• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.323 stemmen
Avatar
 
banner banner

Underground: The Julian Assange Story (2012)

Drama | 89 minuten
3,28 16 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Australië

Geregisseerd door: Robert Connolly

Met onder meer: Rachel Griffiths, Anthony LaPaglia en Alex Williams

IMDb beoordeling: 6,7 (2.138)

Gesproken taal: Tsjechisch, Engels, Pools en Hongaars

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Underground: The Julian Assange Story

In 1989 woont de 18-jarige Julian Assange samen met zijn moeder, een activiste, zijn veel jongere halfbroer, zijn tienervrouw en pasgeboren zoon. Zijn dierbaarste bezit is een Commodore 64. Onder het pseudoniem 'Mendax' vormt Julian samen met twee vrienden een groep van hackers onder de naam 'International Subversives'. De spelregels zijn duidelijk: geen diefstal plegen, geen sporen achterlaten en alle informatie die ontdekt wordt delen. Het trio hackt databases van banken en regeringswebsites. Maar wanneer Julian de database van het Pentagon kraakt - en op die manier de bloederige waarheid achter een recente militaire operatie blootlegt - beseft hij voor het eerst het belang van zijn status als verkondiger van de waarheid. Ondertussen trekt de groep de aandacht van politie-inspecteur Ken Roberts, wiens analoge benadering van het speurwerk op de proef wordt gesteld door deze nieuwe criminaliteit.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van morpheus2000

morpheus2000

  • 599 berichten
  • 10378 stemmen

Daar zit je dan met je Commodore 64. Laat je zowat de invasie in Irak in het soep lopen en zitten allerlei veiligheidsdiensten achter je aan.

Als ik pak hem beet 25 jaar geleden had geweten dat ik dit allemaal had kunnen doen met mijn computer, dan was ik Whizkid geworden ipv dagelijks Pacman te zitten spelen.


avatar van Decec

Decec

  • 6741 berichten
  • 8581 stemmen

Een goede drama/biopic verhaal...

Wat een waargebeurd verhaal...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Prima kwaliteit breedbeeld, maar niet 100% HD...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12267 berichten
  • 5513 stemmen

Aardig interessant waargebeurd drama over de jonge jaren van de pientere Julian Assange die veel gelijkenis heeft met de gebeurtenissen over hem een paar jaar geleden. Toen deed hij het wel met moderne ICT middelen, terwijl hij het destijds in de begin jaren 90 (toen er ook nog geen Internet was) moest doen met een Commodore 64 en telefoonlijnen.

Het verhaal zit goed in elkaar en weet ook te boeien en ook met de uitvoering zit het wel goed (ook leuk om de ouderwetse computers, beeldschermen en telefoons weer eens terug te zien). Ook de vrij onbekende cast doet het goed en vooral natuurlijk Alex Williams in de rol van Julian Assange, maar ook Anthony LaPaglia als de sympathieke Detective Ken Roberts. Het tempo is behoorlijk hoog en voordat je het in de gaten hebt is de film al afgelopen (duurt ook niet echt lang).

Al met al een goed waargebeurt drama voor Julian Assange.