• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.229 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.386 acteurs
  • 199.071 gebruikers
  • 9.375.377 stemmen
Avatar
 
banner banner

Death Race: Inferno (2013)

Actie | 101 minuten
2,42 306 stemmen

Genre: Actie

Speelduur: 101 minuten

Alternatieve titel: Death Race 3: Inferno

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Roel Reiné

Met onder meer: Danny Trejo, Ving Rhames en Luke Goss

IMDb beoordeling: 5,4 (22.073)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Death Race: Inferno

"Welcome to the Inferno"

De veroordeelde moordenaar Carl Lucas alias Frankenstein is een superster, die in het wrede racewereldje van de gevangenis bekend staat als Death Race. Slechts één zege verwijderd van de vrijheid voor zichzelf en zijn pitcrew, wordt Lucas in een geheel nieuwe wedstrijd gegooid, nog wreder dan alles wat hij heeft meegemaakt. In een poging om zichzelf en zijn team in leven te houden, moet hij het opnemen tegen de meest meedogenloze tegenstanders in een helse race dwars door de Kalahari woestijn in Zuid-Afrika.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Ik begin de "Death Race" films steeds beter te waarderen. Dit was best een aardig vervolg en de kracht hierin ligt mede omdat het vrijwel om dezelfde cast gaat als in de vorige film. Dus een flauwe introductie van de karakters is niet meer nodig en het verhaal begint daardoor ook min of meer direct. Het verhaal vond ik eigenlijk best leuk gevonden en met name de uitvoering was goed. Dat laatste vooral door de vele actie (geregeld best hard), de fraaie vrouwen maar ook door een paar nieuwe karakters die voor de nodige humor zorgen zoals Jeremy Crutchley als de geflipte "Psycho". De cast deed het leuk (met name de hoofdrolspelers) en visueel (fraaie locatie) zag het er ook allemaal best fraai uit. Kortom gewoon een weer leuke actiefilm die zich lekker wegkijkt en eigenlijk nergens verveld. Op naar het 4e deel.


avatar van Raymondhvh

Raymondhvh

  • 20 berichten
  • 19 stemmen

het concept is zo gruwelijk goed van deze film

het is dan ook het enige positief plus punt van de film.

de effecten (dat meisje dat overrede werd) zijn zo nep als het maar zijn kan.

de "bad guy" zegt 100x hoe awsome die het vind.

zo ook bij de scene dat de blonde vrouw dus overrede word. waren ze dik 2 minuten aan het stilstaan. / rondjes draaien ect. en op het moment dat ze dood was komt in 1 keer iedereen aangereden. wat hebben die dan die 2 minuten lopen doen? het is toch een race?

en zo ook de slechte introductie van de rijders ect.

of nutteloze berichten als "voor extra geld krijg je camera in de auto"

het is een goed idee maar veel slechter kan je het niet uit werken. ook het acteren is totaal crap.

en zo ook de zeer slecht gemaakte effect van de raket. die zogenaamd door gebouwen kan vliegen en als je bukt rustig om draait om je alsnog te raken. heel jammer.

geef dit concept aan iemand die het goed kan uitwerken. met meer verhaal en betere races en humor. en je kan een dikke 5 sterren film maken


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Meer dan vermakelijk. En al heb ik met een enigszins gekleurde bril gekeken, de actie scenes zien er dusdanig uit, dat het een 15 miljoen film lijkt. En da's knap van Roel.

3*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Death Race 2 was voor mij een grote verrassing. De gepolijste Death Race kreeg een soort 'reboot' met landgenoot Reiné aan het roer. Ik was aangenaam verrast. Erg rough around the edges maar wel geslepen waar het moest. Ook veel minder clean dan zijn voorganger en wist op elk vlak een upgrade te zijn.

Film voelt wel erg fragmentarisch aan en op basis wat ik las en wat hier ook te lezen is is de film met meerdere units gedraaid en ziet Reiné in de editing fase wel waar het schip strandt. Lijkt me voor Death Race wel zijn effect te hebben want het eindresultaat mag er zijn. Maar toegegeven: ik neem het fragmentarisme en rommeligheid voor lief. Reiné geeft Death Race wat een actiefilm voor mij moet hebben. Veel production value, sterke actiescenes, eyecandy, weinig plot, een solide karakteristieke cast en goede filmapparatuur. Dat is allemaal aanwezig.

Net als in DR2 grossiert Reiné in actiescenes en over the top coolness. Het zit soms al in de kleine dingen. Zo bvb. de design van de personages, de sexy presence van Phoenix (cleavage is off-the-charts), Goss als protagonist met uitstekende ondersteuning van Rhames, Trejo en wat minder gerenommeerde supporting cast. Allemaal geschoten met de Red Epic wat de production value enorm maakt en er zijn toch niet veel actiefilms die de technische balans hebben die Reiné hier vindt. Met de Red Epic zijn de resultaten oogverblindend, had zo geloofd dat het budget tien keer zo groot was geweest.

Verhaaltechnisch vind ik het ook dik in orde. De eindconclusie zie je van mijlenver aankomen maar dat is geen enkel probleem. De plot dient slechts als kapstok maar Reiné geeft de film zoveel stijl mee en bouwt daar zijn actiescenes omheen dat de rommeligheid en de fragmentarische feel voor mij helemaal geen probleem is. Weer volop genoten en voor mij zijn er toch weinig actiefilms de laatste jaren geweest die me zoveel vermaak bieden dan dat Reine's Death Races doen. Maar meer van de beste man gaan zien, hij benut zijn resources tot in de puntjes.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Ik heb Roel Reine ontmoet en het was een hardstikke goede kerel. Hij kon mooi vertellen over het leven als regisseur, over het maken van low-budget films, het werken met bepaalde acteurs en de manier waarop hij alles vastlegt. Was een hardstikke informatieve en mooie avond maar ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik dit een goede film vond. Het is knap wat hij met dit budget heeft weten te presteren maar daar houdt het dan voor mij ook op. Qua verhaal en muziek niet bijzonder en een hoop cliches. Luke Goss kun je net zo goed vervangen door een houten plank. Ook een aantal onzinnigheden waar ik me even aan liep te ergeren. De man kon het zo goed vertellen maar de film kwam dan weer niet uit de verf... Het was wel een raar gevoel om een film te kijken met de maker ervan in dezelfde ruimte trouwens, haha


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Teleurstellend

In maart 2011 zag ik Death Race 2, het vervolg op het eerste deel uit 2008. Hoewel het vervolg het met een budget moest doen wat enorm veel lager was, werd er hier toch een prima vervolg neergezet waarbij het lage budget tot op de doller goed gebruikt bleek te zijn. Het geheel was wel een slag minder dan zijn voorganger, maar de actie scene's deden maar weinig onder voor wat we in het eerste deel te zien kregen. Kortom een hele prestatie van regisseur Roel Reiné.

Ook in deel 3, benut deze zelfde regisseur zijn budget weer tot op de dollar. Met een budget wat zo mogelijk nóg lager was dan dat van zijn voorganger (slechts om en nabij de $6.500.000) is er veel op je scherm te zien. Maar toch moest ik helaas al snel de conclusie trekken dat dit deel echt beduidend slechter is dan het tweede deel en zelfs geen voldoende meer waard is.

De actie is (hoewel nog steeds fragmentarisch gefilmd wat in deel 2 ook al zo was) nog steeds aardig, en er zitten ook wel een aantal vermakelijke over de top scene's in, maar het is helaas niet genoeg. Dit komt ook doordat er te vaak te weinig gebeurd en sommige toevoegingen ook gewoon niet leuk zijn. Hiermee doel ik bijvoorbeeld op de doelzoekende raketten.

Ook komt de regisseur hier met een plot op de proppen wat zo ver gezocht en slecht uitgewerkt is dat ik niet meer wist of ik ervan moest lachen of huilen. Als er dan ook nog het nodige drama om de hoek komt kijken om de personages zogenaamd meer body te geven, en dit de film alleen maar nog ongeloofwaardiger en slechter maakt, heb je het bij mij toch goed verpest. Goedkoop Amerikaans sentiment hoort niet in een pulp productie als deze, en hier word het dus ook allemaal niet bepaald beter door. Met het nieuws dat een vierde deel is aangekondigd spring ik na het zien van dit deel dan ook beslist geen gat in de lucht. Om dit vervolg voor mij wel te laten slagen zal het roer namelijk toch echt eerst drastisch omgegooid moeten worden.

2,0*


avatar van jarno1975

jarno1975 (moderator series)

  • 10972 berichten
  • 2791 stemmen

Na het zwakke deel 2 wist ook dit deel niet te overtuigen. Vond het zelfs nog minder als het 2e deel. De film moet het overduidelijk van de no-brainer actie scenes hebben, en die waren dan ook nog wel redelijk. Waar het aan ontbrak was een goed verhaal, en het acteren was ook benedenmaats. Leuk dat Reine er nog een klein Nederlands tintje aan gaf met Radar Love maar dat was dan ook een van de weinige pluspuntjes.

Net aan 2*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een goede actie/SF/thriller film...

Prima vervolg...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Wel leuk bekende acteurs Luke Goss, Ving Rhames

en Danny Trejo...

Perfect achtergrond geluid/muziek (Dolby Digital 5.1)...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Met uitzondering van het erbarmelijke origineel uit de jaren '70, blijft de Death Race serie best goed werken. Wederom zijn de vechtscenes werkelijk verschrikkelijk gefilmd, maar de races zelf en het daarbij horende geweld zien er fantastisch uit. Met Dougray Scott heeft de reeks er daarna een prima acteur bij, terwijl de talenten van Goss en Trejo op zich nog steeds prima werken.

De film lijdt echter helaas licht onder een vreemd westers/koloniaal tintje in de weergave van de lokale bevolking. Ik begrijp dat het een futuristisch tintje moet hebben, waardoor het allemaal ook weer niet te serieus genomen hoeft te worden, maar alsnog is er een punt van plaatsvervangende schaamte als je mensen praktisch als wilde inboorlingen ziet rondrennen.

Toch leidt dit ook weer niet te veel af om de film echt te haten. De cast is bij vlagen erg goed, het verhaal is verrassend uitgedacht met een goede twist op het einde en de actie is nog steeds spectaculair. Er hoeft van mij ook weer niet per se een nieuwe film nog te komen, maar ze hebben nu wel een voorzet gegeven naar een oneindige reeks van vervolgen wat vanuit marketingtechnisch oogpunt gezien nog best slim is gedaan. Ik ben positief verrast in ieder geval!


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2564 stemmen

Slecht acteerwerk zoals we gewent zijn van deze heren

Slechte SFX en een dom verhaal maken een kansloze film compleet....ik zeg vooral niet kijken dus


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Vond DR2 wel aardig strak werk van Reiné, zeker gezien de rest van zijn oeuvre is dat best een verdienste. Hier overheerst de rommeligheid toch iets teveel, óf ik ben het Death Race-concept gewoon een beetje beu. Lastig in te schatten aangezien ik normaliter niet het type kijker ben die waarde hecht aan een zeer strakke werkwijze (integendeel). Vind de 100 minuten ook wel een aardig eindje over het acceptabele heen. Je bent de bagage van het opnieuw neerzetten van een verhaallijn kwijt; dat heb je immers in deel 2 al gedaan. Hier zeg je gewoon: we doen het nog eens, maar dan in Afrika. En dan moet je als Roel zijnde de afweging maken over de hoeveelheid auto's en explosies die men kan hebben voordat de monden wijd open gieren en het wrijven in de ogen begint. Bij mij was dat in ieder geval al een stuk voor het einde.


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

Na het bekijken van deze film had ik het gevoel dat hier veel meer inzat. Luke Goss als hoofdrolspeler valt te mager uit en wordt zwaar overklast door de andere acteurs, vooral de Britse slechterik is goed meegevallen en redt eigenlijk de film. De actiescenes zijn meestal iets te rommelig. De film is middelmatig en er zal weinig bijblijven. Hij krijgt dan ook nipt 3 sterren, vooral wegens het verdienstelijk verhaal


avatar van nathaniel177

nathaniel177

  • 574 berichten
  • 2731 stemmen

Vermakelijke film. Redelijk goed geacteerd. Wel een beetje onrealistisch allemaal.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Kleine verbetering.

Absoluut geen hoogstaande actiefilm nee, maar Reiné weet zich hier net wat beter staande te houden in vergelijking met het vorige deel. Het is wel een beetje hilarisch hoe graag deze film een reeks wil worden door dezelfde groep personages te gebruiken, maar voor dit soort films wil ik dat nog wel door de vingers zien.

Vooral het feit dat deze film zich gelijk op de actie stort maakt het veel leuker om te zien. Het tempo en de snelheid van deel 1 en 2 worden niet meer geëvenaard, maar Reiné doet wel (weer) een aardige poging. De actie wordt nog steeds aardig en met veel gevoel in beeld gebracht, waaraan je kan zien dat Reiné wel degelijk vakman is binnen het genre.

Acteurs doen het nog steeds niet geweldig, maar het is bijna verfrissend dat Reiné dit keer niet te veel hooi op z'n vork neemt. Hierdoor is de film een stuk minder vermoeiend om doorheen te komen en kunnen we gewoon gelijk naar de actie kijken. Het is dan ook leuke actie. Duidelijk niet van de meest dure of kwalitatieve variant, maar het kijkt aardig weg.

Verder ziet het er degelijk uit en kent genoeg scenes met leuke autootjes, explosies en een regen aan kogels. Het is eigenlijk precies wat je kan verwachten van een film die enkel een paar miljoentjes tot diens beschikking heeft maar wel een volbloed actiefilm wil zijn. Bijna geen verhaal, maar wel een lekker tempo.

Nee, het is niet hoogstaand en ten alle tijden erg voorspelbaar, maar het kijkt best aardig weg. Tel daarbij nog een leuke locatie op en wat lompe explosies en dan kom je best een eind. Vermaak ten top. Absoluut niet hoogstaand, en van B-niveau, maar daarbuiten echt niet vreselijk. Wel zijn deze films films waar je van moet houden, want veel hersencellen vereist het niet.