• 16.274 nieuwsartikelen
  • 179.735 films
  • 12.362 series
  • 34.273 seizoenen
  • 650.933 acteurs
  • 199.553 gebruikers
  • 9.411.146 stemmen
Avatar
 
banner banner

Pacific Rim (2013)

Actie / Sciencefiction | 131 minuten
3,03 1.783 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 131 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Guillermo del Toro

Met onder meer: Charlie Hunnam, Rinko Kikuchi en Idris Elba

IMDb beoordeling: 6,9 (557.568)

Gesproken taal: Engels, Japans, Kantonees en Russisch

Releasedatum: 18 juli 2013

Plot Pacific Rim

"To fight monsters, we created monsters."

De film speelt zich af in twee gescheiden werelden. De eerste is een toekomstige versie van de Aarde waar in november 2012 een gigantisch monster uit de Stille Oceaan opdook en de stad Osaka in Japan aanviel. De andere wereld is de Anteverse, waar het monster vandaan kwam. Een portaal naar deze wereld ligt acht kilometer onder water. Sinds de eerste aanval spuugt het portaal steeds meer monsters uit die de kustplaatsen aanvallen, waaronder Tokio en Los Angeles. Om de monsters te verslaan ontwikkelt het leger het "Jaeger"-programma dat teams van twee piloten traint om gigantische mechanische harnassen vol met wapens te bedienen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Raleigh Becket

Stacker Pentecost

Herc Hansen

Hannibal Chau

Dr. Newton Geiszler

Dr. Hermann Gottlieb

Chuck Hansen

Lt. Aleksis Kaidanovsky

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3451 berichten
  • 4958 stemmen

Roger Thornhill schreef:

(quote)

Inderdaad erg grappig. Maar je hebt hopelijk toch wel tot voorbij de eindcredits gekeken...

 

Doeme nee,dat ga ik dan ook deze avond doen

Ik had ook al op IMDB een opmerking gelezen hierover.


avatar van ikkegoemikke

ikkegoemikke

  • 3451 berichten
  • 4958 stemmen

Hehehehehehe, vanaf nu kijk ik een film volledig tot de laatste credits over het scherm zijn gerold


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6117 berichten
  • 2500 stemmen

(Natuurlijk wel met de Fast Forward-knop, want met al die medewerkers en ook nog eens al die leden van de fanclub die tegenwoordig een bedankje moeten krijgen...)


avatar van huiguh

huiguh

  • 431 berichten
  • 2427 stemmen

Prachtige CGI, maar dat is ook het enige positieve van deze blockbuster.

Vreselijke acteurs, met als dieptepunt de 2 wetenschappers. Natuurlijk (hoezo cliche) 2 nerds die door dus danige overacting vreselijk irritant en totaal niet grappig zijn.

Dun verhaaltje vol onwaarschijnlijkheden en domme acties, nog wat patriottisme erbij en voila, alweer een nietszeggende blockbuster.

Dit had zoveel beter kunnen zijn, valt me tegen van del Toro.


avatar van Lurtz

Lurtz

  • 105 berichten
  • 579 stemmen

Cliché.


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

Het is Guillermo del Toro-week bij mij thuis. Mooi werk heeft de man afgeleverd, toch houd ik niet van deze machofilms en ben ik benieuwd wat hij ervan kan maken. Hellboy 1 en 2 (redelijk) waren dan ook van zijn hand maar ben bang dat dit weer Hollywoodporno wordt met de nachtelijke kleuren van de wallen als spektakel.

Bekend gegeven is dat ik dit soort verhalen niet als vermaak tot me neem, komt er dus op neer dat de CGI en de soundtrack mij door de dik twee uur durende (weer veel te lang wat tegenwoordig mode schijnt te zijn) film moet loodsen. Het elastische van de tegenwoordige producties wordt in mijn ogen te vaak misbruikt aangezien er veelal al weinig verhaal aan boord is om überhaupt ook maar uitgetrokken te kunnen worden.

Ja het is weer een mannenfilm, stoere bikkels die de wereld gaan redden terwijl dit mission impossible lijkt te zijn, hoe origineel. Ondersteunt door standaard buurtje leen-muziek worden onze helden langzaam geïntroduceerd en natuurlijk zijn het dezelfde personages die zo vaak eerder zijn gebruikt, held, nerd, geleerde, geliefde................. Whoomp there it is, Tag-Team back again.

Goed, genoeg negatieve kritiek nu even positief. CGI is van goede kwaliteit en de soundeffecten zijn natuurlijk geweldig het fundament is weer getest. Beeld en locaties plus kleuren waren lekker. Dat was het dan ook voor mij wat het positieve inhield.

Even terug komend op het volgende bericht eerder geplaatst door kos op 22 oktober 2013, 10:10 uur

Ik zie trouwens niet echt wat die Hunnam toevoegt aan het rijtje Sam Worthington, Channing Tatum, Liam Hemsworth allemaal 1 pot nat die jonge acteurs.

Ik ben het gedeeltelijk met je stelling eens, het acteren van genoemde acteurs is niet super te noemen dat klopt. Maar gedeeltelijk is dit ook de fout van scriptschrijvers en regisseurs die voor het grootste deel de wensen vertalen van de kijkers. Mannelijke acteurs moeten nu eenmaal een lichaam hebben waar ik twee keer in pas, knap koppie, intellect en ook nog aaibaar zijn, ik geloof dat vrouwenbladen dit de tegenhanger van de metro-man noemt (pppppffffffffffffffff ik loop leeg, geen wonder dat men overal te weinig tijd voor heeft naast deze wetenschappelijke ontwikkelingen te bedenken en vast te leggen in bladen).

Helaas is dit gerne niet mijn ding, ik mis gewoon een goed verhaal. Jammerlijk is dat we overspoeld worden met deze vorm van producties. Echte grote actiefilms als Heat en Gladiator, grote thrillers als Se7en en Leon zijn zelfs met vergrootglas niet meer te vinden.

Heb ik genoten? een beetje wel, effecten en CGI waren gewoon sterk. Maar ik heb me ook weer enorm geïrriteerd, simpele acteurs met nog simpelere personages en kwijlende passages. De film is in zijn eigen valkuil gevallen, het is allemaal al vaker gedaan. Het is gevonden tweedehands kauwgom waar de smaak al lang van af is. Het krijgt geen tweede kans bij mij, ik ga nog eerder konijnen vangen


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10281 berichten
  • 7330 stemmen

Karige Kaiju.

De geweldige Guillermo del Toro, fantasyfetisjist pur sang, waagt zich aan een film over robots versus Kaiju's. Transformers versus Godzilla's, maar dan allemaal net iets anders vormgegeven. En dat kan je aan de regisseur die verantwoordelijk is voor buitengewoon veel mysterieuze wezens rustig overlaten. Zou je denken. Want iemand met zijn CV heeft zichzelf al lang bewezen. Toch valt dat nu juist wat tegen. Ondanks de overdaad aan CGI; echt 'vet' zijn de monsters niet. De gigantische robots evenmin. Telkens bekruipt je het gevoel dat je het al eens eerder hebt gezien.

En dat is een gemiste kans voor een film die enkel lijkt te drijven op spektakel uit de computer. Je zou zeggen dat als Del Toro vroeger in Spaanstalig filmland met mindere budgetten meer indruk wist te maken er toch iets niet in de haak is. Regisseurs worden natuurlijk enorm onder druk gezet wanneer het budget idioot groot is, maar toch.. Het woord clichématig is hier een understatement. Niet alleen de wezens blinken uit in het ontberen van originaliteit door een samenraapsel van anderen te zijn, hetzelfde geldt voor de rest. Zo neme men het slappe scenario.

De acteerprestaties zijn behoorlijk beneden de maat, de dialogen zwak, het verhaal voorspelbaar, en de spanning ver te zoeken. Ook de humor, die middels vaste kracht Perlman en twee nerds moet komen, schiet tekort. En ondanks dat het er soms weer allemaal prachtig uitziet, is het vaak ook foeilelijk. Een teleurstellende ervaring. Uiteraard was het wachten op een commerciële doorbraak voor de regisseur die dat eigenlijk al aan het doen was met de Hellboy's, maar hier is niet langer meer sprake van een knieval. Del Toro lijkt serieus te solliciteren naar de baan van Michael Bay en consorten.

Toch biedt deze karige 'Pacific Rim' ondanks alle overdaad en leegheid ook vermaak. Met de smaak van popcorn welteverstaan. Bizarre gevechten tussen reusachtige wezens in combinatie met lachwekkend machogeneuzel en afgezaagde oneliners. Wie het recyclen niet kan deren wacht dus best een onderhoudend over-de-top-filmpje dat zichzelf gelukkig niet al te serieus neemt. Met de bovenkamer-verlichting gedimd en de verwachtingen op nog lagere spanning, valt er wel wat voordeel te halen. Maar zelfs dan struikel je zo af en toe nog steeds over van alles en nog wat. Vaak zijn het geen lichtpuntjes..

Redelijk.

Met dank aan Warner Brothers voor het recensie-exemplaar.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3288 stemmen

Helaas viel dit me toch wat tegen. Designs van de kaiju zijn best tof maar de jaegers zijn wel wat ongeïnspireerd, gewoon grote mensfiguren. Daar had meer mee gedaan kunnen worden. De actie is ook wel prima maar niet zo allesvernietigend als ik gehoopt had. Verhaaltje is verder gewoon een kapstok om alle actie aan op te hangen en stelt dus niet veel voor, al proberen ze natuurlijk nog wel wat emotie los te krijgen bij de kijker. Helaas lukt dat niet zo best, mede door het acteerwerk, dat wel erg matig is. Jammer om de geweldige Idris "Stringer Bell" Elba zo te zien worstelen met zijn tekst.

Pacific Rim is best vermakelijk maar is het net niet helemaal. Voor de betere robotknokfilm raad ik de derde Transformerfilm aan en voor het betere monster-vernietigt-stad werk kan je beter Cloverfield kijken.

3*


avatar van Velazques

Velazques

  • 78 berichten
  • 176 stemmen

Zeer goede oorlogsvoering, eerst gaan slaan op een dino-achtig wezen en dan, oh ja, we kunnen ook schieten. Nog nooit zo iets doms gezien, voor de moeite en de wel goede beelden een 2.


avatar van Jozz

Jozz

  • 205 berichten
  • 204 stemmen

De GCI is toch wel erg gaaf te noemen in deze film. Het is wel duidelijk dat daar de nadruk op ligt, want de acteerprestaties lijken ondergeschikt te zijn. Vooral het wetenschappersduo is tenenkrommend en maakt het soms lachwekkend op een negatieve manier.

Voor de rest wel genoten van al het moois. Een soort van Transformers meets Godzilla... ik houd er wel van. Verwacht alleen weinig diepgang, het script is zo plat als een dubbeltje .

3,5*


avatar van flurk

flurk

  • 291 berichten
  • 230 stemmen

normaal zie ik zo,n films wel graag, toch niet echt goed vond ik deze


avatar van paul83

paul83

  • 1361 berichten
  • 1571 stemmen

Velazques schreef:

Zeer goede oorlogsvoering, eerst gaan slaan op een dino-achtig wezen en dan, oh ja, we kunnen ook schieten. Nog nooit zo iets doms gezien, voor de moeite en de wel goede beelden een 2.

Gast, heb je wel opgelet? Ze mogen dat niet gebruiken...


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2616 berichten
  • 8160 stemmen

Ja, genoeg zaken die je kunt noemen die beter hadden gekund/gemoeten.

Maar aan het eind van de rit heb ik gewoon echt genoten van de film.

Wat de film redt zijn de SFX die echt prima op orde zijn. Leuk gedaan *3.5


avatar van notsub

notsub

  • 1502 berichten
  • 1487 stemmen

Wat een matig gedrocht is deze film! Het had beter als een animatiefilm uitgebracht kunnen worden, want van serieus gefilmde beelden is nog nauwelijks sprake. Het menselijke deel van de film komt al helemaal niet uit de verf en is gewoon erg nep. Dan is er de misplaatste humor van de beide heren wetenschapper, welke de plank volkomen de plank misslaat. De monsters zien wel weer grappig uit, maar dat is vast niet zo bedoeld. De gevechten komen zo uit Transformers en de Jaegers lijken op opgevoerde dubbeldeks Iron mannen. Nee, deze nonsens is van tekenfilmniveau.


avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1737 stemmen

Heb de 3-D Blu-ray gekocht bij bol.com. Ik krijg echt koppijn van die 3-D versie. Het beeld is wazig (ik had wel m'n 3-D bril op en zat ver genoeg van m'n tv af) en de ondertitels waren niet te lezen. Ik ga hem terugsturen.


avatar van DesertFox

DesertFox

  • 7 berichten
  • 585 stemmen

Matige SF film,deze is eigenlijk al net zo matig als Godzilla. Jammer van del Toro,normaal toch een top-regisseur. Voor mij net geen voldoende!


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8206 berichten
  • 2576 stemmen

FILM!BOY! schreef:

Heb de 3-D Blu-ray gekocht bij bol.com. Ik krijg echt koppijn van die 3-D versie. Het beeld is wazig (ik had wel m'n 3-D bril op en zat ver genoeg van m'n tv af) en de ondertitels waren niet te lezen. Ik ga hem terugsturen.

Had ik totaal geen last van...de 3d effecten waren wel minimaal in deze film dat wel.


avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1737 stemmen

Had ik totaal geen last van...de 3d effecten waren wel minimaal in deze film dat wel. [/quote]

Na advies te hebben gekregen van bol.com, heb ik wat met de 3-D instellingen lopen rommelen. Als ik schuin tegenover m'n tv ga zitten, zie ik alles prima en zijn de subs ook te lezen. Ben nu helemaal tevreden met m'n 3-D Blu-ray.


avatar van lanki101

lanki101

  • 51 berichten
  • 75 stemmen

Wat een kinder film


avatar van donbruce

donbruce

  • 34 berichten
  • 106 stemmen

Als je van Anime houdt kun je hier van genieten, het verhaal is dun. Alleen de effecten en de muziel k. Gewoon kijken en niet te veel nadenken,


avatar van Waku

Waku

  • 5477 berichten
  • 6505 stemmen

Viel mij uiteindelijk toch een beetje tegen.

Het is allemaal wel spektakel en je kan aan alle kanten proeven dat je te maken hebt met een blockbuster. Toch met name de gevechtscenes zien er nogal chaotisch uit en de special effects zijn wat " too much"...

Ook de twee onderzoekers kwamen wat mij betreft te treurig over. Kinderachtig.

Bombastisch sf actieverhaal maar ik zie dan toch liever de "Transformers" reeks.

3*


avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1737 stemmen

Een erg goed verhaal met zieke special effects en geweldig 3-D. 5,0


avatar van f2sputnik

f2sputnik

  • 138 berichten
  • 130 stemmen

Ricardos schreef:

Geweldige Film. Ik zou me niet laten afhouden door de negatieve reacties hier, dat zijn waarschijnlijk van die doorgewinterde filmliefhebbers die op den duur op elk detail gaan letten..

Nee, voor de mensen die zo nu en dan naar een leuke, spannende film willen is dit echt een aanrader. Het is wel even een zit, maar hierdoor is het juist niet afgeraffeld.

Het enige waar ik dan over zou vallen is het acteerwerk van bepaalde acteurs, maar dat mag de pret absoluut niet drukken. Het is echt een bioscoopfilm, thuis zal de belevenis een stuk minder spectaculair zijn. Ik en mijn vrienden hebben waarlijk genoten van de film!! Petje af voor de makers!!

Daar ben ik het helemaal mee eens.

Af en toe weleens moeite om hier te reageren omdat er veel negatiefs gemeld wordt over een film, maar ik vond deze gewoon erg goed om naar te kijken en heb eerlijk gezegd ook de Blu-Ray hiervan gekocht.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3306 berichten
  • 4389 stemmen

Voor de actieliefhebber, een film die een en al actie is!


avatar van Woutrr

Woutrr

  • 178 berichten
  • 742 stemmen

Precies een héél lange aflevering van de Power Rangers.

Nee, dit was echt slecht.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2616 berichten
  • 8160 stemmen

Woutrr schreef:

Precies een héél lange aflevering van de Power Rangers.

Hehe, ja daar had het wel wat van, alleen waren ze wel heel goed met hun tijd meegegaan


avatar van hutsekluts

hutsekluts

  • 373 berichten
  • 552 stemmen

Tja, de aardige special effects maken het visueel nog wel interessant. Verhaal en personages weten niet te overtuigen.


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1211 berichten
  • 2158 stemmen

Aardig... te hoge verwachtingen waarschijnlijk...

Voorspelbaar, altijd jammer.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Haven't you heard Mr. Beckett? The world is coming to an end. So where would you rather die? Here? or in a Jaeger!

Dit was een spectaculaire film van Guillermo del Toro, gewoon heerlijk op en top vermaak...

Het verhaal is redelijk , maar de gehele aankleding/settings en CGI maken echt heel veel goed. Alles ziet er gewoon zeer indrukwekkend uit en komt ook nog eens zo over...

Charlie Hunnam speelt zijn rol goed en vormt een prima duo met Rinko Kikuchi en Idris Elba speelt ook gewoon zijn rol zoals je kan verwachten van hem...

Maar stiekem was de bescheiden bijrol van Ron Perlman als Hannibal Chau helemaal geweldig ...

En de gehele film was ook voorzien van een prima score...

Ramin Djawadi - Pacific Rim (2013) - MusicMeter.nl


avatar van Banjo

Banjo

  • 2047 berichten
  • 4323 stemmen

Godzila tegen de Autobots

Wat een heerlijk over de top actie!

ik hou van dit soort films, het is voor mij nostalgie en genieten tegelijk.

Het is weer een geweldige film van van de heer Del Toro.

Ik had deze heel graag in bioscoop willen zien!

4 sterren