• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.502 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hit (1984)

Misdaad / Komedie | 98 minuten
3,33 204 stemmen

Genre: Misdaad / Komedie

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Stephen Frears

Met onder meer: Terence Stamp, John Hurt en Tim Roth

IMDb beoordeling: 7,0 (11.105)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 8 november 1984

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Hit

"Even bad guys have bad days"

Als Willie Parker een aantal maffiakompanen verlinkt acht hij het raadzaam naar Spanje te verkassen, bang als hij is voor wraak. Tien jaar lang bereidt hij zich daar voor op z'n executie. Twee huurmoordenaars die het vonnis van Parker moeten voltrekken komen in de vreemde situatie dat zij een man moeten ombrengen die volledig op zijn dood is voorbereid. Parker is de vriendelijkheid zelve. Als vervolgens de politie lucht krijgt van de situatie en er ook nog een prachtige Spaanse dame zich in het spel mengt raken de huurmoordenaars totaal verward.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

Heel aangename film, met een sterke cast.

Geen meesterwerk, maar de moeite zeker waard.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Zeer vermakelijk met een hele mooie rol van John Hurt.


avatar van jackie

jackie

  • 3084 berichten
  • 10436 stemmen

Mooie film, sterk geacteerd door alle acteurs.


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Misschien niet helemaal geslaagd (met name op scenario niveau) maar wel sfeervol.


avatar van jackie

jackie

  • 3084 berichten
  • 10436 stemmen

Misschien niet helemaal geslaagd (met name op scenario niveau).

Leg eens uit !


avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

(quote)

Leg eens uit !

Nogal wat gaten, slap einde, etc.


avatar van hansbreda

hansbreda

  • 179 berichten
  • 497 stemmen

Uitstekende Britse gangsterfilm met een glansrol voor John Hurt.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5880 berichten
  • 1414 stemmen

Dit vind ik echt een fascinerende film, zeker wanneer je hem voor de eerste keer kijkt, je hebt geen idee hoe het verhaal zich zal ontwikkelen, zeer onvoorspelbaar en altijd verrassend!

Ik vind Stamp echt geweldig in deze film!

Vooral het feit dat hij de enige is die de hele tijd uiterst rustig blijft en als het ware zich in zijn lot heeft geschikt en daar door de andere twee steeds nerveuzer maakt is echt briljant.

Wat mij betreft 4 sterren!


avatar van Querelle

Querelle

  • 6548 berichten
  • 4894 stemmen

Leuk alternatief verhaal dat op een luchtige en vaak grappige manier verschillende visies op de angst voor de dood bestudeert.
Terence Stamp lijkt de enige die zijn angst voor de dood heeft overwonnen, maar op het einde blijkt hij toch een verwachting te hebben van de manier van dood gaan en is hij totaal verrast als de dood toch plotseling lijkt in te treden. (heerlijk wrang humoristisch moment trouwens)
Tim Roth staat totaal niet stil bij de dood en heeft er geen enkele angst voor, het moment dat hij dood gaat is dan ook zeer plotseling.
De spaanse dame lijdt aan gigantische doodsangst en reageert er zeer paniekerig op. Het is ironisch dat zij het hierdoor overleeft.
En dan komt John Hurt die met minimaal acteerwerk het bewustzijn macht over de dood te hebben overbrengt. Dat zie je al in het begin als hij de vrouw niet durft dood te schieten. In werkelijkheid word hij zich juist bewust van zijn 'gave'. Hij is dan ook de enige die met volle overgave en met volle bewustzijn dood durft te gaan.


De psychologie van dit verhaal overheerst hierdoor en spreekt me zeer aan, maar er word net iets te weinig omheen gebouwt en er gebeurt iets te weinig om het concept werkelijk de hoogte in te tillen. Voorlopig een 4


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3225 stemmen

Had meer van de film verwacht.

Soms beetje langdradig.

Voor de rest wel aardig om een keer gezien te hebben.

3 sterren.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Mescaline schreef:

Had meer van de film verwacht.

Soms beetje langdradig.

Voor de rest wel aardig om een keer gezien te hebben.

3 sterren.

ja ik ook maar leuke film om gezien te hebben en er werd goed geacteerd.

3,5 ster


avatar van mikey

mikey

  • 28988 berichten
  • 5140 stemmen

Psychologische roadmovie (2 genres die je lekker aan elkaar kan koppelen). Goed acteerwerk van de gehele cast en de film bevat genoeg spanning. 3.5


avatar van Krakonos

Krakonos

  • 7 berichten
  • 6 stemmen

Erg sfeervol, Stamp is geweldig als gelouterde ex-gangster die niks meer te verliezen heeft en daarom maar de boel gaat stangen.

Het einde deed me zelfs nog wat aan 'Angels with dirty faces' denken.


avatar van hansbreda

hansbreda

  • 179 berichten
  • 497 stemmen

Een meesterlijke rol van John Hurt.


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

28/4: DVD release (Criterion!).


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Een mix van psychologische roadmovie en gangsterachtige figuren maken deze vroege film van Stephen Frears tot een middelaardige film. Tim Roth in één van zijn allereerste rollen. Geblondeerd haar, zonnebril op en speelt een ietwat cliché leerling. John hurt in een iets te geforceerd ingetogen rol, ook met zonnebril op, zorgt dat de film naar verloop van tijd toch nog enige diepgang krijgt. Vooral de dialoog met Terence Stamp is daar een goed voorbeeld van. Toch bekruipt me iets dat de film niet de volle lengte kon overtuigen van zijn kwaliteit. Daarvoor zijn er een aantal handelingen in de film die je van te voren ziet aankomen. Beetje voorspelbaar maar best genietbaar voor een keer.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Querelle schreef:
Terence Stamp lijkt de enige die zijn angst voor de dood heeft overwonnen, maar op het einde blijkt hij toch een verwachting te hebben van de manier van dood gaan en is hij totaal verrast als de dood toch plotseling lijkt in te treden. (heerlijk wrang humoristisch moment trouwens)
Tim Roth staat totaal niet stil bij de dood en heeft er geen enkele angst voor, het moment dat hij dood gaat is dan ook zeer plotseling.
De spaanse dame lijdt aan gigantische doodsangst en reageert er zeer paniekerig op. Het is ironisch dat zij het hierdoor overleeft.
En dan komt John Hurt die met minimaal acteerwerk het bewustzijn macht over de dood te hebben overbrengt. Dat zie je al in het begin als hij de vrouw niet durft dood te schieten. In werkelijkheid word hij zich juist bewust van zijn 'gave'. Hij is dan ook de enige die met volle overgave en met volle bewustzijn dood durft te gaan.



Mooie visie op de film. Persoonlijk sprak mij vooral Terence Stamp in deze film aan. Een fascinerend en origineel personage speelt hij hier. Van Roth vond ik helaas dat hij zijn rol als opvliegerige leerlingmoordenaar wat te dik aanzette. Hurt is ook goed, met relatief weinig woorden, maar de film moet het van mij vooral van Stamp hebben. Zijn kalmte geeft de film een eigen karakter, en die onverwachte uitbarsting op het einde zorgt voor een krachtig dramatisch moment.

Frears is een regisseur bij wie ik moeilijk een lijn kan ontdekken in zijn werk, maar die bijna altijd wel wat leuks aflevert. The Hit is een vrij geslaagde karakterstudie, die ook werkt als entertainende misdaadthriller, met enkele spannende scènes en wat humor. De droge, verlaten landschappen, die misschien nog wat meer aandacht verdienden, doen denken aan westerns en dat past wel bij de thematiek van de film.

De film stevende bij mij lang op 4 dikke sterren af, maar het einde laat het toch wat afweten. Ik had er de gehele speeltijd al moeite mee om te geloven dat Hurt die vrouw niet vermoorde. Ik kon geen motivatie vinden. Liefde? Nah, dat kwam er totaal niet uit. Dat hij haar in de climax laat leven kwam op mij dan ook te geschreven over en dat leidde helaas tot zijn nogal clichématige ondergang, al had het nog wel wat dat hij lachend sterfde. Toch kost dit einde een halve punt aftrek. Ik had graag iets pakkenders gezien.
3,5*

Vreemd ook om een acteur met status zoals Fernando Rey een zo vervangbare rol te laten spelen en zelfs maar 1 zin tekst te geven.


avatar van Querelle

Querelle

  • 6548 berichten
  • 4894 stemmen

Ja jammer is dat inderdaad, ik heb hem wel vaker in vervangbare rolletjes gezien in Engels gesproken films. Het zelfde geldt voor Michel Piccoli. Geen idee, waarom ze dat af en toe deden. Zonde van het talent zou je denken. Maar ja, toch leuk om ze even voorbij te zien lopen.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3861 stemmen

Aardig Brits gangsterfilmpje maar ook niet meer dan dat. The Hit moet het namelijk vooral van zijn sfeer en de komische intermezzo's hebben maar heeft ook flinke passages die minder imponeren. Terence Stamp is gelukkig wel uiterst grappig als de ex-gangster die nadat hij zijn vrienden verraden heeft enkel nog wacht op de naderende executie en deze dan ook alles behalve met angst en beven tegemoet gaat. Helaas is het niet genoeg om echt te beklijven.

3 sterren


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Geweldige typische Britse gangsterfilm met een cast om van te dromen. De sfeer is geweldig, de film staat nog steeds recht overeind!


avatar van badfans69

badfans69

  • 3966 berichten
  • 6129 stemmen

timbo_ schreef:

Aardig Brits gangsterfilmpje maar ook niet meer dan dat. The Hit moet het namelijk vooral van zijn sfeer en de komische intermezzo's hebben maar heeft ook flinke passages die minder imponeren.

Juist dat is wat de film tot een topper maakt. Er zit een relaxte sfeer in, maar als kijker krijg je ook het idee dat het geen 'no feel good' film is

wat in Hollywood normaal is. En de film zit in mijn top 10

omdat het ook een criterion release is.

Ik heb 4 films in mijn top 10 staan, uitgebracht via het criterion label...


avatar van thunderball

thunderball

  • 5880 berichten
  • 1414 stemmen

" En de film zit in mijn top 10

omdat het ook een criterion release is."

Ik zie het verband niet, dus: omdat het een door Criterion op dvd uitgebrachte film is, is 't voor jou een top tien film? Vreemd!


avatar van badfans69

badfans69

  • 3966 berichten
  • 6129 stemmen

thunderball schreef:

" En de film zit in mijn top 10

omdat het ook een criterion release is."

Ik zie het verband niet, dus: omdat het een door Criterion op dvd uitgebrachte film is, is 't voor jou een top tien film? Vreemd!

Correctie: Toevallig omdat het een criterion release is dit ook 1 van mijn favoriete films.

Bovendien speelt Terence Stamp een overtuigende rol om 'the hit' tot stand te brengen.


avatar van RaoulDuke

RaoulDuke

  • 377 berichten
  • 917 stemmen

Voor de derde keer gezien, blijft indrukwekkend, niet in het laatst door de uitstekende acteerprestaties van Terence Stamp, Tim Roth en vooral John Hurt, ondanks dat deze de minste tekst heeft. Ook hier geld weer: "less is more"


avatar van amzy1

amzy1

  • 23 berichten
  • 43 stemmen

Schitterende film had van mij paar uur langer mogen duren


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Een roadmovie waarin een constante (lichte of zwaardere) dreiging wordt vastgehouden op een luchtige Coen-achtige manier en je benieuwd bent wat er steeds verder gaat gebeuren. Niet meteen voorspelbaar dus. De kleuren (technicolor) vond ik mooi, de landschappen en Spaanse locaties ook. Goede acteurs en een mooie mix van verschillende types, die ook een karakterontwikkeling doormaken.

Niet te vergeten de fantastische en sfeervolle muziek van flamenco gitaarvirtuoos Paco de Lucia (die ik eens live heb mogen zien optreden tijdens een flamenco show in een club in Barcelona).

Een aparte film, met een goede sfeer en het waard om nogmaals te zien.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Aanvaardbare, zij het wat ongewone, maar toch ook langdradige misdaadfilm.

We had ooit gedacht dat Vera Lynn's hit uit de oorlogsjaren "We'll meet again" zou dienen voor een afrekening uit het milieu ?


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Matige misdaadfilm waarin een verrader uit het criminele circuit wordt meegenomen door twee huurmoordenaars. Het zijn vooral de onderlinge verhoudingen die voor de spanning zouden moeten zorgen, maar voor mij was het geheel toch wat te traag en saai. Goed acteerwerk en ook redelijk sfeervol camerawerk.


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Geweldige gangsterfilm zoals alleen de Britten die kunnen maken. In dit geval is het de psychologische spanning van de personages die voorop staat. Braddock als een kille professional is die zich door alles en iedereen tegengewerkt ziet worden maar het te lang toe laat omdat hij de klus zo goed mogelijk wil afhandelen, Willie die de kalmheid zelf lijkt te zijn met betrekking tot zijn lot maar instort als hij beseft dat zijn koele spel en plan om de moordenaars tegen elkaar op te zetten mislukt, Myron die constant benadrukt de klus goed te willen doen maar zo'n amateur is dat hij de klus constant in gevaar brengt en Maggie die als toevallige omstander de meeste doodsangst zou moeten uitstaan maar juist het hardste terug vecht tegen haar lot en zo de eer verdient van Braddock om te leven. Deze rollen worden geweldig tegen elkaar uitgespeeld en daarom werkt de film, ondanks het best simpele verhaal, zo ongelooflijk goed.


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

Tsja., wat is nu het doel van deze film? Niet leuk, niet echt spannend, de sfeer is ook maar lala, intrigerend wel een beetje. Stamp was heel goed, hurt vond ik te vermoeid..