• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.183 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dark Tide (2012)

Thriller / Avontuur | 94 minuten
2,14 277 stemmen

Genre: Thriller / Avontuur

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Zuid-Afrika

Geregisseerd door: John Stockwell

Met onder meer: Halle Berry, Olivier Martinez en Ralph Brown

IMDb beoordeling: 4,4 (9.771)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dark Tide

"In Shark Alley, courage runs deep."

Kate Mathieson (Halle Berry) is een duikinstructrice die negen jaar geleden een bijna-doodervaring heeft gehad met een witte haai. Ze slijt tegenwoordig haar dagen met rondleidingen te geven op het vaste land. Dan komt haar ex-partner en vriend langs die haar overtuigt terug in het water te gaan om over haar angst heen te komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23443 berichten
  • 76931 stemmen

Aangenaam drama met momenten ook spannend ook de cast was meer dan aardig en persoonlijk heb ik me ruim anderhalf uur goed vermaakt ik ben toch al gek van dit soort films. Ook de vele prachtige opnames van bv de haaien en de robben geven deze film toch iets extra's.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6993 berichten
  • 9785 stemmen

Ondermaatse thriller, slechts het aankijken waard vanwege de fraaie opnamen van witte haaien. Afgezien daarvan is het huilen met de pet op, van de vlakke personages tot en met het saaie en bijzonder voorspelbare verhaaltje. Regisseur Stockwell heeft in het verleden best een paar leuke films gemaakt die zich ook op het water afspelen, namelijk Blue Crush en Into The Blue, maar ditmaal bakt hij er niets van. Het camerawerk is lelijk, de montage rommelig en de soundtrack misplaatst. Alles duurt ook nog eens veel te lang.


avatar van SaNDuTjE

SaNDuTjE

  • 1434 berichten
  • 3241 stemmen

Bijzonder saaie film met een nagenoeg leeg verhaal en vlakke acteurs die dit tot een lange zit hebben gemaakt. Vooral Berry valt erg tegen en weet zich als 'ster' niet te onderscheiden tussen de andere acteurs en hierdoor een verschil kan maken. De meeste beelden van de haaien zijn authentiek, wat overigens een pluspunt is, maar maakt het dan ook weer voorspelbaar en saai. Soms heb je eerder het idee naar een documentaire te kijken dan na een Jaws kloon. Het verhaal is zeer karig en met de personages krijg je totaal geen band waardoor het me een zorg zou zijn wanneer een van aangevallen zou worden. En dat terwijl er toch tijd genoeg lijkt te zijn om wat meer van de personages te laten zien.

De actie die het bevat is wel aardig maar meer te danken aan de machtige haaien. Voor de rest een film om snel te vergeten.

2*


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Zeker niet een van de beste film die Halle Berry aan mee heeft gedaan.

Dat een verhaal rommeld aan alle kanten, daar kan ik echt wel mee leven. Maar deze film heeft echt wel meer storende factoren.
Het verhaal had meer mee gedaan kunnen worden, en is flinter dun en voorspelbaarheid is een feit. Daarnaast is er onnodige gebruik gemaakt van "accenten" die misschien voor een internationale alure moet zorgen. Helaas werkt dit juist tegen en gaat het iriteren.
Acteerwerk is matig en had ook wel wat meer van Halle verwacht. Buiten dat het verhaal rommelt, is het ook nog vrij langdradig en had de "actie" er veel sneller in mogen komen.
Het personage "de vader" vond ik echt tegenkrommend.
Camera is netjes, alleen is er een heel erg groot minpunt. Een aantal belangrijke scenes (met name het einde) is zo donker gefilmt dat het erg onduidelijk is wat er allemaal gebeurde.
Dit zorgt voor chaos en oogt het allemaal erg rommelig.
Pluspunten van deze film zijn, toch wel wat spannings opbouw (met name de openings scene)
en het gebruik maken van echte haaien.
Wat ik overigens niet begreep was de niets zeggende scene van de oesterduikers!!! Waar was dit nodig voor???
Tja, aan de ene kant heb ik me goed kunnen amuseren maar aan de andere kant ook mateloos loos lopen te ergeren.
Ik kan er niet meer voor geven dan een 2,5* en dan ben ik vrij milt!!!


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Heel slecht.

De beelden met de haaien zelf maken de film nog best de moeite waard, maar verder heeft Dark Tide helaas niets goeds in huis. Het vreselijke acteerwerk, het beroerde melodramische verhaal (wat alleen maar tegenwerkt) en de veel te lange speelduur maken deze prent lastig uit te zitten. Halle Berry is 46 maar dat zie je er gelukkig niet aan af. Gelukkig maar, anders had ik de film misschien wel stopgezet.

1,5*


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een goede Avontuur/Drama/Thriller film...

Spannend verhaal...

Gelukkig geen horrorfilm...

Prima acteerwerk...

Perfect achtergrond muziek/geluid

(Dolby Digital)...

Super mooi HD kwaliteit...


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

De beelden op en onderwater daargelaten, vind ik dit een hele matige film. Hier zijn het dito acteerwerk en de teksten debet aan. Halle Berry ziet er prima uit maar acteert deze keer als een natte krant.


avatar van IceTigerGhost

IceTigerGhost

  • 673 berichten
  • 2744 stemmen

Dark Tide valt, gezien de score hier, nog behoorlijke mee met Halle Berry als bikiniprotagonist. Het grote probleem is echter dat de film naar een spetterende finale neigt, maar net op dat vlak serieus tekortschiet. Zoals een leeglopende rubberboot die naar zijn einde sputtert. Nochtans had regisseur John Stockwell toch al wat ervaring met dergelijke films (zie oa 'Into the blue'). Dit laat hij echter alleen zien tijdens de (eerlijk is eerlijk) verbluffende onderwaterbeelden. Misschien had de film beter op een ander genre gemikt...


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11384 berichten
  • 6697 stemmen

Solide.

Rare lage score, maar ergens wel begrijpelijk. Dark Tide is het slachtoffer geworden van slechte promoting, en je kan dan ook bedrogen uitkomen als je een blik op de poster werpt. Dat schept uiteraard de verkeerde verwachtingen, maar gelukkig kon ik er omheen kijken.

Ik hoor enkele geluiden dat deze film Berry-onwaardig is, maar wat mij betreft is dit 1 van haar betere rollen. Heerlijk naturel gespeeld en geen overacting waar Berry wel vaker naartoe grijpt. Ze speelt lekker humaan en dat pakt opvallend goed uit.

De rest acteert ook heel degelijk, ondanks dat sommige moeite hebben met hun accent (Martinez) of iets te onzeker zijn (Tyler). Maar iedereen acteert uitermate humaan en naturel waardoor de film al snel realistischer en geloofwaardiger aanvoelt in vergelijking met zijn haaiensoortgenoten.

De regie is ook helemaal niet verkeerd, alles voelt erg naturel aan. Het wordt zo geregisseerd dat het lijkt op een rauwe documentatie, ondanks dit uiteraard verre van is. De haaienaanvallen worden wat chaotisch en onoverzichtelijk in beeld gebracht, maar de algemene regie kan er gewoon mee door.

De locatie is natuurlijk ook prachtig en aangezien ik zelf ook weleens in soortgelijke omgevingen ben geweest helpt dat de ervaring wat verder. Enkele onderwaterbeelden zijn schitterend om te zien, net als de beelden van de blauwe oceaan of de (echte!) haaien.

Dankzij strakke regie maakt het niet zo heel veel uit dat de haaien pas laat aan beginnen te vallen. De film bouwt zijn spanning uitstekend op, ik zat daadwerkelijk een aantal keer in spanning. Waar het dan weer misgaat zijn de pay-offs en vooral de finale. Regisseur Stockwell kan het karwei goed opbouwen, maar niet afmaken.

Zo is de finale erg duister waardoor je niets ziet en de haaienaanvallen worden onoverzichtelijk in beeld gebracht wat echt wel beter had gekund. De film is qua karakterontwikkeling ook wat kort door de bocht, maar dat hoef je ook niet al te veel te verwachten in een haaienfilm. Dark Tide is zo slecht nog niet, sterk acteerwerk van de cast en uitstekende opbouw van spanning doen de film net wat beter zijn dan zijn genregenoten. Jammer dat de promotie de mist in is gelopen, maar ach ja, hoe kijken mensen anders naar een simpele haaienfilm.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Halle Berry is super. En misschien is dit dan de enige film waarin dat er een beetje uitkomt, want ze lijkt vaak in een wat teveel onderbelichte of onbetekenende rol terecht te komen. Met alle respect, maar voor Bondgirl hoef je niet echt diep in de method acting, om maar even wat te noemen.

Wel jammer dat dit dan ook weer echt de slechtste haaienfilm ooit is. Je zou hopen dat er iets als karma is, dat de regisseur en producer het volledige budget in dollarbiljetten te vreten krijgen in het hiernamaals, of zoiets vreselijks. Of dat IJslandse recept voor haai - dat smaakt vast ongeveer hetzelfde.

Behalve dat lijkt dit gewoon de ultieme mislukking. Ik kan me in ieder geval echt niet voorstellen dat dit script echt gepland was, het lijkt er aan alle kanten op van ‘laten we dit maar zo doen, dan hebben we nog een film’. Niet echt gelukt, dat was al duidelijk.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10837 berichten
  • 8923 stemmen

Als je de recensies van deze film leest, krijg je al snel de indruk dat dit een ellendige haaienfilm moet zijn. Maar ik denk dat de meerderheid van de teleurgestelde, de film met geheel andere verwachtingen ging kijken. Vermoedelijk ook geholpen door hoe ze de film probeerde de film te slijten want dit was inderdaad, niet een haaienspektakel boordevol actie. Dit is gewoon een relatiedrama op volle zee, waarin de dreiging van de machtige vis meer als een accessoire kan worden gezien.

Weliswaar wel een film met slechts een heel dun verhaal, dat ook onnodig werd verlengd tot twee uur en niet in staat was om de hele tijd te boeien. Kate (Halle Berry), is een mariene bioloog en vrij-zwemmer die met haaien zwemt. Een trauma en zoveel jaar verder is ze in Zuid-Afrika waar er geld problemen zijn. Tja en een rijke kerel en zijn zoon komen dan net op tijd zodat ze terug in het water in kan duiken.

Zoals je ziet erg standaard verhaaltje. Een subplot over drie stropers blijkt zelfs volkomen nutteloos. Toch deed de film ook best veel dingen goed! Zo zijn prachtig vastgelegde beelden van land en zee, evenals een aantal behoorlijk spectaculaire onderwaterbeelden. Ook is het een stuk realistischer doordat de feit dat de haaien hier niet van de computer komen. En de acteerprestaties van de acteurs liggen daarnaast ook iets hoger.

Dus als je op zoek bent naar een dialoog-gedreven avontuur in plaats van een trash-festival, dan biedt dit nog best solide entertainment ondanks er ook voldoende zwakheden zijn. En ach...Halle Berry weer eens in een bikini was ook mooi meegenomen!


avatar van mrklm

mrklm

  • 11397 berichten
  • 9906 stemmen

Precies hoe en waarom de immens getalenteerde Halle Berry in dit soort minder dan middelmatige B-thrillertjes is beland is mij een raadsel. Wellicht het uitzicht op een werkvakantie op een aangename locatie? Zij speelt hier de rol van Kate, één van de weinige mensen die zich heeft gespecialiseerd in het zwemmen met haaien. Nadat crewlid Themba [Sizwe Msutu] omkomt door een onverwachte aanval van een haai, heeft Kate haar oude passie achter zich gelaten en verdient ze nu geld met toeristische bootreisjes. Totdat een miljonair [Ralph Brown] via man Jeff [Olivier Martinez] haar $100.000 biedt om hem en zijn tienerzoon [Mark Elderkin] te begeleiden bij een potje zwemmen met haaien. Je kunt in grote lijnen wel raden hoe dit afloopt want de formule is onderhand zo oud als Methusalem. Berry en Brown doen het onder de omstandigheden gelukkig zo slecht nog niet.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Dark Tide is een slechte genrefilm. Er is duidelijk geen energie gestoken in het geheel. Vermoedelijk is het salaris van mevrouw Berry het zwaarst wegend en ook zij doet alles behalve haar best. Het verhaal wil op het begin best iets moois beloven maar het wordt al snel allemaal afgeraffeld. De haaien komen amper in beeld en alles is met rommelig camerawerk en vooral donkere beelden. Op het laatst gaat ze ook nog op een educatieve manier de boel afsluiten. Te lachwekkend voor woorden dit.