The Quiet Earth (1985)
Genre: Sciencefiction / Drama
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Nieuw-Zeeland
Geregisseerd door: Geoff Murphy
Met onder meer: Bruno Lawrence, Alison Routledge en Pete Smith
IMDb beoordeling:
6,7 (29.203)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 8 januari 1987
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Quiet Earth
"The End of the World is Just the Beginning"
Wanneer Zac Hobson (Bruno Lawrence) op een ochtend wakker wordt, lijkt het wel of de wereld om hem heen dood is. Nergens is een levende ziel te bekennen. En inderdaad: een experiment is uit de hand gelopen, met rampzalige gevolgen. Maar als hij het heeft overleefd, zijn er misschien meer. Hij gaat op zoek.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
Mik
-
- 1504 berichten
- 1094 stemmen
Deze ken ik niet, maar lijkt me wel enorm interessant. Mooi gemiddelde ook nog 
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76936 stemmen
Wordt wel 3 maal per jaar op duitsland uit gezonden.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Hele aardige SF die het meer van ideeen dan van actie of effecten moet hebben.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Queto Yurlunyur
-
- 4775 berichten
- 3110 stemmen
Ik heb zelden een film gezien die zo'n groot verschil in kwaliteit kent tussen de eerste en de tweede helft. Het eerste stuk van The Quiet Earth is werkelijk geweldig, met een goede sfeerschepping en een sterk acterende Bruno Lawrence. Goed, de premisse brengt wat plotholes met zich mee, maar daar kan ik wel overheen stappen. Maar dan, halverwege de film, valt opeens alles uiteen als blijkt dat Lawrence niet de laatste persoon is op aarde (wat het intrigerende uitgangspunt volledig onderuit haalt), en een standaard melodrama begint over twee mannen die op dezelfde vrouw verliefd zijn, met tot besluit een climax die zelfs voor een made-for-tv thrillertje nog een tegenvaller zou zijn. Er zijn nog één of twee aardige scenes, maar verder is de tweede helft van de film gevuld met cliches.
Maar dan is daar opeens nog een prachtige eindscene. Plottechnisch gezien is het eigenlijk onzinnig, maar het is apart genoeg om op de valreep te voorkomen dat het toch een vergetelijk filmpje wordt. 3 *
Mza
-
- 356 berichten
- 1924 stemmen
Fascinerende film, heeft een beetje het Twilight Zone en Outer Limits sfeertje. Over het uitgangspunt van deze film heeft volgens mij iedereen weleens nagedacht. Hoe zou het zijn om als enigste op de aarde te zijn? In deze film is dat goed uitgewerkt (al denk ik wel dat er veel meer praktische problemen zijn). Maar dan komt er op eens menselijk gezelschap en verandert alles. Ik moest trouwens best wel schrikken van het moment dat Joanne haar introductie maakte. Dit gezelschap verandert de sfeer van de film compleet en dat is zonde. Toch is ook de tweede helft de moeite waard.
Mza
-
- 356 berichten
- 1924 stemmen
Niet echt, ik vermoed dat het voorkomen van de volgende ramp niet is voorkomen, maar zelfs versneld is. Hierdoor verdwijnt de hoofdpersoon net als de rest (de lijken waren eerst allemaal weg wat volgens mij op teleportatie wijst) naar een andere dimensie of zoiets.
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Een klein pareltje, deze "The Quiet Earth".
De eerste helft is bij het beste dat ik ooit gezien heb in z'n soort.
De tweede helft is inderdaad veel minder beklijvend dan de eerste helft, maar is zeker niet zo beroerd dan velen laten uitschijnen.
"The Quiet Earth" maakt de hoge verwachtingen van de eerste helft misschien niet waar, maar het blijft een absolute aanrader. Speciale vermeldingen voor de prestatie van de ondertussen bijna 10 jaar geleden overleden Bruno Lawrence en de prachtige muziek van John Charles.
Lee Tamahori, die later "Once Were Warriors" en "Die Another Day" zou regisseren, was voor deze film eerste regie-assistent.
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Het begint goed allemaal maar het gaat al snel bergafwaarts. Het verhaal bevat veel ongeloofwaardigheden en plotholes en Lawrence is de enige in de film die kan acteren. Het gegeven (alleen op de wereld) is interessant maar had veel beter uitgewerkt kunnen worden. 2,5*
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Het alleriende moet iemand me maar eens uitleggen.
Heb de dvd. Jammer dat er geen fatsoenlijke is.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Ergens ooit in Utrecht gekocht, maar zie hem hier ook:
http://www.play.com/play247.as...
Okay, tot er een betere uitkomt.
Wouter
-
- 18718 berichten
- 3085 stemmen
Ondertussen heb ik dus die full screen versie en een versie die een Amerikaan maakte van zijn eigen filmprint.
Maar voor de liefhebbers van de Post Apocalypse, hier is ie dan eindelijk:
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000EZ908Y/dvdaficionado/002-1206905-4456836
oruiz
-
- 185 berichten
- 679 stemmen
deze film werd mij aangeraden door een klasgenoot. Ik besloot de film van hem te lenen. Hij zij dat ik 'er wel open voor moest staan'. Dat sta ik altijd, dus dat was geen probleem.
Ik ging er rustig voor zitten. Het begon aardig: man is helemaal alleen en kan doen en laten wat ie wil. Maar daarna vond ik het helemaal niks meer; slecht verhaal, hele slechte dialogen en een slap einde
Cijfer? Ik geef deze film een 1,5
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Een kleine twee weken geleden in Dublin bij mijn zus op bezoek geweest voor enkele dagen en ginder in één van de cd/dvd-winkels heb ik deze op de kop kunnen tikken.
De film op DVD is spijtig genoeg in full screen en zonder ondertitels, maar voor de rest is de kwaliteit tip top.
Dit blijft een film die me keer na keer weer weet mee te sleuren in z'n verhaal.
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7377 stemmen
Het begon vrij aardig, maar het ging snel bergaf toen Zac niet meer alleen was.
cambal
-
- 132 berichten
- 0 stemmen
Heeft een onuitwisbare indruk op me gemaakt , het totale desolate is erg indrukwekkend .
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Het begon vrij aardig, maar het ging snel bergaf toen Zac niet meer alleen was.
Deze mening deel ik ook. Het werd allemaal erg klinisch en de vrouwelijke hoofdrolspeelster begon me erg te irriteren. Het gemindfuck had ook veel intenser uitgewerkt kunnen worden.
De film deed me overigens denken aan I Am Legend, een film die wat betreft het begin veel beter plottechnisch onderbouwd was. Moeten elektriciteitscentrales niet snel uit gaan vallen bijvoorbeeld? Ondanks dat soort 'plotholetjes' kon het eerste deel van deze film me wel boeien gelukkig.
harm1985
-
- 526 berichten
- 503 stemmen
Beetje een misleidende poster. Ik zeg het vast.
Ja, vergelijkbaar met die van Shawshank, if you know what I mean...
Anyway, ooit via, via bij deze film terecht gekomen, nog voordat I Am Legend uitkwam en vond em goed te genieten. Interessant is hoe de hoofdpersoon van pure wanhoop overschakelt naar lange leve de lol en volop gebruik maakt van het alleen zijn, dikke auto, groot huis, etc.
Vind het wel jammer als blijkt dat hij dan toch niet de enige is, ergens snap ik dat wel, maar een 1,5 uur durende karakterstudie van de laatste man op aarde vind ik ook wel wat hebben.
Het einde snap ik nog steeds niet echt is hij nou naar een andere dimensie verplaatst, en was de lege aarde, waar hij zich voordien in bevond dat dan ook, of zijn er meer mensen hier aanwezig?
stevebravo
-
- 163 berichten
- 136 stemmen
vandaag gezien.. ik vind het maar een zaad film eigenlijk.. slechte acteurs.. en sechte geregiseerd.. hmm..
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Een inmiddels vergeten sciencefictionklassieker. Echt een topfilm is het ook niet te noemen in inmiddels zijn er wel meer films die het alleen-op-de-wereldthema behandeld hebben en dat stuk voor stuk spannender. Dat wil niet zeggen dat The Quiet Earth een slechte film is overigens. Ik denk dat de makers heel goed doorhebben dat met een beperkt budget de actie sowieso niet goed zou zijn geweest. Daarom wordt het thema heel letterlijk uitgevoerd.
Wat je krijgt is iemand die van de ene op dag gewoon alleen op de wereld is. Het levert eigenlijk een heel geinig en interessant beeld op van hoe iemand daarop zou reageren. Het zet je zelf ook aan het denken. Wat zou je namelijk zelf doen in die situatie? The Quiet Earth heeft een opvallend experimenteel karakter en daar schuilt ook wel de kracht van de film in. De lege landschappen zijn best indrukwekkend en daarmee mag gezegd worden dat er met het budget voor de film goed is omgesprongen.
Ik lees veel kritiek op het toevoegen van personen in de film, maar ik ben het daar eigenlijk niet echt mee eens. Wanneer de tweede persoon intrede doet, was ik zelf wel klaar met de uitspattingen van de hoofdrolspeler, daarnaast komt nergens het eenzaamheidsthema echt in gevaar. Tussen de personen spelen natuurlijk ook een aantal kwesties af die betrekking hebben op de apocalyptische gebeurtenis.
Het is echt geen kaskraker, maar toch is het een film die best de moeite waard is. Het eindshot is prachtig trouwens!
Het laatste nieuws

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'
Bekijk ook

Idi i Smotri
Drama / Oorlog, 1985
740 reacties

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

Threads
Drama, 1984
58 reacties

Spoorloos
Thriller / Mystery, 1988
559 reacties

Watership Down
Animatie / Avontuur, 1978
195 reacties

When the Wind Blows
Animatie / Drama, 1986
21 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








