• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.923 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.972 gebruikers
  • 9.370.308 stemmen
Avatar
 
banner banner

See No Evil (1971)

Thriller / Misdaad | 89 minuten
3,29 58 stemmen

Genre: Thriller / Misdaad

Speelduur: 89 minuten

Alternatieve titel: Blind Terror

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Richard Fleischer

Met onder meer: Mia Farrow, Dorothy Alison en Robin Bailey

IMDb beoordeling: 6,6 (4.694)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot See No Evil

"Keep your eyes on what she can not see."

Sarah (Farrow) is onlangs door een paardrij-ongeluk blind geworden. Nadat ze een bezoek aan haar ex-geliefde heeft gebracht komt ze thuis bij haar oom. Ze woont een tijdje bij hem en zijn familie totdat ze beter heeft leren leven met haar handicap. Wat Sarah niet weet of kan zien is dat de hele familie is vermoord door een indringer...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5136 stemmen

Enge/beklemmende thriller en inderdaad een goede Farrow.. zie ook het stukje van mr. blonde.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6014 berichten
  • 7444 stemmen

"Blind Terror" aka "See No Evil" is een film die op een behendige en subtiele manier de agressie toont, waaraan een blind en hulpeloos meisje wordt blootgesteld.

Naast een perfect scenario (van Brian Clemens) zag ik nog twee andere superieure kwaliteiten: de gave acteerprestatie van Mia Farrow, die als een geterroriseerd meisje erg geloofwaardig overkomt en het vakkundig camerawerk (van Gerry Fisher), dat zowel voor de scenes in de studio als bij de buitenopnamen getuigt van een groot vakmanschap. Een zeer knappe suspense-thriller.

*4*


avatar van mostje

mostje

  • 39 berichten
  • 122 stemmen

Goede acteerprestaties, vakkundig gemaakt, prima verhaal, kortom de moeite waard.


avatar van stephan73

stephan73

  • 6269 berichten
  • 14440 stemmen

Erg sfeervolle en spannende thriller.

Mia Farrow is zeer geloofwaardig als blinde vrouw wiens familie wordt uitgemoord. Ook de regie is ijzersterk. Telkens weet Richard Fleischer de moordenaar uit beeld te houden door de camera zeer laag te houden en door middel van aparta camerastandpunten.

Voeg daar de erg sterke muziek van Elmer Bernstein bij en je hebt een film die je moet zien!

4*


avatar van TheProwler020

TheProwler020

  • 119 berichten
  • 505 stemmen

Briljante film met een hoge suspense-gehalte.


avatar van melvddonk

melvddonk

  • 3972 berichten
  • 0 stemmen

See no Evil.

Mia Farrow. In Rosemary's Baby was ze me erg positief opgevallen, dus ik zag erg uit naar deze film. Ook het plot sprak me erg aan. Vanmiddag heb ik See no Evil dan eindelijk gekeken en ondanks dat de film erg gemakkelijk wegkeek viel het allemaal een beetje tegen.

Ik vond de film totaal geen sfeer uitstralen. Het begon allemaal goed met de man met de laarzen. Hij werd heel mysterieus neergezet en de film had dan ook meteen mijn volledige aandacht. Toen uiteindelijk de andere hoofdrolspelers ook in beeld kwamen daalde de film al snel af. Het acteerwerk was matig en zelfs Mia Farrow deed het niet zo goed als ik van haar verwacht had, terwijl ze toch ver boven de rest van de cast uit stak.

Het plot was nog steeds erg boeiend. Erg interessant om een thriller te zien met in de hoofdrol een blinde vrouw. Door het interessante plot keek de film erg lekker weg en is het prima vermaak. Ik had alleen liever wat meer sfeer en wat betere acteerprestaties gezien.

Toch is het al met al zeker een voldoende waard.

3*


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

mikey schreef:

...zie ook het stukje van mr. blonde.

Waar?


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Gemeen thriller'tje', waarbij de kijker danig gepest wordt. Wij zien de lijken, zij niet. De regisseur weet wie het gedaan heeft, de kijker gist. En zo voorts. Heerlijk natuurlijk, en inderdaad erg mooi camerawerk; heen en weer, op en neer door dat grote huis, of anders door de bossen of over de hei. Een traag begin, dat wel, maar Mia Farrows geweldige spel maakt het prima kijkbaar en als zo'n opbouw dan zo sterk wordt afgewikkeld, kan het geen kwaad.

Toch vind ik de scène met de opheldering omtrent de dader een behoorlijk zwaktebod (lees: té vroeg ingezet); men had dit beter (misschien zelfs zonder de audio, al was dat vast niet makkelijk te doen) kunnen 'vermengen' met de opbouw van de vreselijk beklemmende eindscène waarin Farrow haar belager treft naast haar bad. Of iets dergelijks, maar dit was toch een kleine afknapper.

Wat betreft de soundtrack had ik het gevoel naar een veel oudere gangsterfilm uit de V.S. te kijken, niet helemaal optimaal voor mijn beleving, maar eigenlijk ook niet storend, temeer omdat het niet de héle tijd doorging.

4,0*.


avatar van lezertje

lezertje

  • 938 berichten
  • 0 stemmen

Vrij tamme film, waarbij de reden voor de driedubbele moord en d relatie tussen de moordenaar en zijn slachtoffers gemakshalve achterwege gelaten wordt. Het geheel deed mij in eerste instantie denken aan Terence Youngs ‘Wait until dark’(1967), waarin het ook een blinde vrouw is, die door middel van een geraffineerd spel gemanipuleerd wordt door een drietal gangsters. En deze laatste film is stukken beter.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5586 stemmen

lezertje schreef:
waarbij de reden voor de driedubbele moord en d relatie tussen de moordenaar en zijn slachtoffers gemakshalve achterwege gelaten wordt

De film lepelt het niet op, maar tussen neus en lippen door worden wel tal van aanwijzingen gegeven. Het is een stalknecht. De tuinman van de Rextons wekt de suggestie van een onterecht afgemaakt paard. Uit elke scène waarin hij, z'n armband of z'n laarzen te zien zijn, kan je afleiden dat er nogal wat mis is met hem. De opening zegt geweld, verder hint het naar iets over sociale klassen en frustraties rondom vrouwelijk schoon. Dat de dochter van het uitgemoorde gezin stiekem iets heeft met een zigeuner zal er niet voor niets zijn.


avatar van lezertje

lezertje

  • 938 berichten
  • 0 stemmen

Dan had de regisseur dat duidelijk moeten laten zien/vertellen.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5586 stemmen

lezertje schreef:
Dan had de regisseur dat duidelijk moeten laten zien/vertellen.

Maar dat doet hij. Het bioscoopbezoekje bestaat uit titels als The Convent Murders, Rapist Cult. Hij loopt langs etalages met wapens en nieuws over geweld. Fleischer laat zien dat de moordenaar seksboekjes bekijkt en als hij gaat stappen, wordt er ingezoomd op dansende dames. Enzovoort. Het zit er allemaal in, het wordt alleen niet letterlijk voor je opgedreund.


avatar van lezertje

lezertje

  • 938 berichten
  • 0 stemmen

Insignificance schreef:
(quote)

Maar dat doet hij. Het bioscoopbezoekje bestaat uit titels als The Convent Murders, Rapist Cult. Hij loopt langs etalages met wapens en nieuws over geweld. Fleischer laat zien dat de moordenaar seksboekjes bekijkt en als hij gaat stappen, wordt er ingezoomd op dansende dames. Enzovoort. Het zit er allemaal in, het wordt alleen niet letterlijk voor je opgedreund.


Ja achteraf geanalyseerd misschien. Maar terwijl je zit te kijken weet je niet dat dat aanwijzingen zijn. (Net als bij 'The usual suspects (1995). En daar blijken ook heel veel 'aanwijzingen' achteraf niet zichtbaar gemaakt te zijn.) Een film moet gewoon duidelijk moet zijn. En commentaren als: "Deze film moet en een paar keer zien om het hele,maal te begrijpen", lap ik vierkant aan mij n laars. Mensen betalen geen twee/drie keer € 12,00 voor een bioscoopkaartje om een film goed te kunnen begrijpen. Als een film na de eerste keer nog niet duidelijk is, dan heeft de regisseur behoorlijk mis geschoten.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5586 stemmen

Zo is het. Het ligt aan hem of haar en aan niemand anders.


avatar van Kenzomovies

Kenzomovies

  • 81 berichten
  • 146 stemmen

Vergeten klassiekertje die leuk wegkijkt

Met een top Mia Farrow als blind meisje .

Had de hele tijd het gevoel dat de tuinman er iets mee te maken had.. ? 4* voor deze topper


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5068 stemmen

Mia Farrow had deze rol vast te danken aan Rosemary's Baby en regisseur Richard Fleischer hield wel van een tikje sensatie. Dit is een home invasion thriller met een twist (ze is blind!) die in de eerste helft op zijn sterkst is. Als de film zijn spanning haalt uit het feit dat Farrow nog niet weet wat er aan de hand is. De tweede helft is wat meer standaard en heeft wat twists en turns nodig. D dader is het grootste deel van de film niet in het gezicht te zien en de film speelt met verschillende verdachten. Verre van hoogwaardig, maar ik heb me erg goed mee vermaakt.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3810 berichten
  • 6939 stemmen

Ik vond de film erg bevreemdend overkomen , er word wat spanning opgebouwd maar soms op de verkeerde momenten, op een gegeven moment als Farrow's personage al in het huis is en de hele familie al vermoord is komt haar vriend opdagen en hebben ze samen een soort romantische paardrij rit samen met dito muziek erbij , erg raar .

Aardig geprobeert om de identiteit van de dader geheim te houden maar al snel begint dit vervelend te worden omdat het te lang door blijft gaan .