
Friday (1995)
Verenigde Staten
Komedie
91 minuten
geregisseerd door F. Gary Gray
met Ice Cube, Chris Tucker en Nia Long
Craig en Smokey zijn twee vrienden uit Los Angeles, die op een vrijdagmiddag op hun veranda hangen, rokend en drinkend, op zoek naar iets te doen. Als ze de dope van een drugsdealer op roken, moeten ze snel op zoek naar 200 dollar. In die tijd roken ze veel wiet, worden ze overvallen en beschoten.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=nH1Ulp4PBtA
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (7,3 / 100895)trailer (YouTube)various artists cd (MusicMeter)kijk op NetflixiTunes: € 7,99 / huur € 2,99Google Play: € 17,99 / huur € 2,99
jaren terug dus een keer gehuurd en was meteen verkocht door de personages in deze film.
net zoals in barbershop eigenlijk.
De vervolgdelen vind ik ook top, maar nog niet zo goed als deze.

De volledige anderhalf uur is wel wat veel, maar de dagelijkse beslommeringen van Ice Cube en Tucker leveren genoeg platte en grappige momenten op. Als geheel is deze stoner-komedie in the hood wat onevenwichtig. De sterke soundtrack valt niet te versmaden en is een regelrechte aanrader voor in de cd-kast.
Redelijk.
egt leuk .... chris zn doorbraak....niet te veel films gemaakt, maar je lacht je rot....
3.5 ster
p.s. sound track vind ik helemaal de bom...dr. dre met keep their heads Ringin
Friday is vrij simpel maar toch op een leuke en droge manier uitgewerkt.
Stem blijft staan op een 3,5


Het heeft gewoon een fijne sfeer, lekker luchtig en perfect om in de late avond uurtjes nog even op te zetten.
Eerlijk is eerlijk, het nuttigen van een alcoholhoudend drankje past wel perfect bij films zoals deze.

Stem blijft op een 3,5 vanzelfsprekend!
Ik stond er alleen van te kijken hoe ze de effecten van wiet in beeld brachten. Ice Cube begint hem te trippen alsof het LSD was en Smokey zit de hele dag door te blazen maar is zo hyperactief als Tony Montana. Als ik een film ga kijken die geschreven is door Ice Cube dan verwacht ik iets anders maar goed. Het kijkt wel lekker weg.
das een wreed goede film.
de humor hier zit er in door 2 vrienden die niet zo veel doen en wat blowen in the hood en veel daaamn
roepen.
had er wat meer van verwacht.niet mijn ding.vond het ook nergens grappig.
licht vermakelijk.net aan 2.5 ster
Vreemd. Ik zou toch zweren wat ik hierop gestemd had en iets over getypt had. Gelukkig keek ik het na anders was ik er nooit achter gekomen... Dom, dom, dom haha!! Maar wat heb ik toch kunnen lachen om deze film. Lolll!! Ik vond het oprecht een hele leuke film waar Ice Cube een leuke rol in speelde. Soms te overdreven geacteerd door Chris Tucker maar het blijft leuk. Gezien op Netflix leuk om eens mee te nemen!
3.5*
Heerlijke klassieke komediefilm die zich in de "hood" afspeelt. Wat deze film zo speciaal maakt is de setting en acteurs, alles lijkt net echt. Herkenbare situaties die zich afspeelden.
Het ijzersterke duo Cube en Tucker is ook een pluspunt, net als de sarcastische vader.
Blijft grappig na herziening en het is misschien wel een van de beste comedies die ik heb gezien.
4*
Maar nu ben ik geneigd hem toch meer te zien als een soort zedenschets en schets van dit milieu. Zo bekeken is hij niet geweldig, maar best aardig. De meeste acteurs hebben een hoop charisma.
Of je moet inderdaad per se iets gebruikt hebben om hem goed te vinden. Dan heb ik niks gezegd.
Dat zomerse sfeertje in de film maakt het een ultieme zomerfilm voor mij, lekker relaxed met op het einde toch nog een beetje spanning.

De combinatie Ice Cube & Chris Tucker werkt gewoon erg goed, jammer dat Tucker niet voor de andere delen terug wou komen.
Stem blijft dus gewoon weer staan op een 3,5, die wel steeds dichter in de buurt begint te komen van een 4.

De blanke variant vind ik doorgaans ook helemaal niks, dus zo verrassend was het niet dat ik hier ook maar weinig mee kon. Toch was ik een beetje verrast door de luiheid van de humor. Blijkbaar is het idee van weed zelf al grappig genoeg, want zo héél veel wordt er niet bovenop gegooid. Gewoon twee slackers die een beetje rondhangen op een vrijdag.
Het is dat Ice Cube en Chris Tucker toch nog iets van hun personages willen maken, al slagen ze daar maar half in. Zo heel leuk of verrassend zijn hun typetjes nu ook weer niet, geldt ook voor de rest van de cast. Wat oude bekende uit TV serietjes, maar weinig echt positiefs te melden.
Het beetje drama dat er inzit komt ook niet echt over, maar dat is moeilijk wanneer de humor voor een groot deel in het water valt. En dan rest er vooral een beetje luchtigheid en een niet al te lange speelduur. Geen al te best begin voor Gray, sowieso geen regisseur die ik erg hoog heb zitten, maar zie hem toch liever actiefilmpjes maken.
1.5*
Ik snap best dat dit soort films niet voor iedereen is weggelegd. De film bestaat vooral uit donkere mensen die de boel aan elkaar vloeken en personages die echt de uitersten van het spectrum opzoeken. De één is een ontzettende angsthaas, maar de ander is ontzettend macho en bazig.
Vooral leuk voor de mensen die graag naar dat getto sfeertje kijken en lui die een beetje chillen op een dag en wat kattenkwaad uitvreten.
3,0*