- Home
- Films
- The Last Stand
- Filtered
Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 107 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Zuid-Korea
Geregisseerd door: Jee-woon Kim
Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Johnny Knoxville en Forest Whitaker
IMDb beoordeling:
6,3 (149.944)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 28 februari 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Last Stand
"Not in his town. Not on his watch."
Voormalig LAPD-agent Owens heeft zich overgegeven aan het simpele leven in het dorpje Sommerton Junction na een gefaalde operatie die zijn partner gehandicapt achterliet. Owens verdrijft zijn tijd daar door zich met kleine overtredingen bezig te houden als de aangewezen sheriff. Hij wordt uit zijn dagelijkse routine gehaald als er vlakbij een spectaculaire ontsnapping plaatsvindt, waarbij een drugsbaron samen met zijn bendeleden en een aantal gijzelaars in een gepantserde wagen ontsnappen. De drugsbaron besluit richting Mexico te reizen om aan de Amerikaanse autoriteiten te ontsnappen. Het enige dat hem nog in de weg staat om de grens te bereiken, is het dorpje Sommertown Junction, bewaakt door sheriff Owens.
Externe links
Acteurs en actrices
Sheriff Ray Owens
Lewis Dinkum
Sarah Torrance
Jerry Bailey
Agent Devers
Christie
Magnet Girl
Agent Mitchell
Agent John Bannister
Burrell
Video's en trailers
Reviews & comments
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Lauw actievertier met sporadische opwellingen. Luchtig genoeg om niet te gaan slepen, te slap om de aandacht op te eisen. Ik heb me vaak prima vermaakt met die gigantische, lompe Oostenrijker. In z'n vorige termijn. Vandaag de dag ontstaat al snel de indruk dat niet alleen de spieren strammer zijn geworden. Zelfspot is in ieder geval niet iets dat per definitie leuk is.
Of misschien is het iets dat inmiddels niet meer zo leuk is. Hoe dan ook, met andere one-liners die te vaak voorbij waaien als losse flodders, wordt het eigenlijk zelden lachen. De reactie op Mrs. Salazar mag er zijn en ergens in het slot zit er nog eentje die er mee door kan. Verder steekt er voornamelijk sullige humor de kop op, waarbij met name Luis Guzmán de klos is.
Knoxville brengt vooral ongein, maar mag tenminste nog de beste kill op z'n naam schrijven. Het dorpje biedt zo niet al te veel soelaas en de bad guy die de meeste indruk maakt, is de Corvette. Lijkt me ook niet helemaal de bedoeling. Het ziet er allemaal wel gelikt uit en met een zooi kogels en inslagen ratelt het vrolijk door, maar de grote fun ontbreekt in Sommerton Junction.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Leuk vanwege Arnold die eindelijk weer terug is. De vijand was niet zo veel aan. Het gegeven dat hij in de snelste auto ter wereld rijdt is wel vet maar ik vond hem als persoon niet interessant. De setting in het rustige gehucht is wel mooi en sfeervol. Het eindgevecht deed mij even denken aan zo'n ouderwetse cowboy stand-off uit oude westerns. De huizen en bars maakten duidelijk deel uit van een filmset maar dat vond ik juist mooi. Alleen weer jammer van die FBI baas, of CIA... weet ik veel. Die neger die telkens vanuit zijn grauwe hoofdkantoor alles zit te volgen op HD beeldschermen terwijl zijn team druk bezig is de zaak nauwlettend in de gaten te houen. Zoom in, zoom uit. Dit soort Bourne / Apocalypse scenes komen mij al vanaf het begin der tijden de strot uit. Sfeerloze, slepende scenes. De president werd er nog net niet bijgehaald, godzijdank.
Maar waar het om gaat is Schwarzenegger met veel wapens en een paar one-liners. Knoxville vind ik trouwens ook een prima gozer. Hij had meerwaarde in deze film maar erg bijzonder was het niet. Gewoon leuk.
3*
Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
The Last Stand is eindelijk de langverwachte terugkeer van Arnold Schwarzenegger in de hoofdrol. Daarbij is het leuk om te zien dat hij nog steeds de oude is. Nog steeds kan hij totaal niet acteren, maar hij straalt nog steeds datgene uit, wat hem altijd zo interessant maakte.
In deze film wordt hij op hilarische wijze bijgestaan door Johnny 'Jackass' Knoxville. Arnold is tof, Johnny is juist weer grappig, omdat zijn personage niet echt heel handig is.
De actiescene's zijn goed te doen. Nergens speciaal, maar ook niet saai.
Een leuke wegkijker, ondanks dat Schwarzenegger meer schiet dan één op één vecht.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Ik had een vrij lollige film verwacht ook al staat er actie/misdaad. De filmposter zet je ook een beetje op het verkeerde been met Johnny Knoxville die overigens helemaal geen grote rol heeft. Maar als je hem zo ziet verwacht je toch wel een soort ''Jack-Ass'' personage. Hij is inderdaad de komische noot, maar zijn rol is tegelijkertijd ook erg klein. Ook verwachtte ik wat typische Schwarzenegger onliners, maar iedere keer wanneer je er één verwacht zegt hij dingen als.. ''I am the sheriff'' of ''game on'''. Predator is ook geen komedie, maar hij heeft wel z'n typische oneliners zoals het toepasselijke ''stick around''.
The Last Stand is een vrij serieuze standaard actiefilm met pas aan het einde echt actie. De film is de moeite waard, maar als hij na zo'n 10 jaar eindelijk weer eens een hoofdrol in een film heeft, verwacht ik meer!
3,0
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Leuk.
Niet omdat Schwarzenegger erin zat. Kan mij gestolen worden die vent. Vreselijke oneliners, loopt als een plank rond en doet niet veel meer dan een lompe bek trekken. Beetje jammer dat deze film geassocieerd wordt met "de terugkeer van".
Voor mij vooral de aankomst van Kim in Amerika, en verrassend genoeg moet ik zeggen dat het Amerikaanse tintje van de Zuid-Koreaanse blockbusters beter werkt in Amerika dan in Zuid-Korea. Kim maakt er een leuk actie spectakel van, het type dat ik al een tijdje niet meer gezien had.
Hij leunt op een aantal fijne acteurs (Whitaker, Guzman) en lollige bijrolletjes (Knoxville), ook de bad guy en z'n slicke crew kon ik wel pruimen. Stormare is minder, zijn rol had veel beter naar een Giamatti (Shoot 'Em Up) kunnen gaan. Verder erg toffe en vlotte actiescenes, mooi geschoten en met veel gevoel voor lawaai en chaos. Moet dan toch misschien maar een keer Kim's Western proberen.
Kon de humor in deze film wel waarderen (zoals "the last stand"), de actie was goed en buiten die dino die af en toe door het beeld waggelt zit er zelfs een aardige cast in, die vooral goed weten in wat voor film ze meespelen. Beter dan verwacht.
3.5*
patjer73
-
- 19 berichten
- 54 stemmen
Gewoon een leuke film, good old Arny 
Juist omdat het overdreven is en het verhaal te voorspelbaar en simpel, met Arny als sheriff erg geslaagde film!
Honey Blossom
-
- 186 berichten
- 923 stemmen
Ik vind het geen bijzonder merkwaardig verhaal hebben. De B-acteurs voegen ook absuluut niets toe aan deze film.
De Last Stand staat en valt met het optreden van Arnold Schwarzenegger. Wat dat betreft is hij erin geslaagd om een flm te maken die hem in het spotlicht brengt. Moet wel zeggen dat hij nog steeds kan vechten als een robot.
2,5*
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Het is niet zo dat ik een groot Schwarzenegger-fan ben, maar ik was toch wel benieuwd naar deze film. Ik kan zijn films meestal wel waarderen, gewoon omdat het Schwarzenegger is.
Zijn acteerwerk is ronduit slecht, vooral wanneer hij tekst heeft, maar hij straalt iets uit wat eigenlijk niemand heeft en dat maakt hem volgens mij zo uniek.
Hij heeft wel een imposant lichaam en dat zorgt ervoor dat ik zijn vechtscenes nog redelijk geloofwaardig vind.
Toch vind ik hem echt oud worden en zijn rollen als deze net te doen.
Het verhaal in deze film is niet bespaard gebleven voor clichés, sterker nog, de film is één en al cliché.
Het is eigenlijk een verhaal wat in één zin te vatten is dus moet de film het hebben van andere facetten.
Helaas is dat niet de humor geworden, ik had verwacht meer grappige oneliners van Schwarzenegger te horen.
De actie is wel goed verzorgd, tel daarbij op de aanwezigheid van Schwarzenegger en de film is prima te doen en goed voor een voldoende.
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2242 stemmen
Erg vermakelijke film met een een Arnold in één van z'n betere rollen. Met het gevoel voor humor zit het ook goed, echter valt het op een gegeven moment wel op hoe belachelijk slecht de bad guys zijn in richten. Het mag wel een beetje realistisch zijn wat mij betreft, en om die reden blijft de film voor mij steken op 3 sterren.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4902 stemmen
Arnie is back 
Leuke,vermakelijke op-en-top actie met Arnold als sherrif in een godverlaten gat ergens tegen de Mexicaanse grens op weg naar zijn pensioen. Verwacht geen doordacht verhaal want het is soms lachen hoe het soms verloopt. Maar het gaat puur om de actie. Verschillende vuurgevechten, waar de kogels in overvloed rondvliegen. Waren de meeste inspecteurs maar zoals hem in de film, dan zouden de misdaden nogal snel worden opgelost.
2 Truckers in een cafe en een dode oude boer en Arnold wist onmiddelijk dat er een connectie was en dat het er nogal zou gaan stuiven 
Vermakkelijke achtervolging in een maisveld dat afgesloten wordt met een heroisch gevecht ...
Voor mij prima voor een zaterdagavond.
Maar overduidelijk hoe erbarmelijk slecht het acteertalent van Schwarzie is. Hij had teveel tekst in deze film en zou zich beter beperken tot de pure actie 
Ben eens benieuw of er nog films van hem gaan uitkomen !
3.5*
Diederik58
-
- 835 berichten
- 1468 stemmen
Onderhoudende film.
Je kijkt naar een aflevering van the A-team alleen vallen er hier dooien.
Een hoog "kijk eens wat die ouwe nog kan" gehalte.
Het verhaal is simpel. Doet een beetje Western-achtig aan.
Ben benieuwd of Schwarzennegger zich houdt aan: "I'll be back."
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2102 stemmen
Arnold is terug!
Toen ik het plot las vond ik het jammer dat hij zijn terugkeer inluidt met deze film. Maar de film viel me enorm mee.
Dat komt met name doordat hij zo nu en dan lekker grof en bloederig is. Ah-nuld kiest er voor om terug te keren met een echte actiefilm en niet met een watjesfilm met kinder-rating. En dat kan ik alleen maar toejuichen.
De film heeft een goede balans tussen serieuze momenten en slapstick (waar Knoxville voor zorgt). Hoewel nergens hoogdravend is het ook nergens slecht, maar je ziet wel de hand van een veelbelovend regisseur (Kim).
Inhoudelijk stelt het niet veel voor. Ik las kritieken dat het nergens op slaat dat Arnold en de zijnen een drugsbaas tegenhouden waar ze helemaal niets mee te maken hebben, maar de heren die het stadje komen "verkennen" zorgen er wel degelijk voor dat Arnold & co iets hebben af te rekenen met het geboefte.
3.5 sterren
mar007
-
- 1151 berichten
- 949 stemmen
Zeer vermakelijke film.
Boeiend,spannend,humor en geweldige actie!
Ik vond alle personages erg leuk in deze film.
Arnold komt hier wel effe met een knaller weer terug hoor.
Ik heb me erg vermaakt met deze uitstekende film.
Echt een feest om naar te kijken.
4,5*
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Misschien niet op alle fronten geslaagd (dat overbodige geneuzel rond die auto) maar Arnie en zijn group of misfits waren niet te versmaden, ontzettend veel moeten lachen om al die ubercoole dommigheid. De stramme Governator zelf knauwt met een accent dat alleen maar heftiger lijkt te worden de oneliners met plezier in de rondte en jackass Knoxville en de immer betrouwbare Guzman zorgen voor de rest van de fun. Fijne actieknaller met een meer dan vette knipoog.
3,5*.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Had hier niet veel van verwacht, maar verdomd.. dit was best vermakelijk.
Schwarzenegger is prima op z'n plek. Het sfeertje is lekker in Sommertown Junction en regisseur Kim heeft de touwtjes goed in handen. 'The Last Stand' kijkt gewoon heerlijk weg. Lekkere harde actie en veel leuke humor. Opa Schwarzenegger is uiteraard lekker fout, maar bijzonder geinig in z'n rol. De meeste bijrollen zijn ook erg leuk. Voldoende voor deze prent.
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Heerlijke wegkijker zeg!
Die Schwarzenegger die kan nog prima mee. Het ludieke en komische met een vleugje actie en spierballen is nog steeds iets waar je bij die man enorm van kan genieten.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Tot mijn grote verbazing is alles wel leuk aan deze Last Stand. De overgang van Zuid-Korea blockbusters naar Hollywood leek nog nooit zo soepel. Jee-Woon liet met Joheunnom Nabbeunnom Isanghannom (2008) al zien een bekwame actie-regisseur te zijn, en ook hier pikt hij alles feilloos op en maakt er één groot feestje van. Knoxville en Guzman zijn erg fijne keuzes om een beetje op de achtergrond Arnold te supporten. Lekker houterig en verroest, maar wát een charisma
Ben fan geworden na het zien van Total Recall, en ook Predator en Commando draag ik een warm hart toe. Last Stand toont aan dat Hollywood de komende jaren nog door kan met een nieuwe buitenlandse top regisseur...en Arnie is nog lang niet klaar met strompelen!
VincentL
-
- 1117 berichten
- 642 stemmen
The Last Stand
Ik lees bij beide films dat er een afweging gemaakt wordt welke nou beter is, The Last Stand of Bullet to the Head. Ik heb dus ook maar besloten om de film geheel los van elkaar te zien en er het beste uit te halen. Voor zover dat mogelijk is. Mijn conclusie? Die zal je op het einde lezen, voor zover je het volhoud uiteraard.
Qua plot is de film niet weerzinwekkend. Gewoon een goede reden om actie op te zoeken en meer is het niet. Een crimineel is dan altijd een goede uitkomst. Bedenk er dan een zeer professionele opgezette operatie bij en dan heb je tot slot nog maar één ding nodig: een actieheld die de boel in de war kan schoppen. In dit geval Arnie. Goede actie die geen enkel moment verveeld is het gevolg. Een continue spanning is prettig is om naar te kijken vult je scherm. Het is allemaal niet heel speciaal, maar prettig om naar te kijken.
Het uiteindelijke eindgevecht waar al dit soort films om draaien is gewoon vermakelijk. Cliché, maar vermakelijk. Een film die 100% draait om de actie en daar in slaagt. Niet opzienbarend, maar leuk gedaan.
Arnie is natuurlijk de ster van de film. Persoonlijk vind ik bij hem hoe meer tekst hoe zwakker hij speelt, maar als Sherrif deed hij het aardig. Hij wist zowaar wat emotie in zijn gelaat en stem doen voorkomen en dat was prettig om naar te kijken. Al met al een goede prestatie.
Eduardo Noriega speelt een plezante slechterik. Hij heeft geen bijster spectaculaire rol. De momenten dat hij in beeld is weet hij echter zeer charismatisch over te komen. Goed gedaan van hem.
Forest Whitaker vond ik ook een leuk personage. De standaard uitdrukking op die man zijn gezicht alleen al is geniaal ^^. Het klinkt misschien lullig, maar zijn hoofd was echt geknipt voor deze rol. Geweldig gedaan. Hij probeert serieus te zijn maar op mij had het alleen maar een lachwekkend effect.
De actie en de begeleidende muziek daarbij zit snor. Meer kan ik daar niet over kwijt. Alles is overzichtelijk weergegeven. Iets wat ik altijd erg op prijs stel. De setting in het zuiden van de U.S. is leuk en ietwat vernieuwend. Normaal kennen we die van de western, nu van de acties.
De vergelijking van Bullet to the Head en The Last Stand zal ik nog even trekken: het zijn allebei vermakende films die niet voor elkaar onder doen. Met beide wist ik mijn tijd goed door te brengen. Het zijn beide standaard actiefilms waar een standaard beoordeling bij hoort.
3*
Zinema (crew films)
-
- 10276 berichten
- 7287 stemmen
Taal en timing.
Het Amerikaanse debuut van regisseur Jee-woon Kim valt nogal tegen. Of dat ligt aan de verschillende vertalers op de set of eventuele concessies die hij moest maken is onduidelijk, maar het geheel doet rommelig aan. Slecht geschoten ook af en toe. Misschien wilde Schwarzenegger alles in één take doen, je weet het niet. Verschillende scènes met de actieheld uit vervlogen tijden doen zo zwak aan dat je je afvraagt hoe zoiets sowieso in het eindresultaat terecht komt. Zijn acteerprestaties zijn soms erg ondermaats. Erger dan vroeger maar in deze tijd des te opvallender. Misschien dan toch Kim's taalbarrière? Timing blijkt tevens iets wat er vaak ontbreekt.
Ook het deels rommelig in beeld gebrachte eindgevecht moet verbloemen dat de Oostenrijkse eik inmiddels bejaard is, ondanks de geforceerde grapjes over zijn leeftijd. Je ziet hem bijna letterlijk niet meer overeind komen. Deze comeback toont dan ook meermalen aan dat de acteur met zijn geverfde haardos de 'tijds-tand' slecht heeft doorstaan. Enkel teren op oude roem lijkt zijn devies. Gelukkig is hij niet zo geplastificeerd als zijn collega Stallone - die het er met zijn comeback Bullet to the Head iets beter vanaf brengt - maar hij is zonder meer de zwakste schakel in dit chaotische actie-vehikel. Zijn meest vervelende knipoog, eentje naar Conan, is er gelukkig uitgesneden.
Ook Knoxville als comic relief is allesbehalve grappig om de juiste redenen en doet het A-Team gevoel des te meer zegevieren door een soort van Murdock imitatie. Gelukkig zorgt Eduardo Noriega voor een nare crimineel en leidt het bijna belachelijke zijplot met een verdwaalde Forest Whitaker voldoende af van de hoofdrolspeler. Hoe ridicuul de twee verhalen ook mixen. Guzman en Stormare weten verder ook weinig indruk te maken. Wat overblijft is een soort van potpourri waarbij vooral de herinnering overheerst. Al dat geknipoog werkte vroeger beter, is dan toch de conclusie.
The Last Stand is desondanks geen slechte film en biedt voldoende vermaak voor de welwillende kijker en gemiddelde Schwarzeneggerfan en heeft een aantal leuke actiescènes, die dan wél weer cool in beeld worden gebracht, in petto. Er gebeurt gelukkig ook veel en daardoor doet e.e.a. onderhoudend aan, maar de échte lol ontbreekt. De one-liners zijn slap en het western-einde met de shoot-out is eveneens weinig bewonderenswaardig. Een oude dame die een boef overhoop knalt zal vast komisch zijn als je pubert, maar inmiddels zijn we volwassen en volgen we de Terminator nog steeds. De volgende keer hopelijk niet tevergeefs.
Redelijk.
Met dank aan A-film voor het recensie-exemplaar.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
In vergelijking met Stallone's Bullet To The Head viel deze film me toch lichtjes tegen. Goed, deze film bevat betere acteurs en betere regie, maar er zit te weinig Arnold in en de film is toch wel erg onevenwichtig als het aankomt op de verhouding van scenes met boef in zijn auto (dat was op zijn minst oninteressant te noemen) en momenten met Arnold zelf. Een ander groot probleem zit hem toch echt in de toevoeging van Johnny Knoxville, hoe mensen kunnen juichen over zijn rol is me het grootste raadsel , voor mij was ieder moment waarin hij door de film stuiterde een aaneenschakeling van pijnlijke en vervelende gevoelens. Zelfs als hij wordt neergeschoten overleeft hij het nog, hier had men veel meer mee kunnen doen.
De momenten waarin Arnold wel in beeld is zijn voor het gros genieten. Zelfs met een doorleefde kop en nog steeds een niet erg breed scala aan emoties, is het fijn om te zien hoe hij zijn stoere zelf nog steeds is en het ook niet erg vindt om zichzelf af en toe te kakken te zetten. Toch heeft hij gelukkig ook enkele momenten van pure badasserigheid, zoals de scene waarin hij met iemand van het dak springt terwijl hij hem nog door het hoofd schiet.
Wat aan het einde wel opvalt, is hoe ongelooflijk traag en slecht hij beweegt, het eindgevecht was namelijk weinig verheffend of memorabel in vergelijking met vroegere films, dan heeft Stallone het toch echt beter aangepakt in zijn laatste film. Niet alleen was Momoa daar een gavere badguy dan de acteur uit deze film wiens naam ik niet eens heb onthouden vanwege een groot gebrek aan interesse, Stallone is toch nog een stuk imposanter om aan het werk te zien.
Voor de Schwarzenegger fans is The Last Stand gewoon een leuke film, maar wel een met te weinig scenes van onze favoriete Oostenrijker, irritante of oninteressante zijkarakters en een net te lange speelduur. Volgende keer beter, al hoop ik dat het publiek überhaupt nog interesse in de oude garde heeft.
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Terug van weggeweest
I'll be back riep Schwarzenegger al ooit, en deze belofte heeft hij inmiddels al talloze malen waargemaakt. Na een jarenlange tussenstop als gouverneur is Arnie wederom terug in zijn eerste hoofdrol (hij kwam al eerder voorbij in een bijrol in Expendables 2) om wederom te knallen en je te komen voorzien van een behoorlijke dosis actie. Dat de voormalig bodybuilder wat jaren ouder is geworden valt hem beter af te zien dan bijvoorbeeld collega acteur Stallone, maar gelukkig is hij zo verstandig geweest er deze rol op aan te passen en ook de spot te drijven met zijn leeftijd. Luchtigheid en jezelf vooral niet te serieus nemen zijn voor hem duidelijk de sleutel hier.
Mijn eerste indrukken van deze film waren overigens bovengemiddeld hoog. Ik had echt het gevoel naar een jaren 90' klassieker te kijken en de actie voelde ook heerlijk ouderwets aan. Er leek amper gebruik te worden gemaakt van CGI effecten en het tempo ligt constant erg hoog. Het verhaal is compleet over de top en ongeloofwaardig, maar dan wel op een hele positieve manier. Je wordt namelijk kosteloos vermaakt met de meest vermakelijke over de top actie scene's, een foute jaren 90' bad-guy die overal mee wegkomt en natuurlijk de aanwezigheid van meneer Schwarzenegger himself.
Het wordt na verloop van tijd helaas wel een heel stuk minder als Schwarzenegger en de foute jaren 90' bad-guy het een op een uit gaan vechten op de brug. Dit onderdeel duurt veel te lang en voelt ook veel te Amerikaans aan. De 60 plusser die een veel jongere man wel even de baas kan waren net iets too much, en hoewel alles natuurlijk over de top was voelde dit stuk een beetje te geforceerd aan waardoor het minder leuk werd. En hoewel de cast over het algemeen prima voor elkaar was vond ik de rol van Knoxville een beetje overbodig. Hoewel hij nergens storend werd (wat ik overigens wel verwacht had) vond ik zijn personage wel een beetje overbodig. En hoewel er veel treffers in de film zaten op het gebied van actie waren sommige grappen een beetje flauw, zoals de momenten dat Schwarzenegger letterlijk een eetcafé binnen valt en het personeel en de klanten voorzichtig komen kijken.
Hoewel mijn aandacht tegen het einde aan dus een beetje naar de achtergrond gedreven was, moet ik beamen dat met name de opbouw en het middenstuk met genoeg momenten grandioos zijn. En zoals Tarkus hierboven ook al vermeld; Als Arnie op deze weg door blijft gaan, mag hij wat mij betreft nog films blijven maken tot hij erbij neervalt! Een meer dan degelijke comeback 
3,5*
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Goeie film waarin een sheriff van een klein plaatsje het onverwacht druk krijgt als er een ontsnapte gevangene zijn kant op komt. Een standaard verhaaltje voor een actiefilm. Een juiste dosis humor, spanning en actie. Uiteraard is de grootste troef van de film: Arnold Schwarzenegger. Het is toch wel weer heel leuk om hem aan het werk te zien in een film als deze, en vooral daarom een kleine 3.5 sterren.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4408 stemmen
Teleurstellende come back van Arnie als acteur, maar als film zeker niet slecht. De Koreaanse regie en cinematografie is goed waarbij de actie prima in beeld is gebracht en de setting ook goed tot zijn recht komt. Er zit veel humor in wat prima werkt en de rol van Stormare als slechterik is leuk. Schwarzenegger acteert zeker in het begin bijzonder slecht en komt futloos over. Fysiek houdt het ook niet meer over en vraag me af waar zijn komende projecten nog toe gaan leiden.
Onceuponanytime
-
- 823 berichten
- 1065 stemmen
Film op zijn typische 'Schwarzeneggers'... Voor wie van actie houdt, is dit een aardig filmpje om een avond te vullen 
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
The Last Stand zag ik als de eerste helft van een double-bill met A Good Day to Die Hard. Een actie-combo met in de hoofdrol twee sterren die er eigenlijk te oud voor zijn. Tot mijn verbazing kwam echter deze beter uit de verf dan de vijfde Die Hard.
Het is eigenlijk een vrij afgezaagd filmpje, al mixt het wel verschillende invloeden, van jaren '80 actie, moderne actie en zelfs wat westerngedoe (er is ook makkelijk een link te leggen met Rio Bravo), maar ondanks dat het allemaal dus niet bijster origineel is, is het wel goed uitgevoerd en is de funfactor hoog. De casting haalt de pret wat naar beneden: Whitaker speelt hier nog houteriger dan Schwarzenegger, Knoxville is barslecht, Gúzman speelt een vreselijk flauw Mexicaans stereotype en Schwarzenegger doet vooral zijn ding (wat hier wel werkt, toegegeven). Met de regie zit het echter wel goed en Kim maakt er een actiefeestje van en houdt het tempo hoog. Vooral de autoraces en de grote schoot-out in het dorp zijn toch wel erg goed.
De film onderscheidt zich te weinig om een echte uitschieter te zijn in het actiewereldje, maar ik heb me er goed mee vermaakt. Zoveel kan ik niet zeggen over A Good Day to Die Hard.
3*
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Wel aardig. Op voorhand best veel zin in. Jee-Woon Kim in zijn Hollywood debuut (daar zit in potentie een geniale blockbuster regisseur in) en de (echte) terugkeer van Schwarzenegger (toch iemand die een aantal erg leuke film heeft 'gemaakt') in het genre.
Het verhaaltje viel me wat tegen. Dat had een leukere kapstok voor de actie mogen zijn, hoewel de western setting wel werkt. De actiescenes zijn oke. Vooral die lange shoot out na iets meer dan een uur is natuurlijk de moeite waard. Verder qua actie dus wel oke, ook al wordt het hier net wat te veel kapot gemonteerd soms.
De film is verder aardig in balans qua tempo en toon. De humor voelt soms wel erg flauw aan, maar de feel op zich is oké. Film neemt zichzelf gelukkig niet te serieus. Jee-Woon Kim is kundig genoeg om het boven de middelmaat uit te trekken, maar tegelijk is hij pas 1 keer in staat geweest om een echt goede film af te leveren ( a Bittersweet Life), verder zijn het vaak van die 3,5 sterren gevallen. Zo ook nu.
Decec
-
- 6745 berichten
- 8589 stemmen
Een goede actie/misdaad/thriller film...
Leuk verhaal...
Prima acteerwerk...
Wel leuk bekende acteurs Arnold Schwarzenegger,
Forest Whitaker en Luis Guzmán...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital 5.1)...
Mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Heerlijk genoten...
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
best een leuke actie film die nix nieuws bied.
met een kleine rol voor het nederlands elftal 
wat weinig one liners(typisch voor arnie) die ontbraken.
aardig
cantforgetyou
-
- 1954 berichten
- 1686 stemmen
Leuke actie film. Niets meer of minder. Precies wat je kunt verwachten. Arnold kan nog steeds dit soort rollen aan. Gewoon echte popcorn film.
Gerelateerd nieuws

Knallende actiefilm 'The Last Stand' met Arnold Schwarzenegger morgenavond op televisie
Bekijk ook

TT3D: Closer to the Edge
Documentaire / Sport, 2011
14 reacties

Der Fall Collini
Drama / Misdaad, 2019
36 reacties

Argo
Drama / Thriller, 2012
383 reacties

Detective Story
Film noir / Drama, 1951
20 reacties

Serbuan Maut
Actie / Thriller, 2011
571 reacties

Zero Dark Thirty
Thriller, 2012
647 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








