- Home
- Films
- Bullet to the Head
- Filtered
Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Walter Hill
Met onder meer: Sylvester Stallone, Sung Kang en Jason Momoa
IMDb beoordeling:
5,7 (54.136)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 7 maart 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bullet to the Head
"Revenge Never Gets Old."
Een huurmoordenaar vormt een team met een jonge NYPD rechercheur in een gewaagd onderzoek dat hen van de groezelige achterbuurten van New Orleans naar de machtige top van Washington leidt. Het onwaarschijnlijke duo, bij elkaar gebracht door twee wrede moorden, neemt het op tegen iedereen die hen in de weg staat, en wil koste wat het kost wraak nemen.
Externe links
Acteurs en actrices
James Bonomo
Taylor Kwon
Lisa Bonomo
Robert Nkomo Morel
Keegan
Marcus Baptiste
Louis Blanchard
Lola
Hank Greely
Ronnie Earl
Video's en trailers
Reviews & comments
blurp194
-
- 5504 berichten
- 4198 stemmen
Toch een fijn filmpje.
Alle kritiek op de wisselwerking tussen de buddies daargelaten - en eerlijk gezegd heeft dat kennelijk opvallende gebrek daaraan me geen moment gestoord - is dit voor mij gewoon een prachtig stuk vakwerk. De hele sfeer van donkere, rokerige beelden, de doorgezopen schorre stem van Stallone die het geheel ondertitelt, de grimmige toon in het verhaal, de niet precies harde maar wel rauwe muziek erbij... het klopt gewoon. Past ook precies bij de cynische en doorleefde rol die Stallone speelt. Met toch daar een heel helder en misschien zelfs eerbaar stel normen en waarden daarbij. Hoe noemen we dat ook alweer... ohja, een held.
Wat de film in het genre boven het gemiddelde laat uitstijgen is wat mij betreft - naast de perfect kloppende stijl - vooral dat de actie misschien niet de meest spectaculaire is die we ooit te zien gekregen hebben, maar dat het allemaal vooral geloofwaardig en fysiek mogelijk is. Geen dansje met de CGI hier - die techniek wordt kennelijk alleen gebruikt om Stallone's rimpels weg te vegen. Of hoe ze dat ook gedaan hebben. Er is in ieder geval wel een verschilletje tussen het portret van de man bij de premiere, en hoe hij in de film is. Maar, dat Stallone op zijn 67e met bijlen staat te zwaaien, en een plattere buik heeft dan ik op m'n 47e mag dan toch ook wel wat respect krijgen. Alle andere knasse knarren terzijde, hij staat er toch maar mooi. En levert weer eens een onderhoudend en goed werkend filmpje op. Dat dat dan artistiek of narratief misschien niet het hoogtepunt van de filmgeschiedenis zal worden, tsja - hoeveel slechtere films worden er in een jaar geproduceerd, denk ik dan. Laten die andere filmmakers eens naar Stallone kijken. Eerst de film, dan de pretenties. Even niet vergeten dat dit de man is die namen als Rambo en Rocky tot in zo'n beetje elk huishouden ter wereld heeft weten te krijgen.
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Guns don't kill people. Bullets do.
Stallone heeft door de jaren heen inmiddels talloze actie titels op zijn naam gezet. Bullet to the head is een van die zovelen en is ook precies wat je ervan kunt verwachten. Een simpel wraak verhaaltje met een knok partijtje hier, schiet partijtje daar, en een constant gevaarlijk kijkende Stallone. De supporting cast bestaat uit o.a. Sun kang die je wellicht zult herkennen uit een aantal Furious titels, Jason Momoa (Khal Drogo uit GOT) en Sarah Shahi, die de knappe dochter van Stallone vertolkt. Ik vond dat het personage van Sun kang wel een beetje uit de toon viel, vond zijn verschijning dan ook niet echt binnen dit type film passen.
Verder valt er weinig op of aan te merken op deze titel. Hij stelt niet teleur, maar weet je ook niks vernieuwends te brengen. Als je fan bent van dit soort films zul je je aardig vermaken, al zul je hem na afloop ook zo weer vergeten zijn. Leuk kijkvoer voor een avondje, mits je van het genre houdt.
3,0*
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Ouderwetse actiefilm met bloed, zweet en tranen; een welkome afwisseling met de vele groter dan groots spectakelfilms van de afgelopen tijd. Het verhaal is weinig bijzonder en Kang heeft totaal gene uitstraling, waarbij de wisselwerking met Stallone ook niet uit de verf komt. Stallone zelf is een geval apart; zijn uitstraling is enorm, zijn fysiek, zijn stem en kop; alles is geleefd maar in de actiescenes blijkt hij nog topfit.
Zeriel
-
- 1395 berichten
- 2640 stemmen
Recht toe recht aan B-film, die ze in de jaren '80 soortgelijk maakte om videobanden op te vullen.
Stallone is die 30 jaren zijn buikspieroefingen blijven doen met resultaat, leuk voor hem.
Het lijkt wel of ze express een zwakke acteur,met dito script, naast Stallone hebben gezet om hem nog de betere acteur te laten lijken.
Leuk voor de fans, maar verder een erg matige film. Mij weer eens laten misleiden door een flaptekst "Stallone is back to his best" met 5 sterren van Zoo.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Erg fijne Stallone, die al vanaf de eerste scene's een heerlijk sfeertje uitademend en dat niet meer loslaat. Ik was een beetje bang voor een soort van foute buddycop, maar dat is Bullet to the Head helemaal niet. Het is vooral een ouderwetse dikke actieprent zoals je ze tegenwoordig zelden ziet, in ieder geval niet uit Hollywood.
De imposante fysiek van Sly is vrij bizar te noemen trouwens. Wat ziet hij er toch nog steeds gruwelijk cool uit. Tegenspeler Kang is inwisselbaar, maar is gelukkig nooit storend. Momoa is dan wel weer opvallend. Coole badguy die mij toch wel er toe zet het matig ontvangen Conan nog eens te proberen.
3,5*
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Aardige film waarin een huurmoordenaar uit noodzaak samenwerkt met een rechercheur vanwege de moord op zijn partner. Deze ongebruikelijke samenwerking zorgt voor een aantal leuke dialogen in deze no-nonsense actiefilm met een flinke bodycount, Weinig origineel en een mager verhaaltje, maar met een perfect gecaste Sylverster Stallone die hier ondanks zijn leeftijd nog steeds mee wegkomt.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Een goede actie/misdaad/thriller film...
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Bekende acteurs Sylvester Stallone en Sung Kang...
Mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Te snel camerabeweging (af en toe)...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Behoorlijke clichématige Actie / Misdaad van Sylvester Stallone, welke zo uit de jaren 80 zou kunnen komen (vergelijkbaar met een film als "Cobra (1986)"). Qua verhaal stelt het allemaal weinig voor en ook de uitvoering biedt niets nieuws onder de zon en alle actie heb je al eens eerder gezien in films. Zou Sylvester Stallone niet hebben meegespeeld in deze film, dan was het sowieso een dertien in een dozijn actiefilm geworden. Nu steekt deze film er nog wat bovenuit.
Sylvester Stallone deed het overigens nog redelijk en hetzelfde geldt voor de imponerende slechterik (die uit "Cobra" vond ik wel imponerender) Jason Momoa. Het eindgevecht tussen beiden was overigens enorm cliché en ook vergelijkbaar met het eindgevecht in "Cobra". De kleine rol van Christian Slater is lachwekkend slecht, maar het gedeelte met hem op het verkleedfeest (enigszins vergelijkbaar met de film "Eyes Wide Shut") was misschien wel het hoogtepunt van de film. Niet dat die scene goed was, maar vanwege de vele fraaie topless vrouwen die er rond liepen.
Omdat de film amper 90 minuten duurt en eigenlijk nergens echt verveeld, is deze film wel leuk om eens gezien te hebben. Maar Sylvester Stallone heeft in veel betere films gespeeld dan deze matige en eenvoudige Actie / Misdaad.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Toen in 2010 The Expendables uitkwam, leek het er wel op alsof het vanoudse actie-hype van de jaren 80 en 90 weer langzaamaan een 2de leven ging opbouwen. Arnie werd toch maar weer een actieheld en tekende zijn onslag als Gouveneur en maakte met The Last Stand een comeback als nooit te voren. Ook Stallone besloot aan de hype mee te doen, en in dezelfde periode komt hij met Bullet to the Head, die ook nog eens door Walter Hill geregisseerd mag worden, de man die al weer een flinke tijd niks meer van zich liet horen. Stallone heeft in tegenstelling van Arnie of Bruce Willis nog nooit in een van zijn oudere actiefilms gespeeld, bij deze dus.
En Bullet to the Head is voor mij weer een zeer geslaagde actie-film waarin je ook bijna niet aan Stallone kan merken dat hij inmiddels al de 65 is gepasseerd. Hij gaat hier weer vanouds te werk met zijn stoere machogemompel, trucjes en vecht en schietkunsten die hij overduidelijk nog niet verleerd is. Het verhaal is lekker simpel. Hij speelt hier een norsige, en vooral behoorlijk cynische en botte huurmoordenaar Bobo die voornamelijk slechterikken afschiet. Wanneer zijn partner wordt vermoord door een gladjakker van een killer van de tegenpartij, genaamd Keegan. Zoals je weet besluit Bobo wraak te nemen en als het aan hem lag, knalde hij binnen een dag Keegan en zijn hele clan de begraafplaats op, maar hij heeft toch echt wel hulp nodig om Keegan te vinden. Daarvoor gaat hij samenwerken met de nogal bijdehante undercover Kwon, en hun samenwerking is ook een haat-liefde verhouding vol typische buddy-flick oneliners.
En zo is het gewoon weer ouderwets genieten met deze film waarbij we vaak genoeg getrakteerd worden op een paar heerlijke over de toppe actie-scene's/kills, slimme killertrucjes van zowel Bobo als zijn tegenstander en zelfs nog een einde dat zo een recyceling van de eindgevecht van Cobra had kunnen wezen. Ook leuk om Christian Slater nog voorbij zien komen als een doorgeefluik, en ohja... de dochter van Bobo was ook erg cool. De New Orleans locaties waren ook weer erg toepasselijk (is ook wel een ideale locatie voor dit soort actiefilms). Wat dat betreft kan Stallone zich echt wel weer meten aan zijn gloriedagen in de jaren 70, 80 en 90. Ook de poster hier op Moviemeter heeft wel een beetje zo'n ouderwetse uitstraling.
Ik ben benieuwd of Steven Seagal of Jean Claude van Damme nog eens terugkomen met een bioscoopfilm.
4,0*
Tommy De Vito
-
- 592 berichten
- 1411 stemmen
Jaa, vermakelijke film deze Bullet to the Head!
Stallone zien we als een bikkelharde moordenaar, die voor niemand aan de kant gaat. Zo'n rol is hem op de lijf geschreven, want Stallone straalt één en al een badguy uit.
De bijrollen waren ook aardig, zoals die van Jason Momoa die we kennen van Game of Thrones.
Voorspelbaar is de film wel maar dat is een bijzaak bij een film als deze, want het is een vlotte en vermakelijke actie film!
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Wel aardig, deze bijdrage van Hill aan de revival van de oude actiehelden. Het is een behoorlijk straight forward film geworden en dat geldt zeker ook voor de actie. Best hard, maar niet te overdreven. En hoewel dit toch wel het belangrijkste ingrediënt is, vallen andere zaken dan maar weer moeilijk mee. Zo hebben de twee hoofdrolspelers geen enkele chemie en vind ik die Sung Kang sowieso een volstrekt charismaloos figuur en heb ik geen idee wat ie in deze film had te zoeken. Verder had er meer gehaald kunnen worden uit de locaties, stelt het visueel weinig voor en zijn de bijrolspelers weinig opvallend. Het zijn net die zaken die de boel hadden kunnen opfleuren. Jammer want op de momenten dat de beloofde bullets er aan te pas komen is de film prima in orde. Eigenlijk is dit nog een van de mindere films van Hill die altijd minimaal wel aardige films maakt op een enkele misser na. 3 sterren.
Kliko_Green
-
- 269 berichten
- 1168 stemmen
Leuk verhaaltje voor het slapen gaat. Niet meer... Niet minder...
Brabants
-
- 2887 berichten
- 2145 stemmen
Per toeval een tweede kijkbeurt gekregen en moet mijn eerdere commentaar wat bijsturen. Normaal kijk ik op MM of ik een film al gezien heb en had dat deze keer toevallig niet gedaan, haha!! Ondanks de eenvoud van het verhaal en de wat enigszins oncomfortabele coole houding van Stallone is het toch redelijk vermakelijk. 1 ster erbij.
Roger Thornhill
-
- 6026 berichten
- 2452 stemmen
Kijk dan toch naar de films die Walter Hill in de eerste jaren van zijn regisseurschap maakte: Hard times (zwaar onderschat, met Charles Bronson als prijsvechter tijdens de Grote Depressie en James Coburn als zijn manager), The driver, The warriors, The long riders, Southern comfort (wat mij betreft een absoluut meesterwerk) en 48 hrs. (Nolte & Murphy), en wie wil kan daar nog de iets latere Red heat (Arnie & James Belushi) en Another 48 hrs. naast zetten – liefhebbers van actiefilms moeten toch wel bij minstens een páár van deze titels gaan watertanden. Daarom volg ik Hill nog altijd... misschien wel tegen beter weten in.
De man is inmiddels 70 jaar oud, en ik had eigenlijk niet meer verwacht dat hij nog met een bioscoopfilm op de proppen zou komen. En achteraf moet ik zeggen dat het maar beter was geweest als dat inderdaad niet was gebeurd, want Bullet to the head is een clichématige, stompzinnige knokfilm waarin de enige verrassing is gelegen in het feit dat de schurk Stallone en zijn dochter niet meteen overhoop laat schieten wanneer Sly de gezochte USB-stick op zijn bureau heeft gedeponeerd – maar ja, dan had je natuurlijk geen eindgevecht gehad, hoewel ook dát eigenlijk maar beter was geweest. Jason Momoa heeft een indrukwekkende fysiek maar krijgt geen kans om zijn dreigende uitstraling ook werkelijk vorm te geven, Christian Slater is ook in zijn drieënveertigste levensjaar nog altijd een dwaze melkmuil, en bij Sung Kang moet ik denken aan een citaat van George Burns: "George Raft and Gary Cooper once played a scene in front of a cigar store, and it looked like the wooden Indian was overacting." You know you're in trouble when... Sylvester Stallone beter acteert dan de buddy waarmee zijn personage zit opgescheept.
Een zeer, zeer slechte film. Enige lichtpuntje was één van Stallone's one-liners: "You had me at 'Fuck you'." Daar moest ik om lachen – ik weet ook niet waarom.
Kondoro
-
- 11524 berichten
- 2866 stemmen
Bullet to the Head
Ik dacht dat ik de film nog niet gezien. Want had hem nog in mijn 'wil ik zien' lijst. Maar toch kwam de film me wel erg bekend voor en toen kwam ik opeens dit bericht boven mij tegen. Vreemd dat ik er niet op gestemd heb en het in de lijst heb laten staan. Maar goed, toch vandaag maar opnieuw bekeken. Ik vond de film helemaal niet van het. Ik had het anders verwacht dan hoe het uit gepakt is. Er gebeuren een paar, 'saaie' momenten. Zoals het toch nog overleven onder een ontploffing van een bom. Als enigste..
Sylvester Stallone acteerde leuk, maar is toch al bijna met zijn 69 jarige leeftijd een ouwe bok. Vraag me af hoe lang hij het gaat vol houden, zulke films. Sung Kang deed het ook leuk, ook eens goed om hem ergens anders in te zien dan in Fast & Furious
! Sarah Shahi deed het ook goed.
Het verhaal was oké, het concept was ook oké. Maar ik vond de film toch nog best wel traag. Wanneer het actie was, was het leuk om te kijken maar er vielen vaak genoeg grote stiltes in het midden en dat is minder. Dan vooral de lange praat scene's in de auto. Jammer. Net aan geen voldoende.
2.5*
Mescaline
-
- 7089 berichten
- 3230 stemmen
Best wel een vermakelijk actie filmpje, ik kijk zelden een actiefilm(10 jaar geleden vond ik het geweldig.) maar deze film keek toch wel erg plezierig weg.
Stallone is Stallone, niet meer en niet minder maar dit geldt zo beetje voor alle actiehelden wel. 
Het is simpel maar de film lijkt hier zich ook wel bewust van te zijn, lekker recht toe recht aan met genoeg actie en wat grappige oneliners hier en daar. Een stoere mannen film dus.
klein 3tje.
Stekker
-
- 9 berichten
- 9 stemmen
Wat een kleuterfilm hahaha
De slechtste dialogen en acteerwerk ooit , clichés en de muziek was helemaal om te gillen
Peter Pan
-
- 278 berichten
- 660 stemmen
Welke rol Stallone ook speelt, in dit geval een Hitman, hij blijft altijd de "good guy".
Een groots verhaal is het niet, en het verliep wat te snel.
90 minuten is naar mijn mening ook vaak te kort om een pakkend verhaal te vertellen.
De actie in zijn films is wel altijd groots, goed verzorgd en nooit te weinig!
Stallone is een van de weinige, die op oudere leeftijd nog steeds goed voor de dag komt!
Gewoon een lekkere actiefilm; Knokken, schieten, ontploffingen, precies zoals je van Stallone gewend bent!
3*
Antinous
-
- 233 berichten
- 168 stemmen
Deze vond ik wel goed. zeker 4 sterren waardig. oude knar Stallone past beter in zulke films nu hij ouder is. in Rambo films moet hij niet meer gaan spelen . met Rambo 4 ging dat al fout
Jynxter
-
- 506 berichten
- 437 stemmen
Best ok standaard actie/buddy filmpje. Helemaal niks bijzonders, maar prima voor anderhalf uur simpel vermaak.
Brain on fire
-
- 20 berichten
- 12 stemmen
Als je puur en alleen kijkt om te zien hoe heel veel mensen nodeloos worden afgeslacht en daarbij acteerprestatie, plot etc van ondergeschikt belang vindt, ja dan moet je deze film lekker gaan kijken.
Eigenlijk heb ik hiermee al genoeg gezegd.
Maar dan toch maar iets de diepte in (die de film niet bezit). Eigenlijk ben ik best wel een Stallone fan. Velen vinden hem niet kunnen acteren, maar ik vind dat in sommige films best meevallen. In Bullet to the Head echter niet en dat is mede te wijten aan een waardeloos script. Deze film draagt niets bij aan welk genre dan ook. Geen origineel verhaal, ongeloofwaardig personages etc. Eigenlijk alleen maar veel met pistolen schieten en moorden.
Ik kan hier niks mee! Zonde van het geld.
xxERWINxx
-
- 1876 berichten
- 985 stemmen
Vandaag weer eens herbekeken, ditmaal op een Blu-ray schijf!
Heb er toch een half sterretje afgehaald bij deze film, vond hem wat meer de misdaad kant op gaan, het verhaal was vrij simpel en dun, de actie wat tam vond ik bij een herziening.
Verder is de film wel vermakelijk en gebeurd er wel voldoende, ook wat goede scenes tussendoor, maar vond het toch allemaal wat matig en donker.
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Detective Taylor Kwon [Sung Kang] gelooft dat de liquidaties van voormalig agent Hank Greely [Holt McCallany] en huurmoordenaar Louis Blanchard [Jons Seda] met elkaar verband houden en slaat de handen ineen met Blanchards vriend en collega James Bonomo [Sylvester Stallone] om de daders op te sporen. Niets nieuws aan de horizon, maar met een degelijke ondersteunde cast (waaronder Christian Slater en Jason Momoa) en een paar goede actiescènes dit goed te pruimen voor genrefans.
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Weinig boeiend actievehikel met een aantal sterke knokpartijen, maar regisseur Walter Hill kan weinig aanvangen met de ongemotiveerde verschijning van Sylvester Stallone. Geregeld wekt hij de indruk dat deze rol te moeilijk voor hem is, terwijl deze invulling niet bepaald veeleisend overkomt. Dialogen komen er moeizaam uit, enige vorm van emotie is ver te zoeken en echt intimiderend wil hij ook niet worden. Hierdoor ontstaat er meer ruimte voor Jason Momoa om als winnaar uit de voeten te komen en dat gebeurt vervolgens ook. Bullet to the Head omtrent verder weinig noemenswaardige elementen. Het acteerwerk is over de grote lijn ondermaats, de dramatiek niet interessant en de inhoud heeft erg weinig om handen. Wat wel werkt? De finale, evenals de doeltreffende keuze voor rauwe cinematografie.
Het laatste nieuws

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen

'Bridgerton' best bekeken Netflix-serie van dit moment: bekijk de volledige Top 10

Netflix gaat op zoek naar antwoorden in true crime 'The Investigation of Lucy Letby'

Het aankomende derde seizoen van 'Knokke Off' krijgt een eerste teaser
Bekijk ook

The Call
Thriller, 2013
250 reacties

Du Zhan
Misdaad, 2012
31 reacties

Jack Reacher
Actie / Misdaad, 2012
359 reacties

Gangster Squad
Misdaad / Drama, 2013
377 reacties

Safe House
Actie / Thriller, 2012
312 reacties

The Expendables 2
Actie / Avontuur, 2012
3.228 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









