• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.048 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.000 gebruikers
  • 9.371.727 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hunter (2011)

Avontuur / Drama | 101 minuten
3,14 420 stemmen

Genre: Avontuur / Drama

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Australië

Geregisseerd door: Daniel Nettheim

Met onder meer: Willem Dafoe, Sam Neill en Frances O'Connor

IMDb beoordeling: 6,7 (42.564)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • CineMember Bekijk via CineMember
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Hunter

"Some mysteries should never be solved."

Tasmanië. Lange tijd dacht men dat de Tasmaanse tijger was uitgestorven totdat hij gespot wordt. De buidelwolf speelt tot de verbeelding van de lokale bevolking en roept de interesse op van dubieuze buitenstaanders. Een daarvan is Martin, die de opdracht krijgt het beest te vinden voor een biotechnologisch bedrijf. Wat begint als een zakelijk aanbod krijgt echter mythische aspecten wanneer Martin's zoektocht een obsessie wordt. Een zoektocht niet voor de ultieme winst, maar voor de essentie van het leven dat vernietigd wordt door de technologie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

oemoemenoe schreef:

...Leuke bijrol was er nog voor de boven niet vernoemde Jeff Goldblum.

Jeff Goldblum??

Leuk om Tasmanië als decor voor een film gezien te hebben, maar dat was het wel. Snel vergeten.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

En waarom nu niet eens een avonturenfilm rond de zoektocht naar een nog overlevende Tasmaanse tijger ?

Behoorlijk geslaagd. De fotografie is prima en het acteren van Willem Dafoe is het eveneens.

Spankracht is er ook al zien we toch teveel dezelfde handelingen van Dafoe en in het verhal is de rol van de kinderen, vooral het jongetje, niet zo erg duidelijk.

Maar goed, het blijft een avonturenfilm, niets min, niets meer, en ook de wat "onechte" emoties op het einde nemen we er wel bij.

Een kleine 3,5.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Klein meesterwerkje wat mij betreft.

Mooie avonturenfilm waarbij een schimmig figuur (Dafoe) op zoek goed naar een uitgestorven gewaande diersoort en betrokken raakt bij een klein familiedrama. De film wisselt voortdurend tussen het avontuur en de zoektocht van Dafoe's personage en zijn tijd bij het gastgezin. En dit zorgt toch voor aardig wat spanning en mysterie. Bestaat die tijger wel? Wie zit er nog achter het dier? Wat is gebeurd met de vader van het gezin? Wat is de rol van Jack Mindy? Uiteindelijk blijkt alles en iedereen met elkaar verbonden te zijn.

Daarnaast is het ook visueel een pareltje. Mocht het verhaal je geen hol interesseren kan je je nog steeds vergapen aan prachtige natuurbeelden van Tasmanië.

Dafoe's performance is sereen maar overtuigend. Verder vond ik de kinderen (vooral het meisje) dan erg naturel acteren.

Aanrader!


avatar van des1

des1

  • 1736 berichten
  • 993 stemmen

En dan wordt je laat op de BBC nog getrakteerd op een film dat zo waar eens vleeschg op de botten heeft zonder alles in extenso te willen uitleggen hoe motieven liggen e.d. Dafoe gedijt goed in de rol. Je mot de man wat te doen geven ("hè Anton Corbijn?"), en dan krijg je ook wat. Veel ruimte voor de verhoudingen tussen de personen, vooral de kiddos (een verademing!), en natuurlijk voor de natuur van Tasmanië. Ruime 3,5* tegen de 4* aan.


avatar van Ziegler

Ziegler

  • 539 berichten
  • 261 stemmen

Prima film!


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3907 berichten
  • 2921 stemmen

Och als er een reden is om deze film te zien zijn het wel de fantastische natuurbeelden. Die zijn geweldig. Verder...tja...

Het verhaal ontwikkeld zich engszins als een mysterie. Zo zijn er de vreemde omstandigheden waaronder Armstrong verdwenen is en hij meende gevolgd te worden. Laat bij Dafoe nu ook redelijk de indruk gewekt te worden dat hij geschaduwd wordt. Even verwacht ik een dieper laag met die Armstrong zelf, moord, sabotage of dat Armstrong wellicht nog blijkt te leven maar nee, vanaf de helft wordt het wat een stuurloos geheel qua verhaal.Wat wel naar voren komt is dat hij door het contact met Armstrongs vrouw en kinderen verandert is en niet zijn taak uitvoert maar 'een goede daad' verricht in de spreekwoordelijke zin van het woord. Hij bracht, hetzij kort, net zo goed verandering in het gezin. Het verhaal is wat van de hak op de tak en een beetje stuurloos.


Een keer gezien en dat is ook meer dan voldoende.


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

wat een flut film.

Belachelijk filterdun plot, eigenlijk te suf om na te vertellen. En die uitgemergelde kop van die dude ging me enorm tegenstaan.


avatar van adso

adso

  • 475 berichten
  • 10373 stemmen

Het had toch wat authentieker geweest als dit verhaal zich eind jaren dertig

van de vorige eeuw had afgespeeld


avatar van Rudy6

Rudy6

  • 42 berichten
  • 254 stemmen

Prachtige film met een interessante wending.


avatar van Foose

Foose

  • 140 berichten
  • 172 stemmen

Heel mooie film, al moet ik eerlijk gezegd wel toegeven dat ik een groot fan ben van Dafoe.

De mythische jacht op dit prachtige dier wordt heel mooi verfilmd in de prachtige natuur van Tasmanië. Het geheel geeft eigenlijk vrij rustgevende sfeer, alleen het einde wekt dan weer spanning op met uiteindelijk een tragisch einde.

De kennismaking met het gezin hoefde misschien niet, maar kan je zelfs uiteindelijk een mooie toevoeging noemen (die kids zijn geweldig). Deze combinatie (alleen op jacht & terug 'samen' in het huis) an sich vond ik wel goed gevonden en maakt de film toch wel interessanter. De rol van Sam Neill vond ik dan weer lullig en eigenlijk overbodig.

Prima film, zeker kijken!


avatar van MOVIEMAZZTER

MOVIEMAZZTER

  • 565 berichten
  • 562 stemmen

Film die uiteraard wordt gedragen door Dafoe en dat doet hij goed. Wel een wat vreemd verhaal op de keper beschouwd want waarom zou je als deze diersoort niet is uitgestorven mensen als biotechbedrijf op pad gaan sturen om het dier af te knallen voor wat bloed ? Verdoven kan ook. Los daarvan mooie beelden van de natuur, en wat spannende scenes af en toe en zoals gezegd een goede Dafoe maar erg verpletterend is het allemaal niet.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7585 berichten
  • 7494 stemmen

Aardig tussendoortje.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4404 berichten
  • 3091 stemmen

Stemmig.

Willem Dafoe is uitermate geschikt voor een rol als deze. Zijn kenmerkende gelaatsuitdrukking in combinatie met desolate landschapen en grijze tristesse is een geslaagde mix, al is dat nauwelijks een verrassing. Erg veel heeft de film niet om het lijf, maar de onderhuidse spanning is wel steeds aanwezig en ook het gegeven van de mens versus de natuur werkt best goed.

3


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

De Amerikaanse wetenschapper en jager Martin David [Willem Dafoe] krijgt opdracht bewijs te vinden van het bestaan van de Tasmaanse tijger, waarvan in het algemeen wordt aangenomen dat het is uitgestorven. Hij verblijft bij het gezin van landgenoot Jarrah Armstrong [Mark Watson-Paul], een jager die al geruime tijd wordt vermist. Omdat Lucy [Frances O’Connor] vanwege een ernstige depressie nauwelijks uit bed komt, helpt haar vader [Sam Neill] bij de zorg van haar jonge kinderen Sass [Morgan Davies] en Bike [Finn Woodlock] met wie Martin een bijzondere band opbouwt. Al snel blijkt dat de plaatselijke bevolking liever heeft dat Martin zo snel mogelijk vertrekt en dat betekent dat hij extra voorzorgmaatregelen moet nemen tijdens zijn zoektocht. Een sterke rol van Dafoe in deze psychologische thriller die zich vanwege de locatie en de realistische fysieke en psychologische belemmeringen een bijzondere authenticiteit heeft.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5492 berichten
  • 4192 stemmen

Super mooie beelden van de wildernis, en een (zoals haast altijd) erg sterk spelende Dafoe als antiheld waar het bijna-geloofwaardige plot aan opgehangen wordt. Zo'n beetje de enige fout die de film maakt is dat het begin achteraf gezien te uitleggerig is, en dat Mulvey daar al in langs komt - dat had voorkomen moeten worden. En daarnaast, de casting van Sam Neill, verrassend genoeg. Niet zozeer omdat dat hij geen sympathieke rol speelt, maar hij mist de scherpte en de geloofwaardigheid.

Daar staat het prettig-romantische subplotje rond O'Connor en haar gezinnetje dan weer tegenover, en dat klopt dan weer wel - en vooral ook in de relatie met het marginaal maar wel net voldoende uitgewerkte karakter van Dafoe. En dat is het waar als ik het goed begrijp het in het onderliggende boek eigenlijk om draait. Lijkt me interessant om eens te lezen, maar so far nog geen geluk om het te vinden.