• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.167 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.374.006 stemmen
Avatar
 
banner banner

Rampart (2011)

Drama / Misdaad | 108 minuten
2,54 264 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Oren Moverman

Met onder meer: Woody Harrelson, Robin Wright en Brie Larson

IMDb beoordeling: 5,8 (26.016)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Rampart

"The most corrupt cop you've ever seen on screen"

LAPD agent Dave Brown wordt op heterdaad betrapt op corruptie en bevindt zich al snel in het oog van de storm. De dagen waarin hij zichzelf boven de wet kon stellen zijn geteld. Hij wordt openlijk aan de schandpaal genageld en wordt het slachtoffer van politiemoordenaars die op wraak zinnen. Niets is echter wat het lijkt wanneer Dave de onderwereld van L.A. induikt en zelf voor rechter zal spelen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6993 berichten
  • 9785 stemmen

Een geweldige rol van Harrelson, in deze helaas niet zo geweldige film. We hebben het allemaal wel eens eerder en beter uitgewerkt gezien, deze neerwaartse spiraal van een corrupte en afgeleefde politieman. Daarnaast is de plot wat aan de onduidelijke kant, met her en der een aantal scenes die weinig relevant zijn. Wat is bijvoorbeeld de betekenis van de rol van Ben Foster? Het unaniem sterke spel van de hele cast en de overtuigende sfeertekening zorgen uiteindelijk gelukkig toch nog voor een ruime voldoende.


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Teleurstellend obligaat drama. Het solide acteerwerk van Harrelson ten spijt, een stierlijk vervelende film. Ronduit zonde van de cast. Sigourney Weaver schuift in circa 5 scenes even aan. Bij Steve Buscemi moet je echt goed opletten; die is na 10 seconden weer vertrokken. Om ook niet meer terug te keren.


avatar van Fortune

Fortune

  • 4316 berichten
  • 2772 stemmen

Rampart is een film die geheel gedragen wordt door Harrelson die een uitstekende rol neerzet als agent met een kort lontje en een alcohol probleem. Het is leuk om te zien hoe hij langzaam bezwijkt onder de schandalen en privé problemen en de hele film ontzettend koppig blijft doorgaan. Hier en daar worden er mooie beelden getoond en is het al bij al een boeiende en broeiende karakterstudie maar loopt het allemaal af met een sisser en niet echt memorabel.


avatar van martin&angela

martin&angela

  • 28 berichten
  • 41 stemmen

Anders dan verwacht maar ik vond deze film zeker het uitkijken waard. Woody Harrelson speelt een goede rol.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24225 berichten
  • 13388 stemmen

Waackx schreef:
Wat ik me eigenlijk afvraag, wie bepaalt er eigenlijk de 3 recensies die naast de film te komen staan zodra een film te huur,te koop of in de bioscoop komt op de pagina Home ?
Want het vallt me op dat het bijna altijd dezelfde users zijn.


Dat vroeg ik me ook af inderdaad, ik heb er paar recensies zien staan die echt behoorlijk slecht waren, als in 'niet in staat om een ook maar enigszins gefundeerde mening te verwoorden'...

On Topic: Rampart was voor mij in zekere zin de grootste teleurstelling van het jaar omdat ik de trailer 3 keer gezien had en echt verwacht had dat het een fantastisch goede film zou zijn, mede door de recensie van Roger Ebert ook. Maar ik kijk zelfs met een zesje nog zuinig uit de ogen terwijl ik het geef. Ja Harrelson was erg goed, maar dat is hij meestal wel. Het verhaal zelf gaat gewoon nergens heen en het lijkt wel alsof ze niet weten waar ze ermee naartoe moeten, je verwacht dat die botsing een soort katalysator wordt voor ontwikkelingen maar dat gebeurt niet. Ook de gezinssituatie en een affaire leiden nauwelijks tot ontwikkelingen en zomaar opeens is de film af.

Ik had hem ook nog meegenomen naar een filmavondje (smoelen dicht tijdens de film), en ik heb het dagen moeten horen van ze. Nou kies jij nog eens een goede film uit...


avatar van StevenMighty

StevenMighty

  • 312 berichten
  • 275 stemmen

De fans van Woody Harrelson krijgen waar voor hun geld in deze film.

De man zit in elke scene en is de volle lengte in beeld. Viel me erg op, nog niet vaak gezien zoiets. Goed voor z'n ego in ieder geval.

Of de film zelf wat is, mwah..

Zoals Dave al zelf aangeeft in de film: waarom moeten ze hem hebben en laten ze de echte dirty cops binnen het LAPD met rust. Dat vroeg ik me dus ook af, zoveel bijzonders is hij niet als agent om er een film mee te vullen.

Vreselijk slecht ga ik hem niet noemen, ik heb 'm uitgekeken en hield m'n aandacht erbij.

Het einde vond ik wel een domper in die zin dat ik er geen einde in terug vond. Het leek iets wat nog niet af was en ze toen maar snel de eind credits hebben laten rollen. Bizar.

Wie hem voor Steve Buscemi gaat kijken zoals ik deed, raad ik hem af. Die z'n rol is onopvallend klein.

2 sterren


avatar van zombie

zombie

  • 987 berichten
  • 6099 stemmen

Schoolvoorbeeld van verkeerde marketing?

Verwacht in ieder geval geen actiefilm met achtervolgingen en shoot-outs. Rampart is een mooie karakterschets van een verdorven agent in Los Angeles. Maar naast zijn verachtelijke praktijken op zijn werk krijg je ook een mooie inkijk in zijn gezinsleven dat minstens zo slecht loopt als zijn carrière. Eigenlijk loopt alles in het leven van 'Date Rape' Dave (Harrelson) beroerd, waardoor je continu het gevoel hebt dat er iets op ontploffen staat. De sfeer deed mij met vlagen aan Michael Mann denken, maar misschien komt dat door Los Angeles dat een prachtig decor vormt. Dat in combinatie met een fijne soundtrack en een aantal mooie bijrollen zorgt ervoor dat ik uitkijk naar een nieuw project van Moverman.


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Behalve Woody Harrelson zijn rol heeft Rampart weinig noemenswaardigs. Een oninteressant plot, ook nog eens vaak van-de-hak-op-de-tak springend, heel matige scene's en blijken de namen van de acteergiganten op de poster slechts cameo's te hebben.

1,5*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een redelijk misdaad/dramafilm...

Prima verhaal...

Redelijk acteerwerk...

Wel een bekende acteur Woody Harrelson...

Actrice Sigourney Weaver...

Redelijk HD kwaliteit breedbeeld, donkere beeld...

Te snel camerabeweging...

Prima achtergrond geluid/muziek (Dolby Digital)...


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Qua drama best een redelijke film (zitten wel een aantal saaie stukken in) maar degene die deze film draagt is Woody Harrelson die goed en ook best overtuigend speelt. Hoewel het verhaal me wel wist te boeien kwam ik eigenlijk niet echt in de ban van het verhaal. Leuk om eens gezien te hebben maar na een paar dagen ben ik deze film waarschijnlijk weer helemaal vergeten.

P.S.de achtergrond muziek (geregeld keihard) was regelmatig wel fraai gedaan.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Aardige film over een foute agent in Los Angeles die meerdere keren buiten zijn boekje gaat. De film heeft niet echt een plot, maar is meer een sfeerschets over een foute agent dus. Mede hierdoor doet het soms wat rommelig aan en mist de film een duidelijk einde. Zeker wel een aantal goeie scenes en Woody Harrelson zet een uitstekende rol neer.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

De tweede film van Moverman, na het initiele succes van The Messenger (2009) - ook met Harrelson en Foster, overigens. Al heb ik die film nog niet gezien, lijkt het gemiddelde toch te duiden dat daar ergens iets mis is gegaan. Wat me aan de regie in deze film alvast niet bevalt is de wat al te experimentele cinematografie. Prima om iets uit te proberen, maar daar hoort ook bij dat je soms erkent dat het niet werkt. En dat je voor de extremere experimenten een backup scenario hebt.

En een ander ding wat wat rauw op de maag ligt hoe de film zo'n brede en mooie cast heeft, maar toch aanvoelt als een one man show van Harrelson - die dat dan overigens wel weer perfect doet, dat moet beslist gezegd. Het geeft de film een statisch aspect, iets toneelachtigs haast. Wellicht wel ernstig frustrerend voor de rest van de cast, die er nogal duidelijk voor spek en bonen bij hangt. Ik hoop maar dat ze in ieder geval een behoorlijke gage getoucheerd hebben.

Het einde is dan wel weer echt prima. Goede keuze, en briljant uitgevoerd.