Prometheus (2012)
Genre: Sciencefiction / Avontuur
Speelduur: 124 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Michael Fassbender, Noomi Rapace en Charlize Theron
IMDb beoordeling:
7,0 (691.878)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 mei 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Prometheus
"The search for our beginning could lead to our end."
Een team van ontdekkingsreizigers gaat op een reis door het universum waarbij ze een ontdekking doen die leidt naar de oorsprong van het ontstaan van de mensheid. Hierdoor belanden ze in de gevaarlijkste uithoeken van het universum. Daar zullen ze een angstaanjagend gevecht moeten doorstaan om de toekomst van de mensheid te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,0 / 691878)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Spoilertopic
- Prometheus (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op meJane
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Elizabeth Shaw
David
Meredith Vickers
Janek
Peter Weyland
Charlie Holloway
Fifield
Millburn
Chance
Ravel
Reviews & comments
Filmkriebel
-
- 9970 berichten
- 4657 stemmen
Even uit de losse pols.
- Waarom beginnen die "vazen" plots te borrelen en loopt er zwarte smurrie uit? (Los van het feit wat die zwarte smurrie nu juist is, maar goed. Een of ander biologisch wapen klaarblijkelijk)
- Waar komen die reptielachtige wezens vandaan?
- Hoe kent David de functie van die "vazen"? Hij handelt immers met voorkennis aangezien hij een druppel van die zwarte smurrie in het glas van die wetenschapper doet. Wat was het nut trouwens van dat "experiment"?
- De betekenis van de hele openingsscène (die overigens geweldig is) was me volledig ontgaan. Kan uiteraard aan mij liggen, maar m'n gezelschap viel ook uit de lucht bij het horen van de eigenlijke betekenis.
.
Wat ik op sommige punten denk :
-het schip was een soort labo waar die engineers met DNA knoeiden en waar vermoedelijk een aantal experimenten uit de hand zijn gelopen. Maar waarom die ene engineer nu nog leefde is inderdaad niet duidelijk.
- beginscène speelt zich op onze aarde af. Engineer vernietigt zichzelf en zijn DNA wordt in water verspreid, waaruit volgens heel wat courante theorieën, het menselijk leven is ontstaan.
- Dat van David en de smurrie in die vaas houdt geen steek inderdaad. Ik dacht eerst dat hij een staaltje buitenaards leven naar Aarde wou meebrengen maar die oude financierder van de expeditie bleek dan zelf in het schip te zitten.
Xander
-
- 87 berichten
- 1406 stemmen
Je mag er niet van uitgaan dat dit een echte alien prequel is, anders kan je wel eens teleurgesteld zijn. Het is erg leuk om te zien hoe Scott refereert naar vorige Alien films (Basketbal uit Alien Resurrection, de gelijkenissen tussen de Nostromo en Prometheus,...)
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
owww.... helaas helaas, als je alle recensies bekijkt en meeste reviews is het toch wel, nu al,
de tegenvaller van het jaar.
De hype was te groot.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Recensie Prometheus - Review op Filmtotaal.nl
Ook maar 3* 
Spijtig dit zeg. Ik verwacht geen alltime classic, maar toch wel een hele sterke film.
FOK.nl / Reviews / Prometheus / FOK!frontpage - frontpage.fok.nl
Hier zijn ze weer een stuk positiever.
gondwana
-
- 1212 berichten
- 1464 stemmen
lol @ korte inhoud:
"Een team van ontdekkingsreizigers gaat op een reis door het universum waarbij ze een ontdekking doen "
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
het lijkt mij dat teveel mensen te hoge verwachtingen hebben, en iedereen vergelijkt het met Alien, wat baanbrekend was en Prometheus is dat blijkbaar niet..ik ga hem morgen zien en nu verwacht ik een mooi geschoten film die vol spanning zit en goede 3D.
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
Jesus wat een lage cijfers overal... Heb de trailer al honderd keer bekeken onderhand. Verwachte eerst dat dit een echte classic zou gaan worden... Blijkbaar niet dus... 
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ik heb dat baanbrekende van Alien nooit begrepen. Nu ben ik niet oud genoeg om de destijdse bioscooprelease meegemaakt te kunnen hebben. Visueel en qua sfeer is Alien fantastisch, maar als ik heel eerlijk ben, verwacht ik verhaaltechnisch meer van Prometheus. Ik ga dan ook vanmiddag al naar de bios.
Ik heb stiekem meer het idee dat de meeste criticasters meer op een nieuwe Blade Runner zitten te wachten.
Curly1985
-
- 819 berichten
- 357 stemmen
Ai ai, wat jammer dat die tegen lijkt te gaan vallen. Alleen de combinatie Ridley Scott & Damon Lindelof maakte me al erg enthousiast.
Hopelijk met bijgestelde verwachtingen alsnog een leuk bioscoop-bezoekje 
Dragonslayer
-
- 236 berichten
- 111 stemmen
Verdorie, eerste reviews zijn niet wat ik wil dat ze zijn 
naja..
still gonna watch it!!!
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik heb dat baanbrekende van Alien nooit begrepen.
Dan snap je het toch juist wel
. Verhaal is totaal ondergeschikt.
gondwana
-
- 1212 berichten
- 1464 stemmen
Ik stoorde me helemaal niet aan gebrek aan verhaal in Prometheus, gebrek aan spanning en sfeer verpestte het daarentegen wel.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Blijkbaar niet. Ik kijk altijd naar het totaalplaatje. Iets kan wel heel mooi zijn, maar als de inhoud waardeloos is, is het geheel ook niet bijzonder.
zerodopa
-
- 81 berichten
- 0 stemmen
kan het kloppen dat deze film deze film de eerste week niet in imax draait in amsterdam?
DwarreI
-
- 1170 berichten
- 1371 stemmen
gebrek aan spanning en sfeer verpestte het daarentegen wel.
De trailer alleen al staat bol van de sfeer en voelbare spanning, dit is in de film dus niet terug te vinden gondwana?
Blijkbaar niet. Ik kijk altijd naar het totaalplaatje. Iets kan wel heel mooi zijn, maar als de inhoud waardeloos is, is het geheel ook niet bijzonder.
Ondanks de negatieve geluiden overal heb ik er nog best goede hoop op, vanavond gelijk maar kijken want mijn nieuwsgierigheid is nu toch wel naar een climax aan het stijgen.
MisterV
-
- 2 berichten
- 241 stemmen
Ik vond de film oké, niet fantastisch maar wel goed. Ik had er meer van verwacht, al vreesde ik wel dat het een kleine ontgoocheling zou worden. Ik hoopte op een flim die dezelfde technieken als Alien gebruikte, met sfeerschepping i.p.v. gore horror aan spanningsopbouw doen, maar de sfeer zat niet helemaal oké, ik heb er een vreemd gevoel bij. Uitzondering is het eerste half uur van de film, de "rondleiding door Prometheus", de sfeer van "we gaan iets unieks ontdekken". Eenmaal geland moet het allemaal in een razend tempo afgewerkt worden en loopt er iets mis met de sfeer die men in de film probeert te creëren.
Helemaal bij de haren getrokken vond ik "het besmette drankje" en alles wat daaruit voortkwam, plus, waarom deed David dat?. Ik vermoed dat men ons iets wilde vertellen over het gevaar van de inhoud van die potten, waarschijnlijk iets dat uw DNA omvormt zodat je een "vernietigingswapen" wordt, maar de meeste mensen gaan dit, net als veel andere dingen in de film niet goed snappen.
Valt er niemand de plothole op het einde van de film op? In Alien zit de engineer in de stoel in de "cockpit" van dat ruimteschip met z'n buik open (chestbuster?). In Prometheus gaat hij uit zijn stoel op zoek naar Shaw en sterft in die rescue pod, waar de chestbuster uit z'n buik springt. Is dit dan een andere engineer dan de piloot? Zitten we toch op een andere planeet dan die uit de Alien films?
DiDa
-
- 3648 berichten
- 2802 stemmen
FOK.nl / Reviews / Prometheus / FOK!frontpage - frontpage.fok.nl
Hier zijn ze weer een stuk positiever.
Fijn om zo'n positieve review te lezen!
astonm
-
- 274 berichten
- 469 stemmen
kan het kloppen dat deze film deze film de eerste week niet in imax draait in amsterdam?
Ja, dat klopt. De eerste week draait (alleen) MIB3.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Nou nee, dat is ook weer een uiterste. Van een goed verhaal in een lelijk visueel omhulsel zal ik ook niet snel genieten. Ik wilde eigenlijk zeggen dat ik een goed verhaal het belangrijkste vind, maar bedacht me ook dat ik gisteren Tenshi No Tamago vijf sterren heb gegeven, terwijl dat meer een sfeerimpressie is dan een verhaal.
DwarreI
-
- 1170 berichten
- 1371 stemmen
Oké dan zijn we het alsnog eens, als ik een goed verhaal wil dan lees ik wel een boek 
Curly1985
-
- 819 berichten
- 357 stemmen
Ik vind het opzich heel begrijpelijk dat deze film met Alien wordt vergeleken maar is dit wel terecht?
In de trailer lijkt het mij al een heel ander soort film en het feit dat prometheus niet als Alien-prequel is aangekondigd zegt ook wel wat toch?
Ik had in ieder geval nooit de verwachting dat het een rauwe SF thriller zoals Alien zou worden.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Vind de trailer juist heel veel overeenkomsten hebben. Laatst met mijn vriendin de ALien BD gekeken en hoevaak zij wel niet zei dat het erg op de Prometheus trailer leek. Zie vrij weinig verschillen eigenlijk tussen Alien en trailer. Zelfs de credits identiek
.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Het is een ander soort film dan Alien die toch meer een horrorthriller was, maar de vergelijking komt natuurlijk niet uit de lucht vallen, het is en blijft een prequel.
glennton
-
- 72 berichten
- 265 stemmen
Visueel zit deze film meer dan prima inelkaar, prachtige beelden en de 'Prometheus' ziet er gewoonweg schitterend uit, zowel van buiten als van binnen...maar dan het verhaal, het begint erg goed en het lijkt wel wat afgeraffeld naar het einde toe, tja ik weet het anders ook niet goed te omschrijven hoe ik deze film heb ervaren. Een 2e deel, gezien het einde, lijkt er m.i. wel aan te komen.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Nee, dat niet.
Vind ik wel en ik heb de film nog niet eens gezien, kun je nagaan! 
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Ik ben verbaasd dat er nog niemand heeft gezegd dat Prometheus wel 10 keer zo goed is als Alien en Blade Runner tezamen. Meestal is er toch altijd wel eentje met gekke beweringen. Nou ja, het is nog wat vroeg misschien.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
De meeste mensen die tegenwoordig naar de bios gaan hebben een van die twee of beiden nog niet eens gezien. Daarnaast denk ik niet dat de fans deze leuker gaan vinden. Ondanks een paar gekken
Algemeen kritiek lijkt toch dat mensen teveel hebben verwacht van Prometheus. Ik schroef de 5 sterren doelstelling lekker naar beneden, dan kan ik in ieder geval nog genieten van de film.
Pre- en sequels

Alien: Covenant
2017
1.107 reacties
Gerelateerd nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott vanavond te zien op televisie

Dit is 'Alien V' van Neill Blomkamp: het deel in de reeks dat nooit verscheen
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties

Alien
Sciencefiction / Horror, 1979
2.124 reacties

Rang-e Khoda
Drama, 1999
8 reacties

Aliens
Sciencefiction / Actie, 1986
1.227 reacties

The Dark Knight Rises
Actie / Misdaad, 2012
3.380 reacties
Gerelateerde tags
androiddystopieruimtebuitenaards wezenschepselspin offcreationemergency surgery post-credits scenestasisarcheological diggod complexcave drawingprometheus genetic mutationorigins of lifeted 2023alienversealien expanded universethe peter weyland files: ted 2023 alien anthology2090s complicated
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








