Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 138 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Zemeckis
Met onder meer: Denzel Washington, Kelly Reilly en Don Cheadle
IMDb beoordeling:
7,3 (394.756)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 januari 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Flight
Whip Whitaker (Denzel Washington) is een piloot die sinds lange tijd op het randje leeft. Seks, drugs en rock & roll zijn hem op het lijf geschreven. Zijn verantwoordelijke baan waarbij hij dagelijks vliegtuigen veilig naar hun eindbestemming moet sturen lijkt door zijn drank- en drugsgebruik al verder naar de achtergrond te verdwijnen en Whip deinst er dan ook niet voor terug om op het werk te drinken. Maar dan breekt er voor het opstijgen een verschrikkelijke storm uit.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 394756)
- Trailer (YouTube)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Whip Whitaker
Hugh Lang
Nicole
Harling Mays
Charlie Anderson
Ken Evans
Margaret Thomason
Katerina Marquez
Avington Carr
Deana
Video's en trailers
Reviews & comments
Robertdeniro
-
- 191 berichten
- 233 stemmen
Denzel slaagt er in om een verlopen type op geloofwaardige wijze neer te zetten. Je begint je ook te ergeren aan zijn gezuip, wat wel realistisch over komt. Boeiende film die actie en drama in die volgorde combineert. John Goodman steelt overigens grandioos de show als drugsredder in de nood. Einde wel wat over the top, maar film is absoluut de moeite waard!
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
ik vond dit 1 van de bijzonderste films die ik de afgelopen tijd heb gezien...
ik twijfel nog tussen 4 of 3 1/2 ster..
okee .....laat het ons weten.....
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Ben ik de enige die deze film een flop vindt? Een vreemd komische rampenfilm,een alcoholische loser die eigenlijk geen reden heeft om "down" te gaan? Nergens in de film komt tot uiting waarom hij drinkt,waarom hij zelf de ondergang zoekt.
"I choose for the boose" of zoiets roept hij ergens in de film. Als hij met zijn vliegtuigje bezig is schalt de muziek :" I am gonna down slow..." van Freddie King. Blues is voor losers en Denzel Gullit....wat lijkt hij op hem zeg- probeert er alles aan te doen om down te gaan. Wat wil de maker met de film? Het publiek moet begrip en bewondering voor Denzel krijgen die lazarus en stoned een vliegtuigramp voorkomt door op zijn kop te vliegen? Nuchter was het hem dat niet gelukt? Een ode aan de drank?Wat moeten we met Goodman? Die een soort rol speelt als "cleaner' die we van Harvey Keitel gewend zijn in menige film. Wat moeten we met de veel te lange trapscene in het ziekenhuis waar een cancerboy ontzettende onzin uitkraamt,niets aan de film toevoegt en dat nog heel slecht acteert ook? Een wanprodukt uit Hollywood die geen raad weet met het eigen script. Kan je nagaan wat een goede acteur Denzel is,want hij is de enige reden om (ik) te blijven kijken. Als echt alles kapot is en hij in de bak zit doet hij zijn confessie. ......Zijn leven is voorbij,zelf voor gekozen,maar blijft de prangende en onbeantwoorde vraag....waarom?... De film eindigt helemaal als een drol,wanneer in jail zoon en vader gezellig 'familie "aan het spelen zijn..... Een piloot heeft een iq van zeker 130.....zijn eq was 0,00.......maar WAAROM? Daar geeft de film totaal geen antwoord op, en blijf je als kijker met een kater (......) achter. Wat overblijft is een prachtige crash,een prachtige Washington en een hollywood gedrocht, die 24 keer verandert kwa sfeer,van rampenfilm naar zouteloos drama,van aa- reclame tot slappe komedie.
Banjo
-
- 2035 berichten
- 4295 stemmen
Het is ook een heel aparte en een beetje vreemde film..
die ontmoeting in dat ziekenhuis bijvoorbeeld gewoon een raar moment...
Maar dat geeft de film wel net dat extra, dat je hem in ieder geval de volgende dag nog in je hoofd hebt.
en ik blijf toch bij 3 1/2 ster omdat het allemaal net wel wat strakker kon..
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Erg sterk begin, de crash is heel levendig in elkaar gezet. Knap gedaan. Maar het draait natuurlijk allemaal rondom de persoon Whip en zijn persoonlijke problemen en verslaving(en). Ik vond Denzel Washington erg sterk in deze rol, kwam op mij heel echt over. Ik vind de film verder niet verslappen, ook niet te lang duren want ik zat helemaal in het verhaal. Leuke rol van John Goodman ook!
4*
Poebie
-
- 37 berichten
- 48 stemmen
Ik vond de film goed om te zien. Helaas wist ik de afloop al, maar desalniettemin toch gekeken. Verwacht geen actiefilm als je deze nog wilt kijken. Denzel is weer goed in zijn element in deze film. Ik vind het een aanrader.
fritsje
-
- 265 berichten
- 294 stemmen
boeiend,maar wel behoorlijk clichematig en op het eind behoorlijk ubersentimenteel,die oprisping van misplaatste eerlijkheid op het laatst is niet erg geloofwaardig.laat onverlet dat onze Denzel een overtuigende irritante zuiplap weet neer te zetten !
freek_93
-
- 668 berichten
- 1666 stemmen
Denzel Washington speelde erg goed. Ik heb nog niet veel films van hem gezien. Moet ik maar eens gaan doen, want dit deed hij echt goed. Verder was de crash heel mooi op film gezet.
Verder volledig eens met fritsje hier boven mij.
uppie
-
- 22 berichten
- 20 stemmen
De film begint heel aardig en blijft ook wel boeien alleen het is me net allemaal wat te langdradig, Het gaat vooral om zijn verslaving. De crash is maar een klein deel van de film.
Geef 3 ster echt niet meer.
Norman Mailer
-
- 873 berichten
- 657 stemmen
Beetje simpele wegkijk film zonder echte diepgang.
De alcoholproblematiek die centraal staat, zou ik geenzins simpel willen noemen.
Rujar
-
- 2871 berichten
- 3816 stemmen
De alcoholproblematiek die centraal staat, zou ik geenzins simpel willen noemen.
Er zijn tal van andere verslavingsfilms die veel beter zijn uitgewerkt. ik hoef natuurlijk niet uit te leggen dat Requim for a Dream dit beter doet. Mis echt de drama van zijn verslaving in deze film, het si een beetje slappe hap allemaal..
dekschrobber
-
- 77 berichten
- 141 stemmen
Eerste 3 kwartier vullen met 'niks' en veel blabla.
Toen maar uit gezet... Tot dan toe weinig inhoud.
Niet uitgekeken, dus dan maar geen cijfer.
dsb1robin
-
- 20 berichten
- 23 stemmen
De film begint bij een vliegtuigcrash.
Vervolgens loopt de zaak door met hoe het kon gebeuren de crash?
Gewoon kijken met een goed acteerende denzel washington zoals je gewent bent van hem!
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Uitstekende film waarin een alcoholistische piloot een ongeluk met een vliegtuig van een ramp weet te behoeden. De vlucht zelf is indrukwekkend in beeld gebracht, maar dat is niet waar het hier om draait. Robert Zemeckis levert met zijn terugkeer naar de live-action-film meteen zijn meest dramatische film ooit af. Denzel Washington laat een sterk staaltje acteerwerk zien hier.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Denzel Washington op zijn best! Hij trekt ook deze rol weer als een maatpak aan en weet mij zeker te overtuigen als een alcoholist die zijn best doet (op een gegeven moment) om van het drinken af te komen. De crash s ontzettend mooi in beeld gezet, zo was de crash in Cast Away geweldig maar persoonlijk kwam deze nog meer binnen vanwege de acteerprestaties en de beelden. Natuurlijk is er weinig achtergrondinformatie over zijn probleem, hoe komt het dat hij drinkt... Zelf vind ik dit eigenlijk geen minpunt maar een pluspunt omdat niet altijd alles specifiek aan bod moet komen. Het stoorde de film niet en voelde wat mij betreft niet als een groot gemis.
Dikke 4* voor deze film!
Stijn B.
-
- 413 berichten
- 1197 stemmen
Goed geacteerd drama met een uitmuntende Denzel Washington in de hoofdrol. Op zijn eentje tilt hij de film ver boven de middelmaat
Boneka
-
- 2723 berichten
- 1398 stemmen
Flight Down zullen we maar zeggen, want veel gevlogen wordt er niet. Na zo'n 24 minuten is Flight uitgevlogen. En volgt "drama", maar echt sterk? nee. Na dat half uurtje actie wat overigens knap in elkaar is gezet moeten we nog bijna 2 uur kijken naar zuipschuit Whip. Wat vooral jammer is dat de opbouw van een drinkende piloot ontbreekt. Ik had graag wat vluchten gezien waarin zijn drankprobleem aan het licht kwam en dan ergens in het midden van de film de bijna fatale crash kwam. Nu is dat stuk al aan het begin van de film gezet en krijgen we een bijna saai vervolg wat hier en daar wat boeiend wordt. Neem nu dat stuk op de trap van het ziekenhuis. Had er van mij gelijk uitgeknipt mogen worden, maar kennelijk moesten alle problemen, verslavingen en ziektes hierin vermeld worden.
Wat ik mis is vooral diepgang, gesprekken met collega's en aangesproken worden op fout gedrag. Nu krijgen we gelijk al een advocaat en iemand die hem bijstaat voor de hoorzitting na een klein half uurtje. En dan zit er nog een heel raar figuur tussen die hem met wat oppepmiddelen, moet opkalefateren.
De film mist een goede opbouw heeft veel saaie stukjes en mist diepgang. Een flop wil ik deze film zeker niet noemen, maar had veel beter uitgewerkt moeten worden. Maar ja wat wil je met een smal budget en 45 dagen. De film Unstoppable waarin hij op een trein zat is gemaakt in een dik jaar. Maar hopen dat dit geen trend gaat worden. Zo is het laatste stuk van Flight in de gevangenis er ook weer aangeplakt. Tja.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Merkwaardige mengelmoes van foute dramakeuzes en een verhaal en personage wat toch blijft fascineren overgoten met een traditionele katholieke moraal...
Weet niet precies waarom maar ondanks dat ik de kritiek van de tegenstanders eigenlijk wel kan begrijpen is Flight een film die me gedurende de gehele speelduur is blijven boeien. Ja, er worden af en toe vreemde dramakeuzes gemaakt, het Amerikaanse sentiment is niet van de lucht, de motivatie waarom Whip zo'n enorme hang naar de drank heeft blijft wazig en tot 2x toe een 'act of God' als kantelpunt opvoeren om onze zuiplap tot inkeer en verlossing te brengen is er inderdaad wat over...
Ook qua genre blijft het een ratjetoe en lijkt Zemeckis geen duidelijke keuze te kunnen maken over wat hij nu eigenlijk wil. Het is geen keiharde bedrijfsthriller maar ook geen drama pur-sang. Goodman als komisch element is daarvoor te aanwezig en ook de ronduit spectaculaire crash speelt een te grote rol in deze Flight.
En toch lijken de hierboven genoemde elementen niet uit de toon te vallen en horen ze hier thuis. Daarbij vind ik Washington goed en overtuigend in zijn rol zitten. Eigenlijk geldt dat ook voor de bijrollen er is er geen bij waarvan ik zeg dat hij overbodig is of niet naar behoren is uitgevoerd. De al eerder genoemde crash is goed gedaan en zit qua opbouw erg slim en vernuftig in elkaar. Misschien is het mijn eigen katholieke achtergrond wel waarom ik uiteindelijk wel een zwak heb voor deze film, omdat het me doet herinneren aan verhalen die ik vroeger op school hoorde.
Al bij al lang geen perfecte film maar wel fascinerend genoeg voor een 3.5*
Boneka
-
- 2723 berichten
- 1398 stemmen
Merkwaardige mengelmoes van foute dramakeuzes en een verhaal en personage wat toch blijft fascineren overgoten met een traditionele katholieke moraal...
Weet niet precies waarom maar ondanks dat ik de kritiek van de tegenstanders eigenlijk wel kan begrijpen is Flight een film die me gedurende de gehele speelduur is blijven boeien. Ja, er worden af en toe vreemde dramakeuzes gemaakt, het Amerikaanse sentiment is niet van de lucht, de motivatie waarom Whip zo'n enorme hang naar de drank heeft blijft wazig en tot 2x toe een 'act of God' als kantelpunt opvoeren om onze zuiplap tot inkeer en verlossing te brengen is er inderdaad wat over...
Ook qua genre blijft het een ratjetoe en lijkt Zemeckis geen duidelijke keuze te kunnen maken over wat hij nu eigenlijk wil. Het is geen keiharde bedrijfsthriller maar ook geen drama pur-sang. Goodman als komisch element is daarvoor te aanwezig en ook de ronduit spectaculaire crash speelt een te grote rol in deze Flight.
En toch lijken de hierboven genoemde elementen niet uit de toon te vallen en horen ze hier thuis. Daarbij vind ik Washington goed en overtuigend in zijn rol zitten. Eigenlijk geldt dat ook voor de bijrollen er is er geen bij waarvan ik zeg dat hij overbodig is of niet naar behoren is uitgevoerd. De al eerder genoemde crash is goed gedaan en zit qua opbouw erg slim en vernuftig in elkaar. Misschien is het mijn eigen katholieke achtergrond wel waarom ik uiteindelijk wel een zwak heb voor deze film, omdat het me doet herinneren aan verhalen die ik vroeger op school hoorde.
Al bij al lang geen perfecte film maar wel fascinerend genoeg voor een 3.5*
Ben het helemaal mee eens wat je schrijft. Er zitten vreemde keuzes in deze film. Dat komt misschien vanwege tijdgebrek. In anderhalve maand een film maken is natuurlijk te idioot voor woorden. Maar de opbouw vind ik toch slecht. Ik zie er ook geen humor in. Het zou een mengelmoes moeten worden van drama, comedy en aktie. Nou ja actie 20 minuten, maar waar zit de drama? Deze film is gewoon niet goed uitgewerkt. Ze hebben alleen heel veel werk gemaakt over de crash. Maar je zag verder helemaal geen binding met mensen en collega's, althans veel te weinig.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Het drama zit hier vooral in de persoon van Whip en zijn alcoholverslaving (op zich niet vreemd dat hij zich niet bindt aan andere personen dat komt natuurlijk ook door die verslaving).
Dutchmeister
-
- 492 berichten
- 733 stemmen
Nee nee echt tergend matig. Vol met clichés en ook hartstikke nep op bepaalde momenten.
bvvlerken
-
- 57 berichten
- 69 stemmen
Goed verhaal, goede film, goed acteerwerk!
Heb me prima vermaakt !!!
Octo
-
- 139 berichten
- 351 stemmen
Prima film die het randje van soft Hollywood opzoekt maar er net vanaf blijft en zo een boeiend
drama voorschotelt.
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Robert Zemeckis flikt het weer eens. Dit soort drama's kunnen in ergernisopwekkende film veranderen vol filmclichés. Maar niets van dat! Ik vond het een mooie film die heen en weer switcht tussen genres. In het begin heftig in beeld gebrachte actie van een vliegtuig dat neerstort en vervolgens het drama rond de overlevende piloot (puik geacteerd door Denzel Washington), die een alcoholprobleem heeft. Telkens hangt het gevaar dat dat als hoofdreden gevoerd kan worden voor de crash. De keuzes van Washington in zijn en doen laten vond ik daarbij onvoorspelbaar, waardoor zijn karakter interessant blijft.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Een goede drama/thriller film...
Prima verhaal...
Drugs en drank zijn niets, zonder...
Prima acteerwerk...
Bekende acteurs Denzel Washington, Bruce Greenwood en
Don Cheadle...
Mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Had hoge verwachtingen van Flight, met name vanwege de hoofdrol van Denzel Washington. Dat blijft toch een acteur om u tegen te zeggen. Ook de rol van alcoholverslaafde Whip Whitaker zet hij zeer geloofwaardig neer. Helaas vind ik de film tegen het einde veel te cliché en voorspelbaar worden, waardoor er geen 100% score uitkomt wat mij betreft maar alsnog is het een realistische kijk op het leven een verslaafde.
4*
8/10 (IMDB)
Kriene1
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Flight. Geweldige film ;moreel dilemma moet je De piloot veroordelen of loven?Denzel Washington op zijn best als verlopen vliegenier die tot inkeer komt.Top!
nairobi
-
- 206 berichten
- 431 stemmen
Zeer goed acteerwerk!
Toch viel de film mij een beetje tegen, misschien waren de verwachtingen te hoog....
3*
Bekijk ook

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

Captain Phillips
Biografie / Actie, 2013
479 reacties

Rush
Biografie / Sport, 2013
278 reacties

The Beckoning Silence
Documentaire / Drama, 2007
5 reacties

Training Day
Misdaad / Drama, 2001
564 reacties

Inside Man
Misdaad / Drama, 2006
712 reacties
Gerelateerde tags
confessionpilotvliegtuigonderzoekalcoholismeairplane accidentf wordhangovervliegtuigcrashsyringedenialporn actressjesus freakbaseball stadiumperjurynational transportation safety boardflying upside downnarcissistrelapse substance abusecourage
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









