• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.356 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gin Gwai (2002)

Drama / Horror | 99 minuten
3,33 396 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 99 minuten

Alternatieve titels: Jian Gui / The Eye / 見鬼

Oorsprong: Hongkong / Singapore

Geregisseerd door: Oxide Chun Pang en Danny Pang

Met onder meer: Angelica Lee, Lawrence Chou en Chutcha Rujinanon

IMDb beoordeling: 6,6 (30.886)

Gesproken taal: Kantonees, Mandarijn, Engels en Russisch

Releasedatum: 26 juni 2003

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gin Gwai

"How can you believe your eyes when they're not yours?"

Mun is twintig en sinds haar tweede levensjaar blind. Na een riskante operatie krijgt ze haar gezichtsvermogen terug. Vol blijdschap opent Mun haar ogen in een nieuwe wereld. Toch klopt er iets niet en tot haar afgrijzen ziet ze in de spiegel niet haar eigen gezicht maar dat van Ling, de overleden vrouw die haar netvliezen beschikbaar stelde. En dan zijn er nog de mysterieuze, duistere en verminkte creaturen die zich aan haar openbaren. De visioenen brengen Mun op de rand van de waanzin en de enige uitweg is te achterhalen wat het geheim van Ling was...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wong Kar Mun

Mun's Grandmother

Ghost in the Hospital

Hospital Caretaker

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Nou...op naar Dark Water zou ik zo zeggen......;-)


avatar van Sjan

Sjan

  • 777 berichten
  • 2748 stemmen

Horror zoals horror hoort te zijn: eng. Prachtige opbouw van het verhaal met een paar scenes om je dood te schrikken. Ze zijn hierboven allemaal al wel ongeveer genoemd. Zelf schrok ik mezelf een acute reuma-aanval bij de kaligrafeerscene , daar bleef ik echt in een schrik 'hangen' van 5 seconden ofzo, bahbah wat eng. De geluidseffecten, het acteerwerk, de muziek, eigenlijk is er niet veel slechts op te noemen. Ook de eindscene is goed gekozen en vooral prachtig in beeld gebracht. 4.5*


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Sjan schreef:

daar bleef ik echt in een schrik 'hangen' van 5 seconden ofzo

Haha! Ja, dat had ik nou ook. Heel knap effect dit

Enne.. Pjotr, is Dark Water dus nóg freaky-er?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Sjan schreef:
Zelf schrok ik mezelf een acute reuma-aanval bij de kaligrafeerscene

LOL


avatar van pjotr

pjotr

  • 2672 berichten
  • 2781 stemmen

Goodfella schreef:

Enne.. Pjotr, is Dark Water dus nóg freaky-er?

Eh nee, hij is denk ik niet freaky-er maar minstens zo stijl- en sfeervol...

Er zitten ook zeker een aantal geniale kippevel-scenes in...

Ik vind The Eye ongelofelijk goed - het enige minpuntje aan de film is de afwikkeling van het verhaal...

Dark Water daarentegen is in mijn ogen perfect....


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Dat wordt dus voor mij op zoek gaan naar Dark Water! Heeft Jay die toevallig ook niet te koop voor mij .


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Net gezien en vooral het spectaculaire einde is prachtig, heerlijk.

Film zit duidelijk in elkaar, laat niet echte plotholes open, maar daar is ie ook niet voor gemaakt. Gewoon goeie thriller en een remake hoef ik al niet meer te zien.

****


avatar van Webby

Webby

  • 861 berichten
  • 846 stemmen

tovenaar schreef:

Dat wordt dus voor mij op zoek gaan naar Dark Water! Heeft Jay die toevallig ook niet te koop voor mij .

Dark Water wordt door Dutch FilmWorks in NL gereleasd. De release datum is momenteel gepland op 18 November 2003.


avatar van dttom

dttom

  • 2146 berichten
  • 2156 stemmen

Stukje uit een recensie

"The film concerns Mun Mun, a young woman blind since the age of two. She regains her sign as the result of a cornea transplant but soon experiences some nasty side effects; she begins to see ghastly apparitions that would put Haley Joel Osment on tranquilizers for life."


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Lees je overdag een boek over een gast die paranormaal begaafd is (Matthew Manning) en dan zie je in t holst van de nacht een freaky film als the eye. Grappig dat de dingen die ik in dat boek las ook in de film voorkwamen.

Het eerste uur van de film vond ik erg beklemmend met 2 ijzersterke schrikeffecten waar de rillingen goed over mn rug van liepen. Daarna was ie niet meer zo spannend maar nog wel interressant omdat je toch wilt weten hoe de vork in de spreekwoordelijke steel zit. Het einde vond ik erg goed. Toch vond ik het jammer dat het beklemmende enge eerste uur niet vastgehouden werd zoals bij bijvoorbeeld Signs wel was (daar zullen veel mensen het niet met me mee eens zijn).


avatar van Armin

Armin

  • 584 berichten
  • 7129 stemmen

IJzingwekkend !! ****1/2


avatar van Heracles

Heracles

  • 113 berichten
  • 780 stemmen

Armin schreef:

IJzingwekkend !! ****1/2

Huh? Had jij m al gezien?

Tussen haakjes, meer van dit genre ligt toch bij the Ring e.d.? Kan iemand (jij?) me vertellen welke films ik dan nog meer moet zien?


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

JayLunar schreef:

Ik zou niet voor de Regio 2 gaan, aangezien die door Tartan is uitgebracht en dus van slechte kwaliteit is (theatrical print met onleesbare burnt-in subs etc.). De (veel goedkopere) versie van cd-wow heb ik, en deze is van vrij goede kwaliteit

Volgens DVD Compare is de R0 (Tartan) versie toch het beste hoor. Deze is anamorphic en heeft de meeste extra's. Is het trouwens niet rottig te volgen die cantonese taal?

Zie: link


avatar van JayLunar

JayLunar

  • 748 berichten
  • 2961 stemmen

GerwinF schreef:

Volgens DVD Compare is de R0 (Tartan) versie toch het beste hoor. Deze is anamorphic en heeft de meeste extra's.

De comparisons van DVD Compare zijn meestal niet correct. Wat ze doen is kijken naar welke DVD de beste papieren heeft (dus aantal extra's, anamorf of niet etc.) in plaats van een echte vergelijking zoals op DVDbeaver ofzo. Tartan brengt doorgaans zeer matige DVD's uit (of The Eye een uitzondering is weet ik niet).

Is het trouwens niet rottig te volgen die cantonese taal?
Er zit gewoon Engelse ondertiteling op hoor, en het bovendien niet echt een dialogue-driven film ofzo Het is zeker wel goed te volgen. Het is wel zo dat ik persoonlijk Cantonees en Thai niet echt mooie talen vind, maar zeker niet zodanig dat ik me eraan stoor.


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

Ja een andere vergelijking van deze dvd heb ik nog niet gevonden, ook niet op DVDBeaver (wat een naam trouwens!)


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Goede poster.


avatar van Pitbull

Pitbull

  • 558 berichten
  • 1424 stemmen

Een lichte tegenvaller deze film, maar voor een deel omdat ik torenhoge verwachtingen had.

Met een aantal kussentjes in de aanslag gekeken en die waren ook best wel bruikbaar tijdens sommige momenten. De schrikmomenten zijn angstaanjagender dan in 'The Sixth Sense', maar het verhaal komt bij lange na niet in de buurt. Waar The Sixth Sense eindigt in een allesoverweldigende kippenvelscene op het einde, worden hier deze allemaal in het begin gepleurd - iig waren ze niet meer effectief aan het eind.

De reden dat Mun de geesten ziet is ook wel heel bizar en lijkt eerlijk gezegd helemaal nergens naar. Gelukkig duurde dat stuk ook niet zo lang, zodat je er niet te veel bij stil stond, ik zal er verder niet teveel woorden aan vuil maken. De slotscene is helemaal lachwekkend en vrijwel letterlijk uit een andere film gehaald.

Desalniettemin zitten er toch zeker een handvol momenten in dat je de adrenaline door je aderen voelt razen, waarbij mij vooral de liftscène en de oude vrouw in het ziekenhuis bijblijven.

3,5 *, terwijl ik van tevoren had gedacht dat het 4,5* zou worden.

Ben trouwens wel heel erg benieuwd naar Dark Water, want dat verhaal klinkt helemaal geweldig.


avatar van Webby

Webby

  • 861 berichten
  • 846 stemmen

Ik zie net (op http://www.nfc.org/rel.htm) dat de film vanaf 26-06 gaat draaien.

Dan zal hij waarschijnlijk ook in de rest van NL draaien


avatar van sarcjoch

sarcjoch

  • 6 berichten
  • 6 stemmen

Net zoals Bangkok Dangerous vond ik dit een film die oude clichés recyclet, op sommige momenten wat beter dan op anderen. Eerlijk gezegd wordt de film vooral gered door Lee Sin-Je's expressieve acteerwerk en de subtiele en op het einde wat minder subtiele special effects. Het verhaal zelf vond ik dus *echt* dertien in een dozijn, en hoewel de HK-setting er net weer een ander tintje aan geeft vond ik het zeker niet zo heel sterk als sommigen hier.

Misschien komt het omdat ik sowieso voornamelijk Aziatische films kijk en ze dus wellicht wat "normaler" er tegenaan kijk (als in, ik vind het niet meer per definitie bijzonder om een Aziatische film te zien). Maar dat klinkt wel weer erg pretentieus allemaal


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

Heb hem net op DVD gekeken, echt de moeite waard dus eh! Je zal wel even 2 keer nadenken als je in je eentje in een lift instapt na het zien van deze film! In de 2e helft lijkt de film in te zakken, maar de (voor mij onverwachte) finale maakt alles goed.

Ps. de openingstitels is ook best goed gedaan.


avatar van flicks

flicks

  • 169 berichten
  • 173 stemmen

Komt deze film ook in het engels gesproken???


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3702 stemmen

ik hoop het niet.


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1065 stemmen

Door de hoge waardering hier en de stoere trailer op apple.com heb ik besloten er zondag heen te gaan! hij draait nu in Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven...


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Verstandig....films als deze geven een extra dimensie in de bioscoop


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Dat wordt volgens mij echt gillen!


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1065 stemmen

Prachtige film! Mooie, spannende en enge beelden. Ik schrok me de tering bij die schrijfles En m'n hart klopte drie keer sneller bij de liftscene!
Ok, iemand die dode mensen ziet...dat hebben we al eens eerder gezien, maar hier vond ik het toch echt super uitgewerkt. Zeker door het goede camerawerk, de muziek en een paar schrikeffecten. Tof nummer trouwens, bij die zwart-wit beelden.

Wat ik niet helemaal goed begrepen heb:
Wanneer Mun in het huis van het dode meisje komt, wil ze haar helpen door haar opnieuw te laten sterven zodat het meisje geen zorgen meer heeft. De tijd gaat denkbeeldig terug en de moeder haalt haar van het touw af...is het nu zo dat Mun zichzelf ook had opgehangen zodat Ling opnieuw kon sterven? Maar waarom ziet ze dan daarna nog dode mensen, alleen door dat netvlies?

Wat ik helaas wel een minpuntje vond was waarom die psycihater zo snel verliefd op haar werd, of zat er gewoon veel tijd tussen? Er was een vrouw die zei dat ze de dode ook zag(die aan dat vlees likte.) Een beetje stom en overbodig, imo.

Het einde met de gastank was echt super... kippenvel, zoals op meer momenten in de film. Het was zeker de moeite waard om deze in amsterdam te bezoeken(in de bios maakt hij sowieso meer indruk)...4,5*

Btw, Dat ze hier een remake van gaan maken is echt belachelijk. Totaal overbodig, alles ziet er al prachtig uit


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

Da Jando schreef:

Er was een vrouw die zei dat ze de dode ook zag(die aan dat vlees likte.) Een beetje stom en overbodig, imo.


Die scene vond ik juist wel gaaf. Heel creepy dat ze ook overdag (in drukke gelegenheden) doden blijft zien. (ook de muziek erbij is geweldig)


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1065 stemmen

GerwinF schreef:

Die scene vond ik juist wel gaaf. Heel creepy dat ze ook overdag (in drukke gelegenheden) doden blijft zien. (ook de muziek erbij is geweldig)


Ja die scene vond ik wel gaaf...maar die vrouw die zei dat ze ook dode zag Het zou kunnen...maar net iets te toevallig zou ik zeggen.


avatar van Webby

Webby

  • 861 berichten
  • 846 stemmen

Ben vandaag ook naar The Eye geweest. Erg mooie en sfeervolle suspense film. Hoe krijgen die Aziaten dat toch weer elke keer voorelkaar!
De eerder genoemde 'kippevel' scènes mochten er zeker wezen. Ik vond ze toch wel enger dan die van The Ring (Japanse versie).
Die metro scène was anders ook aardig. Als je goed keek in de ruit achter Mun, zag je soms een gezicht. Echt eng was dat gewoon.
Het verhaal en ontknopping vond ik nogal tegenvallen. Misschien had ik er teveel van verwacht. Wat dat betreft vind ik The Ring iets beter en blijft dat tot nu toe nog steeds de topper van alle Aziatische horror.
(Ik moet nog wel Dark Water kijken...)


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2795 stemmen

Ik vind deze film ERG overgewaardeerd.