een klant die een weddenschap zijn aangegaan om het beste verhaal ooit te vertellen. Niet wetende dat elk detail alleen maar bijdraagt aan het geheel. De flashbacks vormen dit verhaal door een soort van futuristische versie van de jaren '70 te scheppen. Hierbij was ik met name gecharmeerd van de helmtraining, jammer dat er niet meer van zulke toffe scènes in zitten.

Het tijdreizen zelf is best oké, ondanks dat het niet spectaculair in beeld wordt gebracht. Het gaat dan ook meer om de beredenering erachter; je krijgt als kijker - zoals eerder aangehaald - met een klassieke tijdreis-paradox te maken. Bepaalde dingen zie je wellicht van tevoren aankomen, maar de uiteindelijke pay-off is zonder meer 'mind-blowing'.

Al met al een redelijke Sci-Fi, hoewel je zeker geen actie moet verwachten. Daarvoor neemt 'Predestination' rustig de tijd om een goed gefundeerd verhaal te vertellen, ondersteund door degelijk acteerwerk.

Kleine 3,0 sterren.


avatar van Edie

Edie

  • 3185 berichten
  • 1220 stemmen

Prima tussendoor film, herinnerd me gelijk dat ik op Daybreakers ook nog niet gestemd had.

Deze film vond ik iets beter, vooral omdat ik niet zoveel met vampieren heb. Vooral het eerste uur was erg vermakelijk.


avatar van NakedHero

NakedHero

  • 82 berichten
  • 178 stemmen

Wat een zeikfilm. Heb hem halverwege uitgezet. Daarom geef ik ook geen score.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

NakedHero schreef:

Wat een zeikfilm. Heb hem halverwege uitgezet. Daarom geef ik ook geen score.

Daar denk ik toch duidelijk anders over. Ik vind dit een van de weinige S/F films, welke het tijdreizen als onderwerp hebben, die ik echt goed vind. Visueel zeer mooi, vooral de scène van de dames tijdens de helmtraining. Het duurde wel even voor de film mij in de greep kreeg, want dat gesprek in die kroeg tussen the bartender en Mr Robertson duurde wel erg lang. Geduld is dus wel vereist bij het kijken naar deze film, iets wat niet direct mijn sterkste punt is. Maar in het laatste half uur ging de film los en werd mijn geduld beloond door de zeer verrassende plotwendingen. Vooral het einde was behalve verrassend ook ijzersterk.

3,5*


avatar van Arjandouma

Arjandouma

  • 12 berichten
  • 1194 stemmen

Te lange intro en nadat de film op gang kwam, bleken de behandelde concepten weinig origineel. Echt spannend werd het naar mijn mening niet. Wel vond ik het geheel erg sfeervol.

Ik heb me echter heel erg gestoord aan een klein detail. Zowel aan het begin als aan het einde van de film werden enkele foto's uit kranten getoond van verwoeste gebouwen. Bij beide momenten in de film herkende ik eenzelfde gebouw dat in het bijschrift van de foto's verschillend beschreven werd (andere plaatsnaam en andere datum). Erg slordig. Het meest slordige is echter dat geen van beide omschrijvingen goed was, omdat de getoonde foto namelijk een van de reactoren van de kerncentrale van Tsjernobyl toont. Juist omdat dit twee keer in beeld kwam, stoorde mij dit.


avatar van NakedHero

NakedHero

  • 82 berichten
  • 178 stemmen

Daar denk ik toch duidelijk anders over. Ik vind dit een van de weinige S/F films, welke het tijdreizen als onderwerp hebben, die ik echt goed vind. Visueel zeer mooi, vooral de scène van de dames tijdens de helmtraining. Het duurde wel even voor de film mij in de greep kreeg, want dat gesprek in die kroeg tussen the bartender en Mr Robertson duurde wel erg lang. Geduld is dus wel vereist bij het kijken naar deze film, iets wat niet direct mijn sterkste punt is. Maar in het laatste half uur ging de film los en werd mijn geduld beloond door de zeer verrassende plotwendingen. Vooral het einde was behalve verrassend ook ijzersterk.

Uiteraard respecteer ik degene die het wel een goede film vinden. Voor trage films kan ik zeker het geduld opbrengen en van genieten, maar het karakter van Sarah Snook deed mij uiteindelijk besluiten de film te stoppen.


avatar van Renevanvliet1988

Renevanvliet1988

  • 137 berichten
  • 169 stemmen

Erg goede film. Ik heb het gevoel dat ik de film voor 90 % begrijp, alleen de het kwartje valt niet. kan iemand heel kort uitleggen wat de clue is?