• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.381 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.805 stemmen
Avatar
 
banner banner

Machete Kills (2013)

Actie / Misdaad | 107 minuten
2,54 733 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Rusland

Geregisseerd door: Robert Rodriguez

Met onder meer: Danny Trejo, Amber Heard en Mel Gibson

IMDb beoordeling: 5,6 (85.248)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 24 oktober 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Machete Kills

"Trained to kill. Left for dead. Back for more."

In dit vervolg wordt Machete gerekruteerd door de Amerikaanse overheid voor een missie die onmogelijk is voor elke gewone sterveling. Machete moet zijn weg door Mexico vechten om het gestoorde hoofd van een drugskartel en een excentrieke wapenhandelaar aan te pakken. Vooral die laatste is daarbij belangrijk, want de wapenhandelaar wil met behulp van een wapen in de ruimte een wereldoorlog ontketenen. Aan Machete de taak om een leger van Mexicanen aan te pakken en een plan voor wereldwijde anarchie tegen te houden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Machete Cortez

Luther Voz

Blanca Vasquez / Miss San Antonio

Mr. President

Sartana Rivera

Osiris Amanpour

Cereza Desdemona

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van blurp194

blurp194

  • 5500 berichten
  • 4196 stemmen

Vermakelijk.

Binnen de beperkingen (...) van het genre maakt Rodriguez er van wat er van te maken valt. Gemakzuchtig hier en daar zeker, maar ook grappig - op een grindhouse en pulp achtige manier. Maar de vonk van de inspiratie lijkt wat te ontbreken. Jammer dat Rodriguez het meer lijkt te zoeken in de wat verrassende keuzes in de cast dan in een sterk verhaal, en sterke scenes met een goede timing.

Trejo is zeker niet de beste acteur ooit, maar zet hier wel een van zijn mooiste rollen neer. De stoere oneliners liggen hem goed, en zijn getekende kop past goed in wat er van hem verwacht wordt. Aangevuld door een indrukwekkende serie A- en B-lijst acteurs die als aangever mogen optreden, en dat met kennelijk plezier doen - inclusief Mel Gibson als de bad guy.

Op naar Machete in Space.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Aardige film waarin Machete ditmaal door de president wordt gevraagd voor een missie. Dit vervolg is meer van hetzelfde. Opnieuw lekker dik aangezette humor en actie-scenes, en helaas ook opnieuw een verhaal dat niet echt weet te boeien. Overigens wel leuk hoe het verhaal zich ontplooit richting de vervolgtrailer op het begin van de film. De cast is om van te smullen.


avatar van TommyG

TommyG

  • 38 berichten
  • 104 stemmen

Je moet niks hoogstaands verwachten maar het is wel een heerlijk vermakelijke film.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Machette Kills brengt precies wat je ervan mag verwachten. Wat absurd geweld een hoop droge humor en veel bekende gezichten die de spot met zichzelf drijven. Alles bijelkaar duurt het allemaal wat te lang en blijft het absurdisme niet de hele film boeien maar het is nog altijd vermakelijk genoeg. Amber Heard zag er trouwens prachtig uit en haar acteerwerk ging gepaard met de nodige zelfspot. Boven gemiddeld.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede actie/misdaad/thriller film...

Leuk verhaal...

Prima en grappig acteerwerk...

Wel leuk bekende acteurs en twee actrices...

Wel grappig dat vrouw borst/pernis schieten...

Nep bloed/lichamelijk...

Prima camerabeweging en af en toe te snel...

Prima zwaarvecht scene...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Ben benieuwd voor vervolg deel 2!

Heerlijk genoten...


avatar van Glimpsie

Glimpsie

  • 3 berichten
  • 486 stemmen

Jammer maar helaas...vanaf de eerste scene zag ik dat dit de foute kant opging. Waar de originele Machete best wel aardig was, is Machete Kills een eindeloze aaneenschakeling van overacting waarin wanhopig geprobeerd word om de badass Trejo nog harder neer te zetten waardoor alle geloofwaardigheid smelt als sneeuw voor de zon...


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Ze hadden het gewoon bij het eerste deel moeten laten, want dit vervolg is enorm slecht. De formule van films als deze zijn heel simpel: bruut geweld, slap verhaal, matig acteerwerk, domme humor en een stoere hoofdpersoon.

Voor een keer is dat prima te pruimen, maar als er dan een vervolg wordt gemaakt is het meestal huilen met de pet op.

Ik heb me vreselijk geërgerd. Zo is Danny Trejo echt een dramatisch acteur. Daar is Steven Seagal een Leonardo DiCaprio bij.

Het verhaal is zoals verwacht slecht, maar zorg dan dat de humor sterk is. Maar dat aspect is ook totaal afwezig zodat je naar een film kijkt met een verhaal van niks en af en toe een leuke actiescene. Maar die zijn dan zo over the top dat het je na verloop van tijd gaat irriteren.

Zwaar onvoldoende.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Didn't anybody ever tell you not to wear a dress to a gunfight?

Ik speur wel eens regelmatig wat Kringloopwinkels af en zo af en toe vind je daar eens iets onverwacht. Zo was er blijkbaar iemand die zijn DVD van Machete Kills had achter gelaten en dat laat ik natuurlijk niet liggen. Het eerste deel was erg vermakelijk, maar de slechte reviews zorgden ervoor dat mijn verwachtingen wel erg hard gedaald waren.

En eerlijk gezegd? Ik snap niet waarom dit zo hard wordt afgekraakt. Toegegeven, Machete Kills haalt zeker en vast niet het niveau van zijn voorganger (staat op moment van schrijven op 4*) maar zo'n aanfluiting is het nu ook weer niet geworden. Het probleem zit hem vooral in de inzakking wanneer Mendez uit de film verdwijnt. Heel het Voz personage werkt niet zoals het zou moeten en de vele verwijzingen naar Star Wars slagen nogal vaak de plank mis. In de trailer voor deel 3 aan het begin van de film werkt het perfect, maar Rodriguez blijft er te lang bij hangen. Voor de rest een film die eigenlijk hetzelfde doet als de eerste Machete film. De koppen rollen, lichamen worden doorkliefd en alles wordt nog eens wat gekruid met lelijke CGI en vrouwen in weinig omhullende pakjes. Hier en daar weet Rodriguez erg leuk uit de hoek te komen (de 'put on your 3D glasses' scène onder andere) en is er op zich weinig op aan te merken. Een derde deel hoeft voor mij wel niet, want Rodriguez lijkt nu al teveel te teren op running gags zoals Machete don't tweet/fail/joke/smoke/...

Trejo blijft cool. Gisteren een dubbele portie van de man gezien (in Inferno heeft hij nog een bijrol) en ik kan naar zijn tronie blijven zien. Ik was eerlijk gezegd alweer vergeten dat er 4 jaar tussen deze en de eerste Machete zit en het valt wel wat op als je het mij vraagt. Trejo begint ondertussen tegen de 70 draaien en het gaat hem allemaal niet meer zo vlot af. Net als bij de eerste film wordt er ook hier weer een heel blik van gastrollen open gedaan. Charlie Sheen (al wilt die blijkbaar nu via zijn originele naam aangesproken worden?), Sofia Vergara, Lady Gaga, Amber Heard, ... Allemaal erg leuke rolletjes in ieder geval. Ook de gimmick met El Camaleón is nog fijn trouwens. Alleen Mel Gibson vond ik minder geslaagd te noemen. Blijkbaar de eerste keer dat hij een slechterik speelt, verschiet ik eerlijk gezegd wel van, en hij mist de dreiging/gekheid die je bij dit soort personages verwacht.

Het kan goed zijn dat dit gewoon is meegevallen omdat mijn verwachtingen wel erg laag waren geworden. Dat neemt niet weg dat ik me gisteravond nog altijd goed heb geamuseerd met deze Machete Kills. Al mag het zoals gezegd hier wel bij stoppen, want Machete in Space lijkt me eerder een idee dat enkel werkt in zo'n trailer.

Nipte 3.5*


avatar van thunderball

thunderball

  • 5882 berichten
  • 1414 stemmen

Deze film laatst aangeschaft, nadat ik hem in de bioscoop had overgeslagen na alle slechte recenties. Zo zie je maar weer: altijd van je eigen mening uitgaan, want ik vond hem boven verwachting leuk! Heb mij een aantal keren echt suf zitten lachen om alle onzin, spektakel en absurde gebeurtenissen die Rodriquez ons voorschotelt.

Kan niet zeggen dat deze nou zo veel slechter is als deel1. Sterker nog: daar vond ik nog al wat vervelende personnages in zitten, oa Don Johnson en een niet bijster gemotiveerde De Niro.

Vooral de aanwezigheid bij dit deel van Demian Bichir als Mendez vond ik echt hilarisch. Toen hij uit het verhaal was vond ik het ook meteen wat minder worden.

Ook de seksscène, die je alleen zgn. in 3-D kunt bekijken was hilarisch. Benieuwd of er daadwerkelijk domoren in de bioscoopzaal waren, die gingen klagen dat ze aan het begin niet zo'n brilletje uitgereikt hadden gekregen. Hahahaha!!

Verder een blik open met lekkere dames als Amber Heart, Sofía Vergara, Vanessa Hudgens, Alexa PenaVega en een terugkerende Michelle Rodriguez op herhaling, zorgt voor een prettige kijkervaring.

Verhaal werd tegen het einde steeds maffer en beloofd ons min of meer met deel 3 een kruising tussen Star Wars en Moonraker (laten die nou net tot mijn persoonlijke favorieten behoren).

Tuurlijk zijn er ook wel wat minpuntjes:

*Hoofdrolspeler Trejo kan nog steeds voor geen hout acteren en dat probeert Rodriquez angstvallig te verbergen door zoveel mogelijk de andere acteurs het woord te laten doen.

*Veel van de grappen en oneliners zijn een herhaling en/of afgeleide van die uit deel1,

*waardoor je sommige dingen al ver van te voren aan zag komen en zoals gewoonlijk met deze regisseur propt hij veel te veel ideeën tegelijk in zijn script, dat daarom hier en daar wat rommelig overkomt.

Edoch: er was genoeg vermaak om deze film nog vaker te willen bekijken en sowieso een film, waarin Lady Gaga als een enorm lekker wijf overkomt, kan geen slechte film zijn.

Een acht, ofwel vier sterren.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Het begin van de film is nog best aardig. Aantrekkelijke dames draven op en de trip door Mexico is onderhoudend. Zodra het personage van Mel Gibson op draaft wordt het vervelend.

Matig.


avatar van StevenMighty

StevenMighty

  • 312 berichten
  • 275 stemmen

De eerste Machete vond ik geweldig, gaf ik hier 4,5 sterren.

Maar deze.. Machete Kills, is gewoon de slechtste film die ik dit jaar al gekeken hebt.

Waardeloos.

1 ster


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Hier en daar is de humor nog wel geslaagd. Vooral de "Machete grappen" (Machete don't tweet, enz.) vond ik nog wel geslaagd. Verder is de actie wederom erg over-the-top en gaat Rodriguez daar naar mijn mening soms net iets te ver in. Vooral de effecten van dat molecuul wapen waren me net iets te plastisch. Er zijn echter ook wel scenes waarin het wat beter lukt (de verbranding scene van Mel Gibson).
Ook de fake trailer aan het begin van de film vond ik erg grappig, die aan het einde van de film sloeg de plank dan weer wat mis.
En zo gaat het eigenlijk de hele film, want sommige dingen zijn leuk verzonnen (het kameleon personage), maar sommige dingen zijn dan weer goedkope aftreksels van eerdere films (het Star Wars gehalte en Gibson die op het einde in een soort Jason X verandert).
Maar goed, Danny Trejo zelf weet wel weer stoer over te komen, evenals Michelle Rodriguez. De toevoeging van Amber Heard kon ik ook wel waarderen. Demian Bichir's personage met zijn vele persoonlijkheden vond ik dan weer wat minder geslaagd.
Een film die nog wel redelijk weet te vermaken, maar nergens echt in uitschiet.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Gewoon heerlijk fout ! En ja hoor....bepaalde scènes waren ronduit belachelijk, maar er valt genoeg te genieten om dat er wel bij te nemen. Waar de eerste film nog wat verhaal had, kun je deze gedachte hier snel opbergen. Maar vervelen doe je zeker niet. Danny Trejo zal het zeker niet erg gevonden hebben om al de sexy vrouwen die in de film voorkomen. Vooral Amber Heard mag toch wel gezien worden. Conclusie : lang niet zo goed als zijn voorganger, maar dolle pret verzekerd. 7/10


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Jammer.

Waarbij deel 1 hilarisch was is de humor er hier weer een beetje uit. De over the top actiescenes mogen er zeker nog zijn, en het verhaal is nog steeds te bizar voor woorden, het werkt allemaal gewoon niet echt meer. Heel jammer eigenlijk.

Het is minder vlot, en de magie van Machete is er een beetje af hier. Trejo doet het nog steeds leuk en de film is soms weer vreemd ongeloofwaardig en over the top. Maar de actie was minder vlot en minder vermakelijk waardoor het minder werd.

Soms leuke rollen, maar in het algemeen is dit nogal een tegenvaller. De vonk of magie van het eerste deel is hier er eigenlijk wel af. Wel grappig dat de hint naar het derde deel weer aangeeft ergens anders heen te gaan, ik kijk er naar uit.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Na de trailer voor Machete Kills Again... in Space (met bijrollen – min of meer- voor Justin Bieber en Leonard Di Caprio) zien we hoe Sartana [Jessica Alba] wordt vermoord door een gemaskerd lid van een kartel. Machete krijgt de schuld van de moord maar hij wordt gered door persoonlijk ingrijpen van President Rathcock [Carlos Estevez in zijn ‘debuut’] die Machete wil inzetten om af te rekenen met Marco Mendez, een schizofrene psychopaat die dreigt Washington met een raket van de kaart te vegen als Rathcock weigert Mexico in te nemen en de kartels uit te schakelen. Machete was al zo over-the-top dat het weinig zin heeft om daar nog eens overheen te gaan. Toch is dat precies wat Rodriguez probeert (vooral met een overdosis aan sexy babes) en hoewel de fans van Machete daar wellicht genoegen mee nemen, is het wel een teken dat deze franchise in feite al geen kant meer op kon. En het beloofde derde deel is tot nader order dan ook uitgebleven.


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 691 berichten
  • 676 stemmen

is inderdaad wat minder dan de eerste film enkel de dwaze en onnozele grappen en het bloed en de vliegende ledematen die overal naar toe vliegen is het een beetje het zelfde Jessica Alba krijgt ook nog een terug een klein rolletje voor ze vermoord word en behalve de vaste spelers hebben ze nog een paar iets op wat bekende steren in gestoken de ene wat beter dan de andere sommige hebben nog nooit geacteerd denk ik toch? het is natuurlijk een film voor je verstand op nul coma nul te zetten maar sommige zijn gewoon niet gemaakt om in films te spelen