Species (1995)
Genre: Sciencefiction / Horror
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Roger Donaldson
Met onder meer: Michael Madsen, Natasha Henstridge en Ben Kingsley
IMDb beoordeling:
5,9 (91.076)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 oktober 1995
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Species
"Our time is up."
Een eicel wordt genetisch gemanipuleerd met buitenaards DNA. Heel vlug groeit er uit de eicel een verleidelijke, intelligente vrouw. Maar als blijkt dat het experiment uit de hand loopt, moet het worden stopgezet. Ze ontsnapt echter uit het laboratorium. Kost wat kost wil ze zo vlug mogelijk paren en zich voortplanten om de mensheid uit te roeien. Een team experts gaat dan op jacht om deze dodelijke vrouw te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Xavier Fitch
Preston Lennox
Dr. Laura Baker
Dr. Stephen Arden
Dan Smithson, Empath
Young Sil
Aide
Mrs. Morris
Colleague
Reviews & comments
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Het lijdt geen twijfel dat het casten van de mooie Natasha Henstridge voor de rol van Sil niet meer dan een slimme marketingzet was. Species moet het hebben van de spectaculaire special effects dan wel van de acteerprestaties. Tel daarbij op dat er heel wat elementen uit de Alien-reeks geleend werden, die op hun beurt nog eens gekruid werden met het onwaarschijnlijk hoge babe-gehalte van Henstridge en voilà, Species is niet meer dan de natte droom van een puberale sci-fi freak! Nochtans kreeg regisseur Roger Donaldson een aardig legertje steracteurs bij elkaar: in de hoofdrollen zien we Ben Kingsley (Ghandi) en Michael Madsen (Reservoir Dogs), geflankeerd door Alfred Molina en Forest Whitaker. Maar alle gekheid op een stokje: Species is bedoeld als puur entertainment en daar is het ook in geslaagd. En voor wie er niet genoeg van krijgt, er is een vervolg. In Species II zijn Henstridge en Madsen opnieuw van de partij. Deze prent won ook een MTV Movie Award in '96 voor Best Kiss...
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Een prima cast (Madsen, Molina, Whitaker, Kingsley en een erg mooie Henstridge) is één van de hoogtepunten van Species. Tevens bevat de film nog een paar erg vermakelijke actiescènes hier en daar en ook een kleine portie humor. Ook Christopher Young laat zich trouwens van zijn beste kant horen.
Het plot is echter niet erg veel bijzonders en stelt weinig voor (maar blijft echter wel vermakelijk) en ook het einde vond ik aan de zwakke kant. Tuurlijk was het allemaal best vermakelijk en amusant, maar ik had toch een beetje een ontevreden gevoel na afloop. Jammer.
3 sterren.
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Heerlijke pulpfilm met een uitblinkende Whitaker, die zachtjes murmelend en gepijnigd kijkend z'n rol speelt. Henstridge is fijn om naar te kijken, en eigenlijk geldt dat voor de hele film, ondanks de bizarre ontknoping in een ondergronds oliereservoir (?)...
3*.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2550 stemmen
Ach op zich wel een aardig filmpje om naar te kijken met Henstridge als eye candy, als je er niks aan vindt. 
Er zitten op zich wel wat aardige dingen in deze film, maar meer ook niet.
Ik geef 'm 2, 0 sterren.
thunderball
-
- 5878 berichten
- 1414 stemmen
Deze film ooit in een videobox aangeschaft, eigenlijk voornamenlijk omdat Henstridge zo lekker op het hoesje stond (dus wat dat betreft werkte de marketing wel!), maar het moet gezegd:
de film is leuk, spannend en zelfs een beetje erotisch (als je op sexy buitenaardse valt dan!), maar wel heb ik altijd het gevoel dat het allemaal ergens van daan is gejat alleen net ietsje anders aangekleed zodat je de bronnen net niet herkent.
Het blijft ondanks de vele bekende koppen (die eigenlijk in veel betere films thuis horen) vergulde pulp. Het einde had ook wel iets beter en origineler gemogen.
3,5 ster!
sinterklaas
-
- 11813 berichten
- 3316 stemmen
Best een vermakelijke film met een prima verzameling cast. Echt een sexy meid wil ik het niet meer noemen als er een insect in zit. Film heeft een klein beetje weg van Alien. Echt een topfilm is het niet maar voor vermaakt staat het niet in de weg. Zoals gezegt vind ik de verzameling cast ook erg mooi: Kingsley en Whitaker vooral. Die Whittaker zie ik op een een of andere manier graag in films. En toch heb ik me angst voor dit soort onsmakelijke onderwerpen weten te overwinnen want vroeger kon ik er niet zo goed tegen.
Voor de rest valt er niet veel over te vertellen. Gewoon een zeer vermakelijk old-school filmpje. Die einde met die muis was ook wel grappig. 
Op naar deel 2 en 3.
3,5*
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7275 stemmen
Clichématig maar onderhoudend filmpje. De enigszins sterke cast en de horror maken e.e.a. vermakelijk. Echt goed wordt het niet echter. Redelijk.
movie acteurs
-
- 3086 berichten
- 3244 stemmen
Goede pulp. Zeer vermakelijke actie/science-fiction/thriller. De cast is goed waaronder van de bekende cast. Actie was ook wel sterk hier. Verhaaltje is niet origineel maar ondanks dat wel redelijk goed. Spanning is hier ook best wel geslaagd. Species is een pulp film die erg vermakelijk is dus geef ik tot nu toe een 3,5.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Raar dat deze zo ondergewaardeerd is. Behoorlijke sci-fi met een lekkere dame ( waar je helaas bang voor moet zijn ). Mooie settings, redelijk acteerwerk. Ik zou 'm graag weer eens willen zien, vond 'm destijds bijzonder en hij is sindsdien altjd blijven hangen. Jammer dat de poster níet zo spannend is.
- 3,5---
DuB-ST3PP3R
-
- 6 berichten
- 6 stemmen
ik vond het wel een redelijke film alleen wel jammer dat de alien in zijn normale vorm er een beetje nep uitzag maar voor de mensen die nog nooit horror hebben gekeken is dit wel een aanrader
Roger Thornhill
-
- 6011 berichten
- 2445 stemmen
Ultieme pulp, heerlijk. Grappig: de jonge Sil wordt gespeeld door Michelle Williams, die toen ze groter werd zou gaan spelen in Dawson's Creek, Brokeback Mountain, Blue Valentine en My week with Marilyn. Toch vond ik haar mooier zoals ze in déze film opgroeide...
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5586 stemmen
Veel bekende koppen en een buitenaards wezen. Toch is het uiteindelijk Natasha Henstridge's film. Alhoewel enigszins begrijpelijk niet bepaald een goed teken. Film is te sullig om als sci-fi horror te scoren, maar ook niet mal genoeg is om het als fun te kunnen bestempelen.
Dat semi onnozele sfeertje is al vrij snel funest voor Species dat in z'n voortgang ook niet iets heeft dat er bovenuit steekt. Giger's design komt daarmee ook niet echt uit de verf komt en de climax moet het doen met enkele achterhaalde effecten. Het ventje is nog wel even leuk.
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Species zag ik een dag na Under the Skin en dat is natuurlijk geen toeval. Het is altijd grappig om te zien hoe twee films met hetzelfde uitgangspunt echt totaal kunnen verschillen. Hier is het verschil wel erg extreem: waar Under the Skin waarschijnlijk de meest artistiek verantwoorde film is die gemaakt kan worden met een sexy, dodelijke alien die mannen verleidt in de hoofdrol, is Species de b-filmversie.
Species is pure pulp en gelukkig ging ik ook met die verwachting de film kijken. Het is over het algemeen een vrij adequaat gemaakte film eigenlijk, misschien zelfs iets meer dan ik vooraf dacht. De actie en de horrorscènes zijn over het algemeen vakkundig gedaan en alleen de climax is storend knullig (Whitaker die aan zo'n studiorotsje hangt met name). Het helpt ook dat de cast vrij solide is. Met name een erg jonge Michelle Williams helpt mee, als de jonge versie van Sil. Ze speelde de verwarring van de alien zo goed dat de film bijna ging overtuigen als een studie over hoe het potentieel zou aanvoelen als je werkelijk zo'n wezen was. Dat verdwijnt helaas al snel naar de achtergrond, waardoor dit niet Under the Skin wordt. Vond Molina ook een meerwaarde. Hij had niet gigantisch veel tekst, maar kwam het meest realistisch over. Whitaker doet wat hij kan met een onzinnige rol (een empaat die situaties aanvoelt, waardoor hij steeds dingen mag uitleggen die al duidelijk zijn) en Madsen speelt alsof hij weet in wat voor film hij zit (en hij heeft gelijk). Kingsley zit wel op de automatische piloot hier en het moge duidelijk zijn dat Henstridge gecast is om haar uiterlijk.
Het is een ambitieloos project dat enigszins werkt, ondanks enkele sullige momenten (vooral de bevindingen van de empaat zijn vaak hilarisch slecht). Het is wel jammer dat het design van de alien in natuurlijke vorm het minst overtuigd, want van een Geigerwezen verwacht je meer, al kan het beperkte budget ook parten hebben gespeeld. Geen idee of dit een groot budget had voor 1995 overigens, maar het voelt nu redelijk goedkoop aan.
3*
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Ik herinnerde me dat Species echt een hele leuke film was, maar ik merk toch dat deze film niet goed verouderd is. Dat ligt niet per se aan de special effects, want ondanks het feit dat het overduidelijk nep is, werken de designs nog steeds behoorlijk en zijn sommige effecten nog best aardig. Het ligt ook niet aan het algemene sfeertje, want dat is op zich wel lekker broeierig. Nee, het grootste probleem ligt hem in het werkelijk verschrikkelijke script.
Een groep wetenschappers, iemand die zeer empathisch is (wat?) en Michael fucking Madsen op jacht. Niet alleen zijn al deze personages verschrikkelijk oninteressant, hun dialogen en handelingen zijn nog erger. Marg Helgenberger heeft kennelijk in niets anders interesse dan Michael Madsen's ongelooflijk oninteressante karakter. Uitleg over wie of wat hij is, is er niet, maar oh wat vind ze hem interessant vanwege... redenen. Alfred Molina loopt er maar wat verloren bij, terwijl Forest Whitaker al helemaal te goed is voor dit soort pulp. Een empathisch persoon die voelt wat andere wezens voelen. Serieus? En men noemt hem nog een wetenschapper ook in deze film. Ik vond een dergelijke invalshoek leuk in de serie Hannibal, maar hier is het echt slecht. Ben Kingsley is daarnaast ook weer schermopvulling zonder verder iets interessants te doen.
Henstridge zelf heeft een rol die haar als model op het lijf geschreven is, echt interessant is het echter nog steeds niet. Het concept van een aantrekkelijke vrouw die er op uit is om te paren met mannen en zo de helft van de tijd naakt rondloopt, lijkt dan ook vooral geschreven te zijn door een geil pubertje die op deze manier wat borsten kon zien, maar het komt toch vooral dom over eigenlijk.
Tegelijkertijd is dit uitgangspunt ook het enige dat de film nog licht iets van charme geeft, aangezien het zo pulperig is, dat we ik me er misschien ook niet te druk om moet maken. Er zit flink wat gore in, het verveelt nooit erg en het kijkt allemaal makkelijk weg. Het is gewoon erg dom en biedt weinig meer dan plat vermaak. Dat, en een monster dat er op het einde door Giger's design nog best aardig uitziet.
joolstein
-
- 10828 berichten
- 8911 stemmen
Natuurlijk deze al eens gekeken toen hij uitkwam maar nu een her kijk beurt. Het is en blijft, heerlijke Pulp! Giger heeft wederom de alien fantastisch vorm gegeven. Natasha Henstridge is een mooie overtuigende femme fatale. Die we veelvuldig in haar eva kostuum mogen bewonderen. De actie en horror zijn degelijk. Kortom heerlijke jaren `90 pulp die je gezien moet hebben!
Theunissen
-
- 12268 berichten
- 5513 stemmen
Deze pulp jaren 90 Sciencefiction / Horror film heb ik vroeger eens gezien (ik meen destijds gehuurd in een videotheek op VHS-band), maar omdat ik me er eigenlijk bijna niets meer van kan herinneren, heb ik hem maar eens herzien. Daarvoor hoef je inmiddels niet meer naar een videotheek (bestaan tegenwoordig ook bijna niet meer) te gaan, maar juist naar een (online)supermarkt omdat ik deze film gewoon heb gepindakaasd (ondanks dat hij regelmatig wordt uitgezonden op de televisie, maar dan zit er altijd van die vreselijke reclameblokken tussen, waar ik een hekel aanheb).
Het verhaal zoals Preston Lennox (verdienstelijk gespeeld door Michael Madsen) het kort formuleerde met "U, te weten Xavier Fitch (verdienstelijk gespeeld door Ben Kingsley), hebt een monster gemaakt met behulp van een formule uit de ruimte. Dat verdomde monster ontsnapte en nu wil je dat wij, team bestaande uit vier personen, het jagen en doden"
, stelt eigenlijk niet veel voor, maar is wel vermakelijk en kijkt ook lekker weg. Dat laatste komt vooral door het "monster", welke de naam "Sil" krijgt, en welke grotendeels werd gespeeld door de zeer fraaie Natasha Henstridge, die ook een groot aantal keren topless is te bewonderen.
In eerste instantie is het "monster" nog een jong meisje (gespeeld door Michelle Williams die met deze film min of meer haar debuut maakte op het witte doek) en wordt ze geobserveerd in een laboratorium. Maar zodra het experiment uit de hand begint te lopen en moet worden stopgezet (waarbij het "monster" dan vergast moet worden met cyaankali) en het jonge meisje weet te ontsnappen, ontwikkeld (na circa 15 minuten) het jonge meisje zich snel tot een verleidelijke, intelligente en dodelijke vrouw (gespeeld dus door Natasha Henstridge). Deze vrouw/monster wilt zo snel mogelijk paren en zich voortplanten, om de mensheid uit te roeien, en daar draait het dan om in dit verhaal en ook om het team (onder leiding van Xavier Fitch) van experts welke haar moet opsporen en uitschakelen.
Het team (bestaande uit vier personen) van experts bestaat uit een aantal bekende personen, te weten Michael Madsen (in de rol van Preston Lennox, die gespecialiseerd is in het opsporen en uitschakelen van gevaren voor de overheid), Forest Whitaker (in de rol van Dan Smithson, die een speciale gave heeft m.b.t. vooruit anticiperen) en Alfred Molina (in de rol van dokter Stephen Arden). De vierde persoon en die tevens ook vrij onbekend is, was Marg Helgenberger (in de rol van dokter/wetenschapster Laura Baker) en die zag er best leuk uit met haar rode haren en ze is zelfs een beetje bloot te bewonderen. Het is wel jammer dat de bekende cast niet echt sterk speelt (ogen ook vrij houterig) en dat geldt ook voor Ben Kingsley die met het uit de hand gelopen experiment was begonnen en de leiding heeft over het team van experts.
De uitvoering van het verhaal is nog wel redelijk en sommige scenes zijn best leuk en soms ook best hard (afknippen van duim) en de speciale effecten zagen er best aardig uit. Maar degene die vooral de uitvoering genietbaar maakt is natuurlijk de fraaie Natasha Henstridge (zowel met lang blond haar als donkerder half lang haar) met haar prachtige lichaam, waarvan meer dan voldoende te genieten (is in bijna 10 scenes topless te bewonderen, en ook een keer haar achterwerk naarmate het einde nadert, en dat regelmatig lang) valt. De film is misschien hier en daar wel wat langdradig en soms zelfs wat saai en flauw. Het einde waarbij Natasha Henstridge inmiddels is verandert in een monster (soort van Alien, maar dan met borsten en flinke tepels
), was best aardig en is zelfs wat spannend en bevat een aantal fraaie special effecten. Geweldig daarbij is ook weer een uitspraak van Preston Lennox, namelijk "Laat los, smerige klootzak".
Al met al niet meer dan redelijke vermakelijke Sciencefiction / Horror film om eens gezien te hebben en dan vooral vanwege het meespelen van Natasha Henstridge. Na deze film (einde was ook open) zijn er nog een aantal vervolgdelen op gekomen, maar die zijn het aankijken (buiten Natasha Henstridge) eigenlijk niet waard. Maar waarschijnlijk ga ik wel nog eens het tweede deel herzien (kan ik me ook nauwelijks meer herinneren), welke nu trouwens wordt uitgezonden op de televisie.
IH88
-
- 9727 berichten
- 3182 stemmen
“Something bad happened here...”
Ouderwetse alienfilm met een aantal ijzingwekkende scènes en veel smerigheid. Met de sexy Henstridge die op geweldige wijze gestalte geeft aan de alien Sil. Met acteurs als Kingsley, Madsen, Molina, Whitaker en Helgenberger die het zeker niet onaardig doen.
Het verhaal is eenvoudig en zit goed in elkaar, met vooral het laatste gedeelte dat razendspannend is. Jammer genoeg ziet alien Sil er ziet niet geweldig uit en de makers hadden hier wel wat meer mee mogen doen. Let ook op de kleine maar gedenkwaardige rol van een piepjonge Michelle Williams in het begin.
Kondoro
-
- 11519 berichten
- 2861 stemmen
Ik mocht van mijn collega weer drie films lenen, en dit is de trilogie van Species (het vierde deel had heeft hij niet) en ik moet zeggen dat ik me nog redelijk vermaakt heb, natuurlijk is dit niet zo goed als de Alien film van Ridley Scott en de vervolgen daarop maar toch weet ‘Species’ zich hoog en goed te houden. Toch is de film achterlijk lelijk en dan vooral de CGI ziet er niet uit, het zou vast wel het begin stadium zijn geweest dat de CGI tot leven is gekomen maar vond dit niet echt héél tof. Ook qua horror is deze film erg milt en vond ik hem niet super speciaal.
In het algemeen vond ik de film niet speciaal en daar moet ik eerlijk over zijn. Het concept was erg leuk en de film begon erg leuk maar tegen het einde was de film nogal langdradig en vond ik het steeds minder worden. Qua bloot is de film prima, en ook vind ik Natasha Henstridge een prachtige vrouw die erg geschikt was voor de rol van Sil, nu gesproken over Sil vond ik de personage best soft en had het op veel punten wat harder van mij gemogen. De alien versie van Sil vond ik namelijk ook erg tam, en buiten de verschrikkelijke CGI vond ik hun aanval op het team nogal traag, zeker toen ze haar kind kreeg en hij mee vocht.
Qua cast vond ik Species wel erg leuk, Forest Whitaker aardig bekend gezicht speelde een leuk rolletje als een soort waarzegger die via visioenen kan uitmaken waar Sil uithangt. Toch vind ik de blik van Forest altijd heel apart, heeft hij iets met zijn oog? Een bepaalde ziekte of gewoon een afwijking daar ben ik altijd al benieuwd naar geweest. Voor de rest kent de film verder nog wel een vermakelijke cast waaronder Ben Kingsley ook een aardig bekend gezicht en Michael Madsen vond ik aardig acteren.
Het verhaal is behoorlijk simpel. We volgen een traject waarbij ze een meisje gekoppeld hebben aan een bepaalde alien cel. Wanneer ze het meisje wouden vermoorden ontsnapt ze en dankzij haar krachten weet ze makkelijk en snel te ontsnappen van de onderzoekers. Onderweg vermoord ze een conductrice en groeit snel uit tot volwassen vrouw. Haar doel in het leven is om te paren en zo een mannelijke versie van haar te creëren die vervolgens de wereld kan vernietigen door hun voortplanting. Het team zet alles op alles om haar te stoppen en nadat ze denken haar vermoord te hebben zien we nog zo’n prachtige shot dat de cellen door gegeven zijn aan een paar ratten.
Al om al, vermakelijk filmpje maar het word nergens echt spannend of bijzonder. Voor de horror genre ietwat vaak te soft en ook de moorden vond ik nog wel te pruimen maar de film verkloot het zelf erg snel. Geen topper maar een leuk tussendoortje.
2.5*
Shadowed
-
- 11345 berichten
- 6677 stemmen
Mwa.
Heeft ook niet al te veel, het begin hint eigenlijk naar een soort mix van The Thing en evolutiefilms te zijn, maar van The Thing is eigenlijk nog vrij beperkt, want op een gegeven moment gaat de film gewoon over in CGI i.p.v. creativiteit en dat was een teleurstellende keuze.
Leuk om een jonge Michelle Williams in het begin te zien, had ik eigenlijk liever willen zien dan Henstridge. Ze mag er dan wel knap uitzien, heel overtuigend was ze niet, meer een excuus voor vrouwelijk schoon zodat sommige onder ons ook nog wat te genieten hebben. Daar is het verhaal dan ook ideaal voor.
De film begint nog wel leuk en gelukkig ook nog een beetje creatief. De alien die dingen aan het leren is is nog het leukste aan de film en daar zijn gelukkig nog enkele creatieve dingen mee gedaan. Een sterrencast is er ook nog bij, al weet alleen Molina en Whitaker er ook echt iets van te maken. Madsen was een tegenvaller, hij leuk er totaal geen zin in te hebben en leek af en toe te vergeten dat hij emotie hoort te tonen.
De film duurt niet al te lang met 108 minuten, en saai werd het ook nooit, maar hij heeft de tijd absoluut niet goed doorstaan. Nachtmerrie scenes waren echt waardeloos, net als de zwakke toepassing van CGI. En bij de slotfase is het al helemaal SyFy niveau. Als ze nu gewoon The Thing achtige effecten wisten te gebruiken was dit veel beter geweest.
Acteerwerk viel dus tegen, en effecten vallen door de mand. Maar de film begint interessant en heeft wel een leuk idee. Clichés zijn minder opvallend daardoor en dat helpt de film dan ook zeker vooruit. Maar een voldoende heeft het absoluut niet.
K. V.
-
- 4361 berichten
- 3767 stemmen
Deze film eens herbekeken en vond het wel een vermakelijke film. De film is in het begin toch wel goed, alleen dat de film naar het einde toe wel wat afzwakt qua verhaal en hij visueel ook wat minder wordt.
Toch wel heel wat bekend volk passeert de revue: Michael Madsen, Ben Kingsley, Alfred Molina, Forest Whitaker, ...
Geen must-see, maar heb me er ook niet mee verveeld.
Duke Nukem
-
- 1779 berichten
- 1981 stemmen
Een leuk gegeven: aliens geven een genetische code aan de mensheid, waardoor zij een alien creëren die de bevolking wil vernietigen. Maar de film is erg pulp en het gaat om twee zaken: het mooie lijf van Natasha Henstridge en bloederige kills. Meer horror dan sci fi dus! Typisch een film die je als jonge kerel in de videotheek ging huren omwille van het bloot. Genietbaar als tussendoortje, ondanks de soms matige CGI effecten, zoals wanneer die tentakels uit het gezicht van de jonge Sil groeien.
Het team dat de alien moet opsporen is te dwaas voor woorden. Vooral Forest Whitaker als 'gevoelsmens' is totaal nonsensical, met zijn overbodige opmerkingen zoals: "Something is wrong!" als het team door een monster wordt aangevallen. Ben Kingsley tracht een serieus gezicht op te zetten, en Michael Madsen speelt dezelfde nonchalante rol die hij altijd speelt.
Een ding heb ik geleerd van deze film: als een vrouw zegt "I want a baby", dan loop je heel snel de andere kant uit! 
Filmkriebel
-
- 9958 berichten
- 4648 stemmen
Wetenschappers kruisten buitenaards DNA met menselijk DNA en schepten daarmee een gevaarlijke levensvorm die ze zo snel mogelijk willen uitroeien. Een gevaarlijke, maar wel eentje met mooie vormen en die prettig is om naar te kijken. Heb die SF thriller (opgebouwd rond een mogelijks antwoord uit de ruimte op de Areciboboodschap) altijd wel goed gevonden al kan ik moeilijk zeggen waarom, want de dialogen zijn eigenlijk vreselijk, het B-film gehalte is nooit ver weg en Whitaker moet het doen met een absolute flutrol die zijn filmografie ontsiert. Misschien het eenvoudig entertainment (gewoon kijken en genieten), het vlotte tempo, de special effects, de kale kop van Kingsley, het Canadees model Natasha Henstridge. Wie zal het zeggen? De formule werkt voor mij en daarom krijgt Species een ruime voldoende, en misschien was het daarom destijds ook een ferme kaskraker.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
We decided to make it female so it would be more docile and controllable
Ik wist dat ik ooit al eens een deel gezien had van de Species reeks maar ik was er eigenlijk vrij zeker van dat het één van de sequels was. Daar heb ik echter niet op gestemd op MovieMeter dus dacht ik: laat ik maar eens van bij het begin beginnen en de gehele reeks eens verorberen. Ik had dus niet het eerste deel gecheckt op een stem en wat blijkt? Dit was het deel dat ik reeds had gezien.. Uiteindelijk meer dan 12 jaar geleden dus een herziening kon geen kwaad.
Wel fijn om te zien dat mijn initiële stem van toen nog wel overeind blijft staan. Species is een film die veel gaat lenen bij soortgelijke films in het genre maar toch zijn eigen smoelwerk heeft. Dat komt in de eerste plaats door het vlotte tempo en het is dan ook jammer dat het in de climax allemaal wat misloopt. Ik was aangenaam verrast door hoe goed de film visueel nog overeind blijft staan (de aanwezigheid van H.R. Giger zal daar ongetwijfeld wel voor iets tussen zitten) maar in de climax zakt het niveau toch zienderogen. Sowieso komt de film niet echt tot een volwaardig einde en is de knieval naar een sequel met de rat die geïnfecteerd blijkt te zijn een beetje flauw. Jammer, want alles wat ervoor zit is wel boeiend. Een aantal fijne nachtmerrieachtige sequenties en het groepje alienjagers heeft ook nog wel zijn charme. Het hangt weliswaar allemaal wat met haken en ogen aan elkaar maar de personages (een bounty hunter, een empath, een bioloog en een antropoloog) hebben allemaal nog wel hun charme. Regisseur Roger Donaldson neemt ruim zijn tijd om de onderlinge relaties op te bouwen (soms wat op het vervelende af, want heel die relatie tussen Preston en Laura kon me eerlijk gezegd gestolen worden) en dat werpt zijn vruchten af in de "twist" dat het uiteindelijk Stephen is die Sil zwanger maakt.
Ik moet erbij zeggen dat het me ook wel verbaast wat voor een grote namen hier aan hebben meegewerkt. Michael Madsen was nog volop aan het genieten van zijn herwonnen status sinds Reservoir Dogs maar ook Ben Kingsley en Forest Whitaker zijn toch niet van de minste namen. Madsen is alleszins perfect op zijn plaats als de coole kikker en ook Kingsley weet met dit soort rollen wel raad. Whitaker is daarentegen maar eerder op het randje van irritant zijn maar zal langs de andere kant sowieso nooit één van mijn favoriete acteurs zijn. De grootste aantrekkingskracht van Species is echter Natasha Henstridge die hier haar debuut maakt. Ze zou nadien nog een paar keer uit de kleren gaan in onder andere Maximum Risk met Jean-Claude Van Damme maar haar carrière zou nooit echt hoge toppen scheren. Dit is echter wel een rolletje naar haar hand. Die afstandelijkheid en koelheid weet ze perfect te brengen en het is verre van een lelijke dame, dat helpt ook wel om het geloofwaardig te houden dat ze iedereen rond haar vinger weet te draaien.
Tof! Aangenaam verrast dat dit nog altijd zo goed overeind is gebleven. De film zou uiteindelijk 3 sequels krijgen dus die passeren de komende weken ook nog wel, in deel 2 keren sowieso Michael Madsen en Natasha Henstridge al terug. Ben benieuwd wat dat gaat geven, hopelijk blijft het wat van dezelfde kwaliteit als dit eerste deel. Hier en daar gaat de film misschien iets te gemakkelijk gaan lenen bij andere films maar voor de rest is dit toch nog altijd één van de leukste science-fiction horrors die er bestaan.
3.5*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Alles aan Species laat zien dat echt 90's pulp is, vooral op visueel gebied. Het allemaal weinig imponerend met lelijke CGI en vooral te donker gefilmd. Species is dan ook bepaald geen goede film, maar nog wel acceptabel om een keer gezien te hebben. Voor mij is dit dus geen jeugdsentiment ofzo, kan me niet heugen deze eerder al eens bekeken te hebben. Het is allemaal te vergezocht, zelfs voor een sci-fi verhaal. Het komt een beetje over als een matige aflevering van The X-Files. Er lopen best behoorlijke namen in de film rond, maar ik kan het geen memorabele rollen noemen. Positief zijn wel aardige actiemomenten en de blote tieten, niks mis mee.
2,5*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31144 berichten
- 5447 stemmen
Een 90's kruising tussen Frankenstein en Alien. Dat vooral die laatste film een inspiratie is, is niet verwonderlijk. Het wezen is gecreëerd door H.R. Giger, die ook verantwoordelijk was voor de monsters in Alien. Het verhaal is op zich niet zo bijzonder, maar de uitwerking valt best wel mee. Bovendien kan de film rekenen op een cast die groter is dan je zou verwachten bij een film als dit. Met zoekteam Ben Kingsley, Alfred Molina, Michael Madsen, Forest Whitaker en Marg Helgenberger. Zelfs Michelle Williams speelt mee als de jonge 'specie'.
De film haalt nooit het niveau van Alien, maar het eenvoudige verhaal en de zwoele aankleding zorgen dat het best genietbaar is. Niet moeilijk dat de film zoveel opbracht (bijna 3 x het budget) en er de nodige sequels volgden. De film zou zo in de X-Files gepast hebben.
Lovelyboy
-
- 3906 berichten
- 2920 stemmen
Even een tussendoortje, en de keuze viel op Species. Een film die bij zijn release best wel de nodige aandacht kreeg, I wonder, en ergens down the line heb ik de film wel eens een keer gezien, toch wist ik van het eind weinig meer.
Verhaal...? Wat voor verhaal...? Species is op dat vlak ontzettend mager, maar dat is ook niet waar de film omdraait net als de dialogen die gemiddeld niet verder komen dan een paar woorden per zin. Nee, dit was geen nachtwerk voor de scriptschrijvers. En over het einde, dat gedoe in het riool, kan ook het nodige gezegd worden en is zeker niet de sterkste fase van de film.
Toch is Species wel lekker vlot, wordt er geen tijd verspilt, heeft de film een aangename speelduur en gebeurt er genoeg. Maar het is vooral de cast die het meeste opzien baart. Kingsley zou je toch in andere rollen verwachten, net als Whitaker. Madsen is natuurlijk op zijn plek als no nonsens enforcer macho man, en Helgenberger die ik toch altijd wel een bepaalde aantrekkingskracht heb toegedicht is hier toch wel op haar best. Verrassend is de jonge Sil in de vorm van Michelle Williams. Maar ach...laat ik eerlijk zijn, de grootste reden om deze film te kijken is natuurlijk de 21-jarige en anatomische goed ontwikkelde Natasha Henstridge die met deze rol haar debuut maakte.
Is Species een B-film...? Wat zijn eigenlijk de criteria van een B-film? De aanwezigheid van Kingsley en Whitaker voorkomen dat waarschijnlijk net, maar ach who cares, het is gewoon vermakelijk en best leuk voor een keer.
cantforgetyou
-
- 1947 berichten
- 1681 stemmen
Ooit eerder gezien, maar nu op tv. Toch een leuke film.
De film is nu wel wat gedateerd en het gaat allemaal best sloom.
Elke keer is de groep te laat bij de alien en is het kwaad al geschied.
Maar de superknappe Natasha maakt veel goed. Ook zitten er een paar mooie special effects in. Maar ook een heleboel nepeffecten.
Overall toch een geinige sciencefiction film.
xxERWINxx
-
- 1871 berichten
- 983 stemmen
Vandaag weer eens herbekeken, ditmaal op Blu-ray!
Blijft een zeer vermakelijk 1e deel, redelijk spannend, goed verhaal en voldoende actie en horror, hoogtepunt was toch wel het laatste gedeelte in het riool.
We zien in deze film direct al vanaf het begin actie en spanning met het meisje en de ontsnapping uit de koelcel Wat brute moorden en leuke kills en de spanning is in de hele film voelbaar.
Dit deel krijgt 3.5 sterren, op naar deel 2 voor een herziening!
scorsese
-
- 13160 berichten
- 11071 stemmen
Aardige film waarin een experiment met buitenaards dna uit de hand loopt. Een prima mix tussen science-fiction, actie en wat horror. De film is in feite één lange achtervolging met een paar spannende momenten. Een fijne cast met stiekem aardig wat bekende namen. Dat het wezen veel weg heeft van het wezen uit de Alien-reeks is niet geheel verwonderlijk aangezien H.R. Giger ook aan deze film heeft meegewerkt. Met gemak 3.0 sterren.
Pre- en sequels

Species: The Awakening
2007
40 reacties

Species III
2004
63 reacties

Species II
1998
53 reacties
Het laatste nieuws

Eindelijk in Nederland te zien: bejubelde dramaserie 'Heated Rivalry' nu op HBO Max

Hoe kan dit? De opvallendste nominaties van de Oscars 2026

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie
Bekijk ook

The Abyss
Sciencefiction, 1989
285 reacties

The Spy Who Came In from the Cold
Thriller, 1965
18 reacties

The Frighteners
Komedie / Horror, 1996
170 reacties

The Hand That Rocks the Cradle
Thriller, 1992
98 reacties

The Cooler
Drama / Romantiek, 2003
110 reacties

Tremors
Komedie / Horror, 1990
223 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








