• 15.791 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.096 stemmen
Avatar
 
banner banner

Shattered Glass (2003)

Drama | 95 minuten
3,15 422 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Billy Ray

Met onder meer: Hayden Christensen, Chloë Sevigny en Steve Zahn

IMDb beoordeling: 7,1 (39.855)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 5 augustus 2004

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Shattered Glass

"He'd do anything to get a great story."

De film vertelt het verhaal van de journalist Stephen Glass, die tot grote hoogten steeg als schrijver voor The New Republic, waar een groot deel van zijn verhalen gedeeltelijk verzonnen waren. Zijn bedrog kon echter niet voor eeuwig duren...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Charles 'Chuck' Lane

Caitlin Avey

Michael Kelly

Adam Penenberg

Lewis Estridge

Catarina Bannier

David Bach

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8850 stemmen

Ben erg benieuwd naar deze film.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Ik zal niet zeggen dat het me allemaal nog jaren bij zal blijven, maar het gaf een leuk beeld van het leven op een nieuwsredactie en de film zat vol leuke acteurs.

Er zat trouwens ook nog een leuke verwijzing in naar een bekende andere rol van Christensen...


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

kiest ie voor de donkere kant?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Kleine spoiler:

Hij geeft z'n editor een telefoonnummer van een hackersclub, zegt iets als "Don't worry if you only hear somebody talking in heavy breathing, that's supposed to be their outgoing voicemail".

Imdb kende 'm nog niet, maar volgens mij was het een subtiele verwijzing


avatar van sarcjoch

sarcjoch

  • 6 berichten
  • 6 stemmen

Prima film. Het in-het-nauw-drijven van Glass tegen het einde van de film is best leuk om te zien, en de scenes in het conferentie-centrum in Bethesda dat "op zondag dicht is" waren ook erg amusant. 3,5 ster.


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

De beschrijving bij deze film is een enorme spoiler,want deze geweldige film geeft pas op de 2e helft aan dat de journalist een bedrieger is.De opbouw naar deze ontwikkeling is heel erg goed.Wanneer je niet op de hoogte bent van de beschrijving en het bedrog bevalt de film volgens mij stukken beter. 3,5 ster(net geen 4)


avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

Normaliter zou ik u gelijk geven bisse, maar in dit geval is het geen spoiler. Aangezien de trailer er zélf mee uitpakt.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Het is een waargebeurd verhaal, wat destijds in het nieuws is geweest. Dat de Titanic zinkt is ook geen spoiler, en dit dus ook niet.


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3233 stemmen

Moet deze nog de bioscoop ingaan of kunnen we hem binnenkort in de videotheek verwachten?


avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

* Zelfde vraag als Jassonn hierboven


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

De film gaat 5 augustus in première in o.a. Amsterdam (Tuschinski), Rotterdam, Den Haag, Utrecht en andere steden.


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

kappeuter schreef:

De film gaat 5 augustus in première in o.a. Amsterdam (Tuschinski), Rotterdam, Den Haag, Utrecht en andere steden.

O, leuk, net op mijn verjaardag.


avatar van zeus

zeus

  • 1201 berichten
  • 2891 stemmen

De film begon heel saai maar werd gaandeweg toch nog ietsje beter. En als ik hoofdredacteur was geweest dan was het ontslag wel iets eerder gevallen. 3*.


avatar van zeus

zeus

  • 1201 berichten
  • 2891 stemmen

jassonn schreef:

Moet deze nog de bioscoop ingaan of kunnen we hem binnenkort in de videotheek verwachten?

Draait op sommige plaatsen in de sneak.


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

kappeuter schreef:

De film gaat 5 augustus in première in o.a. Amsterdam (Tuschinski), Rotterdam, Den Haag, Utrecht en andere steden.

Wat een goeie film om in premiere te gaan en te zien op mijn verjaardag.


avatar van Drijntje

Drijntje

  • 79 berichten
  • 328 stemmen

Wat een slechte film zeg... bahbah, deze viel echt vies tegen. Hooguit anderhalve ster omdat ik het redactiegevoel en -leven wel realistisch vond overkomen. Verder was het vooral... slecht!

Waarom geen persoonlijke motieven van Glass? Zoals: waarom verzint hij zijn verhalen? Wat is er mis met die jongen? Jammer dat ze dat hebben laten liggen. Alleen zijn persoonlijke motieven alleen al hadden de film voor mij een stuk beter gemaakt.

Ik kan moeilijk zeggen dat deze film, dit verhaal, niet realistisch is, aangezien het waar gebeurd is. Maar veel hoger dan de gemiddelde 'waar gebeurd-film' op Rtl 4 schat ik deze film zeker niet. Dit is vast zo'n film waarvan het boek beter is!


avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Vanavond gezien in de sneak, zonder enige voorkennis - en ik heb me in het begin (dus) te pletter verveeld. Wat een saai en braaf en truttig begin ! Als je weet wat er aan de hand is, werkt dat allemaal een stuk beter. Maar een sneak is een sneak, en mijn naam is haas.

Op de helft van de film (of iets eerder) begon ik lont te ruiken. Deze truttige jongeman heeft dingen verzonnen. [Dit is geen spoiler, want zonder die kennis is er werkelijk helemaal NIETS te beleven].

Daarna is de film ietsje interessanter. Maar de vraag blijft : wat moet ik ermee ? Iemand heeft wat teveel fantasie, en gaat in de fout (de arme jongen had scenarioschrijver moeten worden)... so what ? Wat drijft hem ? Geen idee. Geld ? Nee. Roem ? Misschien. Goedkeuring van zijn oude moeder ? Niet gezien. Mooie vrouwen ? Daar is ook geen sprake van.

De film wisselt met gemak van point of view, van de ene editor naar de ander. De tweede heeft zelfs een vrouw & kindje (via een postorderbedrijf, zo te zien). Emoties heeft niemand.

Wat een getrut, kortom.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Volledig eens met de post van Hugo hierboven.

Die Christensen was erg slecht, maar het is de vraag of dat aan hem ligt.

Want het is bijzonder slecht geschreven, terwijl er genoeg materiaal ligt om iets interessants te vertellen. Nu is het een zouteloze reconstructie.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik ben het er mee eens dat het uitgangspunt van de film veel beter uitgewerkt had kunnen worden.

De film is te veel Hollywood en te weinig degelijk drama. Ik denk dat de film ver van de feitelijke gebeurtenissen staat. Het script gaat nogal vaak erg kort door de bocht. Jammer dat het interessante uitgangspunt geen intelligenter script heeft opgeleverd.

Toch, ik heb me vermaakt met deze film en geef daarom 3 sterren.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

kappeuter schreef:

De film is te veel Hollywood

Juist Hollywood kent een traditie waarin dit soort plots dramatisch WEL interessant kan worden uitgewerkt.

te weinig degelijk drama.

Precies.

Ik denk dat de film ver van de feitelijke gebeurtenissen staat.

Ik denk dat dat niet uitmaakt, als het ueberhaupt al zo is.


avatar van madelon25

madelon25

  • 67 berichten
  • 134 stemmen

Sta helemaal achter hugo!


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3233 stemmen

Jordy schreef:

Kleine spoiler:

Hij geeft z'n editor een telefoonnummer van een hackersclub, zegt iets als "Don't worry if you only hear somebody talking in heavy breathing, that's supposed to be their outgoing voicemail".

Imdb kende 'm nog niet, maar volgens mij was het een subtiele verwijzing

Naar welke rol dan?


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Een personage dat zwaar ademt. In een zwart pak.


avatar van Beejeej

Beejeej

  • 580 berichten
  • 1127 stemmen

zojuist gezien... een film die best boeiend start en waar je de hele tijd eigenlijk hoopt op een boeiende ontwikkeling die er niet komt.

de beschrijving van de film hierboven klopt dan ook precies... zijn bedrog kon niet voor eeuwig duren. meer is er ook niet in de film


avatar van neverbeliever

neverbeliever

  • 21 berichten
  • 53 stemmen

Ik ben het ermee eens dat de film dramatisch wel beter uitgewerkt had kunnen worden, maar dat zijn motieven niet duidelijker uitgelegd worden vind ik geen punt. Je kunt er volgens mij zelf genoeg uithalen: de druk om te presteren, de behoefte om aardig gevonden te worden... Neem alleen al zijn ouders die blijkbaar niet tevreden zijn met zijn carrière, wat voor hem duidelijk heel belangrijk is. En de moeite die hij doet om bij zijn collega's in de smaak te vallen. En hoe hij ervan droomt om bewonderd te worden op zijn oude school. Etc.. etc..

3***


avatar van dttom

dttom

  • 2146 berichten
  • 2156 stemmen

Motieven?? Tis gewoon een pathologische leugenaar.


avatar van ROOSKY

ROOSKY

  • 29923 berichten
  • 7945 stemmen

Mensen in het nauw binnen een bepaalde organisatie waarbij het net steeds strakker om hen heen getrokken wordt, vaak interessant! Het ultieme No Way Out en het erg goede Out of Time vond ik al prachtige films. Deze is wel duidelijk minder, maar toch ook wel weer behoorlijk het aanzien waard. Krap aan een 3.5*


avatar van masterview

masterview

  • 32 berichten
  • 21 stemmen

Ik heb deze in de sneak in de bios gezien en ik vond het werkelijk een trage saaie slaapverwekkende film. Deze kon mij totaal niet boeien en 95% van de mensen in de zaal ook niet, 0.5 voor de moeite. Afgezien van het feit dat het een heel realistische aangelegenheid kan zijn.


avatar van mikey

mikey

  • 28988 berichten
  • 5140 stemmen

Boeiende film over een pathetische leugenaar. Iemand die geliefd wil zijn en daarom verhalen verzint om zichzelf interessant te maken (denk ik). Kleine film maar erg mooi en goed gedaan. Gelukkig was dit geen psychologisch drama maar een kijkje in de wereld van de journalistiek met daarin een van munchhaussen typetje dat alle aandacht opeist. goed: 4