• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.405 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

Quiz (2012)

Thriller | 85 minuten
2,77 799 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Dick Maas

Met onder meer: Barry Atsma, Pierre Bokma en Hanna Verboom

IMDb beoordeling: 6,0 (1.995)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 22 maart 2012

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Quiz

"Not every question has an answer"

Een bekende quizmaster (Barry Atsma) wordt in een restaurant lastiggevallen door een man (Pierre Bokma) die beweert zijn vrouw en dochter te hebben ontvoerd. Er ontstaat een macaber spel op leven en dood waarin de quizmaster opeens de kandidaat blijkt te zijn... Willen ze het overleven, dan zal de man die normaal van anderen het goede antwoord vraagt zélf de juiste antwoorden moeten geven.

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Pelagatti

Pelagatti

  • 269 berichten
  • 550 stemmen

Vermakelijke film van Nederlandse bodem. Ondanks dat het acteerwerk regelmatig te wensen over laat zit er voldoende spanning in de film en zo nu en dan best wat vermakelijke scenes. Niet hoogstaand, maar ook zeker geen laagvlieger!


avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1908 stemmen

Op zich best een leuk verhaal, alleen echte spanning ontbreekt helaas. Daarvoor neemt de film zichzelf bij lange na niet serieus genoeg en bestaan de personages teveel uit oppervlakkige karikaturen.

Ook de situaties in het restaurant zijn gewoonweg te absurd en soms te lomp waardoor enige geloofwaardigheid al voortijdig compleet de nek om wordt gedraaid. Zulke spanning moet veel en veel ijziger & beklemmender als je het mij vraagt.

Atsma en Bokma zetten op zich nog wel leuke rollen neer, maar verder is het acteerwerk over het algemeen toch vrij matig tot soms zelfs slecht, met als dieptepunt toch wel die eigenaar van het restaurant. Maar goed, hij kon er natuurlijk ook niks aan doen dat ie met zo'n stom Italiaans tongvalletje moest spreken.

Dankzij de onvoorspelbaarheid blijf je gelukkig wel nieuwsgierig naar het einde en de film kijkt nog best vlot weg, dat dan weer wel.

2,5*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Je weet van te voren dat je te maken hebt met een Nederlandse productie en dan moet je eigenlijk altijd al van het ergste uitgaan, namelijk dat het niets wordt. Dat laatste geldt eigenlijk ook voor deze film hoewel hij nog niet eens echt zo slecht was. Het verhaal was best leuk gevonden maar de uitvoering was weer eens intens Nederlands triest en oogde ook zeer onnozel (vooral de achterlijke politie) en goedkoop. De enige die het waard maakt om deze film te bekijken is Pierre Bokma die prima speelde en ook voor wat humor zorgde. De film duurt met ongeveer 90 minuten niet lang waardoor hij wel goed te bekijken is. 2 punten voor Pierre Bokma en de rest gewoon snel vergeten.


avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2359 berichten
  • 1807 stemmen

Een GEWELDIGE Pierre Bokma in een echte Dick Maas film.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11917 berichten
  • 5320 stemmen

Theunissen schreef:

Je weet van te voren dat je te maken hebt met een Nederlandse productie en dan moet je eigenlijk altijd al van het ergste uitgaan, namelijk dat het niets wordt.

Wat een. ONZIN!


avatar van Klauw

Klauw

  • 29 berichten
  • 478 stemmen

Film begint goed, Pierre Bokma speelt uitstekend... helaas weet het dat niveau niet vast te houden en zakt het vervolgens als een kaartenhuis in elkaar. Vooral het einde is teleurstellend. 2.5* voor Pierre Bokma


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1954 berichten
  • 1686 stemmen

Wat een VRESELIJKE film. Ik was vroeger altijd een fan van Dick Maas, maar hij kan het gewoon niet meer. Jammer. Zo ongeloofwaardig en slecht.


avatar van Alleygator

Alleygator

  • 108 berichten
  • 92 stemmen

Best goede film met horror-achtige trekjes. Dat had wel wat verder uitgebouwd kunnen worden.

De rol van Pierre Bokma lijkt op zijn lijf geschreven. Hij is hier op zijn best. .


avatar van Ew_MK1

Ew_MK1

  • 202 berichten
  • 82 stemmen

Wat een slechte film is dit zeg. Het acteerwerk komt erg slecht over maar ik denk dat dat meer aan het onnozele script ligt. Deze film is leuk voor 12 tot 16 jaar maar kan voor volwassenen echt niet serieus genomen worden. Jammer.


avatar van Re73

Re73

  • 649 berichten
  • 1194 stemmen

Theunissen schreef:

Je weet van te voren dat je te maken hebt met een Nederlandse productie en dan moet je eigenlijk altijd al van het ergste uitgaan, namelijk dat het niets wordt. Dat laatste geldt eigenlijk ook voor deze film hoewel hij nog niet eens echt zo slecht was. Het verhaal was best leuk gevonden maar de uitvoering was weer eens intens Nederlands triest en oogde ook zeer onnozel (vooral de achterlijke politie) en goedkoop. De enige die het waard maakt om deze film te bekijken is Pierre Bokma die prima speelde en ook voor wat humor zorgde. De film duurt met ongeveer 90 minuten niet lang waardoor hij wel goed te bekijken is. 2 punten voor Pierre Bokma en de rest gewoon snel vergeten.

Eens. al geef ik iets hoger omdat ik ook Atsma prima vond in deze.


avatar van MaxLeijen

MaxLeijen

  • 8 berichten
  • 8 stemmen

Ik vind het persoonlijk best wel een aardige film. Voor een Dick Maas film vindt ik hem juist wel vernieuwend.

Het begin had wat mij betreft nog wel iets doordachter kunnen zijn, maar verder heeft deze film mij geen minuut verveeld.

Prima Dick Maas film!


avatar van Mark15

Mark15

  • 35 berichten
  • 968 stemmen

Om te huilen dit, na 30 minuten de bios met trillende handen verlaten.


avatar van Rmie

Rmie

  • 528 berichten
  • 965 stemmen

Best wel een aardige nl film. De hoofdrolspelers vond ik onverwacht sterk. De dialogen (tussen de twee hoofdrolspelers) waren goed geschreven en kwamen ook zo over. Alles wat er buiten de twee hoofdspelers gebeurden (gedoel met de politie en de "Italiaan")kwam bij mij wat gekunsteld over.

Bijvoorbeeld de uitglijer en het gedoel daar later omheen met de politieman, kan mijn inziens echt niet in een professioneel opgezette film.

O ja het einde is zo voorspelbaar dat ik het nauwelijks verwachtte, dat dit nog in een film kan.


avatar van Nientje1980

Nientje1980

  • 113 berichten
  • 111 stemmen

Bah!

Slecht geacteerd, zit slecht in elkaar en slaat eigenlijk gewoon nergens op.

Zelfs de accenten zijn slecht gedaan!


avatar van Askikker

Askikker

  • 620 berichten
  • 2656 stemmen

Thriller????? Echt niet.

Nee, een komedie, met ijzer- en ijzersterk spel van Pierre Bokma.

Wat een indrukwekkende supercreap!

Ik neem die kwezel van een Atsma en de rest wat redelijk goedkoop was maar op de koop toe.

Een lamme verhaallijn,onmogelijke situaties (ziekenhuis, restaurant), prentbriefkaarte achtergronden, overdreven geweld, en dan vooral op een plee waar het water (net als in maffia films)_tot de rand van de pot staat.

Pulp of Cult? Geniaal of.... gewoon geniaal

Volgens mij heeft Pierre Bokma zich helemaal scheel gelachen in het spelen van deze rol, anders ik wel.

Je gaat dit toch niet als een serieuze film zien, kom op!

En een aankondiging als thriller zet mensen op het verkeerde been, de enige spanning in deze film is hoe Pierre dr de volgende scene weer uit zal zien.


avatar van Spartaan1986

Spartaan1986

  • 3612 berichten
  • 2168 stemmen

Gemengde gevoelens na afloop. Pierre Bokma doet het prima als psycho, maar voor de rest vond ik het acteerwerk vrij matig. Het motief hebben we vaker gezien in andere films, het was allemaal niet zo origineel.


avatar van oemoemenoe

oemoemenoe

  • 659 berichten
  • 617 stemmen

Voor nederlandse film is het best wel spannend , de acteurs zijn zoals gewoonlijk te Gooi,s en ongeloofwaardig als gewone mensen.

Dat is vaak het punt in de nederlandse film waar veel verbetering is te behalen.

Laat men eens beter casten in het land.


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6026 berichten
  • 2452 stemmen

80 minuten prima (en spannend) vermaak met twee uitstekende hoofdrollen.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Vermaak.

Eerste deel is zelfs erg leuk. Atsma past perfect in z'n rol als klier, Bokma zie ik ook eindelijk eens in een leuke rol. Het ligt er allemaal érg dik op (al helemaal die Italiaanse maitre), maar dat zorgt net voor het leuke, licht absurde toontje van deze film.

Wel met de rest eens dat het laatste half uur redelijk ontspoort. Zolang ze in het restaurant zitten is alles goed, maar eens buiten deze locatie vervalt de film snel. De eigenlijke ontknoping in het ziekenhuis zorgt voor een kleine opleving, maar het hele gezemel errond (dronken z'n kindje doodrijden) komt vooral over als een gebrek aan inspiratie voor een goed, passend einde.

Jammer want op basis van het eerste uur had is er 3.5* aan kwijtgekund. Vond het héél wat beter dan Sint, vooral omdat alles binnen de locatie van het restaurant wel klopte. Wanneer Maas het wat ruimer trekt vervalt dat sfeertje en is het vooral een standaardverloopje volgen dat jammer genoeg niet weet te overtuigen.

Nipte 3.0*


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

De film is geflopt en zo lees ik kostte rond de 2 miljoen euro. Wat een geld zeg voor dat wat we te zien krijgen. Ik had toch vaak het idee naar een low-budgetfilm te kijken.

De film begint aardig, maar toen ze in het restaurant begonnen met de quiz, dacht ik gaat dit zo de hele film verder. Gelukkig verandert dit wel wat. Vooral Pierre Bokma speelt erg goed met zijn getreiter en zijn machtspelletje en de eigenaar van het restaurant is ook grappig. De film volgt dezelfde structuur als De Lift, alleen is deze film toch wel minder goed en het wordt bijna nergens spannend. De scène in het toilet is wel goed gedaan en de ontknoping is leuk gevonden, maar zoals met die afgesneden vinger en dat bloed, niet al te overtuigend.

Dick Maas kan eigenlijk beter komedies maken zoals Flodder en Moordwijven, lekker ouderwets lachen. Ook al zijn ze hier er vaak niet over te spreken, die films zijn succesvol en dus om de kas te spekken een beter idee. Ik heb er door Bokma vaak toch wel met een glimlach naar gekeken. Niet zo'n sterke film maar ik hoop dat Dick Maas nog veel films gaat maken, want de vermakelijkheidsfactor bij diens films is toch wel groot. 4.0


avatar van baasbas17

baasbas17

  • 86 berichten
  • 66 stemmen

waarom is dit geen komedie want ik vond hem lachwekkend, het feit dat driekwart van de film zich in een chinees restaurant afspeeld dat is omgebouwd tot italinaanse pizzatent met obers die de italiaanse taal te grabbel gooiden vond ik het meest dramatisch . de spanning van en triller heb ik geen moment gevonden en het plot waarin blijkt dat barry de dochter van bokma vermoord heeft zag ik al van mijlenver aankomen, blijkbaar is maas de blamage vn sint nooit meer te boven gekomen want ik vond dit geen haar beter. blijf bij de komedies als moordwijven dick!


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Dick Maas is een regisseur die ik vooral zal herinneren aan zijn werk uit de jaren '80. De Lift, Flodder en toch vooral Amsterdamned zijn stuk voor stuk klassiekers, die ik vrij hoog heb zitten. Van zijn Amerikaanse carriere heb ik vrijwel niets meegekregen en zijn nieuwere werk vind ik niet zo bijzonder. Moordwijven spreekt me niet zo aan en Sint was niets meer dan een leuk tussendoortje. Quiz vond ik misschien nog wel een graadje minder interessant.

Quiz is een film die schommelt tussen thriller en komedie, maar op beide fronten wordt niet bepaald een hoog niveau behaald. Er valt nauwelijks wat te lachen en spannend kan ik de film ook niet noemen. Dat laatste komt waarschijnlijk mede door een matige uitwerking van de personages. Barry's gezin wordt binnen een paar minuten aan ons voorgesteld, maar een echte 'klik' met hen is door deze korte introductie vrijwel onmogelijk. Het is vooral het spel tussen Bokma en Atsma waar de film het van moet hebben. Bokma is behoorlijk irritant en vervelend, dus die deed het prima. Atsma is een twijfelgeval, maar kan er nog mee door. De overige cast stelt niet veel voor. Een beetje jammer dat figuren als de obers en de politie meerdere malen de sfeer vergallen. De film kwam bij mij pas echt op gang na het gevecht in het toilet. Hier werd tenminste duidelijk dat Atsma écht wilde weten waar zijn gezin was. Het gedeelte dat volgt kent wat meer vaart, waardoor het ook iets aangenamer werd om naar te kijken.

Uiteraard is het concept best leuk, maar dat hier nou alles mee gedaan werd kan ik niet zeggen. Er zijn natuurlijk tal van dit soort ontvoeringsfilms, maar die weten toch vaak wat meer indruk te maken dan dat Quiz doet. De film sluit af met een laatste confrontatie in het ziekenhuis, waar het verhaal in een rap tempo uitgelegd en afgerond wordt. Iets te snel naar mijn mening.

Alles met mate dus. De film bereikt nergens een zwaar dieptepunt, maar stijgt ook vrijwel nergens boven de middelmaat uit. Fijne wegkijker om eens gezien te hebben, maar het is het allemaal net niet.

2,5*


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

BlueJudaskiss schreef:

(quote)

Wat een. ONZIN!

BlueJudaskiss schrijft wat ik dacht, brrrr, best wel eng.

Wat een ONZIN! inderdaad.


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

niet veel aan.

slap verhaal en het quiz gedeelte was ook maar 10 minuutjes erg jammer.

Hier had veel meer in kunnen zitten.

helaas niet gelukt

2*


avatar van Taran Tiraki

Taran Tiraki

  • 39 berichten
  • 1027 stemmen

Weer een vermakelijke Dick Maas film past uitstekend in het rijtje De Lift Amsterdamned Flodder Moordwijven.


avatar van ziggy06

ziggy06

  • 160 berichten
  • 1287 stemmen

Ik heb betere werken gezien van Maas. Bokma doet het hier beter dan Atsma vind ik. De film had ook wat langer mogen duren. Het gaat soms wat te vlug waardoor de échte spanning ontbreekt.

Vond Sint ook al tegenvallen...


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4602 stemmen

Redelijk onderhoudende thriller waar met een iets vernuftiger scenario en een wat ingetogener regie wel wat meer van was te maken.Nu vliegt de film het laatste half uur nogal eens uit de bocht en wordt de logica regelmatig uit het oog verloren.Gelukkig blijft het wel allemaal vermakelijk en zette zowel Bokma als Atsma een goede rol neer.Dit in tegenstelling tot de rest van de cast die matig tot slecht (de Italiaanse restaurant eigenaar) acteerden.Het einde was voorspelbaar maar niet onaardig,iets wat eigenlijk ook voor Quiz in z'n geheel geldt.


avatar van edje555

edje555

  • 189 berichten
  • 0 stemmen

Leuk filmpje.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Ondanks de matige reacties had ik wel vertrouwen in Quiz. Dick Maas heeft met Amsterdamned nog altijd de beste Nederlands(talig)e film op zijn naam staat dus verdient wat krediet, hij had wat goed te maken na het tegenvallende Sint en daarnaast spraken plot en trailer me erg aan. En na een klein uur concludeerde ik dat dat vertrouwen best terecht was. Dat het in het laatste gedeelte, niet toevallig ten tijde van de locatie verplaatsing, wat uit de bocht vliegt is jammer, en kost de film ook zeker punten, toch blijft er best een amusant filmpje overeind staan. Zonder Bokma had er weinig van de film over gebleven maar dat is gelukkig niet het geval.

3,0*


avatar van Toontje G

Toontje G

  • 902 berichten
  • 1707 stemmen

Ach, we mogen niet mopperen, het viel niet tegen. Ik had een aantal meningen gelezen en wilde er in eerste instantie niet aan beginnen maar heb er achteraf geen spijt van.