Prometheus (2012)
Genre: Sciencefiction / Avontuur
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Michael Fassbender, Noomi Rapace en Charlize Theron
IMDb beoordeling:
7,0 (691.921)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 mei 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Prometheus
"The search for our beginning could lead to our end."
Een team van ontdekkingsreizigers gaat op een reis door het universum waarbij ze een ontdekking doen die leidt naar de oorsprong van het ontstaan van de mensheid. Hierdoor belanden ze in de gevaarlijkste uithoeken van het universum. Daar zullen ze een angstaanjagend gevecht moeten doorstaan om de toekomst van de mensheid te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 691921)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Spoilertopic
- Prometheus (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op meJane
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Elizabeth Shaw
David
Meredith Vickers
Janek
Peter Weyland
Charlie Holloway
Fifield
Millburn
Chance
Ravel
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Belangrijkste aan een film vind ik de balans tussen alle elementen en over het algemeen vind ik het verhaal daarin meer impact hebben dan het visueele vlak. Ik heb echter bij deze film ook de gehele promotiecampagne in acht genomen, die goed is uitgevoerd maar niet geheel passend voor de film is. Mijn verwachtingen kwamen dus niet overeen met het resultaat.
Ik heb de promotiecampagne gelukkig gemist.
Enkel de trailer gezien, vond die toch wel goed in deze richting wijzen. Alien reeks is natuurlijk altijd een leuke mix van design, actie, spanning met een blockbuster sausje geweest.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
?? Compleet onlogische theorie, ik weet zeker dat je dit direct uit je duim zuigt.
Nee, wat Materny zegt is 100% de waarheid. Is ook bevestigd door de acteur die die Engineer speelde.
Ik snap eerlijk gezegd ook niet wat er zo onduidelijk aan die openingsscene was. Je ziet zijn DNA uit elkaar vallen en vervolgens zie je dat cellen zich beginnen te delen.
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Ja, als je een geniale SF/Horror wilt zien moet je Alien kijken. Foei dat je hem nog niet hebt gezien!
Absoluut! Ik vind het tegenwoordig meer een visueel kunstwerk dan een SF/Horror film, niet dat het laatstgenoemde tegenslaat, hoor, maar het visuele aspect van Alien wordt toch behoorlijk onderschat. Kijk maar eens naar de Blu-ray van Alien op een groot scherm en je onderkaak valt letterlijk op de grond. Hopelijk is dit ook waar voor Prometheus.
svennie94
-
- 21 berichten
- 363 stemmen
Mini-review Prometheus van Ridley Scott
Prometheus is de terugkeer van meesterlijk regisseur Ridley 'Gladiator' 'Alien' Scott naar het sci-fi genre, voor het eerst sinds 1982 (Blade Runner). Vooraf werd veel gespeculeerd. Zal het een 'Alien'prequel of sequel zijn en zoniet, wat dan wel?
De film is een intrigerend science-fictionavontuur dat zich inderdaad afspeelt in het 'Alienuniversum', maar dan drie eeuwen voor de gebeurtenissen die Sigourney Weaver meemaakt in de originele Alienfilms. Van zodra we de magnifieke 3D-screenplay zien van Jon Spaihts en Damon Lindelof, worden we meegesleept in de fascinerende visie van producer-regisseur Scott. De manier waarop hij zijn terugkomst viert in het genre, zal niet onopgemerkt voorbijgaan.
In 'Prometheus' gaat een team onderzoekers op spacetrip om 'the origins of life' duidelijk te kunnen begrijpen. Op aarde vonden ze oeroude tekeningen die er op wijzen dat wij gecreëerd zijn door een ander gelijkaardig, maar superieur ras. Hoe, wat en waarom zal ik niet prijsgeven, daarvoor moet je zelf maar eens 'Prometheus' bekijken. Elizabeth Shaw (de perfect gecaste Zweedse Noomi Rapace) maakt deel uit van het team en gelooft dat ze op de mijlen verre planeet antwoorden zal krijgen van haar Makers. Samen met 16 andere bemanningsleden landt ze op de planeet waar de film zich volledig afspeelt.
Prometheus mag dan razend interessant zijn, het begint pas echt wanneer er mensen beginnen te sterven. De spanning wordt opgedreven en het verhaal valt niet meer stil. Net geen 'nagelbijter', maar al bij al een sci-fi blockbuster die spannend genoeg is om de 'schwung' erin te houden.
Wie ik nog niet vermeld heb, is de voorlopig Oscarloze Michael Fassbender, die in 'Prometheus' de robot David vertolkt. Met gemak etaleert Fassbender opnieuw zijn enorme kwaliteiten en toont hij dat hij inderdaad een potentiële Oscarwinnaar is. Ook Charlize Theron, dé actrice van 2012 met 'Young Adult', 'Prometheus' en 'Snow White and the Huntsman', is opnieuw uitstekend. Ondanks dat haar personage niet voldoende uitgewerkt is, speelt ze zonder complexen en doet ze wat van haar verwacht mag worden.
Diehard 'Alien'fans zullen misschien teleurgesteld zijn dat de focus minder op het horrorgedeelte ligt en het sci-fi gehalte nog omhoog gekrikt is. Maar treur niet, 'Prometheus' is een excellente film waarop Ridley Scott terecht trots op kan zijn. De cast is perfect, de 3D is genietbaar (de film is dan ook gemààkt in 3D) en de film mag een visuele parel genoemd worden. Ondanks dat Scott nooit de beste verhalenverteller zal zijn, is het script razend boeiend en zijn sequels zeker niet uitgesloten. Pas op: christenen die deze film gaan bekijken, kunnen als atheïsten de zaal verlaten.
Misschien zullen zij dan hetzelfde uitroepen als hoofdrolspeelster Noomi Rapace (Elizabeth Shaw in de film), namelijk: "We were so wrong..."
Verdict: ***1/2 (op een maximum van ****)
PS: Zonder al te veel spoilers weg te geven, kan ik zeggen dat de film zeker links legt met 'Alien'.
PS2: Ik heb geen problemen met gelovigen en wellicht zal Prometheus je geloof niet veranderen.
RipCurl
-
- 225 berichten
- 313 stemmen
Op zich best een leuke film, maar had eerlijk gezegd meer de spanning verwacht die ik in de eerste twee Alien(s) films had. Visueel natuurlijk een grandioos spektakel en het verhaal was ook goed gedaan...toch miste ik wat naast de afwezige actie, het was de spanning die een horror met zich mee zou moeten brengen om deze kwalificatie te verdienen. Na het zien van de film zou er zelfs nog een tweede prequel in kunnen zitten. 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Absoluut! Ik vind het tegenwoordig meer een visueel kunstwerk dan een SF/Horror film, niet dat het laatstgenoemde tegenslaat, hoor, maar het visuele aspect van Alien wordt toch behoorlijk onderschat. Kijk maar eens naar de Blu-ray van Alien op een groot scherm en je onderkaak valt letterlijk op de grond. Hopelijk is dit ook waar voor Prometheus.
Visueel is het sowieso een plaatje inderdaad. De productie design is one of a kind en het feit dat er voor een vrachtschip is gekozen vind ik ook uniek. Daardoor is de Nostromo ook zo'n creepy ruimteschip.
Demeter
-
- 261 berichten
- 1666 stemmen
Mwa, je kunt het sterrenbeeld ook zien als een religieus symbool. Elk volk heeft contact gehad met de titanen. Het is niet heel gek om te denken dat zij geleerd hebben dat iedereen dat symbool moet aanbidden. Laat ik maar voorop stellen dat ik geen voorstander ben van de uitnodigingstheorie.
Ik ben het met je eens dat het sterrenbeeld een religieus symbool zou kunnen zijn en dat de engineers wellicht aanbeden werden. Je argumenten snijden tot zo ver best hout. Je eerste verklaring, waar ik op reageerde (dat de engineers als goden beschouwd willen worden en dat ze de ongehoorzaamheid van de mens niet tolereerden) blijf ik echter vergezocht vinden.
Ten eerste: het zijn geen goden, maar wezens van vlees en bloed, zoals we in de film zien.
Ten tweede: het zijn ook nog intelligente wezens, dus wat zou het hun kunnen schelen of mensen op een planeet enkele lichtjaren verder, hen vereren of niet. Ze hebben er geen belang bij.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Nee, maar logica wat aliens op aarde te zoeken hebben moet je nooit teveel achter zoeken. Dan blijf je bezig. Dat de mensen hun als goden vereren is niet meer dan logisch, ze komen immers uit de ruimte. Zij hebben de schilderijen niet gemaakt, dus ik weet niet in hoeverre zij zichzelf als goden zagen.
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2582 stemmen
Is dit even leuk als je de Alien-filmreeks nog niet hebt gezien? Of staat los van elkaar?
naimed1983
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Visueel zeer goed. Muziek iets te startrek, en te vrolijk. Editing lijkt gehaast. Klungelige dialogen. Platte onthullingen.
De volgende momenten waren een belediging van mijn denkvermogen:
Shaw heeft zonet een 'baby' op brute manier gekregen en vergeet allemaal in de volgende scene.
Janek en zijn bemanning besluiten willekeurig dat suicide de beste optie is? Ja kom laten we dit doen! Jaaah....!
Wacht eens even Janek, er staan nog 6 andere schepen klaar... oeps te laat...boem!
Millitaire post?! Wat?!
Je hebt zonet de grootste ontdekking gedaan in het universum...okay, kom gaan we neuken, terwijl 2 van onze mensen buiten kapot aan het gaan zijn.
Pieppiep, levensvorm! Pieppiep... en gewoon negeren en het afdoen als een bug in het apparaat.
Waarom zou je een Alien Cobra willen aaien al een kat terwijl die sist en je het 5 minuten in je broek poept van angst.
De gast met die navigatiedingen is ... verdwaalt? haha..ooh.
Vickers onyhult dat ze de dochter is...nou en??
Waarom doet David dat...WAAROM??
Waarom, Waarom WAAAAAROM (dat begin bv, dat einde)..... Ik kan zo nog wel even doorgaan. ..Helaas...
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3125 stemmen
Is dit even leuk als je de Alien-filmreeks nog niet hebt gezien? Of staat los van elkaar?
Als je de Alien films kent, maakt dat Prometheus wel leuker, maar echt noodzakelijk, nee. Is volgens mij net zo leuk. Misschien na deze film met de Alien reeks beginnen
. Ik denk dat je interesse voor die films dan zeker gewekt is.
zombie
-
- 987 berichten
- 6099 stemmen
Tja, ook ik moet toegeven dat er verhaal technisch nogal wat aan geklungeld wordt. Als die-hard fan van Alien & Blade Runner ben ik bang dat juist deze mankementen ervoor zorgen dat Prometheus niet de zelfde status zal behalen. Ik heb me ook een paar keer gestoord aan dingetjes zoals David die tijdens de expeditie achterop raakt, wat met de hiërogliefen prutst en plots rennen er allemaal hologrammen door de zaal...niemand die überhaupt even afvraagt wat hij aan het doen is. En voor een expeditie van een biljoen Dollar is het allemaal nogal amateuristisch opgezet (sommige crewleden zien elkaar pas op locatie voor het eerst )
. Maar ik ben een sucker voor eye candy en wat Scott met zijn team neerzet is zo ongelooflijk mooi, dat ik al die tekortkomingen door de vingers zie. Ik ga hem volgende week nog maar eens kijken...
Mikemans
-
- 265 berichten
- 1036 stemmen
Mini-review Prometheus van Ridley Scott
Prometheus is de terugkeer van meesterlijk regisseur Ridley 'Gladiator' 'Alien' Scott naar het sci-fi genre, voor het eerst sinds 1982 (Blade Runner). Vooraf werd veel gespeculeerd. Zal het een 'Alien'prequel of sequel zijn en zoniet, wat dan wel?
De film is een intrigerend science-fictionavontuur dat zich inderdaad afspeelt in het 'Alienuniversum', maar dan drie eeuwen voor de gebeurtenissen die Sigourney Weaver meemaakt in de originele Alienfilms. Van zodra we de magnifieke 3D-screenplay zien van Jon Spaihts en Damon Lindelof, worden we meegesleept in de fascinerende visie van producer-regisseur Scott. De manier waarop hij zijn terugkomst viert in het genre, zal niet onopgemerkt voorbijgaan.
.
Ik moet je hier echter even corrigeren.
De personage die Sigourney Weaver speelt wordt geboren in 2092. Dat is ongeveer het jaar waar dit verhaal zich in afspeelt. Alien speelt zich af rond 2122. Dus geen 3 eeuwen. Wel als je het alleen met Alien Resurection gaat vergelijken.

zombie
-
- 987 berichten
- 6099 stemmen
Ik zit 100% op een lijn met Zombie.
Behalve dat ik niet zo stuk was van het 3D gebeuren, een aantal scenes waren erg cool, maar bij veel scenes had ik het niet eens echt in de gaten. Misschien moet ik ook die Imax vertoning gaan bekijken. Of is zaal 1 van Pathe Schouwburgplein Rotterdam altiijd Imax?
jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
Wat is toch het verschil tussen 3D en 3D Imax?
IMAX maar dan in 3D?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Behalve dat ik niet zo stuk was van het 3D gebeuren, een aantal scenes waren erg cool, maar bij veel scenes had ik het niet eens echt in de gaten. Misschien moet ik ook die Imax vertoning gaan bekijken. Of is zaal 1 van Pathe Schouwburgplein Rotterdam altiijd Imax?
Nee, dat is pathe 5. Maar bij 3D gaat het er niet enkel om dat zaken het scherm uitkomen (Scott was ook enorm terughoudend hiermee), maar je kan het effect simpel beoordelen door een oog dicht te knijpen, dan wordt het 2d. Ik vond dat het beeld dan een flink stuk van de sprankeling verloor.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
IMAX maar dan in 3D?
Met als gevolg meer scherpte en dus een betere diepte beleving. Ook bij bewegingen (die vaak onscherpte tot gevolg hebben) scheelt dat. Maar ik moet toegeven dat ik de toppers enkel in IMAX gezien heb en de mindere 3d films op het gewone scherm. Misschien moet in deze als test ook maar eens in gewoon 3d zien om een echte analyse te maken. Titanic was in gewoon 3D ook best te pruimen, al lijkt die me in IMAX dan weer echt de bom...
zombie
-
- 987 berichten
- 6099 stemmen
Ik denk dat Prometheus geen kracht verliest, zou hij helemaal in 2D zijn geschoten.
Dit was trouwens na Avatar mijn tweede 3D film, dus ik kan er nog steeds niet een goed oordeel over vellen. Het enige dat mij opviel is dat je nog steeds koulissenwerking ervaart, zodat je eigenlijk naar 5 opeenvolgende lagen zit te kijken (plus ondertiteling die niet mee werkt). Maar ik hoop dat de Imax vertoning mijn huidige mening zal veranderen.
GrobbekuikenXL
-
- 590 berichten
- 1234 stemmen
Lang geleden dat ik met zo'n prettig gevoel de bioscoop heb verlaten.
Blijft ook op een aangename wijze in je hoofd hangen , dus volgende
week voor de 2e maal ervaren in Imax3d. Vanaf donderdag ook
overdag in Pathé Schouwburgplein.
Saving Pvt. Pyle
-
- 527 berichten
- 1257 stemmen
Met als gevolg meer scherpte en dus een betere diepte beleving. Ook bij bewegingen (die vaak onscherpte tot gevolg hebben) scheelt dat. Maar ik moet toegeven dat ik de toppers enkel in IMAX gezien heb en de mindere 3d films op het gewone scherm. Misschien moet in deze als test ook maar eens in gewoon 3d zien om een echte analyse te maken. Titanic was in gewoon 3D ook best te pruimen, al lijkt die me in IMAX dan weer echt de bom...
Weet iemand of ze ook 3D IMAX in Antwerpen UGC hebben?
Masterbrain
-
- 409 berichten
- 1266 stemmen
Aardige tot goede Reviews en reactie's , ga m dan toch maar eens zien
maandag.
Masterbrain
-
- 409 berichten
- 1266 stemmen
België heeft momenteel geen IMAX-zalen. De IMAX in het Brusselse Kinepolis-complex (vlakbij het Bruparck) werd eind 2005 gesloten
Thampon
-
- 209 berichten
- 442 stemmen
Lang geleden dat ik met zo'n prettig gevoel de bioscoop heb verlaten.
Blijft ook op een aangename wijze in je hoofd hangen.
idd, want normaal blijf ik niet komen om de reviews te blijven lezen van mensen.
Het gave bij deze film is dat je er serieus over kan discussiëren over het hoe en wat.
Nu zijn er sommige mensen die zich irriteren in bepaalde flaws wat begrijpen is, maar het blijft Hollywood en vooral ook een film. Als je die elementen er allemaal zou uithalen heb je in mijn ogen maar een saai concept en zeker op het gebied van SF/Actie. De spanning en de thrill moet er wel in blijven.
Waar ik mij wel aan stoorde was dat ze de creepy sound niet gebruikt hadden van de machtige trailer in de film zelf. Had dit wel eens willen horen in een bombastisch True-HD sound 
fooraap
-
- 68 berichten
- 466 stemmen
Ik ben in de war, in de originele Alien zien we een dode engineer aka space jockey in het gecrashte ruimteschip zitten. In Prometheus is de enigeer echter uit zijn stoel gekropen om achter Shaw te gaan (wat niet lukt: hij wordt gefacehugged). Wie is dan de space jockey in de originele Alien? Mogelijke verklaring: Prometheus en Alien spelen zich niet af op dezelfde planeet (LV-223 vs LV-426) en beide space jockeys zijn verschillend. Dat zou ik een zeer lauwe uitleg vinden. Heeft er iemand een betere verklaring voor mijn probleem (wie is de space jockey uit Alien)?
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Waarom zou hij niet na de 'bevruchting' van de alien niet in de stoel gekropen zijn?
Sparkle
-
- 246 berichten
- 1553 stemmen
Voor mij was dit een teleurstelling. Misschien omdat ik er teveel van verwachtte als Alien-fan zoals nagelbijtende suspense, enge schrikmomenten en sterke horror maar dan nog: de film was niet meer dan een twee uur durende, visueel zeer sterke, godsdienstig relaas over het onstaan van de mensheid. En het beetje spanning wat er dan al eens inzat, was belachelijk, bvb: Fifield en Milburn die eerst schrik hebben om een deur in te gaan, dan in hun broek doen omdat er een levensvorm gedetecteerd wordt maar wel even een buitenaardse slang willen aaien. Logisch toch?
En die hologrammen (een film in een film...)? Dat is wel heel gemakkelijk om een verhaal uit te werken, en een enkele reactie van "Wat was dat?" geeft me nu net niet genoeg voldoening.
Dat de bekende scène van Guy Pearce eruit geknipt was, wist ik al - maar ik heb het vermoeden dat er nog heel wat meer is weggelaten waardoor sommige latere scènes lachwekkend of overbodig waren. Anderen sloegen dan weer kant noch wal.
Bvb: De kamikaze (zéér geloofwaardig), de vergiftiging van Charlie (en plots is Shaw zwanger van een alien?), en het feit dat Vickers de dochter is van Weyland. Over de laatste wil ik nog zeggen dat ik dit in soaps al meer gezien heb, en ze daar meer indruk achter lieten dan hier.
En de feitelijke ontknoping in het verhaal: Weyland leeft nog! Over clichés gesproken.
Als Alien-fan, en als horrorfan, heb ik meer genoten van AvP dan van deze film (als SF-fan meer van Star Trek). Ik ben erg blij dat deze film de Alien naam niet mee kreeg, en dankbaar dat Sigourney Weaver geen gastrol speelde.
1* Voor het visuele.
Pre- en sequels

Alien: Covenant
2017
1.107 reacties
Gerelateerd nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott vanavond te zien op televisie

Dit is 'Alien V' van Neill Blomkamp: het deel in de reeks dat nooit verscheen
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties

Alien
Sciencefiction / Horror, 1979
2.124 reacties

Rang-e Khoda
Drama, 1999
8 reacties

Aliens
Sciencefiction / Actie, 1986
1.227 reacties

The Dark Knight Rises
Actie / Misdaad, 2012
3.380 reacties
Gerelateerde tags
androiddystopieruimtebuitenaards wezenschepselspin offcreationemergency surgery post-credits scenestasisarcheological diggod complexcave drawingprometheus genetic mutationorigins of lifeted 2023alienversealien expanded universethe peter weyland files: ted 2023 alien anthology2090s complicated
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








