• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.097 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Lost Battalion (2001)

Oorlog / Drama | 92 minuten
3,34 393 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Luxemburg

Geregisseerd door: Russell Mulcahy

Met onder meer: Ricky Schroder, Phil McKee en Jamie Harris

IMDb beoordeling: 7,0 (8.730)

Gesproken taal: Duits en Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Lost Battalion

"Caught between two lines of fire, the Germans gave them two options: surrender or die. They chose a third."

Oktober 1918. De Amerikaanse troepen van majoor Whittlesey krijgen de opdracht een doorbraak te forceren in het bos van Argonne. Na een hevige strijd slagen de moedige soldaten hierin. Al snel blijkt echter dat ze in het midden van niemandsland terecht zijn gekomen, afgesneden van hun Engelse en Franse bondgenoten en omsingeld door de Duitsers. Terwijl ze wachten op versterking, proberen ze te overleven in de hel.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Charles White Whittlesey

George McMurtry

Sergent Gaedeke

Lieutenant Leak

Nelson Holderman

Phillip Cepeglia

Major Wanvig

General DeCoppet

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van =michael=

=michael=

  • 629 berichten
  • 429 stemmen

Charlie_Q schreef:

Wel een aardige film. Al geeft de film niet echt de smerigheid, de ellende weer van hoe het echt geweest is (als je de verschillende documentaires mag geloven). Te weinig ratten, trenchfeet, modder, etc. etc....

Young Indiana Jones and the trenches of hell gaf een realistischer beeld (denk ik).

ik vind dat het allemaal wel goed is weergegeven. ze liggen tussen de doden in de modder en in de stromende regen met bloed.

dus ik weet niet wat jij er van zou verwachten???

4


avatar van Iketes

Iketes

  • 1968 berichten
  • 1377 stemmen

Goede film, al heeft het verhaal niet zoveel om het lijf, het wordt allemaal episch en interessant neergezet.

3 *


avatar van silverfaustx

silverfaustx

  • 521 berichten
  • 770 stemmen

soort band of brothers achtig maar dan in wo1


avatar van =michael=

=michael=

  • 629 berichten
  • 429 stemmen

silverfaustx schreef:

soort band of brothers achtig maar dan in wo1

ja alleen dan is het geen mini serie:P


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Goede oorlogsfilm.

Die goed en realistisch in beeld wordt gebracht.

Vooral de gevechtsscene`s zagen er goed uit.

Het verhaal was inderdaad nogal dunnetjes.

Maar dat wordt weer goed gemaakt door de goede akteerprestaties.

Al met al toch wel een oorlogsfilm die boven de middelmaat uitstijgt.


avatar van jackyvanmaele

jackyvanmaele

  • 17 berichten
  • 1 stemmen

Lost battalion :

Redelijke hoofdrollen, doch zeker geen uitblinkers, nog minder karakterspelers te noemen, te weinig uitgediept.

Goed materieel: uniformen en wapens zijn allemaal authentiek (let op de Franse mitrailleur 'the Potatodigger' zoals de Engelsen deze noemden. Een simpel wapen met de halfvcirkelvormige lader onderaan).

De gevechten vind ik niet goed gefilmd, het laat niet echt een indruk na (behalve dat het echt een TV film is) : te dicht, verwarrend en niet zo realistisch. 2,5 *.


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3023 stemmen

Ik vond er vrij weinig aan. Het verhaal speelde zich ook eigenlijk maar op 1 plek af, in dat bos. En bij een oorlogsfilm vind ik de mooie en vele locaties altijd heel sterk. De gevechten, op het allerlaatste gevecht na, zagen er vrij nep uit. Wel een mooi verhaal maar vind het te weinig uitgewerkt. 2.5*


avatar van HeatWave

HeatWave

  • 558 berichten
  • 683 stemmen

Een indrukwekkende- en mooi gefilmde film.


avatar van RomeijnLand

RomeijnLand

  • 39 berichten
  • 186 stemmen

Goede film,mooi gemaakt,goed weergegeven,soms was de film wel wat saai maar op zich heel goede film.

4,0.


avatar van MMM

MMM

  • 3 berichten
  • 0 stemmen

Ik had er meer van verwacht. Ik kon zien dat er gebruik gemaakt is van reenactors, dit maakt het meestal wel authentiek wat de film ten goede komt, maar blijkbaar hadden de mannen toch de tijd om zich te scheren (dat terwijl er nauwelijks water voorhanden was), en waarom gooiden de duitsers alleen infanterie in de strijd en geen artillerie en gas als het zo belangrijk is om ze uit dat bos te verjagen....De amerikanen nemen niet de moeite om zich echt in te graven als er rust was (wat de duitse periscopen konden waarnemen om er effe wat granaten op te gooien.

Ik hoor geen of nauwelijks gekerm van gewonden, er liggen alleen doden, dus blijkbaar worden er geen gevangenen gemaakt bij de amerikanen?

De kanonaffuiten gaan niet naar achteren bij het afschieten, en bij het steken van een bajonet in een duitser zie je duidelijk dat het tussen de arm/ zij eruitgetrokken word, Idd worden de duitsers belachelijk gemaakt vooral door hun schreeuwende rare stemmen.

Misschien met wat computereffecten hadden de eenheden wat groter geleken, nu lijkt het of er wat patrouilles met elkaar aan het vechten waren.

matige film dus.


avatar van Dk2008

Dk2008

  • 11166 berichten
  • 788 stemmen

Ik hou helemaal niet van die moderne oorlogsfilms dus ik had mijn bedenkingen. Dat krijg je met 3 halen 2 betalen. Toch is de film me erg meegevallen. Afgezien van de bloederige details best overtuigend geacteerd.


avatar van palingroker

palingroker

  • 41 berichten
  • 42 stemmen

Topfilm, enige minpunt vond ik het punt waarop de luitenant ontploft als het ware. Te fake en paste niet geheel bij de film..

Snap niet dat deze film geen biosfilm is geworden. Schroder en McKee speelden erg goed hier.


avatar van NightWolf

NightWolf

  • 339 berichten
  • 527 stemmen

Op het eerste zicht vond ik het een erg goede film. Alleen een paar onduidelijkheden nog aangezien ik ook met iets anders bezig was en niet mijn volle aandacht aan de film kon schenken Dus stem gaat er pas komen als ik hem herzien heb.


avatar van Lad

Lad

  • 5700 berichten
  • 0 stemmen

Goede film, maar met ALLE respect, de Belgen hebben er 4 jaar geleden aan de fronten, de Amerikanen 1. Maar een film over die Belgen zie je niet snel.


avatar van tsjidde

tsjidde

  • 2112 berichten
  • 4039 stemmen

The Lost Battalion is een uitstekende TV-film die erg realistisch (voor zover ik dat beoordelen kan) overkomt. Sterke acties, goed geacteerd, camerawerk soms iets te shaky, maar verder niks op aan te merken.


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

tsjidde schreef:

The Lost Battalion is een uitstekende TV-film die erg realistisch (voor zover ik dat beoordelen kan) overkomt. Sterke acties, goed geacteerd, camerawerk soms iets te shaky, maar verder niks op aan te merken.

mee eens. Rick Schroder zet hier een goeie prestatie neer, wat ik niet verwacht had. En ik maar denken dat NYPD Blue zijn hoogtepunt was.


avatar van mhennink

mhennink

  • 12 berichten
  • 11 stemmen

Door het gebrek aan WO1-films hoopte ik op een topper maar hij viel me ietwat tegen. Op de een of andere manier vond ik het verhaal niet echt aangrijpend afgebeeld, terwijl het dat ongetwijfeld wél was.


avatar van gentenaar

gentenaar

  • 162 berichten
  • 172 stemmen

goede oorlogsfim maar kon nog iets beter uitgewerkt worden

wel een aanrader en de moeite om te zien


avatar van palingroker

palingroker

  • 41 berichten
  • 42 stemmen

finalman schreef:

(quote)

mee eens. Rick Schroder zet hier een goeie prestatie neer, wat ik niet verwacht had. En ik maar denken dat NYPD Blue zijn hoogtepunt was.

En 24 dan?


avatar van armand 1

armand 1

  • 178 berichten
  • 5376 stemmen

Deze film is een van de mooiste oorlogsfilms voormij.

Al 4x naar gekeken.


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

palingroker schreef:

(quote)

En 24 dan?

in 24 had hij geen hoofdrol hé


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

Een super film, is denk ik de enigste film van deze Regisseur die erboven spant, beter dan deze zal die niet maken


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3593 stemmen

Zeer indrukwekkend


avatar van gerrit019

gerrit019

  • 97 berichten
  • 1152 stemmen

Er zijn niet erg veel goede films over WO1. Mocht je hierin geinteresseerd zijn is dit zeker een aanrader.

Het blijft toch onvoorstelbaar hoe, met name in die oorlog, grote groepen de dood inrennen.

Het perspectief van de film had van mij iets breder gemogen (qua overview).


avatar van sonics

sonics

  • 23 berichten
  • 126 stemmen

Lad schreef:

Goede film, maar met ALLE respect, de Belgen hebben er 4 jaar geleden aan de fronten, de Amerikanen 1. Maar een film over die Belgen zie je niet snel.

De belgen lagen 4 jaar achter een ongelopen stuk land te niksen tot het laatste offensief in de herfst van 1918

Ik vond de film goed trouwens een dikke 3 waard


avatar van Shakermaker

Shakermaker

  • 30 berichten
  • 205 stemmen

Een goede oorlogsfilm, toch best wel realistisch gefilmd over een oorlog waarbij er zoveel mensen zo gemakkelijk de dood in werden gejaagd. Toch vond ik hem ook wel wat langdradig.


avatar van Avatar

Avatar

  • 186 berichten
  • 0 stemmen

Goede film, zeker weten. Alleen weer typisch dat het over Amerikanen moet gaan. De Fransen en Belgen lagen 3-4 jaar langer daar in die modder, vechtend tegen de Duitsers. De Amerikanen hun komst betekende wel de doorbraak, maar puur om de reden dat de Duitsers niet tegen die overmacht konden opboksen. Dat ondanks hun, toen al, sterke oorlogsmachine.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

WO I "heeft" wel wat aansprekends: die bajonetten, de korte afstandsgevechten en de typsiche helmen en uniformen. Deze film brengt het fraai in beeld. Mooie grijs- en groentinten en het rood dat er telkens uitspringt. De beste scenes vind ik die met de lichtkogels en de vlammenwerpers.

Het verhaal is vrij eenvoudig en mist eigenlijk de dramatiek om onder je huid te kruipen; het is een wat platte registratie van het harde geweld. Beetje cliché achtig ingevuld ook met die Amerikaanse gasten.

Toch een film die me positief verrast heeft.


avatar van nachtschade

nachtschade

  • 287 berichten
  • 900 stemmen

Goede film die het bekijken meer dan waard is. Maar die auto in het begin leek me toch eerder uit WO II te komen! Of ben ik nou gek?


avatar van Jan met de pet

Jan met de pet

  • 998 berichten
  • 1182 stemmen

Trieste beelden, waar gebeurd verhaal, al met al is er een goede oorlogsfilm van gemaakt:3,5