• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.231 series
  • 34.012 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.666 stemmen
Avatar
 
banner banner

47 Ronin (2013)

Actie / Fantasy | 119 minuten
2,86 867 stemmen

Genre: Actie / Fantasy

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Carl Rinsch

Met onder meer: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada en Kô Shibasaki

IMDb beoordeling: 6,2 (178.757)

Gesproken taal: Engels en Japans

Releasedatum: 26 december 2013

Plot 47 Ronin

"For courage. For loyalty. For honor."

Een gezelschap van ronin - verbannen samoerai zonder meester - probeert de eer te herstellen door wraak te nemen op de verraderlijke Lord Kira, die verantwoordelijk was voor de dood van hun meester. Kai is het getroebleerde lid van het gezelschap, die in twijfel wordt getrokken door de overige leden. Dat wordt alleen maar erger wanneer hij verliefd wordt op Mika, de dochter van hun gevallen meester. Hierbij wordt de moed en trouw van de ronin jegens elkaar danig op de proef gesteld.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Zwakke vertoning.

Ik voelde hem al vroeg in de lucht hangen. Reeves die er al gelijk compleet verdwaald uitziet in deze film. Ik begrijp sowieso niet waarom hij hier komt opdraven, want hij vloekt behoorlijk met de Aziatische cultuur. Maar ook de rest doet het niet geweldig.

Zowel iedereen vertoont vreselijk acteerwerk. Je hoort ze sowieso geen Engels te laten spreken voor zo'n enorme tijd. Shibasaki was al helemaal vreselijk. Ik heb echt zelden iemand zo nep en onovertuigend haar lijnen zien oplezen in een film.

Visueel heeft het enorme budget absoluut geen wonderen gedaan. Ondanks dat er een aantal leuke dingetjes bijzitten, is de CGI wat te melig en de actie te kort en afwezig. Als het even los lijkt te gaan haalt de film weer niet uit.

De film is daarbuiten saai, ondanks het nog best interessante verhaal. Echter is er gewoon te weinig fantasy en actie en te veel saaie drama. Drama die absoluut niet werkt door erbarmelijke acteerprestaties die de film een soort komedie gevoel geven.

Jammer dat de film nooit echt uit weet te halen, want het sterkste was wel het einde met de Seppuku. Echter is het meeste toch weggegooid en dat is jammer. Hier had veel meer potentie in gezeten dan er uiteindelijk uit is gekomen.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

De titel verwijst naar 47 heroïsche Japanse strijders, wiens moed, loyaliteit en opofferingsgezindheid jaarlijks op 14 december door de Japanse bevolking wordt herdacht. Het verhaal is boeiend en hier en daar valt een fraai staaltje martial arts te bewonderen, maar Reeves is kleurloos als de half-Japanse buitenstaander die de nodige vernederingen moet ondergaan om zijn waardigheid te bewijzen. Rinsch leunt teveel op veelal weinig overtuigende CGI en een deel van de Japanse cast lijkt slechts fonetisch Engels te kunnen spreken. Gezien het hoge budget en de bijbehorende verwachtingen absoluut een teleurstelling.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

“I would rather have been killed by that beast than be saved by a half-breed.”

Ik vond dit eerlijke gezegd niet zo’n hele bijzondere film. Deze film kwam ik tegen tijdens het zoeken op ‘Amazon Prima’ en wou hem altijd al eens zien maar heb ik hem altijd opzijgeschoven omdat het me niet heel veel leek. En achteraf is hij ook niet zo bijzonder. Wellicht komt het ook wel omdat mijn interesse in de Japanse geschiedenis, waaronder de samurais, niet heel groot is, waardoor ik wellicht niet zo goed ingespeeld ben op het verhaal van deze 47 krijgers.

Dat ‘Keanu Reeves’ hier in speelt is leuk maar, voegt niks toe en haalt de film zeker niet naar een hoger niveau. Nee, de film blijft eigenlijk constant best saai en traag, waardoor het een lange zit kon worden. Ik verwachtte wat meer, toch wel wat meer van de actiescenes maar ook wel van het verhaal die toch meer overkwam als een simpel aftreksel die eigenlijk nergens naar diende. De ‘lovestory’ is te simpel, dat kunnen meerdere films.

Ik kon er eerlijk gezegd niet heel veel mee, en daar ben ik dan best eerlijk in. De film kijkt lastig weg en is niet altijd even interessant genoeg, had er meer van verwacht.

1.5*


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Maandagavond als weekendafsluitertje deze 47 Ronin die mij verder totaal onbekend was buiten de titel die ik de laatste tijd vaak tegenkomen was. En opzich is een samurai film altijd wel interessant en leek de cast ook best goed. Maar helaas was ik niet voorbereid op wat dit ging worden.

Ten eerste is de cast van zo'n Reeves al twijfelachtig waar hij er geen moment Japans uit ziet. Nu is Japan altijd al een gesloten samenleving en cultuur geweest waar geen buitenlandse invloeden gewenst waren noch toegelaten. Het idee van zo'n karakter als Kai is wellicht niet helemaal ondenkbaar met een missionaris of iets dergelijks, maar dat zo'n jongen toch soort van geaccepteerd wordt en de stappen maakt zoals in de film gebeurt zijn toch wel redelijk ondenkbaar. Een beetje kritische Jap met zwaard had, lijkt mij, allang zijn hoofd er af geslagen maar dat terzijde. Een volgende verrassing zijn toch wel een aantal wonderlijke dieren dat ik me afvraag in wat voor een S/F fantasy potpourri ik nu weer aanbeland ben waar ik toch voornamelijk een serieuze film verwacht had.

En zo moddert 47 Ronin verder waar het wel degelijk pluspunten heeft in de vormgeving, zo ziet Japan qua natuur en locaties er prachtig uit, wordt de heks ook fraai vorm gegeven, is de eindstrijd best oké, is die fase ook wel lekker duister, en is er een behoorlijke cast opgetrommeld. Maar buiten dat valt de film toch wel erg tegen als niemendalletje die bijzonder weinig om het lijf heeft qua verhaal, de actie op de eindstrijd na ook best teleurstelt in de vorm van te weinig gedurende de gehele film, wordt het nooit echt interessant noch spannend, en is het teveel een roersel, een allegaartje, van folklore, mystieke en bovennatuurlijke dingen, gemixt met wat actie en een verhaal dat niet aankomt. Puntje bij paaltje, het is het gewoon allemaal niet en mag zelfs een beetje armoedig genoemd worden voor een dergelijke grote en dure productie met een budget van een duizelingwekkende 200 miljoen euro, alsof je een emmer leeg gooit. Afijn, hoe langer ik er over na denk hoe slecht er ik het vind dus tijd om af te sluiten. Onvoldoende wat mij betreft.