22 Mei (2010)
Genre: Drama
Speelduur: 90 minuten
Alternatieve titel: 22nd of May
Oorsprong:
België / Nederland
Geregisseerd door: Koen Mortier
Met onder meer: Sam Louwyck, Titus De Voogdt en Steffi Peeters
IMDb beoordeling:
5,8 (859)
Gesproken taal: Nederlands, Frans en Duits
Releasedatum: 22 mei 2011
On Demand:
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot 22 Mei
"How your life can change in the blink of an eye."
Sam, een wat troosteloze veertiger, werkt als bewakingsagent in een winkelcentrum. Zijn leven wordt door elkaar geschud wanneer er op een dag een jongen met een rugzak zichzelf in het winkelcentrum tot ontploffing brengt.
Externe links
Acteurs en actrices
Sam
Nico Degeest
Jan
Salesman
Norman
Wim
Gunter
Sandra Lauwaert
Steffi
Video's en trailers
Reviews & comments
boomkat
-
- 237 berichten
- 0 stemmen
Cool. Lijkt me wat serieuzer dan Ex Drummer te gaan worden
Wel weer met Sam Louwyck (beetje Gael García Bernal gevoel). Fijne acteur dat wel, zij het alleen in komische rollen heb mogen aanschouwen.
ps. eerste stills op twitch.
danuz
-
- 12935 berichten
- 0 stemmen
Stills zien er echt goed uit, Phillipe Grandrieux style.
stephan73
-
- 6269 berichten
- 14446 stemmen
Foto's zien er inderdaad mooi uit! Nu maar afwachten of de film dezelfde "bite" heeft als Ex-Drummer!
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1278 stemmen
En laat het nou net ten tijde van het filmfestival van Cannes zijn. Lekker ambitieus. 
Jack Sparrow
-
- 472 berichten
- 3271 stemmen
Trailer: http://http://twitchfilm.ne...
Ziet er interessant uit...
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
22 Mei is officieel geselecteerd voor het Toronto Internationaal Film Festival 2010. De film zal hier op 13 september in wereldpremière gaan.
Na de controversiële film Ex Drummer is dit de tweede lange speelfilm van het Vlaamse talent Mortier.
Het festival, dat van 9 tot 19 september plaatsvindt, selecteerde 22 Mei voor het programma 'Contemporary World Cinema', waarin 'de beste films uit elke hoek van de wereld' getoond worden.
Rascal Ryan
-
- 77 berichten
- 106 stemmen
Ben benieuwd. Ex-Drummer is mijn favoriete boekverfilming en staat zelfs in mijn top 10. Ook claimt Koen Mortier een "Scorsese wannabee" te zijn in een making of en dat bevalt me ook wel. Ik vrees enkel dat ik de cynische toon ga missen die in Ex-Drummer erg aanwezig was (wat vooral door het Herman Brusselmans verhaal komt).
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Eerste recensie:
"A hypnotic journey through life, death, pain, love, longing, the past and present, 22nd of May masterfully interweaves several narratives and shows Mortier to be a strong and unique voice, striking a brilliant tonal balance between narrative and avant garde cinema. The film is nowhere near as shocking as Ex Drummer, but it has a deeply unsettling quality that marks a fascinating new direction for Mortier."
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Naast de trailer is er nu ook een fragment uit de film online gekomen:
22 mei - 22nd of May - Excerpt 1 (HD) - Koen Mortier on Vimeo
Zandkuiken
-
- 1746 berichten
- 1431 stemmen
De muziek is van de hand van The Bony King Of Nowhere, waar Mortier blijkbaar naar luisterde tijdens het schrijven van 22 Mei.
latrat
-
- 264 berichten
- 580 stemmen
Heerlijk gestileerd beeld dat helemaal niet gaat over een bomaanslag. Sam's schuldgevoel wordt pijnlijk voelbaar door o.a. het ontbreken van een klassiek vertelschema en de wederom fotografie van glynn speeckaert. Dat de meeste acteurs hun eigen voornaam gebruiken is een leuk detail. Zijn er nog films die dat hebben?
Ik wil maar zeggen: aanrader van fortuin.
Zandkuiken
-
- 1746 berichten
- 1431 stemmen
Ik wil maar zeggen: aanrader van fortuin.
Eentje van fortuin dan nog
. Klinkt veelbelovend!
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Heeft The Bony King Of Nowhere iets met Radiohead's 'There There (The Boney King Of Nowhere)' te maken?
Zandkuiken
-
- 1746 berichten
- 1431 stemmen
Daardoor heeft ie zich inderdaad laten inspireren bij het uitkiezen van een artiestennaam. Zijn stem lijkt ook wel wat op die van Thom Yorke, en zijn liedjes zijn eveneens aan de melancholische kant. Maar zo goed als There There wordt het op zijn debuutplaat niet
.
Ben benieuwd naar wat voor score hij heeft gemaakt voor 22 Mei. Zal waarschijnlijk toch niet helemaal hetzelfde zijn als op zijn album (rustige songs).
gondwana
-
- 1212 berichten
- 1464 stemmen
waar er bij ex drummer nog plaats was voor humor is er hier geen sprake van medelijden voor het publiek. Keihard en prachtig.
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
En hier weer een goede Belgische film in aantocht! Belgische filmindustrie doet het goed, lijkt wel of ze daar meer budget en talent hebben als hier.
JJ_D
-
- 3815 berichten
- 1344 stemmen
Inhoudelijk rommelt het toch langs alle kanten, niet? Cinematografisch ga ik op Koen Mortier niets aanmerken. De stijl is niet alleen bloedmooi, maar ademt ook horror en beklemming...echt hallucinant.
Het doorbreken van de klassieke vertelstructuren was voor mij echter een brug te ver. Een man die niet om kan met zijn schuldgevoel is een boeiend uitgangspunt, maar Mortier brengt het met zoveel bombast (lege straten, schreeuwende personages, etc.) dat de kijker al snel onpasselijk wordt. Dat was allicht ook gedeeltelijk de bedoeling, maar een film die mij uiteindelijk niets te zeggen heeft, zou ik ook anderen niet aanraden.
Behalve in het induceren van een angstpsychose bij het publiek, is '22 mei' niet zo'n geslaagde film (voor mij). Ik hou namelijk niet van nogal melige eindes waarin ook Bach nog eens bij de haren wordt gesleurd. Te pretentieus misschien...?
XfofaXX
-
- 566 berichten
- 1444 stemmen
Er zitten tegenwoordig veel West-Vlamingen in Brussel blijkbaar.
Wie na Ex-Drummer nog niet doorhad dat Mortier een regisseur is om in de gaten te houden, zal dat na het zien van deze film wel doorhebben. Veel mensen (veel vrienden van me althans) knapten af op het rauwe nihilisme en cynisme van Ex-Drummer maar konden wel de visuele pracht, fijne soundtrack en doorleefde acteerprestaties van de film appreciëren. Ik ben er zeker van dat deze mensen Mortier anders zullen bekijken na het bekijken van deze film. Van cynisme zien we niet veel meer. In de plaats krijgt de kijker een ander soort rauwheid dan de rauwheid uit Ex-Drummer. Een emotioneel portret over een van de meest fascinerende gevoelens die de mens kent, schuld. Wat wel nog overeind blijft, is het overtuigd West-Vlaams gevloek, dat misschien wel een leuk trademark van Mortier kan worden.
Zonder te veel in te gaan op het hoe en het waarom van de dingen, creëert Mortier een tafereel waarin de emotie centraal staat. De erg menselijke (en uitstekend neergezette) personages lijken ieder een ander aspect van Sam's schuldgevoel te vertolken en dat kwam bij mij uitstekend over in de chaotische (positief in dit geval, want toepasselijk) opbouw van de film. Er werd gekozen voor een score door de Bony King of Nowhere. Ik verwachtte trage gitaarliedjes met een hoge graad melancholie, zoals deze Gentenaar ze als de beste kan maken, maar mij een beetje slapjes leek voor een film als deze. In de plaats hoorde ik een krachtige gitaar de scenes aan elkaar spelen en ik was blij verrast.
Het is echter vooral het visuele dat de film draagt. Prachtige shots op plaatsen die erg goed bijdragen aan de sfeer van de film (vooral de scenes in de metro en de vele vertraagde momenten waren om je vingers bij af te likken).
Mortier heeft geen scenario naar Brusselmans nodig om een goede film te maken. Hij bewijst keihard dat hij de beste Belgische filmmaker van het moment is.
Dat de meeste acteurs hun eigen voornaam gebruiken is een leuk detail. Zijn er nog films die dat hebben?
La Haine en Elephant zijn hier ook voorbeelden van als ik me niet vergis.
Het laatste nieuws

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken

Avontuurlijke thriller 'The Grey' met Liam Neeson is vanavond te zien op televisie

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes
Bekijk ook

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Any Way the Wind Blows
Drama / Komedie, 2003
298 reacties

Knallhart
Drama / Misdaad, 2006
74 reacties

Belgica
Drama, 2016
102 reacties

Vincent
Komedie / Drama, 2016
15 reacties

Broer
Komedie / Drama, 2016
31 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



