• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.079 gebruikers
  • 9.376.030 stemmen
Avatar
 
banner banner

Maximum Conviction (2012)

Actie / Thriller | 98 minuten
2,47 163 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Keoni Waxman

Met onder meer: Steven Seagal en Steve Austin

IMDb beoordeling: 4,7 (7.685)

Gesproken taal: Engels

Plot Maximum Conviction

"Maximum Security. Maximum Firepower."

Wanneer voormalige black ops militair Cross (Steven Seagal) en zijn partner Manning (Steve Austin) een opdracht krijgen toegewezen om een oude gevangenis te ontmantelen, moeten ze tevens toezicht houden op twee pas aangekomen vrouwelijke gevangenen. Het duurt niet lang voordat een elitegroep huurlingen de gevangenis binnenstormt op zoek naar de nieuwelingen. Als vervolgens de ware identiteit van de vrouwen aan het licht komt, realiseren Tom en Manning zich dat ze in iets groters zijn terecht gekomen dan ze aanvankelijk dachten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van DiDa

DiDa

  • 3648 berichten
  • 2800 stemmen

Tussen de seizoenen van de True Justice serie heeft Seagal (gelukkig) altijd nog de tijd om een film af te leveren. Wederom werkt hij samen met Keoni Waxman. Deze keer wordt hij bijgestaan door Steve Austin, Michael Paré en Bren Foster.

Maximum Conviction is standaard B-voer. Laat ik daar duidelijk over zijn. Maar wel leuk B-voer. Voor het eerst heb ik me niet geergerd aan voicedubbing en stunt doubles (iets wat bij een Seagalfilm standaard is tegenwoordig). Daardoor kon ik me ook concentreren op de film zelf en ik moet zeggen dat ik 90 minuten goed vermaakt ben. De film begint rustig en zet een verhaal weg dat precies thuishoort in een actiefilm. Wanneer bad guy Paré de gevangenis aanvalt gaat de film los en worden we getrakteerd op een flinke portie (bijna non-stop) actie. En daar kijken we dit soort films toch voor? Het verhaal is niet altijd even logisch, maar Waxman geeft je geen tijd om daarover na te denken. Het leuke is ook dat iedere acteur zijn moment krijgt om te stralen. Ja, ook Seagal, want hij laat zien nog steeds zeer goed te kunnen knokken, ookal heeft hij een flink overgewicht. Daarnaast gooit hij nog een prachtige one-liner eruit:

Wanneer hij een tegenstander op een zeer pijnlijke manier zijn arm breekt vraagt Seagal: "Does that hurt? You fucking pussy". Vervolgens legt Seagal hem om. Dit is echt een ouderwets klassiek Seagalmoment zoals we hem kennen uit bv Out For Justice

Waxman weet alles goed in beeld te brengen. Het kleurgebruik en de talrijke schietpartijen zijn goed in beeld gebracht en geven je niet het gevoel naar een B-film te kijken.
Michael Paré is ook goed op dreef als bad guy. Altijd fijn om hem in zo'n rol te zien.
Steve Austin is wat houterig hier en daar, maar krijgt ook zijn shining moment en zijn eigen portie one-liners.
Let ook op Bren Foster die tegen het einde misschien wel een van de beste vechtscenes uit de film wegzet.

Maximum Conviction is een echte keiharde mannenfilm! Een film waarbij je je verstand op 0 moet zetten en geen tijd wordt verspild aan saaie dialogen en verhaallijnen. Nee, actie dat willen we en dat krijgen we!

Op een gegeven moment dacht ik: als deze film nu een groter budget had gekregen had deze film eigenlijk best Under Siege 3 genoemd kunnen worden. De verhaallijn komt precies overeen met de andere Under Siege films. De boot en de trein wordt dit keer ingeruild voor een gevangenis.

4 sterren op dtv schaal.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Tot aan het einde is het allemaal maar wat magertjes in Maximum Conviction. Keoni Waxman's vorige prent Hunt to Kill was behoorlijk beter. Sowieso was het al balen dat Austin en Seagal het niet tegen elkaar op hoefden te nemen. Waar Austin in Recoil nog een uitstekende tegenspeler kreeg in de naam van Danny Trejo moet hij het hier met heel wat minder doen. De badguy is namelijk verre van memorabel. Gelukkig is de biatch nog wel vrij sterk. Maar pas tegen het einde word het zoals gezegd sterker. Bren Foster steelt hier toch wel de show met zijn vuist gevecht. Erg strak gedaan.

Uiteindelijk een nipte voldoende.

2,5*


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Maximum Conviction is een film waar voor de actieliefhebbers genoeg lol in te vinden is. Er is voldoende actie te bekennen, de badguys zelf zijn voor de verandering niet zo naam en gezichtsloos dat je ze niet onthoudt, maar zijn in enkele gevallen herkenbaar en zodoende interessanter als personages dan in een standaard in Oost-Europa geschoten film het geval zou zijn. Tel hier ook nog eens bij op dat iemand als Bren Foster aan de kant van de good guys ook nog eens vrij sympathiek over komt en het moge duidelijk zijn dat Maximum Conviction toch weer een vooruitgang is voor Seagal ten opzichte van een film als A Dangerous Man.

Het is toch echter Steve Austin die hier de show steelt en niet Seagal. Austin heeft de gaafste oneliners, leukere vechtscènes en komt in het algemeen gewoon stoerder over dan bij Seagal het geval is. Deze laatste heeft dan wel enkele aardige actiescènes (aardig, niet goed), maar in het acteerdepartement is het werkelijk abominabel wat hij nu weer in het rond aan het fluisteren is. Ik hoop echt dat hij weer eens een keer moeite steekt in acteren of de pijp aan Maarten geeft, want hier word ik echt niet vrolijk meer van. Iemand als Paré, die echt niet bekend staat om zijn grootse acteertalent, heeft in ieder geval duidelijk meer toewijding aan zijn rol.

Buiten Seagal's mankementen heb ik echter weinig te klagen: Maximum Conviction is gewoon een actiefilm waar je niet teveel hoeft te letten op het verhaal, maar gewoon rustig kan genieten van de actie en de oneliners Austin begint mij op deze manier in ieder geval steeds meer te bevallen.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3449 berichten
  • 4894 stemmen

No Pain, No Gain!

Des te pijnlijker is de teloorgang van een icoon in het "actie-film" genre. Seagal is een opgeblazen schaduw van zichzelf. Ik ben er zeker van dat hij de meeste vechtscenes niet meer in één adem kan afronden. Ben nooit een grote fan geweest van deze acteur waar de bewegingen in gevechten steeds identiek zijn nl. het verdwaasd nonchalant afweren van tegenstanders hun slagen alsof het vreselijk irriterende vliegen zijn die rond hem heen zwermen. Dat hij zich laat bijstaan door Austin zorgt er niet voor dat het niveau omhoog gaat. Austin is een enorm gewicht aan domme spiermassa.

Maximum Conviction is dan ook een film uit het actie-genre waar je je verstand op nul moet zetten en de blik op oneindig. T'is dan ook een inhoudloze en stupide film sowieso. Een aaneenschakeling van ongeïnspireerde vecht-scenes en vuurgevechten , gevolgd door sequenties van groepjes mensen die eindeloos lijken rond te hossen door donkere gangen en ruimtes. De vuurgevechten zijn allen van het volgende type : groepje 1/personage 1 kijken/kijkt om het hoekje en vuren/vuurt een salvo, groepje 2/personage 2 kijken/kijkt om het hoekje en vuren/vuurt een salvo,groepje 1/personage 1 kijken/kijkt om het hoekje en vuren/vuurt een salvo, ... en dit herhaal je zo'n 5 keer tot er uiteindelijk iemand het loodje erbij neerlegt. Ik vroeg me trouwens af uit wat voor hout en plastiek sommige voorwerpen gemaakt zijn, dat ze zo'n kogelregen kunnen tegenhouden, terwijl eventjes ervoor de stukken uit een betonmuur vlogen ....

Actiefilm-figuren staan niet echt bekend voor hoog kwalitatief acteer talent en worden meestal beoordeeld op hun niveau van stoerheid en uitvoering van acties. In MC liggen echter de acteerprestaties zo bedroevend laag dat plaatsvervangende schaamte zicht over je meester maakt. De verhaallijn is eigenlijk te stompzinnig en te eenvoudig om rekening mee te houden. Hier ligt ook niet de klemtoon bij deze film. Maar best hadden ze gewoon de vechtscenes aan elkaar gemonteerd en op die manier mij tijd gegund om een andere betere actie-film te kijken. Want geloof me, er zijn tig betere films in dit genre.

Seagal, t'is tijd om je pensioen aan te vragen.

1*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een goede actie/thriller film...

Prima verhaal...

Zo bekende type acteur Steven Seagal...

Prima acteerwerk...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Heerlijk genoten...


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Maximum Conviction

Ik vond Maximum Conviction nog zo'n slechte film nog niet. Het is natuurlijk een standaard actie film. Een film waar 1 of 2 helden in spelen en die dan onoverwinnelijk zijn. Ik vond het een leuke actie film die soms een trekje daar de B kant had. Wil je actie? Kijk dan naar Steven Seagal. Wil je nog meer actie? Pomp de grote WWEer Stone Cold Steve Austin er ook bij. Wat komt eruit? Maximum Conviction en nog een paar anderen... Volgens mij zijn de twee heren een beetje vriendjes aan het worden, haha! Nee, het verhaal was natuurlijk dun en het concept was wel geinig. Acteren had van sommige beter gekund maar kan er mee door. Heb me prima vermaakt en een leuke tussendoor filmpje!

3.0*


avatar van Escobar

Escobar

  • 75 berichten
  • 91 stemmen

Tot nu toe bijna alle Steven Seagal films gezien en volgens mij is dit de slechtste van allemaal. Zeker in de jaren 80 waren we groot fan van Seagal omdat hij net even iets verder ging en je echt armen of een nek zag breken. JCVD was ook goed maar net even wat liever. Als je goed acteerwerk wil zien dan moet je dit soort films niet eens kijken maar naar mijn mening brak dit wel door een ondergrens. Jammer want Seagal en Austin samen in 1 film klinkt wel erg goed. Ik denk dat het voor mij tegenviel door steeds op dezelfde locatie te filmen. Steeds dezelfde locatie in combinatie met het matige acteerwerk is saai. Wat me ook opviel is dat Seagal in deze film zeker 2 keer probeert echt te lachen wat op mij komische overkwam. Wat mijn betreft gewoon weer naar oost Europa om je films op te nemen Steven. Voor een paar broden kan je daar een straat of wijk afhuren wat voor mij beter werkt. Ik snap ook niet waarom Austin en Seagal samen moesten strijden ipv tegen elkaar. Volgens mij had de film een beter evenwicht gehad als je ze tegen elkaar had opgesteld. Misschien is de reden omdat Seagal zo dik is geworden en geen gelijkwaardig (geloofwaardig) gevecht meer kan neerzetten tegen Austin. Als Seagal fan moet je deze film natuurlijk zien maar ieder ander kan hem misschien beter overslaan.

Seagal kan moeilijk afscheid nemen van zijn kijkers maar ik kan ook moeilijk afscheid nemen van Seagal, dus gewoon lekker doorgaan.

In de film beschrijving staat Seagal omschreven als Tom Steele maar volgens mij hete hij anders in de film.


avatar van lars-pixar

lars-pixar

  • 1460 berichten
  • 3948 stemmen

De zoveelste samenwerking tussen Seagal en regisseur Keoni Waxman levert weer een vermakelijke actie film op. Bij elke film van Waxman kan je verwacht dat het niet meer zal zijn dan een vermakelijke simpele actiefilm en daar valt niet onder uit te komen. Het verhaal hoeft niet veel voor te stellen, de actie daarentegen mag wel van andere kwaliteiten komen en dat ontbreekt gelukkig niet. Als eenmaal de film wat meer opgang komt begint er na een half uur de nodige actie in het kat en muis spel . Eenmaal bij dit kat en muis spel wordt de kijker vermaakt met goede actie scenes van Seagal die er gelukkig niet alleen voor staat en wordt bijgestaan door Steve Austin. Beide heren vormen een mooi duo, Seagal is door de jaren heen iets losser geworden in zijn films en Austin levert daarentegen weer wat houterig acteerwerk af, maar gelukkig maakt dit naar mijn idee niet veel uit.

2,0*


avatar van daviddoelen

daviddoelen

  • 663 berichten
  • 6598 stemmen

Steven Seagal is eind 2001 begonnen aan zijn direct-to-video-carrière en heeft sindsdien slechts een buikje.. euh... handje vol goede films afgeleverd. Maximum Conviction is daar één van. De film heeft/bevat een interessante setting, een degelijk script, een aantal brute actiescenes - scenes die i.t.t. in ander DTV-werk goed in beeld zijn gebracht; de regie van Waxman is hier zo slecht nog niet - en een prima supporting cast. Steven Seagal praat, loopt en vecht in het grootste gedeelte van de film zelf. Een verademing wanneer je bekend bent met zijn andere low budget vehikels. Al met al een dikke 5 (2,5*), met mogelijkheid tot verhoging naar max. 3*.


avatar van AniSter

AniSter

  • 2326 berichten
  • 1868 stemmen

Als ik een film met Seagal ga kijken dan weet ik precies waar ik aan begin en zal ik niet gaan zeuren over acteerprestaties, onwaarschijnlijkheden of het plot. Dit is gewoon anderhalf uur plezier, en dan heb ik het vooral over de vechtscenes. Het is vanaf het eerste moment duidelijk wie er op het einde van de film tegenover elkaar komen te staan en wie van de twee er compleet afgedroogd wordt. Eén ding vond ik jammer in deze film; ik had nog graag een knokpartijtje gezien tussen Manning en Charlotte....


avatar van xxERWINxx

xxERWINxx

  • 1876 berichten
  • 985 stemmen

Vandaag weer eens herbekeken, ditmaal op Blu-ray.

Gewoonweg een heerlijke actiefilm dat zich afspeelt in een geheime gevangenis, hierin zitten 2 vrouwen die een Marshall team willen hebben en proberen te pakken te krijgen.

Seagal en Austin proberen dit te voorkomen, verder ook nog een andere Swat team die hen helpt.

Volop gevechten en schietpartijen.

Al met al zeer vermakelijk.