• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.213 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.021 gebruikers
  • 9.372.770 stemmen
Avatar
 
banner banner

Anonymous (2011)

Drama | 130 minuten
3,03 210 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Duitsland

Geregisseerd door: Roland Emmerich

Met onder meer: Rhys Ifans, Vanessa Redgrave en Jamie Campbell Bower

IMDb beoordeling: 6,8 (43.181)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 8 december 2011

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Anonymous

"Was Shakespeare a Fraud?"

Edward de Vere (Rhys Ifans), de 17e graaf van Oxford is een gelauwerd dichter en toneelschrijver voor Koningin Elizabeth I (Vanessa Redgrave) in de 16e eeuw. In de twintigste eeuw ontstaan er geruchten dat De Vere de werkelijke schrijver van de werken van William Shakespeare is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Young Earl of Oxford

Edward de Vere

William Cecil

Princess Elizabeth Tudor

Queen Elizabeth I

William Shakespeare

Robert Cecil

Earl of Southampton

Earl of Essex

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8664 berichten
  • 3941 stemmen

Interessant om te zien dat Roland Emmerich zijn rampenoeuvre laat voor wat het is en nu een (voor zijn doen!) ingetogen stukje cinema aan de man brengt. Het levert een aardige historische thriller op dat mooi in beeld wordt gebracht. Mijn voornaamste punt van kritiek is dat het verhaal een narratieve chaos wordt door de vele wisselingen in perspectief en het vaak onnodig terugverwijzen in de tijd.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Interessante hypothese, visueel knap gebracht. 3,5*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

De poster en de titel wekte genoeg belangstelling om mijn pathé Unlimited kaart voor de laser te houden. Jammer genoeg viel het een beetje tegen en zijn het telkens de dialogen gevuld met poëtische zinnen die voor de impressie moeten zorgen. Sowieso denk ik dat enige voorgeschiedenis van Shakespeare wel op z'n plaats is om echt onder de indruk te kunnen raken van deze prent. Wat dat betreft vind ik Anonymous een beetje nietszeggend en we lijken willekeurig rond te dwalen tussen allerlei verschillende standpunten. De greenscreen was op sommige plekken overduidelijk aanwezig, enkele stemmen leken niet uit de mond te komen en de geringe actie mocht wat fraaier in beeld gebracht worden.

Hier en daar een mooie lichtinval en wat sfeervolle kaarsen maar al bij al ben ik niet erg gecharmeerd van dit kunstwerk.


avatar van dudebag

dudebag

  • 95 berichten
  • 0 stemmen

Pfoe. Over Anonymous heb ik toch even moeten denken wat ik er nou precies van vond. De trailer intrigeert meteen; het idee alleen al van samenzweringen combineren met Shakespeare maakt mij ongelooflijk nieuwsgierig. Dit is de eerste film waar Emmerich niet kiest voor een rampscenario, maar toch liet hij met hier en daar wat 'epische' camerahoeken zien wat hij altijd probeert te laten zien. Dat stelde me teleur. Zijn regie paste niet bij het verhaal en dit haalt een stuk weg van de kracht van de ijzersterke storyline. Want wat zit Anonymous goed in elkaar zeg. Men gaat diep in op de tijd van de Tudors, wat prachtig samengaat met de sfeer van het Globe theater. De film heeft wel alle tijd nodig om het verhaal neer te zetten, wat hier en daar een tikje langdradig wordt. Dit haalt niet weg dat Anonymous een geweldig interessante film is. Rhys Ifans neemt in zijn rol de film prima op sleeptouw, wat je de regie toch grotendeels doet vergeten. Verrast hoe weinig mensen deze film hebben gezien, kijken waard! 3,5*


avatar van ryan053

ryan053

  • 2 berichten
  • 380 stemmen

Vandaag de film gekeken en ik vond de film zeer indrukwekkend, hij verveelde geen moment, er gebeurde constant zoveel dat hij blijft boeien. De beste film van Emmerich die ik tot nu toe heb gezien, en ik hou wel van rampen films dus zegt al genoeg.

het script zit ijzersterk in elkaar wat het toch ook weer mooi maakt aangezien de film over shakespeare gaat.

Voor iedereen die van een goed verhaal houdt is deze film zeker een aanrader. actie zit er ook wel in de film, maar verwacht niet dat dit een actiefilm is. van mij in ieder geval 5 sterren en die geef ik niet gauw uit aan films


avatar van _Casper_

_Casper_

  • 1244 berichten
  • 1692 stemmen

wat voor soort film is dit nou is het eenbeetje drama of spannedn of?


avatar van _RIP_Ivanhoe

_RIP_Ivanhoe

  • 26 berichten
  • 63 stemmen

Ik was zeer postief verrast door deze film. Ik was bang dat het vol zou zitten met ellenlange dialogen en toneelstukken, maar dit was absoluut niet waar.

Er wordt bijzonder goed geacteerd en de beelden waren fantastisch.....het kwam allemaal zeer geloofwaardig over ondanks het feit dat ik niet weet of alles historisch juist is.

De film neemt je mee en laat niet meer los. Als jij, zoals ik, een fan bent van historische films is dit zeer zeker de moeite waard!


avatar van ledenjes

ledenjes

  • 32 berichten
  • 34 stemmen

Erg indrukwekkende film. Ik moest er het eerste half uur inkomen, omdat het in eerste instantie geen makkelijke wegkijk film is, maar hij boeide mij zodanig dat ik bleef doorkijken. Met opzet las ik vantevoren niet waar de film over ging, dus moest ik dit naar gelang het verhaal voortschreed zelf afleiden. Eerst dacht ik dat het verhaal in de film fictie was, maar daar denk ik nu anders over. Ik kom op internet steeds meer bewijs tegen dat de film allesbehalve fictie is. Ik vond de sfeer in de film erg goed neergezet. Het acteerwerk vond ik ook bijzonder goed. Vooral goed doordacht vond ik ook de tijdsprongen in de film. Ineens weer even terug in de tijd waarin je uitleg krijgt over het "nu" in de film. Kortom, voor mij is de film een aanrader die je aan het denken zet over de zogenaamde grootste schrijver ooit. Daar zet ik nu serieus mijn vraagtekens bij.


avatar van ledenjes

ledenjes

  • 32 berichten
  • 34 stemmen

_Casper_ schreef:

wat voor soort film is dit nou is het eenbeetje drama of spannedn of?

Een historisch drama, mijns inziens.


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

Historisch drama. Begint goed en luchtig maar wordt zodanig pompeus vanaf het midden dat het grotesk wordt. Oppervlakkige intriges en "emotionele climax" die niet kan tippen aan betere historische drama's. Goed acteerwerk van Ifans, Redgrave en onbekende sebastian armesto.


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

John Lee Hooker schreef:

... enkele stemmen leken niet uit de mond te komen en de geringe actie mocht wat fraaier in beeld gebracht worden.

.

heb ik ook gemerkt, zowiezo erg slordig allemaal.


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Geen zin voor me nog verder te ergeren ,te veel malloten die allemaal op mekaar lijkenen ik hou het voor gezien.


avatar van Jimske

Jimske

  • 231 berichten
  • 477 stemmen

Wanneer ik Joely Richardson zag in de trailer, dacht ik direct aan haar soms hysterisch gedoe in de serie Nip/tuck.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5494 berichten
  • 4193 stemmen

Op zich een leuk gegeven, maar het wordt veel te ingewikkeld verteld en er wordt veel te veel bijgesleept. Op een gegeven moment zat ik me af te vragen wanneer ze zouden beginnen over de moord op Kennedy, zo onwaarschijnlijk worden de theorietjes. De structuur - verhaal in verhaal, en dan nog de niet-lineaire tijd waarvan de flashbacks af en toe niet te volgen zijn - is ook volkomen overbodig ingewikkeld gemaakt. Pompeus en grotesk zijn inderdaad wel de goede woorden.

En dat maakt de film kapot. Wat er overblijft is een veel te langdradig gezeur, waarvan de laatste drie kwartier zeker als een eeuwigheid lijken. Met als enige pluspunt wat leuke plaatjes van het middeleeuwse London, en een aardige versie van London Bridge.


avatar van ardbeg41

ardbeg41

  • 94 berichten
  • 205 stemmen

enorm kl*** dat de film er in België zo snel uit ligt... heeft maar 1 of 2 weken gedraaid

wilde vanavond gaan maar nu wordt het wachten op de huurfilm...grrrrrr


avatar van henkula

henkula

  • 934 berichten
  • 4990 stemmen

het doet me denken aan Van den Vos Reynaerde, dat door een zekere Willem is geschreven.


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 6988 berichten
  • 9782 stemmen

Te lang en bij vlagen aan de saaie kant, maar uiteindelijk zit de film toch best mooi in elkaar. Het script is ingenieus en visueel is alles een lust voor het oog. Decors, kostuums en special effects zijn allemaal eersteklas. De cast is ook uitstekend, met vooral Rhys Ifans erg sterk in de hoofdrol. Qua structuur had er wel iets minder gegoocheld mogen worden met flashbacks en voor de meeste personages valt weinig sympathie op te brengen, maar de uitwerking van het intrigerende gegeven is dermate goed gedaan dat de film zeker de moeite waard is.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4026 berichten
  • 3631 stemmen

Blockbustergriezel Emmerich die een historisch kostuumdrama met complotverhaaltje voor zijn rekening neemt, daar keek ik wel echt even van op. Maar dat deed ik alleen nog maar meer toen dit een heel aardige film bleek te zijn. Hoewel ik er na een op een of andere manier zeer intrigerende openingsscène erg in moest komen begon ik me steeds meer te vermaken.

Het script is gewoon goed uitgewerkt met personages die ook verzorgd uitgewerkt zijn, leuke onderlinge intriges, goede acteurs en goede dialogen. Misschien is het verhaal mede door de vertelstructuur (vooral aan het begin wat onnodig ingewikkeld) wat lastig te volgen, voor een historische leek als mij tenminste, maar de verschillende dramatische gebeurtenissen houden het wel boeiend.

Het einde lijkt alleen wel wat lang te duren, maar de uiteindelijke afsluiter is toch wel sterk hoor. Verder ook alle lof naar de looks van de film. Londen ziet er prachtig uit, waaronder het Globe Theatre, en de art-direction en kostuums zijn ook echt mooi. Lekker donker en sfeervol allemaal, en bovendien vrij mooi geschoten en gemonteerd. Zelfs de poster ziet er goed uit. 3.5*


avatar van zxstyle

zxstyle

  • 274 berichten
  • 499 stemmen

De film brengt een interessante stelling, is Shakespeare een oplichter. Of dit zo is doe ik geen uitspraak over. Wel vind ik dat dit verhaal op een overtuigende wijze is gebracht. Bovendien heb je tijdens het kijken echt het gevoel je in middeleeuws London te bevinden. Op enkele momenten lijkt het wel of je naar een schilderij aan het kijken bent.

Negatieve puntjes aan de film zijn de soms wat lastig uit elkaar te houden personage's, wie is wie etc. en de film kan wat langdradig aanvoelen, door de weinige momenten van actie en de lastige conversaties.


Vond het zelf een hele mooie film, prachtig 17e eeuws geruft, wat op hedendaags engels lijkt.

En een hoofdrolspeler met alleen zwarte vingers. Van de inkt dan.

Lekkere decors en vette intriges. Geen actiefilm meer een intellectuele soap in een goede sfeer.


avatar van Filmfan74

Filmfan74

  • 258 berichten
  • 254 stemmen

Ik werd erg blij van deze film, maar ik ben dan ook dol op kostuumdrama's, vooral als ze met Shakespeare of Elisabeth I te maken hebben. En deze film heeft beide!

De film beweert dat Shakespeare nooit zelf zijn stukken heeft geschreven omdat er nooit iets in zijn handschrift is terug gevonden en hijzelf waarschijnlijk analfabeet was omdat zijn vrouw en dochter niet konden lezen en schrijven. Persoonlijk geloof ik daar niet in, maar dat zit tijdens het kijken van de film totaal niet in de weg.

Het is prachtig gefilmd, heel sfeervol, boeiend verhaal en met uitstekende auteurs. De stelling wordt goed neergezet, of je er in gelooft is aan jezelf.


avatar van Nicholas

Nicholas

  • 1765 berichten
  • 278 stemmen

Eindelijk weer eens een film van niveau. En niet geheel verrassend is dat in mijn geval een historisch drama.

De stelling is interessant, de uitwerking is goed. Prima acteerwerk, mooie beelden en een paar additional revelations maken van deze film een goede film.

3,5*


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

De bedoeling van de regisseur is me niet geheel duidelijk: probeert hij met dit kostuumdrama over onbeantwoord verlangen, de wereld van de literatuur te schokken? Ik denk wel dat hij zich met deze film, die sterk is in uitvoering en beeldspraak, maar op emotioneel terrein (vooral door een teveel aan personages en een overmaat aan tijdsverschillen), het een en ander laat liggen, niet richt op een breed publiek, maar meer op geselecteerde kijkers. Het verhaal dat zich ontwikkelt als een Griekse tragedie is niet zo pakkend als ik had gehoopt. De cast (vooral de Britse) is authentiek, hetzelfde geldt voor decors en kostumering.


avatar van mnrk

mnrk

  • 1876 berichten
  • 1733 stemmen

Though our story is at an end, our poet's is not; for his monument is everliving. Not of stone but of verse. And it shall be remembered. As long as words are made of breath. And breath of life.

Een film van de rampenspecialist Roland Emmerich die mij zeer positief heeft verrast...

Het verhaal wordt op een mooie manier gebracht en mede door de uistekende aankleding/decors en setting krijgt deze film ook de juiste sfeer mee...

Ook de gehele cast in deze film past er helemaal bij en het acteerwerk is dan ook overtuigend...


avatar van K. V.

K. V.

  • 4361 berichten
  • 3767 stemmen

'k vond hem een beetje wisselend. Vooral het eerste uur vond 'k een beetje langdradig. 'k geraakt niet direct in het verhaal, maar het tweede uur vond 'k toch interessanter.

De film is wel iets totaal anders dan dat we van Roland Emmerich gewend zijn. Dit keer is de hoofdmoot drama.

Voor de rest deed de cast het niet slecht.

De film mocht voor mijn part wel wat korter geweest zijn, want 'k vond het toch niet altijd even boeiend. Niet slecht, niet waw, maar 'k had er toch iets meer van verwacht.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Prachtige beelden, decors en kostuums die het de moeite waard maken om de film uit te kijken.

Het verhaal echter is langdradig en wat saai, de film had gerust een half uur korter gekund.

Verrassend dat de regie hier van Roland Emmerich is, iemand die bekend staat om zijn rampen- en spektakelfilms eerder dan drama's als deze.

Maar zoals gezegd, aan de prachtige beelden merk je wel dat hier een ervaren regisseur de hand in heeft.


avatar van pierrrke

pierrrke

  • 394 berichten
  • 1468 stemmen

Wat absurd weinig stemmen hier! Dit is een onverwacht goede historische film. Die zijn tegenwoordig maar schaars. En misschien wel emmerich zijn beste.


avatar van Dominootje

Dominootje

  • 564 berichten
  • 0 stemmen

Sowieso een sterk begin en goed einde, met de verteller, ook de manier waarop heerlijk

Na wat te moeten wennen in de beginfase van de film kwam het al snel goed en wat een geweldige film! Eenmaal uitgedokterd wie wie is en alles komt goed!

Prachtige setting, aankleding, alles wel..

Alhoewel ik niet al teveel van de historie wist vond ik dit een goed uitgangspunt(, of twist.)

En was het ondanks dat prima te volgen..

Zie dat mensen bekend zijn met Emmerich, rinkelt bij mij echter geen belletje, benieuwd naar andere..


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2326 stemmen

Slaapverwekkend.... kwam er nergens echt in.

En ook nog eens veeeeeels te veel namen en bijname etc.

Op een gegeven moment was ik het helemaal kwijt

Jammer

2*


avatar van Kasper

Kasper

  • 79 berichten
  • 178 stemmen

Prachtig!!!