Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Schwentke
Met onder meer: Bruce Willis, Morgan Freeman en John Malkovich
IMDb beoordeling:
7,0 (337.026)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 14 oktober 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Disney+
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Red
"Still armed. Still dangerous. Still got it."
'Red' vertelt het verhaal van Frank Moses (Bruce Willis), een voormalig CIA agent, die nu een rustig leven leidt. Totdat op een dag een hightech huurmoordenaarsteam opduikt dat hem wil vermoorden. Nu zijn identiteit bekend is en het leven van de vrouw om wie hij geeft in gevaar is, roept Frank zijn oude team weer bij elkaar in een ultieme poging te overleven.
Externe links
Acteurs en actrices
Frank Moses
Marvin Boggs
Joe Matheson
Victoria
Sarah Ross
William Cooper
Alexander Dunning
Ivan Simanov
Cynthia Wilkes
VP Stanton
Video's en trailers
Reviews & comments
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
"Frank, I never thought I'd say this again. I'm getting the pig!"
Erg goede film.
Combinatie van een ijzersterke cast, goed verhaal, geniale humor, redelijke CGI, goede stunts en een paar erg goede dramatische scènes (die je bij comedy's niet snel verwacht).
Muziek was een beetje stereotype.
Morgen Freeman en Hellen Mirren waren hier erg goed (ook niet echt acteurs die je bij zo'n soort film verwacht). Ook Bruce Willis en anderen deden het erg goed.
Goede film.
jippie2010
-
- 2613 berichten
- 8106 stemmen
Wat een heerlijke komedie!
Ik dacht dat deze film niets voor mij zou zijn,
maar ik ben blij dat ik Red bekeken heb.
Goed camerawerk, prima geacteerd, heerlijk tempo,
en wat leuk om Malkovitch eindelijk weer eens een goede rol te zien spelen.
En stiekem was ik erg gecharmeerd van Mary-Louise Parker... *4.0
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Leuke film, met enkele goede actiescènes.
Maar een echte topper is deze film niet, de acteurs zijn niet echt de personen om in een komedie te schitteren.
Drama, actieprenten of thrillers ja, maar komedie is niet echt hun ding, en dat merk je al snel.
Het is eens leuk om deze film te bekijken, maar of je er veel van gaat onthouden, dat is nog maar de vraag.
Ook deze film is er eentje die me bij een tweede maal bekijken beter is bevallen dat de eerste keer.
Aanleiding voor de tweede kijkbeurt is het verschijnen van Red 2, en hoop dus dat die me ook goed gaat bevallen.
Dus toch wel een leuke film deze 
Dominootje
-
- 564 berichten
- 0 stemmen
Omdat hij op tv kwam, gekeken, en zeker niet teleurgesteld! Een goede film met leuke rollen voor de acteurs/actrices!
Maverbel
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
Heerlijke film. Heb de film nu al een paar maal gezien en geniet er nog steeds van. Een mooie cast en die dragen, met hun prestatie, mee aan het succes van de film.
Al zul je wel altijd en overal tegenstanders vinden.
Dat mag ook, gelukkig houden wij niet allemaal van hetzelfde genre. Het zou anders maar saai worden.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
Actiekomedie met een topbezetting en daardoor hoge verwachtingen, maar na een sterk begin kukelt de film van lieverlee nogal in.
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
zojuist voor de 3e keer bekeken,de afgelopen 3 jaar.
blijft een goede actie/comedie.
benieuwd naar deel 2 ( morgen misschien)
Elokuva
-
- 44 berichten
- 39 stemmen
Gister voor de tweede keer gekeken, ik had nog geen review geschreven dus dan nu maar.
Een heerlijke film vol met actie maar ook met vleugjes humor, iets dat aan de pretoogjes van Bruce Willis hangt... Vooral het begin is verrassend en zorgt voor een goede binnenkomer. Ik vind het script redelijk sterk waardoor het verhaal tot het einde toe spannend blijft.
Een regelrechte aanrader.
4.0 *
Daniël44
-
- 59 berichten
- 1284 stemmen
Erg goede film met een goede verhouding tussen actie en leuke humor. Alleen jammer dat Red 2 wat minder was. Maar deze film was echt geslaagd.
Capablanca
-
- 1273 berichten
- 1682 stemmen
Redelijke comedie, maar de curve gaat naar het einde toe wel wat naar beneden.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Herzien met het oog op het vervolg wat ik nog moet zien. Een aantal jaren geleden eens gezien, maar veel indruk had het niet gemaakt want ik wist hier niet veel meer van.
En na herziening kan ik zelfs concluderen dat dit behoorlijk ondermaats was. De sterrencast redt de film van een totale ondergang, want van het script moet de film het niet hebben.
Sterker nog, het script is compleet ruk. Verder mist de film een schurk van kaliber, die is echter in geen velden of wegen te bekennen.
John Malkovich en Helen Mirren zijn de acteurs die het meest van de film maken. Eerstgenoemde speelt een erg leuk personage, en de leukste scenes zijn dan ook met hem. Mirren speelt een rol die je niet van haar verwacht, daarom des te leuker.
Willis' romance was me echt een doorn in het oog, totaal onwaarschijnlijk en enorm storend. Hopelijk bevat het volgende deel meer humor, een beter script en een iets gemotiveerdere Willis.
Halfje verlaging.
Eraser2
-
- 387 berichten
- 922 stemmen
Het begint me op te vallen dat een van mijn favoriete actiehelden (de heer Willis) de laatste jaren erg veel op de automatische (saaie, ongemotiveerde) piloot speelt. Ik vind dat toch erg jammer en dat doet toch enigszins afbreuk aan zijn reputatie bij mij.
Ook deze Red is het allemaal eigenlijk net niet. Dat ligt niet alleen aan Willis natuurlijk, want het script werkt ook maar moeilijk mee, maar waar ik vroeger altijd erg enthousiast was als ik wist dat hij ergens in speelde heb ik dat nu totaal niet meer eigenlijk.
Zonde
Markymark
-
- 27 berichten
- 27 stemmen
Echt een goeie, vermakelijke film. Een beetje actie in een humoristisch jasje. Ik begrijp de negatieve commentaren hier niet zo goed.
Markymark
-
- 27 berichten
- 27 stemmen
Echt een goeie, vermakelijke film. Een beetje actie in een humoristisch jasje. Ik begrijp de negatieve commentaren hier niet zo goed.
mozes_kriebel
-
- 15 berichten
- 134 stemmen
Bij vlagen best vermakelijk maar als geheel is het het toch net niet.
DiamondsRealDeal
-
- 234 berichten
- 3630 stemmen
Erg suf begin, om te laten zien dat zijn leven als gepensioneerde net zo suf is. Echter dan komt de scene van het 'hightech huurmoordenaarsteam' wat een mooie actiefilm beloofd - maar wordt een drama-komedie met matige actiescènes. Heb het tot de helft weten vol te houden.
Dk2008
-
- 11166 berichten
- 788 stemmen
Toch weer minder leuk als gedacht. Lange film en de humor is toch maar weinig voor actiekomedie. En erg veel actie zit er ook niet in. 2.0
Vdk_Movie
-
- 375 berichten
- 451 stemmen
Flinke teleurstelling. Slap verhaal, en niet verrassend. Echt zo'n basic filmpje.
1.5 alleen voor Bruce Willis, Richard Dreyfuss en Morgan Freeman die er nog wat van proberen te maken.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Rare combo.
Het is bijna een subgenre geworden. De olijke oude ventjes die zich jonger gedragen dan ze eigenlijk zijn. In allerlei genres kom je ze tegen, zelfs het DC universum kon er blijkbaar niet aan ontsnappen. Maar zoals de meeste DC films wil het fanboygehalte niet echt vollopen (ondanks toch een tweede deel).
Malkovich is het enige echt grappige personage, Mirren het meest verrassende. Willis en vooral Freeman zijn iets te makkelijk. Zeker Freeman zie je telkens weer opduiken in die hippe oudjes films. Een acteur die nooit echt slecht acteert, maar eerder irriteert door z'n immer veilige en flauwe keuzes qua personages.
Schwentke komt toch ook een vette armlengte tekort. Je ziet hem veel kopiëren uit andere films, maar hij mist panache en timing, waardoor het nogal lauw aanvoelt. Maar dat gezegd zijnde vind ik het als film wel makkelijker te behappen dat het meeste Marvel werk, al is het maar omdat er hier geen expliciete superhelden inzitten.
2.5*
Timothyvdmeer
-
- 1541 berichten
- 2392 stemmen
herzien en blijft uitertst vermakelijk. Zeker de rol van Malkovich.
kassei
-
- 41 berichten
- 212 stemmen
puur amusement en ontspanning in een soepele actiecomedie,oude sterren die nog schitteren,voor herhaling vatbaar....................
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
Nog is herzien en ik vind het niet meer dan een aardig vermakelijk actie/comedy filmpje.
Moet wel zeggen dat ik de film wat overgewaardeerd vind.
Actie zat weer snor, lekker tempo, goed acteerwerk en leuke cast alleen het verhaal vond ik een beetje rommelig halverwege de film.
Deel 2 nog niet gezien dus die ga ik binnenkort ook is even bekijken.
Al met al gewoon vermakelijk .
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Leuk. Maar het was nog leuker geweest als ze het overdreven momentum van de actie bij de containers hele film hadden doorgetrokken.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“Old man my ass!”
Leuk. Bruce Willis, Helen Mirren, Morgan Freeman en John Malkovich die als oude geheimagenten een samenzwering moeten zien te ontrafelen, dat kan niet mis gaan. Het is schitterend om deze oude rotten samen te zien werken en vooral Mirren en Malkovich zijn geweldig op dreef.
Ze zorgen voor de humor en alles wat uit hun mond komt is raak. De actiescènes zien er goed uit en acteurs als Parker, Urban en Cox dragen ook hun steentje bij. Het plezier straalt van de film af en als het dan ook nog actievol en spannend is, heb je een heerlijke filmavond.
Ziegler
-
- 539 berichten
- 261 stemmen
Hoe een topcast (ik heb getinte over Willis en dan meisje) een flutfilm niet kan redden. . . . Hij was op zijn best onderhoudend.
Duke Nukem
-
- 1788 berichten
- 1986 stemmen
Leuke film die met een eenvoudig gegeven toch weet te vermaken dankzij de degelijkheid waarmee hij is gemaakt, de actie en natuurlijk de nodige humor. De oude rotten in het vak laten zien dat ze nog van wanten weten. Ook de jonge dame in het gezelschap doet het goed, het is grappig om te zien hoe snel ze aan het geheim agentenleventje gewoon raakt!
W.V.
-
- 845 berichten
- 476 stemmen
Dit is dus een prima combinatie tussen comedy en een spionage thriller, ouwe rotten in het vak nemen zichzelf niet al te serieus en dat pakt in deze film heel goed uit, heerlijk de schmierende rollen van Freeman en Dreyfus, maar de show wordt toch gestolen door Malkovich, geweldige rol van hem, Malkovich is dan ook een acteur die je in veel karakters kwijt kunt, hij maakt er vaak iets bijzonders van. De cast stuwt elkaar naar goede acteerprestaties en dan zie je dat je in een film over spionnen maar weinig special effects nodig hebt, die er zijn worden mooi in beeld gebracht, vooral die waar een pistoolkogel een granaat laat ontploffen..
Red is zeker een film die ik vaker ga zien.
SSeagal
-
- 1866 berichten
- 659 stemmen
Leuk ontspannen actiefilmpje gemixt met de nodige lekkere humor. Prima mee vermaakt, vooral Malkovich blijft geniaal in zijn rol. *** 1/5
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
Enkele scènes zijn best aardig, maar als geheel is het een bijzonder teleurstellende film. De cast lijkt vooral snel te willen cashen in deze film zonder fatsoenlijk plot, zonder geslaagde humor en zonder overtuigend acteerwerk. Niet de moeite waard.
Pre- en sequels

Red 2
2013
163 reacties
Het laatste nieuws

De meeslepende misdaadthriller 'JFK' met Kevin Costner is gratis te zien op RakutenTV

Horrorfilm 'Together' met Alison Brie en Dave Franco is vanaf nu te zien op Prime Video

Waargebeurde avonturenfilm 'Everest' met Josh Brolin wordt donderdagavond uitgezonden op televisie

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

Per Qualche Dollaro in Più
Western, 1965
398 reacties

The Stoning of Soraya M.
Drama, 2008
131 reacties

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
909 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.746 reacties

Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex Solid State Society
Actie / Sciencefiction, 2006
24 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








