• 17.290 nieuwsartikelen
  • 182.363 films
  • 12.566 series
  • 34.784 seizoenen
  • 656.232 acteurs
  • 200.447 gebruikers
  • 9.466.791 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Mask (1994)

Komedie / Fantasy | 97 minuten
3,12 2.976 stemmen

Genre: Komedie / Fantasy

Speelduur: 97 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Chuck Russell

Met onder meer: Jim Carrey, Cameron Diaz en Peter Greene

IMDb beoordeling: 7,0 (474.213)

Gesproken taal: Zweeds en Engels

Releasedatum: 20 oktober 1994

Plot The Mask

"From zero to hero."

Stanley Ipkiss is een bankmedewerker die constant wordt vernederd tijdens confrontaties, en niet voor zichzelf durft op te komen. Na één van de ergste dagen uit z'n leven vindt hij een masker. Wanneer hij het masker opzet, komt zijn binnenste ik boven; een cartoon-achtige, romantische en wilde man. Een misdaadbaas gaat achter Ipkiss aan, nadat een vriend van hem, dankzij Ipkiss, de dood vindt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Stanley Ipkiss / The Mask

Mitch Kellaway

Dorian Tyrrell

Peggy Brandt

Charlie Schumaker

Mrs. Peenman

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Alathir

Alathir

  • 2150 berichten
  • 1650 stemmen

Ludiek filmpje met Jim Carrey die ik altijd wel kan waarderen maar eigenlijk zijn populairste jaren had vooraleer ik oud genoeg was ervoor. Ook vond ik de special effects uitstekend (zeker voor 1994). Ik wist niet dat Cameron Diaz hier al in speelde, dacht altijd dat There is Something About Mary haar doorbraakrol was, maar misschien vergis ik mij want hier laat ze een uitstekende indruk na. De film had een goed verhaal. Het concept van het masker is natuurlijk wat heel de film maakt anders had het weinig om handen.


avatar van wimaroca

wimaroca

  • 773 berichten
  • 651 stemmen

Ook eens gekeken omdat mijn zwager zei dat ie mooi is....

wat een film, wat een flauwe kindergrappen zeg!!

Dan is Liar Liar veel leuker...maar ieder zijn smaak


avatar van Maarten0402

Maarten0402

  • 849 berichten
  • 543 stemmen

Komt in november uit op 4K van Arrow Video.

Dit wist ik vorige week al een beetje vanwege een lek, maar nu officieel op de Arrow site.

Gaaf! Ik ga deze orderen. Een tijdloos genot dit!


avatar van Maarten0402

Maarten0402

  • 849 berichten
  • 543 stemmen

Een moddervette film die ik sinds de Arrow 4K release meer dan 4 keer heb gezien!

Het verveelt geen moment gewoon!

Echt topvermaak!

RIP Peter Greene als Dorian (geweldig als hij het masker ook opzet)!

Gaat een heel verhaal ook over dat Peter Greene heel graag die Mask scene deed en in character bleef in prive met de make-up.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 577 berichten
  • 966 stemmen

Het cartooneske blijft toch zeer vermakelijk. Jim Carrey hier wel nogal over-the-top zoals in Ace Ventura, ligt me wat minder dan in andere films van hem. Maar wordt dus ruimschoots goedgemaakt door de vermakelijke cartoon-humor, de sterrenrol voor het hondje en Cameron Diaz is een pareltje om zien. De musical-achtige stukjes hadden van mijn part niet gehoeven.


avatar van Vikanohara

Vikanohara

  • 577 berichten
  • 966 stemmen

FillumGek schreef:

Na Dumb & Dumber te hebben herzien blijft ook deze The Mask nog zeker te kijken.

Toevallig ze ook net na mekaar herbekeken.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5229 berichten
  • 2423 stemmen

Eigenlijk schandalig dat ik hier nog geen review bij geplaatst heb. Dankzij deze pagina ontdekte ik MovieMeter in 2007 en maakte ik een account aan. Ik was toen groot Jim Carrey fanaat en was al zijn films aan het bekijken. MovieMeter hielp me met het bijhouden van het overzicht en uiteindelijk ook met het ontdekken van andere films. Uiteraard trakteerde ik als 10-jarige wel vrij veel van Jims films op de maximale score

Moeilijk om een échte favoriet van destijds aan te wijzen, maar ik denk dat The Mask wel een goede kanshebber was. Ik heb die film oneindig vaak gezien en ik snap de aantrekkingskracht wel. Ik had destijds een nogal 'kwetsbare' leeftijd en zat logischerwijs vol met onzekerheden, dus het was natuurlijk heerlijk om een volwassene te zien waar ik me qua karakter goed in kon herkennen, maar die door toedoen van een groen masker verandert in een superheld die alles vertegenwoordigt wat een introverte 10-jarige wilt zijn. En natuurlijk was het een feest om Jim Carrey op volle toeren te zien. Je ziet al de wat serieuzere kant doorschemeren wanneer hij Stanley Ipkiss is, maar hij is natuurlijk Ace Ventura in het kwadraat zodra hij in het titulaire personage transformeert.

Het moge duidelijk zijn: The Mask heeft er blijvend voordeel van dit gewoon een ontzettende bak nostalgie is voor me. Ik heb de film nog eens opnieuw gekeken na het recente overlijden van regisseur Chuck Russell en toch kan ik de film ook heden ten dage nog steeds waarderen wanneer ik niet stilsta bij de fijne jeugdherinneringen. De voornaamste rollen worden immers uitstekend vertolkt. Carrey spreekt inmiddels voor zich, maar ook vind ik Peter Greene een goede bad-guy. Hij had absoluut de juiste gelaatsuitdrukkingen en kop voor deze rol. Ook Peter Riegert en sidekick Jim Doughan zorgen voor enkele leuke momenten en natuurlijk mag het hondje Milo niet vergeten worden. Cameron Diaz is bovendien perfect gecast: uitstekende chemie met Carrey, maar natuurlijk ook bloedmooi. Ik was alleen altijd in de veronderstelling dat ze daadwerkelijk zelf zong tijdens haar optreden, maar dat blijkt niet zo te zijn. Movie magic!

De film kent een leuk plot en een knappe, effectieve balans tussen het cartooneske/fantasy-element en het misdaadverhaaltje. Het blijft luchtig, maar er gaat ook daadwerkelijk wel wat dreiging uit van de criminelen. Het is in ieder geval afwisselend genoeg om de aandacht vast te houden en de climax mag er ook wezen met wederom dezelfde mix van humor en actie: het is geen film die het vroegtijdig laat afweten. Minpunten zijn er mijns inziens niet zozeer, al kan ik me voorstellen dat het niet altijd ieders 'cup of tea' is. De derde transformatie in het park, gevolgd door de befaamde Cuban Pete scène zal daar een goed voorbeeld van zijn: daar ga je in mee of je vindt het waarschijnlijk onnodige tijdvulling.

Bijna twintig jaar nadat ik 'm voor het eerst zag, kan ik nog steeds bijzonder goed genieten van The Mask. Het is een vlotte, unieke komedie met de nodige memorabele scènes, waarvan de dans in de Coco Bongo Club toch als eerste in me op komt. Wat mij betreft kan dit ook nog steeds prima mee anno 2026. Het is waarschijnlijk zo'n film waar ik over 20 jaar nog steeds van kan genieten. Mijn huidige score blijft naar mijn mening dan ook welverdiend.

4*