Genre: Thriller / Mystery
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Hongarije / Spanje
Geregisseerd door: James McTeigue
Met onder meer: John Cusack, Luke Evans en Alice Eve
IMDb beoordeling:
6,4 (90.100)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 21 juni 2012
On Demand:
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Raven
"The only one who can stop a serial killer is the man who inspired him."
Baltimore, 1848. Een moeder en een dochter worden op brute wijze om het leven gebracht en rechercheur Emmett Fields (Evans) wordt op de zaak gezet. Tijdens zijn onderzoek stuit hij op een schokkende ontdekking: de misdaad komt tot in de kleinste details overeen met een fictief misdaadverhaal, geschreven door de zonderlinge schrijver en dichter Edgar Allan Poe (Cusack). Terwijl Poe ondervraagd wordt door rechercheur Fields, vindt er tegelijkertijd nog een grimmige moord plaats, wederom overeenkomend met één van Poe’s verhalen. Ze beseffen dat er een seriemoordenaar aan het werk is en besluiten hun krachten te bundelen, om deze moordenaar te vatten, voordat er meer onschuldige slachtoffers vallen.
Externe links
Acteurs en actrices
Edgar Allan Poe
Detective Fields
Emily Hamilton
Colonel Hamilton
Maddux
John Cantrell
Captain Eldridge
Mrs. Bradley
Reagan
Ivan
Video's en trailers
Reviews & comments
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"You are referring to one of my stories. A work of fiction!" ... " !!!
Fantastische mysterieuze thriller !!! John Cusack is perfect gecast als de excentrieke Edgar Allan Poe. Heerlijke spannende thriller met een heerlijk mysterie wie de moordenaar is! Het camerawerk is een absolute meerwaarde en visueel is het allemaal prachtig om zien ! De sfeer is geweldig net zoals het acteerwerk van de hele cast ! Fantastische spannende Thriller
!
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Best goed.
The Raven is een leuke gothic-achtige myster/thriller. Het verhaal heeft niet veel om het lijf, maar wordt wel leuk uitgewerkt. John Cusack zet hier een erg geloofwaardige Edgar Allen Poe neer. Waar ik me aan stoorde, waren de vele fouten in de film. Sommige waren niet subtiel meer, maar eerder opvallend. 3*
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Deed me denken aan Jack The Ripper VS Sherlock Holmes.
De film zit bijzonder goed in elkaar en ook de moorden zijn goed weergegeven. Hier en daar wordt het zelfs behoorlijk spannend. John Cusack is bovendien weg gelegd voor dit soort rollen, opnieuw een fantastische acteerprestatie.
De ontknoping was wel wat teleurstellend. Ik heb terug moeten spoelen om te weten wie de moordenaar nu juist was.
Lof78
-
- 151 berichten
- 274 stemmen
vond het intrigerend hoe de film een complot theorie overeind helpt, door de dood van Poe in mysterie te hullen... omdat dit in het echt ook is gebeurd (nadat hij na drie dagen vermist te zijn geweest, ijlend werd teruggevonden en daarna stierf .... niet echt een horror, maar toch een aanrader voor halloween.
*** sterren
Stijn B.
-
- 413 berichten
- 1197 stemmen
Leuke onderhoudende en bij momenten spannende mysterythriller rond Edgar Allan Poe en zijn verhalen:). De sfeerschepping was uitstekend en het verhaal kijkt gemakkelijk en vlot weg.
Scorpio11
-
- 399 berichten
- 3091 stemmen
Middelmatige film. Leuk voor de zaterdagavond. Daarna een lekkere borrel en een komedie kijken en deze film weer snel vergeten.
bjerik76
-
- 2356 berichten
- 1804 stemmen
Ik vond deze film erg tegenvallen.
Veel te veel " toevallige" ontdekkingen maakte de film wat saai.
Mooie kleding en beelden soms.
Had toch veel spannender gekund.
Alsof je trouwens in 1840 zonder vliegtuig, auto en trein ff snel zonder gedoe van Baltimore naar Parijs kan en je iemand op kan sporen in een koets in 1 dag.
Dat en meer soort rare verschijningen.
Jesus 101
-
- 12 berichten
- 11 stemmen
Heerlijk om eens een onverwachte verfilming van een klassieker te mogen aanschouwen. Bij de woorden "cough the raven" was ik verkocht en schreeuwde "nevermore" terug (mede dankzij de band OMNIA) maar dat is misschien broepsdeformatie. Verder was eea redelijk voorspelbaar. Maar zeker een puntje of drie en een half waard.
Knoei
-
- 91 berichten
- 149 stemmen
Deze film is prima maar net niet geweldig. Het is niet Cusack's beste prestatie.
Al met al heb ik geen spijt dat ik de film gezien heb.
Ragna
-
- 45 berichten
- 53 stemmen
Niks van verwacht en wel wat gekregen. Ik wist zelfs even niet dat het om Edgar Poe ging dus dat was een aangename verrassing.
Sfeer vond ik fantastisch! Heerlijk! Genoten toch wel hoor en de spanning was best wel aanwezig.
Ja, het allemaal beter gekund wellicht en het verhaal was nu ook weer niet zo diep - wat dan weer erg jammer is voor een film die over Poe zou moeten gaan, maar ja het had allemaal wel wat evengoed.
Heb meteen weer wat verhaaltjes gelezen van Poe.
Mac Hammer Fan
-
- 6027 berichten
- 7447 stemmen
Er zijn heel wat versies over de oorzaak van Poe’s dood. Men vond hem in 1949, dwalend door de straten van Baltimore, in een staat van delirium. Stierf hij ten gevolge van tuberculose, hondsdolheid of overmatig alcoholgebruik? “The Raven” brengt zijn eigen versie over de dood van de uitvinder van het detectiveverhaal, maar in een romantisch kleedje en neemt een loopje met de werkelijkheid.
Wanneer een gek een reeks gruwelijke moorden pleegt geïnspireerd door Edgar Allan Poe's verhalen bundelt een jonge detective zijn krachten met de schrijver om aan de gruweldaden een einde te brengen. De moordenaar heeft het nu echter gemunt op Poe’s geliefde en zij wordt door hem gekidnapt. Hij is van plan haar een akelige dood te laten sterven. Kan zij nog gered worden?
“The Raven” is mooi gefilmd en goed geacteerd. Het Victoriaans verhaal is onderhoudend en baadt in een gotische sfeer. De cast is behoorlijk al zijn de personages niet grondig uitgediept. Hoewel er een paar bloederige passages inzitten, geïnspireerd op “The Murders in the Rue Morgue” en “The Pit and the Pendulum”, is deze prent geen horrorfilm maar een whodunnit in de stijl van Sherlock Holmes en misschien met wat invloeden van “Seven”. Best vermakelijk, zonder meer.
komerad
-
- 467 berichten
- 403 stemmen
De film laat te weinig personages en motieven open laat staan goeie wendingen om een goeie whodunnit te zijn.
Filmfan74
-
- 258 berichten
- 254 stemmen
Boeiende en originele film met veel spanning. Ik vond alles heel sfeervol gebracht en de eerste twintig minuten is het karakter van Poe erg leuk (en goed neergezet door John Cusack). Daarna zakt het personage weg in alle ontwikkelingen, beetje jammer.
Deze film is een aanrader omdat het een leuke afwisseling is ten opzichte van andere moordmysteries en het is prachtig gefilmd allemaal.
lila
-
- 67 berichten
- 98 stemmen
Door het lage cijfer, had ik er weinig van verwacht. Ik vond het een spannende film en mooi in beeld gebracht!
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Vroeger als kind van een jaar of 10 het boek met alle verhalen van Edgar Allan Poe (met illustraties) onder ogen gehad en ook regelmatig doorgebladerd, en het boeide me wel erg, en zo kom ik hier ook weer bekende dingen tegen van de illustraties. The Raven is nu eens geen film die zozeer gebaseerd is op de verhalen van Poe, maar gaat over de schrijver zelf in zijn laatste dagen en om de hele mysterie rond zijn dood. En ik moet zeggen: ik heb echt zeer genoten van deze film en dit is ook zeker veel beter dan Ninja Assassin van dezelfte regisseur. John Cusack is weer steengoed als de schrijver zelf en verder vond ik Luke Evans ook erg sterk spelen als inspecteur Fields. Het verhaal vind plaats in het groezelige Baltimore in de negentiende eeuw, wat ik ook behoorlijk mooi en meeslepend geset vond. Het grauwe ouderwetse sfeertje is goed te voelen en de decoratie is ook gewoon prachtig. Edgar Allen Poe zelf is een arrogant mannetje die maar geen succes maakte met zijn griezelverhalen, totdat er een moord word gepleegd die gebaseerd is op een van zijn verhalen, en Poe nu een belangrijk onderdeel is voor de moordzaak, maar niet lang daarna word er weer een moord gepleegd die ook gebaseerd is op een verhaal van hem en naderhand word zijn verloofde Emily ontvoerd, wat de film ook meteen al doet omslaan naar een schuwe historische detective-CSI verhaal, die regelmatig verrassend weet uit te pakken, je op het verkeerde spoor zet en slim en knap gedaan is.
De moorden zijn ook zeker niet van de poes en McTeigue gooit er een lekkere portie gore in. Vooral die scene met die slinger was zenuwslopend en ook behoorlijk smerig. Ook kelen worden hier op een brute wijze opengesneden.
Ook heeft deze film een mooie knipoog naar Kill Bill 2 en Buried. Ook de psycho zelf genaamd Ivan is buitengewoon neergezet, we maken dan wel heel snel kennis met hem, maar dat zorgt ook weer voor een ijzingwekkend machtspelletje tussen Poe en de politiebrigade en Ivan, dat verder gaat tot de erg fascinerende laatste 20 minuten.
Ik kan me nou niet zogouw bedenken wat er slecht is aan The Raven, dit was gewoon behoorlijk goed. Ook vooral de montage, kleur, het verzorgde en slimme manier van de hele uitwerking en de fraaie historische settings zorgen voor een prima kijkervaring. John Cusack deed het ook gewoon alweer goed en ook vond ik het leuk om Brendan Gleesan te zien in een serieuze rol.
Ook hier en daar een paar fraaie actiescene's. Gewoon een behoorlijke geslaagde film van de V for Vendetta regisseur waar ik mijn petje voor af neem.
4,0*
roeman
-
- 285 berichten
- 1139 stemmen
Mooie beelden, spannend verhaal maar helaas wat weinig diepgang. Cusack overtuigd wel als de donkere getraumatiseerde Poe. Jammer alleen dat ze in de bijna 2 uur niet wat dieper in de personages zijn gedoken.
Maar de film is geslaagd als een klein kijkje in de keuken van Poe. Het verhaal wordt vlot verteld en de regie is soepel en werkt voor de tijd waarin de film zich afspeelt. Evans is aardig op dreef als rechercheur en de chemie tussen hem en Cusack is overtuigend aanwezig.
Absoluut een aanrader voor fans van Poe, Dahl, Hammerfilms of Sherlock e.d.

IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Prima vermaak met de nodige spanning en gore. De film wordt nergens speciaal, ondanks het idee wel leuk is.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Prachtige decors en kostuums, puike vertolkingen.
Ook een bloederig verhaal, vooral het begin, maar toch had ik meer spanning verwacht.
Het is een film die het bekijken zeker waard is, maar had me er dus iets meer van voorgesteld.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3947 stemmen
Zeer verrassende thriller die een beetje de stijl van de moderne Sherlock Holmes over neemt.
Vooral het verhaal is enorm goed neer gezet, ook het genre mysterie past hier goed bij.
John Cusack doet het als Edgar (de dichter) erg leuk,
en kruipt eigenlijk stiekem weer (een beetje) terug in de rol uit de film 1408.
Zeker een aanrader voor Sherlock Holmes fans en mensen die houden van een goed thriller!
Dominootje
-
- 564 berichten
- 0 stemmen
Interessante film! Die Cusack toch wat in mijn aanzien laat stijgen..
Verrassende ontknoping.. Had geen idee, alhoewel er niet al te veel opties waren. Dus dat ligt meer aan mij..
djkoelkast
-
- 193 berichten
- 207 stemmen
Best aardig, maar meer ook niet. Wel heel mooi gemaakt.
Alleen ik wist niet dat ze in die tijd al tanden lieten bleken.
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
Aardig filmpje.
Leuk acteerwerk van John Cusack als Edgar Allan Poe.
Zeker goed mee vermaakt van begin tot eind, al vond ik wel het einde een beetje tegenvallen.
Leuk om een x gezien te hebben.
3,0*
DjFrankie
-
- 3417 berichten
- 3500 stemmen
Zie mijn voorganger verder bijna niks toe te voegen, alleen het laatste shot had achterwege mogen blijven.,
Neder0001
-
- 722 berichten
- 1793 stemmen
Prima thriller! Ik vond het verhaal, ondanks een beetje standaard, erg spannend. Acteerwerk was verder ook prima. Dus een 7/10 heeft deze film zeker verdiend.
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
Gezien ik V for Vendetta een erg sterke film vind, was ik wel benieuwd naar een andere film van James McTeigue. Zo kwam het dat ik interesse kreeg in The Raven. Ik was voor deze film niet bekend met Edgar Allen Poe of andere versies van de titel.
Voor mij was dus alles vrij nieuw en ik had geen vergelijkingsmateriaal. Ik moet zeggen dat ik dit een erg sterke thriller vond. De film draagt een constante sfeer met zich mee die mij erg aanspreekt. Erg 'ouderwets', maar het komt de film absoluut ten goede. Hierdoor vond ik de film erg spannend. De met aandacht verzorgde settings en decors zien er ook erg knap uit, en in combinatie met de geslaagde kostuums draagt ook dit bij aan die betreffende sfeer. Cusack is een prima acteur, en dat laat hij ook hier wederom zien. Ook de rest van de cast is aardig op dreef. De film wist me dusdanig te boeien, dat ik op een gegeven moment een stuk of vijf suggesties had van mogelijke daders, waarvan er op het einde geen een de goede bleek te zijn
Voorspelbaar kan ik de film dus absoluut niet noemen. Ik snap wel dat sommige mensen niet tevreden zijn met het einde en de onthulling van de dader, maar ik vond het wel fijn dat er gekozen werd voor iets wat niet zo voor de hand lag.
De film heeft een aantal erg gewaagde scenes, o.a. de bloederige moord op de vijand van Poe in het begin. Door dit soort 'rauwe' scenes weet de film je aandacht meteen vrij snel vast te houden. Het verhaal is inderdaad erg eenvoudig, maar de aanwijzingen zijn vindingrijk. Het verdere verloop van de film wordt er ook niet oninteressanter op. Doordat ik benieuwd raakte naar waar de moordenaar weer zou opduiken en wat zijn handelingen en plannen zouden zijn, heb ik me nooit verveeld. Het einde voelde wel een beetje afgeraffeld aan.
Wellicht een simpele thriller, maar de uitvoering vond ik meer dan prima gedaan. Visueel ziet het er goed uit, en het is duidelijk zichtbaar dat men veel aandacht heeft besteed aan de uiterlijke verzorging van de film. Geen geniale film, maar wel vrij sterk en boeiend van begin tot eind.
3,5*
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Na een minuut of 25 afgehaakt. Ik vond het karakter van Cusack veel te irritant en oninteressant.
Morgen de rest van de film maar eens proberen...
Mars4i
-
- 257 berichten
- 1865 stemmen
Ik vond het karakter van Cusack veel te irritant
Helemaal mee eens. Gelukkig wordt het na het eerste half uur wel wat beter als het moordonderzoek op gang komt. Maar het wordt nooit echt spannend of bijzonder.
Vond het wel vreemd hoe Emily zich ineens uit de kist kon bevrijden door er met haar blote vuist doorheen te slaan. Daarvoor moest ze nog heel veel moeite doen om een klein gaatje te maken.

Vreemde muziek tijdens de aftiteling trouwens. Hoort totaal niet bij de film.
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4892 stemmen
Had geen flauw idee wat ik kon verwachten. Maar een Cusack film zorgt altijd voor verrassingen. Cusack speelt meestal niet in van die enorme hoogvliegers, maar toch blijft er wel altijd iets hangen. Dan is het Serendipity, een teen feel-good film en dan verrast hij zoals in Martian Child. En yep, ik vond het een enorm sterke film waar hij Poe neerzette zoals ik me die altijd heb voorgesteld : de ietwat rare wereldvreemde vogel die akelige moordverhalen neerschrijft waarbij je toch een iet of wat gekronkeld brein moet hebben om de moordwijze zo uit te werken. De setting,sfeer,kostuums en grauwte van deze tijd komt enorm goed over. Inderdaad het liefdesverhaaltje had ook van mij weggemogen en gaf geen meerwaarde.
Deed me ook na een tijd denken aan Sherlock Holmes meets Jack the Ripper.
3.5*
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

10 Rillington Place
Biografie / Misdaad, 1971
71 reacties

Arn - Tempelriddaren
Drama / Avontuur, 2007
59 reacties

Shadowlands
Biografie / Romantiek, 1993
29 reacties

The Crow
Actie / Fantasy, 1994
452 reacties

Extremely Loud & Incredibly Close
Drama, 2011
236 reacties

Eliza Graves
Thriller / Mystery, 2014
94 reacties
Gerelateerde tags
vergiftigenchantagemasked ballbaltimore, usahistorisch figuurburied aliveseriemoordenaardeadline edgar allan poenewspaper review baltimore marylandnewspaper officehard timeslife imitates artpendulum
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









