• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.882 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hong Men Yan (2011)

Drama | 135 minuten
2,90 40 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 135 minuten

Alternatieve titels: White Vengeance / Banquet at Hongmen / 鸿门宴

Oorsprong: China

Geregisseerd door: Daniel Lee

Met onder meer: Shaofeng Feng, Leon Lai en Zhang Hanyu

IMDb beoordeling: 6,1 (2.095)

Gesproken taal: Mandarijn

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hong Men Yan

Tijdens de eindperiode van de Qin-dynastie overheersen de rebellen en verandert de natie in één grote chaos. Liu Bang en Xiang Yu, die dienen onder Koning Huai, zijn de leiders van het rebellenleger die tijdens het veroveren van het hart van de Qin-dynastie gezworen broeders worden. Koning Huai, die zich bedreigd voelt door de kracht van zijn twee generaals, vormt een complot om de twee tegen elkaar op te zetten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Liu Bang

Yu Ji/虞姬

Zhang Liang

Han Xin

Female assassin

Male demon; Qin shi Huang Di

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12848 stemmen

Gaaf.

Heeft alles om een epic warfare film te zijn, behalve actiescenes. Volgt de recente koers van andere HK films om zich meer te richten op de tactische aspecten van het oorlogvoeren, maar drijft het zover dat er zelfs geen epische finale battles meer zijn.

De film richt zich eigenlijk op de intellectuele strijd tussen twee counselors, die op hun manier de oorlogen pogen te winnen. Veel boeiender, vooral als er tussendoor nog wat Go spelletjes bij komen kijken.

Niet voor mensen die enkel actie willen, maar wie geniet van wat tactisch oorlogsvoeren komt hier ruimschoots aan z'n trekken. Al helemaal omdat het budget goed meewerkt en er een visueel pareltje van maakt.

4.0* en een uitgebreide review


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Gewelddadige Go.

De Bluray die in Nederland wordt uitgebracht, draagt de ietwat misleidende titel 'White Vengeance'. Een titel die doet denken aan een keiharde actiefilm, maar dat is 'Hong Men Yan' niet. Het is eerder een visueel fraai epos, met als basis beroemde oorlogslegenden uit de Chinese geschiedenis. Ongetwijfeld nog flinker aangedikt, maar des te spectaculairder. De sporadische actiescènes zijn daardoor vaak een feestje voor het oog, al gaat er ook wel eens wat verloren in bombastische overdaad.

Bekende voorgangers als 'Red Cliff' en 'Three Kingdoms' waren enigszins teleurstellend, maar deze productie houdt de aandacht veel beter vast. Dat zit hem zeker niet in de tactische oorlogsvoering die ook al in de eerder genoemde producties de boventoon voerde, maar meer in de psychologische oorlogsvoering. Beide partijen, die beginnen als bevriende legers, maken gebruik van een wijze raadsheer. Dat biedt een aardig perspectief, zeker wanneer deze heren clashen tijdens een gewelddadig uitgevoerd potje 'Go'.

De cameravoering is uitstekend, het acteerwerk sterk en het verhaal blijft boeien tot de laatste minuut. Feit is wel dat dit niet ieders kopje thee zal zijn. Dat zit hem in het feit dat wij Westerlingen weinig afweten van deze 'geschiedenislesjes' maar bovenal dankzij de ietwat verwarrende verhaallijntjes. Zo is het niet altijd even snel duidelijk wie wie ook al weer is en waar we naar toe gaan. Regisseur Lee verwacht op zijn minst goede oplettendheid van zijn kijker en geeft geen speling. Scherp blijven is dus de remedie.

Goed.

Met dank aan Splendid Film voor het recensie-exemplaar.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een goede dramafilm...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Super mooi HD kwaliteit...

Perfect achtergrond geluid/

muziek (Dolby Digital)...

Uitstekend camerabeweging...