Genre: Animatie / Avontuur
Speelduur: 92 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Chris Butler en Sam Fell
Met onder meer: Kodi Smit-McPhee, Tucker Albrizzi en Anna Kendrick
IMDb beoordeling:
7,0 (116.715)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 augustus 2012
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot ParaNorman
"It's all fun and games until someone raises the dead."
Een klein stadje wordt belegerd door zombies. Alleen de verkeerd begrepen lokale jongen Norman, die in staat is om met de doden te spreken, kan het stadje redden. Naast de zombies zal hij het op moeten nemen tegen spoken, heksen en, het ergste van alles: achterlijke volwassenen, om zo zijn stad te kunnen redden van een eeuwenoude vloek. De grenzen van zijn paranormale activiteiten zullen echter tot buitenaardse grenzen worden opgerekt...
Externe links
Acteurs en actrices
Norman Babcock (stemrol)
Neil Downe (stemrol)
Courtney Babcock (stemrol)
Mitch Downe (stemrol)
Alvin (stemrol)
Sandra Babcock (stemrol)
Perry Babcock (stemrol)
Grandma Babcock (stemrol)
Judge Hopkins (stemrol)
Aggie Prenderghast (stemrol)
Reviews & comments
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
Deze stop motion animatie is vanaf 4 oktober 2012 te zien in de Nederlandse bioscoop.
Trailer wordt zeer binnenkort verwacht.
Edit: Als je het over de duvel hebt, de trailer!
pierrrke
-
- 394 berichten
- 1468 stemmen
Het lijkt een zeer duistere en akelige animatie te worden in de stijl van the nightmare before christmas, coraline, 9, monsterhouse
Die eerste en de die laatste waren nog wel vrolijk, maar 9 was echt al behoorlijk duister.
Coraline heb ik nog niet gezien. Benieuwd wat deze geeft !
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Leuke trailer, alleen ziet hij er kinderachtiger uit dan Coraline. Best leuke links naar The Exorcist en Friday the 13th.
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
DonPeliculón
-
- 775 berichten
- 980 stemmen
Mooi making of-filmpje, leuk om te zien hoe dit allemaal gemaakt wordt!
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1307 stemmen
Dit lijkt mij echt een hele leuke animatie film.
Bijna 15 Augustus,ik ben benieuwd.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Puike animatie die niet continu grappig is maar wel erg creatief blijft en authentiek overkomt. De stemmen passen goed bij de betreffende figuren en de vormgeving is uitstekend (de gekleurde lucht met het heksengezicht zag er ook wreed uit). Het einde met de burgers die in opstand kwamen was niet helemaal naar mijn smaak en de vader van Norman die gaat dreigen met huisarrest als zijn zoon op de ladder staat was een beetje misplaatst. Ook jammer dat de heks een normale meisjesstem had en dat het scherm maar liefst drie keer volledig wit werd maar dat kan de pret niet drukken. Leuk gedaan.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Geweldig gemaakt, de stop-motion techniek is verbluffend..het aantal uren wat in deze film gestopt is is enorm hoog lijkt me
Dit harde werken betaald zich uit, de film ziet er goed uit en het verhaal is best aardig en komt leuk over. Het sfeertje met zombies is leuk, de film is soms zeker grappig alleen blijft het allemaal erg simpel. De grappen zijn inkoppertjes en ook het verhaal, dit is jammer maar toch blijft de film wel vermakelijk en is dat anderhalf uur zo voorbij.Halfje extra voor de techniek
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Courtney (met de stem van Anna Kendrick) steelt de show. Erg leuk gedaan. 3,5*
HALVE TAMME. (moderator series)
-
- 13471 berichten
- 1307 stemmen
Ben nog niet naar de bios geweest(druk,druk).Lees net de recensie's van John Lee Hooker&cordiacovens en mijn nieuwsgierigheid is nu helemaal toegeslagen.Ik hoop
snel mijn recensie te kunnen toevoegen aan deze animated movie.
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2375 stemmen
Erg leuk weer. Gaat volgens mij in Nederland een beetje onder de radar door, dat is jammer want zoveel stop-motion komt er al niet uit.
Zoals verwacht wel wat horrorreferenties, maar leuk dat het wat subtieler was dan verwacht. De opening is al erg leuk, met een B-zombie flick op het scherm.
Animaties waren erg vloeiend, na verloop van tijd heb je al amper door dat je naar stopmotion zit te kijken. Erg fijne humor, leuke personages, maar niet continu grap-na-grap, het is meer een glimlach-film met een aantal uitschieters. Ook het plotje is best vermakelijk en net wat anders dan gewoonlijk. Leukste in dit soort dingen blijven de details.
Overigens amper een kinderfilm te noemen, zeker te eng voor een jaar of 6, en veel te veel dingen die je pas vat vanaf een jaar of 12.
Enige minpunt is dat je met een brilletje op zit te kijken.
Eigenlijk een dikke 3,5*, maar zodanig vermakelijk dat ik 4* veel meer op zijn plaats vind.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Het is de moeite waard om de aftiteling af te kijken, want daarna komt er nog een Making Of. Fraai om te zien.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Dit kan wel eens de best gemaakte animatie film van de voorbije 5/10 jaar zijn. Ik ging nogal sceptisch de bioscoop binnen na de goede recensies. Een goede animatie film verwachtte ik, na die trailer. Een avond vermaak en lui achterin een cinema stoeltje zitten. Maar zo'n goede film had ik niet verwacht.
De personages zijn enorm leuk en kleurrijk. Ook de geesten zien er echt wel leuk uit. De animatie is dan ook enorm goed, hier heeft veel tijd in gezeten. Zo krijg ik ook direct enorm veel respect voor deze film, eens een animatie film die niet rap in elkaar is geflanst met computer programma's. De verwijzingen naar cult horror filmpjes is dan ook tof om te zien. De humor kon mij ook al van het begin overtuigen, er zat wat in voor elke doelgroep. Over het verhaal is ook nagedacht heb ik de indruk, wat tegenwoordig niet het geval is bij de meeste Pixar films. Zoals Montorsi al zegt zijn er niet erg veel minpunten aan deze film behalve de 3D. Die voegde weeral bijna niets toe aan de film.
Het blijft natuurlijk wel een animatie film, dus als die je niet liggen kan je misschien best wachten tot hij op DVD is in plaats van 10/12 euro uit te geven aan de bioscoop. Ongelooflijk mooi gemaakt, echt meeslepend en voor ik het wist was de film gedaan. Het speelduur had dan ook misschien wat langer gemogen, want ik zat echt middenin de film.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Leuke trailer, alleen ziet hij er kinderachtiger uit dan Coraline.
Ik kan je wel zeggen dat hij helemaal niet kinderachtiger is dan Coraline. Dus ga hem zien zou ik zeggen. Dacht ik dus ook na de trailer, daarom dat ik met lagere verwachtingen ging.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Not believing in an afterlife is like not believing in astrology
Ik moet toegeven, ik had tot kort nog nooit eerder van ParaNorman gehoord maar de trailer wordt werkelijk op elk uur van de dag naar je kop gesmeten waardoor de titel wel bleef hangen. Die trailer was wel leuk en kende een paar droge momenten waardoor dus het plan werd gesmeed om dit op het grote scherm te bewonderen. Gisteren stelde mijn broer voor om hem anders ineens te gaan kijken en zo gezegd, zo gedaan. In een gigantisch drukke Metropolis zaten we in zaal 13 klaar om te genieten van een mooi stukje animatie.
Want dat de animatie geslaagd is, dat was al te verwachten op basis van de trailer. Ik ben eerlijk gezegd niet zo enorm bekend met de stop animation à la Wallace & Gromit (ik denk dat die titel en Chicken Run de enige films zijn die ik in deze stijl heb gezien) maar dit ziet er toch wel weer erg degelijk uit. Blijf trouwens nog na de aftiteling zitten voor een kort fragmentje waarin je een kleine blik werpt in het proces van hoe Norman gemaakt werd. De film begint trouwens ook erg leuk met een film in ware Grindhouse stijl en de animatie gaat dan ook in stijgende lijn voort. Het mooiste blijft natuurlijk de climax waar Norman de heks confronteert. In dat opzicht vraag ik me eerlijk gezegd ook wel af in hoeverre kinderen dit gaan kunnen appreciëren want de film komt af en toe best wel griezelig uit de hoek. Sowieso wel leuk om nog een aantal horror verwijzingen te herkennen. Favoriet stukje moet toch sowieso de ringtone van Norman's GSM zijn.
Zoals gewoonlijk laat de trailer eigenlijk weer een compleet verkeerd beeld van de film zien. Het lijkt alsof je een hilarische film te zien gaat krijgen waar de ene grap na de andere op je wordt afgevuurd maar het blijft allemaal redelijk binnen de perken. Niet alle humor is even goed geslaagd maar de film kent genoeg droge momenten om je toch eens een aantal keer te laten lachen. De film komt op zich iets te traag op gang naar mijn goesting maar eens hij vertrokken is, gaat hij er wel aan een serieuze vaart aan door. Vooral omdat de personages nog moeten groeien en ze in het begin nogal tegenvallen. Zo vond ik Norman zelf in het begin wat vervelend, de stem van Kodi Smit-McPhee vind ik dan ook niet zo enorm goed geslaagd, maar op de een of andere manier begin je er op den duur toch gehecht aan te geraken. Tucker Albrizzi verleent zijn stem aan het kleine dikkerdje Neil (die er trouwens in het echt bijna hetzelfde uitziet) en doet dat erg fijn. Goede komische timing maar het is vooral de combinatie Anna Kendrick en Casey Affleck die respectievelijk de stemmen van Courtney en Mitch doen die echt geslaagd is. Leuke soundtrack trouwens, vooral het eindcredits nummer van Jack White past perfect in de sfeer van de film.
Ik ben nog altijd aan het twijfelen tussen een dikke 3.5* of een kleine 4* maar de geslaagde animatie zorgt ervoor dat de score naar de hogere kant helt. Geen schaterlach humor maar eerder subtiele verwijzingen die kinderen niet altijd even goed zullen vatten. Leuke personages en een amusant verhaal maken het geheel af.
4*
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Jammer trouwens dat deze duidelijk niet zo'n populair topic is voor een film die nu pas in de cinema draait. (Even reclame) alstublieft ga hem zien want hij is geniaal! *puppy smile*
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Geen schaterlach humor maar eerder subtiele verwijzingen die kinderen niet altijd even goed zullen vatten.
Mee eens, voor ouderen is het vooral leuk zulke verwijzingen. Die knipoog naar Halloween was erg duidelijk, maar er zat ook een scene in die erg veel leek op een scene uit Escape from New York.
De scene waarin ze heel langzaam door de puinhopen op straat rijden.
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
Vanochtend gezien in de bios, erg geestige caracters, en prachtige animatie.
Heb me vermaakt.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Een duistere animatie, maar, in tegenstelling tot Coraline, te veel gericht op kinderen.
Ik keek echt uit naar ParaNorman. De (eerste) trailer was erg mooi en sfeervol, dus hoopte ik dat de film ook zo zou zijn. Wel, niet helemaal. Het verhaal heeft zijn tijd nodig om omgang te komen. Er gebeurt dan ook niet zo veel in het begin. Pas wanneer de zombies, jammer genoeg maar zeven, komen, begint het pas echt leuk te worden.
De film draait van vreemd naar supervreemd. Er zaten veel kinderen in de zaal en ik denk niet dat het tweede deel geschikt is voor hen. Er zaten zelfs dingetjes in die zelfs ik creepy vond. Naar het einde toe wordt het weer meliger, al was dat gesprek met Aggie erg schattig en mooi.
De animatie is weer uitstekend. Ik ben vooral blij dat ik de film niet in 3D heb gezien, anders had ik het geheel anders ervaren. Wat ik dan weer wel jammer vond, was dat er enkel maar de Nederlandstalige versie werd gedraaid. Dan moest ik steeds naar die irritante stemmen luisteren.
3,5*
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
De film is teveel gericht op kinderen maar het tweede deel is niet geschikt voor hen?
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Snap ik ook niet. Ik heb de film totaal anders ervaren dan ibendb denk ik. Ik vond de film veel sfeervoller dan de trailer, ik snap niet wat er "supervreemd" aan de film was, en zoals Metalfist zegt is de film "in tegenstelling tot Coraline, te veel gericht op kinderen" maar toch weer niet want blijkbaar "zaten er veel kinderen in de zaal en denk je niet dat het tweede deel geschikt voor hen is." Ik zou niet weten wat er dan volwassener is aan Coraline? Het leek er redelijk veel op alleen de humor, animatie en visuele effecten waren beter in deze film.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Het begin had iets te kinderachtige humor naar mijn mening. De pratende zombies vond ik er wel over. Ook zat er een veel te duidelijke boodschap in. Maar er zaten wel een aantal stukjes in dat kinderen eng zouden kunnen vinden. Zoals de heks op het einde en Norman het huis van Mr. Prenderghast binnenkruipt en daar het lijk vind.. Zelf ik vond dit nogal zwartgallig voor een kinderfilm. Coraline is veel duisterder en met vlagen enger dan ParaNorman. Daardoor vond ik Coraline ook iets beter.
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
de animatie film haalt het niet bij top animatiefilms als tangled of how to train your dragon, maar is wel een hele toffe film om te zien!
film is mooi gemaakt, en is geschikt voor jong en oud (zeker niet kinderachtig ofzo!)
de film is een beetje een combo van horror en komedie en vermaakt van het begin tot het eind.
ik geef de film 3.5*
Het laatste nieuws

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?

Dit is de ultieme kijkvolgorde voor alle Marvel-films tot 2026

Netflix voegt in maart 'The Invisible Man' toe: waar kijk je de horrorfilm nu?
Bekijk ook

The Wrong Trousers
Animatie / Komedie, 1993
7 reacties

Ernest et Célestine
Animatie, 2012
45 reacties

Coraline
Animatie / Fantasy, 2009
363 reacties

Kubo and the Two Strings
Animatie / Fantasy, 2016
72 reacties

Wild Bill
Drama, 2011
30 reacties

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Animatie / Fantasy, 2010
335 reacties
Gerelateerde tags
mediumstop motionvloekjockzombiegeestcommunicating with the dead post-credits scenewitch trialchild witchempathy strangegiac quan
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









