• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.212 stemmen
Avatar
 
banner banner

Comedian (2002)

Documentaire / Biografie | 100 minuten
2,82 68 stemmen

Genre: Documentaire / Biografie

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titel: Jerry Seinfeld: Comedian

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Christian Charles

Met onder meer: Jerry Seinfeld

IMDb beoordeling: 6,9 (7.438)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Comedian

"Where does comedy come from?"

In Comedian zien we hoe Jerry Seinfeld aan de top van de stand-up comedy is gekomen. De film onderzoekt hoe een comedy-act tot stand komt, en wat er allemaal bij komt kijken om mensen aan het lachen te maken.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Mwaoh, meer dan redelijk is Comedian niet te noemen. Een duidelijk gevalletje van de trailer is veel geestiger. Het is leuk om een kijkje te nemen achter de schermen van de stand-up komieken, maar jammer genoeg is deze docu zelf nergens grappig. Er zaten hier en daar zeker wel wat amusante momenten en zo nu en dan duikt er ook nog eens een bekend gezicht (Rock, Cosby, Leno) op, maar verder is Comedian verre van bijzonder. Vond die Orny Adams overigens maar een irritante vent.

3 sterren.

De trailer had een veel hogere score gekregen.


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Erg leuk en interessant kijkje in het standup leven van 2 comedians. Jerry - ik kan niks fout doen in de ogen van Otherfool - Seinfeld en de hierboven beschreven kwallerige Orny Adams, die geen enkele moeite doet ook maar een draadje bescheidenheid uit te stralen.

Erg leuk om multimultimulti miljonair Seinfeld zenuwachtig voor zich uit zien te staren voorafgaande aan een optredinkje voor een paar man.

Als documentaire schiet de film toch wel tekort. Zoals Chainsaw al zei worden de twee verhaallijntjes niet echt gemixt of goed afgesloten.

Toch 3,5*.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Niet bijster boeiend en vooral erg lelijk gedraaid. Had ook niet echt het idee dat de maker wist waar ie heen wilde; het geheel zwalkt nogal heen en weer...

2*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87595 berichten
  • 12844 stemmen

Flauwe "documentaire".

Dit voelt aan als een mislukt project. Alsof er ooit wel een idee en een concept was, maar op de één of andere manier is dat nooit gerealiseerd geraakt. Het uitgangspunt was geloof ik dat deze docu een inkijk zou willen geven in het beroep "stand-up comedian", maar 90 minuten later ben ik weinig wijzer.

Seinfeld en Adams worden gevolgd. Seinfeld heb ik nooit echt grappig gevonden, Adams zegt mij op basis van deze docu ook zeer weinig. Je ziet hen voornamelijk achter de schermen bezig, beiden zijn ze onzeker op hun eigen manier. Weinig wereldschokkends. Adams is ook niet de meest aangename mens buiten zijn komiek om zijn. Ook niet echt wereldschokkend.

Net als elke job is het niet altijd even makkelijk, zeker niet als je aan de top wil meedraaien. Alleen voelen zij natuurlijk dat het voor comedians nét dat tikkeltje lastig is wegens redenen. En zo slentert het allemaal een beetje voort, tot Adams plots uit de docu verdwijnt en we nog 20 minuutjes met Seindfeld omgescheept zitten om af te sluiten.

Geen closure, geen duidelijk pointe, gewoon een simpele inkijk in het werk van twee komieken. De ene al bekend, de andere bekend in wording. Leuk voor aspirant stand-ups allicht, maar het is best banaal allemaal.

1.5*