• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.677 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.487 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Last Stand (2013)

Actie / Misdaad | 107 minuten
3,15 1.366 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Zuid-Korea

Geregisseerd door: Jee-woon Kim

Met onder meer: Arnold Schwarzenegger, Johnny Knoxville en Forest Whitaker

IMDb beoordeling: 6,3 (149.930)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 februari 2013

Plot The Last Stand

"Not in his town. Not on his watch."

Voormalig LAPD-agent Owens heeft zich overgegeven aan het simpele leven in het dorpje Sommerton Junction na een gefaalde operatie die zijn partner gehandicapt achterliet. Owens verdrijft zijn tijd daar door zich met kleine overtredingen bezig te houden als de aangewezen sheriff. Hij wordt uit zijn dagelijkse routine gehaald als er vlakbij een spectaculaire ontsnapping plaatsvindt, waarbij een drugsbaron samen met zijn bendeleden en een aantal gijzelaars in een gepantserde wagen ontsnappen. De drugsbaron besluit richting Mexico te reizen om aan de Amerikaanse autoriteiten te ontsnappen. Het enige dat hem nog in de weg staat om de grens te bereiken, is het dorpje Sommertown Junction, bewaakt door sheriff Owens.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

In vergelijking met Stallone's Bullet To The Head viel deze film me toch lichtjes tegen. Goed, deze film bevat betere acteurs en betere regie, maar er zit te weinig Arnold in en de film is toch wel erg onevenwichtig als het aankomt op de verhouding van scenes met boef in zijn auto (dat was op zijn minst oninteressant te noemen) en momenten met Arnold zelf. Een ander groot probleem zit hem toch echt in de toevoeging van Johnny Knoxville, hoe mensen kunnen juichen over zijn rol is me het grootste raadsel , voor mij was ieder moment waarin hij door de film stuiterde een aaneenschakeling van pijnlijke en vervelende gevoelens. Zelfs als hij wordt neergeschoten overleeft hij het nog, hier had men veel meer mee kunnen doen.

De momenten waarin Arnold wel in beeld is zijn voor het gros genieten. Zelfs met een doorleefde kop en nog steeds een niet erg breed scala aan emoties, is het fijn om te zien hoe hij zijn stoere zelf nog steeds is en het ook niet erg vindt om zichzelf af en toe te kakken te zetten. Toch heeft hij gelukkig ook enkele momenten van pure badasserigheid, zoals de scene waarin hij met iemand van het dak springt terwijl hij hem nog door het hoofd schiet.

Wat aan het einde wel opvalt, is hoe ongelooflijk traag en slecht hij beweegt, het eindgevecht was namelijk weinig verheffend of memorabel in vergelijking met vroegere films, dan heeft Stallone het toch echt beter aangepakt in zijn laatste film. Niet alleen was Momoa daar een gavere badguy dan de acteur uit deze film wiens naam ik niet eens heb onthouden vanwege een groot gebrek aan interesse, Stallone is toch nog een stuk imposanter om aan het werk te zien.

Voor de Schwarzenegger fans is The Last Stand gewoon een leuke film, maar wel een met te weinig scenes van onze favoriete Oostenrijker, irritante of oninteressante zijkarakters en een net te lange speelduur. Volgende keer beter, al hoop ik dat het publiek überhaupt nog interesse in de oude garde heeft.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Arnie is back !!

Ik vond deze prent wel best goed, voldoende actie, humor en Schwarzenegger alsof ie nooit is weg geweest.

Puike cast ook, met o.a. ook Peter Stormare en Forest Whitaker.

Als Arnold's volgende prenten dezelfde weg uitgaan, mag ie er gerust mee doorgaan.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Terug van weggeweest

I'll be back riep Schwarzenegger al ooit, en deze belofte heeft hij inmiddels al talloze malen waargemaakt. Na een jarenlange tussenstop als gouverneur is Arnie wederom terug in zijn eerste hoofdrol (hij kwam al eerder voorbij in een bijrol in Expendables 2) om wederom te knallen en je te komen voorzien van een behoorlijke dosis actie. Dat de voormalig bodybuilder wat jaren ouder is geworden valt hem beter af te zien dan bijvoorbeeld collega acteur Stallone, maar gelukkig is hij zo verstandig geweest er deze rol op aan te passen en ook de spot te drijven met zijn leeftijd. Luchtigheid en jezelf vooral niet te serieus nemen zijn voor hem duidelijk de sleutel hier.

Mijn eerste indrukken van deze film waren overigens bovengemiddeld hoog. Ik had echt het gevoel naar een jaren 90' klassieker te kijken en de actie voelde ook heerlijk ouderwets aan. Er leek amper gebruik te worden gemaakt van CGI effecten en het tempo ligt constant erg hoog. Het verhaal is compleet over de top en ongeloofwaardig, maar dan wel op een hele positieve manier. Je wordt namelijk kosteloos vermaakt met de meest vermakelijke over de top actie scene's, een foute jaren 90' bad-guy die overal mee wegkomt en natuurlijk de aanwezigheid van meneer Schwarzenegger himself.

Het wordt na verloop van tijd helaas wel een heel stuk minder als Schwarzenegger en de foute jaren 90' bad-guy het een op een uit gaan vechten op de brug. Dit onderdeel duurt veel te lang en voelt ook veel te Amerikaans aan. De 60 plusser die een veel jongere man wel even de baas kan waren net iets too much, en hoewel alles natuurlijk over de top was voelde dit stuk een beetje te geforceerd aan waardoor het minder leuk werd. En hoewel de cast over het algemeen prima voor elkaar was vond ik de rol van Knoxville een beetje overbodig. Hoewel hij nergens storend werd (wat ik overigens wel verwacht had) vond ik zijn personage wel een beetje overbodig. En hoewel er veel treffers in de film zaten op het gebied van actie waren sommige grappen een beetje flauw, zoals de momenten dat Schwarzenegger letterlijk een eetcafé binnen valt en het personeel en de klanten voorzichtig komen kijken.

Hoewel mijn aandacht tegen het einde aan dus een beetje naar de achtergrond gedreven was, moet ik beamen dat met name de opbouw en het middenstuk met genoeg momenten grandioos zijn. En zoals Tarkus hierboven ook al vermeld; Als Arnie op deze weg door blijft gaan, mag hij wat mij betreft nog films blijven maken tot hij erbij neervalt! Een meer dan degelijke comeback

3,5*


avatar van mixmaster

mixmaster

  • 1288 berichten
  • 1215 stemmen

lekkere actiefilm met weer een ouderwets goeie Schwarzenegger !

gewoon veel actie met veel schieten en vechten , leuke humor en goeie muziek.

recht toe recht aan actie zoals we Arnold kennen !


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Goeie film waarin een sheriff van een klein plaatsje het onverwacht druk krijgt als er een ontsnapte gevangene zijn kant op komt. Een standaard verhaaltje voor een actiefilm. Een juiste dosis humor, spanning en actie. Uiteraard is de grootste troef van de film: Arnold Schwarzenegger. Het is toch wel weer heel leuk om hem aan het werk te zien in een film als deze, en vooral daarom een kleine 3.5 sterren.


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

El ralpho schreef:
[i]De 60 plusser die een veel jongere man wel even de baas kan waren net iets too much, en hoewel alles natuurlijk over de top was voelde dit stuk een beetje te geforceerd aan waardoor het minder leuk werd.


Ik sluit niet uit dat Arnie in real life nog steeds 90% van de dertigers een pak slaag geeft. Het blijft een boom van een kerel met zijn 1.88m en gewicht wat toch wel rond de 110/120 kg zal liggen. Natuurlijk zullen de vetrolletjes ook bij hem wel aanwezig zijn intussen, maar ik als gezonde gast van in de 20 zou het niet aandurven.


avatar van supersnoop

supersnoop

  • 51 berichten
  • 94 stemmen

Lkkre actie film niks om aan toe te voegen


avatar van Afghaan

Afghaan

  • 12 berichten
  • 304 stemmen

deze film is echt zwak een 1,5 voor de moeite van de makers hahah


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4407 stemmen

Teleurstellende come back van Arnie als acteur, maar als film zeker niet slecht. De Koreaanse regie en cinematografie is goed waarbij de actie prima in beeld is gebracht en de setting ook goed tot zijn recht komt. Er zit veel humor in wat prima werkt en de rol van Stormare als slechterik is leuk. Schwarzenegger acteert zeker in het begin bijzonder slecht en komt futloos over. Fysiek houdt het ook niet meer over en vraag me af waar zijn komende projecten nog toe gaan leiden.


avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1716 stemmen

Erg goede film. 3,5


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Aardig actie filmpje.

Leuk om na zo'n lange tijd Arnie weer terug te zien in films.

Heb me redelijk vermaakt met dit filmpje. qua verhaal stelt de film niet zo veel voor, maar de actie zag er wel allemaal leuk uit. tenminste, het laatste half uurtje. Ik vond het eerste 45 min tot een uur niet erg boeiend en was af en toe zelfs een beetje saai.

Ook had ik echt niet verwacht dat Johnny Knoxville zo weinig in beeld zou zijn. Alleen in het begin 2 minuutjes in beeld en het laatste half uurtje.

Al met al een leuk actie filmpje voor 1x.

Kleine 3,0*


avatar van Velazques

Velazques

  • 78 berichten
  • 176 stemmen

Zeer slechte film, alle actie is tegenstrijdig. b.v. als de auto door de kraan wordt opgetild in het begin, wordt de kraan niet stilgezet, maar gaan ze naar het dak. Erg logisch........?????????????????

En zo gaat het maar door.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Heerlijke film. Lekker over the top, volop goede actie en acteurs die er plezier in hebben. Toppertje !


avatar van Gazi

Gazi

  • 56 berichten
  • 2733 stemmen

LAW IS THE LAW

Deze regisseur met de meesterwerk I SAW THE DEVIL (2010) op zijn naam uit Zuid-Korea moet hier met dit amerikaanse actie/pop-corn komedie toch heel wat inleveren van zijn kunnen toch jammer!


avatar van Onceuponanytime

Onceuponanytime

  • 823 berichten
  • 1065 stemmen

Film op zijn typische 'Schwarzeneggers'... Voor wie van actie houdt, is dit een aardig filmpje om een avond te vullen


avatar van pietermi

pietermi

  • 51 berichten
  • 139 stemmen

Lekkere makkelijke ouderwetse actie film. Duidelijk verhaal.


avatar van HNCX700

HNCX700

  • 95 berichten
  • 3 stemmen

Arnold is inmiddels 66 en het is gewoon zonde van z'n tijd geweest wat tie tussen 2003 en 2011 gedaan heeft, hij had nog zoveel goeie film kunnen maken.

So Arnie "Keep on doing what you're good at...making (action) movies for the time you've left".

Al was het maar om die karakteristieke vierkante rotkop (met leesbrilletje) van je weer in films te zien en je te horen met dat lachwekkende Germaanse accent.

Ook altijd aangenaam om Forest Whitaker te zien, die belachelijke Johnny Knoxville en die Zweedse mafkees, Peter Stormare. Jullie mogen vaker, met Arnie, samen verschijnen in een film.

Die oranje KNVB trainingspakken waren een leuke NL bijkomstigheid.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

The Last Stand zag ik als de eerste helft van een double-bill met A Good Day to Die Hard. Een actie-combo met in de hoofdrol twee sterren die er eigenlijk te oud voor zijn. Tot mijn verbazing kwam echter deze beter uit de verf dan de vijfde Die Hard.

Het is eigenlijk een vrij afgezaagd filmpje, al mixt het wel verschillende invloeden, van jaren '80 actie, moderne actie en zelfs wat westerngedoe (er is ook makkelijk een link te leggen met Rio Bravo), maar ondanks dat het allemaal dus niet bijster origineel is, is het wel goed uitgevoerd en is de funfactor hoog. De casting haalt de pret wat naar beneden: Whitaker speelt hier nog houteriger dan Schwarzenegger, Knoxville is barslecht, Gúzman speelt een vreselijk flauw Mexicaans stereotype en Schwarzenegger doet vooral zijn ding (wat hier wel werkt, toegegeven). Met de regie zit het echter wel goed en Kim maakt er een actiefeestje van en houdt het tempo hoog. Vooral de autoraces en de grote schoot-out in het dorp zijn toch wel erg goed.

De film onderscheidt zich te weinig om een echte uitschieter te zijn in het actiewereldje, maar ik heb me er goed mee vermaakt. Zoveel kan ik niet zeggen over A Good Day to Die Hard.
3*


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

"Herzien".

HALVE TAMME. schreef:

"Out of the governor's office and back on the white screen".

Een topcast (Arnold Schwarzenegger,Forest Whitaker en Peter Stormare),goed

acteerwerk,leuke geplaatste grappen en een lekkere agressieve sfeer gekoppeld

aan geweldige actiescènes(het was een fijne ervaring om onze old action hero weer

te zien schitteren).

Beste MM gebruikers ik hoop dat jullie niet al te moeilijk doen over het verhaal,want voor

het verhaal hoef je de The Last Stand (2013) niet op te zetten en eigenlijk weet je dat al

van tevoren,het is gewoon actie actie en nog eens actie(My Kind of Movie).

The Last Stand (2013) blijft voor mij op een mooie solide 4 staan.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Wel aardig. Op voorhand best veel zin in. Jee-Woon Kim in zijn Hollywood debuut (daar zit in potentie een geniale blockbuster regisseur in) en de (echte) terugkeer van Schwarzenegger (toch iemand die een aantal erg leuke film heeft 'gemaakt') in het genre.

Het verhaaltje viel me wat tegen. Dat had een leukere kapstok voor de actie mogen zijn, hoewel de western setting wel werkt. De actiescenes zijn oke. Vooral die lange shoot out na iets meer dan een uur is natuurlijk de moeite waard. Verder qua actie dus wel oke, ook al wordt het hier net wat te veel kapot gemonteerd soms.

De film is verder aardig in balans qua tempo en toon. De humor voelt soms wel erg flauw aan, maar de feel op zich is oké. Film neemt zichzelf gelukkig niet te serieus. Jee-Woon Kim is kundig genoeg om het boven de middelmaat uit te trekken, maar tegelijk is hij pas 1 keer in staat geweest om een echt goede film af te leveren ( a Bittersweet Life), verder zijn het vaak van die 3,5 sterren gevallen. Zo ook nu.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7311 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb deze film een tijdje geleden al gezien, maar het viel me net pas op, of beter gezegd, ik zag het net pas dat het een film van Jee-Woon Kim is, eigenlijk helemaal niet zo vreemd dat je het ook niet merkt want The Last Stand heeft vrij weinig van zijn Koreaanse films weg. I Saw the Devil en A Bittersweet Life vind ik persoonlijk dan toch vele malen beter, en of het nou zo veel beter is dat Jee-Woon Kim op de Amerikaanse toer gaat, dat weet ik ook niet. Veel mensen vinden bv de Koreaanse taal alleen al een struikelblok om naar zo'n film te kijken, zelf heb ik er weinig moeite mee en vind het zelfs wel wat extra geven aan zijn films. Mede door Chan-wook Park's film Oldboy, ben ik de Koreaanse films gaan ontdekken en zo ook bij Jee-Woon Kim terecht gekomen. En sindsdien ben ik dan ook besmet met het Koreavirus.


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Leuke actie film met flink wat humor,een redelijk goede cast (met uitzondering van de waardeloze en erg irritante Stormare en dat overdreven gedoe van Knoxville),vette schietpartijen en een lekker sfeertje.Heb me geen moment verveeld.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede actie/misdaad/thriller film...

Leuk verhaal...

Prima acteerwerk...

Wel leuk bekende acteurs Arnold Schwarzenegger,

Forest Whitaker en Luis Guzmán...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital 5.1)...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Heerlijk genoten...


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

best een leuke actie film die nix nieuws bied.

met een kleine rol voor het nederlands elftal

wat weinig one liners(typisch voor arnie) die ontbraken.

aardig


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1621 berichten
  • 691 stemmen

Nog eens herzien en besloten een halfje te verhogen. Echt een vette actiefilm. De beste Arnold film van dit millennium.


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

Gemiddelde van 3.18 ?!?

Men spoort niet, je gaat mij niet vertellen dat de deze film net zo goed als zijn eighties-klassiekers zoals: Predator of Commando.

Er is niemand die The Last Stand herinnert over 10 jaar, laat staan over 20-30 jaar.

Als deze film niet zijn comeback was geweest dan had de film waarschijnlijk een soortgelijke score als Collateral Damage gekregen.

Naar mijn mening is dit hoge gemiddelde meer gebaseerd op nostalgie dan op de werkelijke kwaliteit van deze film.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Als het, om wat voor reden dan ook, nostalgische gevoelens oproept, ís dat misschien een kwaliteit van deze film.


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

Insignificance schreef:

Als het, om wat voor reden dan ook, nostalgische gevoelens oproept, ís dat misschien een kwaliteit van deze film.

De reden dat dat het nostalgische gevoelens oprroept, is het feit dat het om Arnie's comeback gaat, was het niet zijn comeback geweest of als ze hem hadden vervangen voor een acteur die net zo slecht als hem is (Steven Seagal) dan had deze film naar mijn mening nooit een gemiddelde van 3,18 gekregen want daarvoor is de film niet goed genoeg voor.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Waackx schreef:

(quote)

De reden dat dat het nostalgische gevoelens oprroept, is het feit dat het om Arnie's comeback gaat, was het niet zijn comeback geweest of als ze hem hadden vervangen voor een acteur die net zo slecht als hem is (Steven Seagal) dan had deze film naar mijn mening nooit een gemiddelde van 3,18 gekregen want daarvoor is de film niet goed genoeg voor.

Seagal mag Arnold zijn veters nog niet eens strikken. Niet qua fysiek en zeker niet qua komisch talent.

Natuurlijk speelt het mee dat dit Arnold zijn comeback film is, maar de film is ook gewoon zeer geslaagd. Sterke actie, gevatte humor en inderdaad een Arnold weer op zijn best.

Had een nobody in een film als Commando gestopt en niemand had 'm gekend. Niks mis mee dat het bepalend is welke acteur de hoofdrol speelt.


avatar van oemoemenoe

oemoemenoe

  • 659 berichten
  • 617 stemmen

Sterke actiefilm, met echter enkele zeer clichématige elementen zoals de obligatoire minderheid in het corps en de knappe chick die niet op haar mondje gevallen is. De Last Stand komt met dit alles weg: de Mexicaan is een tough motherf**ker en de dame een streling voor het oog. De actie is goed in beeld gebracht en het bloed spuit in alle richtingen. Heerlijk ook hoe Jee-woon Kim perfect heeft begrepen wat de Arnold-fan zo leuk vindt: Als Arnold zijn intrede doet in een schietpartij komt hij met een 4x4 aangereden en slaat hij met zijn elleboog de ruit uit om een schietgat te hebben ipv de ruit gewoon naar beneden te rollen. Dit soort onnozeliteiten maken de film echt de moeite waard.