• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.379 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.779 stemmen
Avatar
 
banner banner

Project X (2012)

Komedie / Misdaad | 88 minuten / 94 minuten (extended cut)
3,30 2.248 stemmen

Genre: Komedie / Misdaad

Speelduur: 88 minuten / 94 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Nima Nourizadeh

Met onder meer: Thomas Mann, Jonathan Daniel Brown en Oliver Cooper

IMDb beoordeling: 6,7 (254.592)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 maart 2012

Plot Project X

"The party you've only dreamed about."

Drie laatstejaarsstudenten geven een verjaardagsfeest om zo hun populariteit te verhogen. Naarmate de avond vordert en de geruchten over het feest zich steeds verder verspreiden lopen de zaken danig uit de hand.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Een hoop offtopicberichten verwijderd.


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Zelf dan ook eindelijk gezien.

Ik was huiverig, maar de film keek uiteindelijk toch wel erg lekker weg hoor. Ook wel eens een verademing om een pretentieloos werkje te zien, zonder al te veel inhoud. Wel vond ik de humor in deze film af en toe de plank mis slaan (denk bijvoorbeeld aan de 'Costa doet tuinkabouter' scène). Maar goed, gezien de leeftijd van de hoofdpersonen en de setting kan je wat puberale humor nauwelijks als klacht zien.

Ook de manier van filmen werkt goed. Het maakt het feest nog levendiger en meer intens. Wat voor mij persoonlijk een groot minpunt was, is de shitload aan kutmuziek die er voorbij komt. Maar ik was er al van op de hoogte dat de gemiddelde muziek in Amerikaans party- en uitgaansland niet de mijne is. Gelukkig werd ook dat nog enigszins goed gemaakt, want op het einde (toen het feest al afgelopen was) was nog even een nummer van The xx te horen.

Kan er verder niet al te veel over zeggen, omdat het allemaal niet zo bijzonder is. Maar zeker vermakelijk! Al met al gewoon een lekker avondje bios gehad.

3,5*


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Project X

Hoewel de status me nogal voorbij is gevlogen, heb ik uiteindelijk toch een goede keuze gemaakt om naar deze film te gaan. Het hele ''makers van'' gebeuren weet me nooit echt te pakken, waardoor daar ook geen interesses waren gewekt. Echter tot dat ik tot een ''fake'' project x-feest werd uitgenodigd, trok het mijn aandacht en moest ik toch even spieken hoe dat allemaal precies in zijn werk zal gaan.

Zo dus. Jezus, dat is nou eens feesten. Deze film is gewoon echt leuk. Het acteren, visueel en qua muziek is het allemaal redelijk standaard, verreweg van goed of indrukwekkend, en ook qua gebeurtenissen is het niet eens zo Hangover-grappig (oké, eenmaal in de flow is alles wel grappig natuurlijk) maar deze film kent zo veel sfeer en weet zo'n feest-stemming echt goed te verfilmen. Iets wat ik nog nooit heb gezien.

Ik denk dat de gebeurtenissen op zich spreken en dat iedereen het maar moet gaan bekijken want erover discussiëren of praten is gewoon sfeerverlagend. Gewoon echt een leuke film die je meer dan motiveert om de komende jaren flink wat feesten te crashen. Daarom ook aan te raden om op vrijdag/zaterdag avond te kijken, vervolgens de stad in te gaan, want feesten is wat je wil.

Grappig, kaart wat leuke clichés aan en heeft gewoon heel veel sfeer. Kan niet anders dan een leuke avond worden. Project X laat al je wilde avonden in het niets vallen: 4 sterren


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Jessen0wnt schreef:

en ook qua gebeurtenissen is het niet eens zo Hangover-grappig

Dit is natuurlijk veel absurder.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Ja, dat wel. Alleen is het toch anders. Hangover heeft een andere opbouw/heeft een opbouw.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Angstaanjagend veel parallellen trouwens maar kan het ze - buiten de escalatie - niet kwalijk nemen.

Hell of Houston - ABC News



avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Copycat .


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Ik heb er een de 24ste, niet van plan me in te houden


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

zolang het niet tot schietpartijen leidt, whatever...


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Ik zal mijn vlammenwerper thuis laten.


avatar van montoyaruler

montoyaruler

  • 75 berichten
  • 0 stemmen

De film was vermakelijk, maar qua verhaal niet meer dan drie sterren waard. Toch vond ik de manier van filmen en hoe het gebracht werd erg verrassend.. Het is zeker geen dertien-in-een-dozijnfilm, waardoor ik er een halve ster bij doe.


avatar van koenv

koenv

  • 23 berichten
  • 182 stemmen

Zalige film, heel veel grappige momenten met als toppers de twee security guys


erg achterbakse film


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Achterbaks? Hoezo?


avatar van Nickske1912

Nickske1912

  • 78 berichten
  • 350 stemmen

Heerlijke feelgood partyfilm. Dikke vijf sterren.


avatar van gorelover

gorelover

  • 487 berichten
  • 278 stemmen

Grappige film, met af en toe wtf momenten.

Ben zelf 42, en baal met terugwerkende kracht dat ik in altijd zo braaf geweest ben en nooit uit de band gesprongen ben.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Het is nooit te laat


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

"Er draait niet veel leuks vanmiddag, dan maar Project X..."

Zo slofte ik dus de bioscoopzaal in Amsterdam binnen, omdat ik met een vriendin had afgesproken om naar de film te gaan. Maar om nu naar een American Pie rip off te gaan, daar had ik eigenlijk niet zo'n zin in.

Maar Project X is uniek in zijn genre. Natuurlijk is het ongeloofwaardig, en komen de nodige enorm moralistische zeikerige momenten aan bod, maar Project X bied meer. Het draait natuurlijk allemaal om het meest epische feest aller tijden. De makers slagen er met vlag en wimpel in om je het gevoel te geven om inderdaad bij zo'n feest aanwezig te zijn. Het gebruik van de handycam werkt, en dat geeft de film een wat natuurlijkere look. Voor de rest lekker veel slow-motion beelden met feestmuziek en genoeg momenten die voor een lachsalvo zorgen.

Erg verrast door deze erg leuke comedy, 3,5*.


avatar van de Vis

de Vis

  • 24 berichten
  • 36 stemmen

Lekkere comedy, heerlijk chaotisch feestje, lekkere beats. Goede film voor een avondje op de bank met vrienden, bier en versnaperingen


avatar van Jesse xD

Jesse xD

  • 53 berichten
  • 48 stemmen

Dit is geen film, maar gewoon een feest om naar te kijken. Ik vind het geweldig. 5*


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Echt grappig. Had vooraf nooit gedacht dat ik hier vier sterren zou aan uit delen maar de film is gewoon echt grappig en vernieuwend. Verhoogt de film je intelligentie? Natuurlijk niet. Maar in het schuifje van Hangover/American Pie/wasted teenager-klasse is ie echt wel excellent met memorabele scènes. Blijft maar in mijn hoofd zitten.

Merkte hier en daar vette knipogen naar Amerika: "Our son is an honoured student at the.." en dat maakt het des te grappiger.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3963 stemmen

Precies zoals ik hem verwachtte. Ik heb onwijs genoten van de film. Het is misschien behoorlijk over the top, maar ze gaan nergens te ver. Het is steeds precies goed. De karakters zijn goed en het verhaal is ook geinig. De beelden zijn super, het was ook niet makkelijk om steel te blijven zitten in de bioscoop. De hand cam irriteerde me ook niet. Absoluut een aanrader om met vrienden tekijken.

4*


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Ultieme party-film met veel grappen (vrienden onderling, drugsdealer, hondje, beveiligers, dwerg) , vette muziek, lekkere wijven en complete chaos op einde.


avatar van schumacher

schumacher

  • 4576 berichten
  • 4277 stemmen

Net van de cinema; wat is me dit een zalig filmpje .

De redenen zijn hier al vernoemd geweest.

Kan je u verstand niet op nul zetten, zijt ge ne muggezifter= kijk dan niet naar deze film.

Er zat veel volk in de cinema voor deze.

Aanrader deze film.

Schoon vrouwen, tette, party muziek, zot gedoe, grappige momenten, alles in één .


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5682 stemmen

Eigenlijk gewoon een heel standaard 'party out of control'-filmpje, maar door de lekkere muziek, de lekkere wijven en het gevoel dat je er tussenin staat stijgt PX toch boven de middenmoot uit. Leuke situaties, leuke personages, alles is wel leuk in deze film. Gewoon een lekker tussendoortje.

Tot slot HET moment v/d film:

- De crazy drugdealer die gewoon met een vlammenwerper heel de buurt in de fik zet


avatar van kokkie92

kokkie92

  • 16 berichten
  • 29 stemmen

gezien in de bios , van tevoren trailer gekeken en was niet wat ik had verwacht het was veel leuker alleen heb ik een grote hekel aan film die worden opgenomen door een 'acteur' met een handcam. Maar je kijkt er bij deze film er wel snel doorheen leuk verhaal x wat anders alleen het einde hoe die gast overal mee wegkwam was gewoon te epic lol


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

Zo'n hoog cijfer voor zo'n matige film?!


avatar van Woodfreak

Woodfreak

  • 19 berichten
  • 35 stemmen

Ik was echt heel erg verast bij deze film, vond het echt een leuke film, het past natuurlijk ook wel bij mijn leeftijd haha. Had gelijk de behoefte om te feesten!


avatar van Flep

Flep

  • 32 berichten
  • 160 stemmen

Redelijke comedy, die ik toch een beetje tegen vond vallen, omdat bij zo goed als geen enkel personage in de film het IQ boven de 80 lijkt uit te stijgen. Door het nummer "Battery" (van Metallica en in de jaren '80 ook regelmatig op m'n eigen verjaardag te horen ) tegen het einde toch nog een voldoende.