• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.969 gebruikers
  • 9.370.280 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fat Man and Little Boy (1989)

Drama | 127 minuten
2,99 53 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 127 minuten

Alternatieve titel: Shadow Makers

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Roland Joffé

Met onder meer: Paul Newman, Dwight Schultz en John Cusack

IMDb beoordeling: 6,5 (9.767)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Fat Man and Little Boy

"The story of the extraordinary people who changed our world."

Robert Oppenheimer droeg destijds de wetenschappelijke verantwoording over het Manhattan Project. Een geheim project in New Mexico waar de eerste atoombom werd ontworpen en gebouwd. Het geheel stond onder leiding van Generaal Leslie Groves. Deze film vertelt het verhaal van dit project en legt daarbij de nadruk op de relatie tussen deze twee mannen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Gen. Leslie R. Groves

J. Robert Oppenheimer

Kitty Oppenheimer

Michael Merriman

Kathleen Robinson

Peter de Silva

Richard Schoenfield

Jamie Latrobe

William "Deke" Parsons

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Ik heb de film leren kennen als Shadow Makers. Maar destijds ging het mij vooral om Laura Dern en Natasha Richardson.


avatar van AGoos

AGoos

  • 259 berichten
  • 9084 stemmen

nogal een onevenwichtige film...dit komt mede door de de constant verschuivende focalisatie...dan weer een voice-over van cusack en dan is hij weer een half uur buiten beeld...het concept is erg interessant en met zo'n cast had dit een geweldige film kunnen zijn...jammer..


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Leuke en interessante film met een andere kijk op de oorlog.

Goed geacteerd door iedereen.

3,5 ster


avatar van blurp194

blurp194

  • 5489 berichten
  • 4190 stemmen

Indrukwekkend historisch drama, waarin het verhaal niet helemaal precies verteld wordt zoals het gebeurd is, maar het lijkt er toch wel heel veel op - wat we te zien krijgen is echt gebeurd, alleen de personages zijn misschien wat versimpeld. En natuurlijk is het de korte samenvatting van het verhaal, er zijn nog een heleboel minder bekende details. Maar dat zou ook teveel worden, zelfs voor een film van ruim twee uur. En die tijd vliegt voorbij, want het blijft best spannend ondanks dat we allemaal natuurlijk allang weten hoe het afloopt. Onevenwichtig kan ik het niet vinden, het verhaal beschrijft een ingewikkelde situatie, en doet dat vind ik heel netjes en echt integer.

Met geniaal acteerwerk van Dwight Schultz, die kennen we echt allemaal uit een heel andere rol, maar hier speelt hij echt heel anders, en dat je 'm nauwelijks herkent laat zien dat hij wel degelijk een goeie acteur is. Ook van Paul Newman, die eigenlijk niet zo'n heel grote rol heeft, en ook vooral John Cusack en Laura Dern in twee rollen die artificieel in het verhaal geschreven zijn - als samenvatting van een aantal personages die echt bestaan hebben. Allemaal zijn ze echt op dreef en heel geloofwaardig bezig, en laten echt goed acteren zien. Let bijvoorbeeld eens op Dwight Schultz tijdens de parade, bijna aan het eind van de film: hij lacht, maar hij is niet blij. In tegenstelling tot Paul Newman, die in alles uitstraalt dat hij zijn doel bereikt heeft.

En de melancholie van Oppenheimer straalt mooi uit naar de aftiteling, voor een kort moment van bezinning. Subtiel, maar precies genoeg om de boodschap te brengen zonder drammerig te worden. En dat past ook bij de hele film.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Hoewel Dwight Schultz hier in één scène een indianentooi draagt die ons - alsof dat nodig was - herinnert aan zijn rol als "Howling Mad" Murdock uit 'The A-Team', speelt hij hier een serieuze rol en hij houdt zich prima staande in een indrukwekkende cast. Schultz speelt Robert Oppenheimer, de man die in 1942 - wanneer de VS op twee fronten oorlog moet voeren - door generaal Leslie Groves [Paul Newman] wordt ingelijfd om leiding te geven aan enkele van de beste wetenschappers ter wereld om een wapen te ontwikkelen dat in één klap een einde moet brengen aan de strijd. John Cusack is één van de wetenschappers die zijn ervaringen vastlegt in een dagboek, John C McGinley een arts die maar half weet wat zich afspeelt en Laura Dern een liefdevolle verpleegster. Vilmos Zsigmond is verantwoordelijk voor de prachtige cinematografie en Ennio Morricone levert een sfeervolle, soms iets te dominante score op. Het historische belang van deze episode uit de wereldgeschiedenis maakt dat deze film het bekijken waard is, maar met deze cast en crew had Roland Joffé een veel betere film af kunnen leveren dat het degelijke historische drama dat het nu is geworden.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13155 berichten
  • 11068 stemmen

Redelijke film waarin een generaal en een wetenschapper samen moeten werken aan een groot, geheim project. Absoluut boeiende materie over de ontwikkeling van de atoombom (beter bekend als het Manhattan Project). De film bevat dan ook wel een aantal interessante momenten, maar als geheel is het wat onevenwichtig uitgewerkt en mist het focus.


avatar van SparkyStation

SparkyStation

  • 16 berichten
  • 17 stemmen

Ik vraag me af of de ontwikkeling van de atoombom de hoofdzaak van deze film is of slechts een bijzaak???


avatar van Petina

Petina

  • 665 berichten
  • 2804 stemmen

SparkyStation schreef:

Ik vraag me af of de ontwikkeling van de atoombom de hoofdzaak van deze film is of slechts een bijzaak???

Ik denk een bijzaak.