Terug naar de Kust (2009)
Genre: Thriller
Speelduur: 110 minuten
Alternatieve titel: The Dark House
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Will Koopman
Met onder meer: Linda de Mol, Ariane Schluter en Huub Stapel
IMDb beoordeling:
6,3 (1.690)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 29 oktober 2009
On Demand:
Bekijk via NPO Start Plus
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Terug naar de Kust
De alleenstaande Maria Vos (Linda de Mol) wordt door een onbekende met de dood bedreigd. Zij vlucht met haar kinderen naar haar voormalige ouderlijk huis, waar ze onderduikt bij haar oudere zus Ans (Ariane Schluter). Terwijl het winterse verblijf in de villa aan zee Maria confronteert met traumatische jeugdherinneringen en haar omgeving steeds meer aan haar geestelijke gezondheid begint te twijfelen, komt haar belager steeds dichterbij.
Externe links
Acteurs en actrices
Maria Vos
Ans Vos
Detective Van Wijk
Victor Terpstra
Geert
Harry Menninga
Resi
Martin
Petra Vos
Wolf Vos
Video's en trailers
Reviews & comments
DiKKe_OsCaR
-
- 406 berichten
- 2034 stemmen
Ik vond het een slechte film. Ik heb het boek niet gelezen, maar de clue zag je al van kilometers aankomen. Ik verbaas me over het hoge cijfer op MM, men is hier normaal toch vrij kritisch.
Personages zijn zwakjes, ik vind dat er maar matig wordt geacteerd en Ans is totaal niet overtuigend. De film zelf mist ook spanning, iets wat bij een thriller toch wel essentieel is.
Ik ben een vrij groot fan van de Nederlandse film, maar dit is volgens mij de slechtste die ik in de afgelopen jaren heb gezien.
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Voor een Nederlandse thriller zeer spannend!
Hoe kan dat nou? Iets is spannend of niet.
Lefgozer
-
- 3491 berichten
- 2256 stemmen
Heb me goed vermaakt met deze film. Vond Linda ook niet zo bar slecht acteren. Alleen jammer dat de dader al vrij snel duidelijk is, zoals al eerder opgemerkt.
Lyonesse
-
- 32 berichten
- 26 stemmen
Laat ik positief beginnen: Linda de Mol speelt erg goed. En dan nu het negatieve: Je ziet het van mijlenver al aankomen hoe dit allemaal gaat eindigen. Jammer!
Didi1977
-
- 9 berichten
- 12 stemmen
Ik heb ook het boek gelezen dus uiteraard kende ik de verhaallijn al! Linda de Mol speelt goed. Met deze film heb ik me prima vermaakt.
Grover
-
- 169 berichten
- 230 stemmen
Vrouwlief had het boek gelezen en vond die wel spannend, dus ook de film in huis gehaald en saampjes gekeken. Thrillers en nederlandse film, blijken over het algemeen niet zo goed samen te gaan: wie herinnert zich nog The Johnsons?
Maar dit Terug naar de Kust heeft wel een aantal aardige elementen. Het acteerwerk van Linda is verrassend, m.n. misschien ook doordat ze niet zo glitter en glamour is. De plaats van misdrijf aan de kust in een huis aan zee, is goed gekozen, brengt m.i. wat extra sfeer met zich mee. Wat betreft de kijker op het verkeerde been zetten, liefst meerdere keren...bij een goede thriller, is hier niet uit de verf gekomen. Daardoor werden de -op verkeerde been zetten personages- te opzichtig geintroduceerd.
Edoch, wel een onderhoudende film gebleken.
bjerik76
-
- 2359 berichten
- 1807 stemmen
vrijwel bij het begin had ik door dat ik eigenlijk naar de Nederlandse versie van " the bodyguard" keek.
was wel goed qua Nederlandse film, alleen vrij voorspelbaar.
Lion20
-
- 21 berichten
- 566 stemmen
Een keer een andere kant gezien van Pierre Bokma, erg leuk. Verder was de film voorspelbaar en er zat te weinig vaart in.
*3.0
Zizzo
-
- 456 berichten
- 1547 stemmen
Sterke Nederlandse Thriller, goed verhaal leuke cast en boeiende en licht spannende uitwerking. Had dit er niet van verwacht.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Jammer van het belachelijke einde en het houterige acteerwerk.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Het eerste uur van Terug naar de Kust is heel aardig te pruimen. Links en rechts worden er wat kansen gemist om de spanning op te bouwen en we weten ook al veel te vroeg wie de dader is, maar tot op zekere hoogte is het allemaal nog prima uit te houden. De acteurs zijn degelijk. De film ziet er zeer acceptabel uit en hoewel het zeker beter kon is er wel iets van spanning merkbaar.
Dit alles geld tot de finale aan toe. Als gezegd weet eenieder met een degelijk stel hersenen op dat moment allang wie het gedaan heeft, daarentegen was het waarom nog steeds ongewis. Het uiteindelijk motief en de uitvoering zijn zo ontzettend van de pot gerukt en zo intens ongeloofwaardig dat het keurige eerste uur in één klap teniet wordt gedaan. Jammer, jammer en nog eens jammer.
De film heeft dus te kampen met een degelijk begin, maar met een uiterst teleurstellend einde. Aardig geacteerd, aardig opgebouwd, maar tenietgedaan door de finale.
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
Jammer dat zelfs ik het plot al vanaf het begin zag aankomen. En dat gebeurt me niet vaak. Bijna nooit zelffs. Dus dan moet het wel erg doorzichtig zijn.
En toch was de film nog steeds spannend genoeg om naar te kijken. De gehele sfeer die werd neergezet en het sterkte acteerwerk van de acteurs maakt dat je er toch geboeid naar blijft kijken.
Ergens in het midden begon ik het een beetje langdradig te vinden en had ik zoiets van: nou, ik weet al hoe het zit, laat nu maar zien hoe het afloopt. Maar toch bleef over het algemeen de spanning er wel goed inzitten.
Een minpunt: Daan Schuurmans als stoere rocker. Nee, ik zag het niet. Wel knap dat hij er gewicht voor is aangekomen waardoor zijn voorkomen wel wat meer overeenkwam met het karakter maar hij blijft toch een beetje te netjes ervoor.
Edamboy
-
- 90 berichten
- 2953 stemmen
Film haalt het niet bij het boek! Zoals velen hier al zeiden zie je veel dingen al aankomen. Aardige rol van Linda de Mol, voor de rest niet indrukwekkend.
tboezem
-
- 194 berichten
- 549 stemmen
Hoe kan dat nou? Iets is spannend of niet.
Ben ik het niet mee eens. In een echt goede Amerikaanse thriller is de sfeer stukken beter en zijn de acteerprestaties veel overtuigender, waardoor een identiek verhaal veel spannender uit kan vallen in het Amerikaans.
Mits de acteerprestaties en de sfeer van de Nederlandse variant minder goed zijn, wat ik over het algemeen toch wel vind.
lelie1977
-
- 11 berichten
- 42 stemmen
Mooie film! Ik heb hem net gezien, maar snapte de laatste 5 secondes niet.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
Geweldige mooie film. Vandaag bekeken en vond het een zeer spannende en leuke film om naar te kijken. Je zit echt op het puntje van je stoel.
Overigens vind ik Linda de Mol een geweldige presentatrice, maar van het acteerwerk ken ik haar eigenlijk alleen maar van Gooische Vrouwen waar het niveau toch wel wat lager is omdat het natuurlijk bol staat van de grappen en overdrevenheid.
Hier is dat overduidelijk anders, hier zet ze een fantastische rol neer en laat dat met overtuiging zien, je gaat echt met haar meeleven en het is heerlijk om naar haar te kijken en hoe ze praat.
Ook de rest van de cast was goed, ook de goedgeschreven bijrollen kwamen goed van pas, en kwamen dus ook goed over.
Het verhaal neemt elke keer verschillende wendingen, waardoor elke keer je standpunt en gedachten omslaat. En zeker meer naar het einde toe gebeurd er meer dan genoeg spanning.
Verder vind ik wel dat de clou al veel te snel valt, je hebt al gelijk een idee van; oh dit zou het wel kunnen zijn. Maar dat neemt wel weer weg omdat het verhaal verschillende kanten opgaat. Overigens stelt het einde niet teleur, alleen snap ik de laatste 5 secondes ook niet, wat degene boven mij al heeft aangegeven.
Heb hier lang voor gewacht, en mijn verlangens waren zeker uitgekomen, en ben blij dat ik een leuke 110 minuten heb gehad 
Kan deze film zeker aanraden. Dus denk je van: Alweer zo'n Nederlandse film en ook nog wel met Linda de Mol, ga de film dan gewoon kijken en ik weet zeker dat de film niet tegen valt.
Dit is namelijk ook een van de betere Nederlandse films. Ik kijk en hou zelf ook niet van Nederlandse films maar deze springt er echt uit.
Dit is daarom een van mijn lievelings film van de Nederlandse cultuur, samen met ''Komt een vrouw bij de dokter'' die ik ook zeker kan aanraden.
En dan nu maar hopen dat er snel weer een prachtige Nederlandse film komt.
Ga binnenkort ook ''De gelukkige huisvrouw'' bekijken en hoop dat die net zogoed word als deze.
Ik kan niet wachten in iedergeval.
4,5* van mij
En dat heeft die dik verdiend!
Tony Montoya
-
- 41 berichten
- 41 stemmen
Terug naar 'de vuilnisbak'. Geen thriller maar een regelrecht DRAMA.
Abreu
-
- 1 berichten
- 141 stemmen
Ik heb deze film verplicht moeten zien van mijn vriendin in de bioscoop. Het is wel een boeiend verhaal, maar omdat ik halverwege de film al wist wie de 'boosdoener' was, was het eind voor mij niet meer zo spectaculair. ik beschouw deze film als 'te voorspelbaar'. vandaar dat ik hem een 2.0 heb gegeven
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
Dat vind ik wel een stom excuus.
Maarja, dat is natuurlijk jou mening niet waar? Dus daar kan ik niks aan veranderen.
Joera
-
- 67 berichten
- 46 stemmen
Vond het een goede film. Heb helemaal niets met nederlandse films en verwachtte er dan ook weinig van. De film heeft mij positief verrast.
parcivalis
-
- 298 berichten
- 353 stemmen
Waarom worden Nederlandse films altijd zo slecht/traag gesneden?
Scene's beginnen meestal met een statisch beeld van iemand die nog een handeling moet gaan verrichten en die dan vervolgens verricht.
Een scene waarin iemand een deur open doet begint altijd met degene die staat, vervolgens een stap zet en dan de deur open doet. Waarom snijden ze nooit op het moment dat de deur open gedaan wordt, dus tijdens de handeling? Denken ze dat we het anders niet snappen? Of is het anders geen cultuur? Wie?
MMXMMX
-
- 99 berichten
- 95 stemmen
Beest van een film erg spannend Niet voorspelbaar Goed verhaal en Linda is top
Geweldige film Dat had ik zeker niet verwacht.
eltorro
-
- 898 berichten
- 3058 stemmen
Beest van een film erg spannend Niet voorspelbaar Goed verhaal en Linda is top
Geweldige film Dat had ik zeker niet verwacht.
Niet voorspelbaar? Na een half uur weet je al wie er achter alles zit.
Hoe die zus Ans, Maria met man en macht probeert thuis te houden.
erg aap
-
- 27 berichten
- 264 stemmen
Ja, het is inderdaad een redelijk voorspelbaar filmpje.
Maar dit hoeft ook niet altijd een minpunt te zijn en ik vond de sfeer erg goed neergezet. Daarnaast waren de acteurs prima en was het plot toch wel intrigerend, hoewel voorspelbaar. Dus 4 sterren is wel gerechtvaardigd voor mij, toch? 
eltorro
-
- 898 berichten
- 3058 stemmen
Als jij je er goed mee kon vermaken, tuurlijk. 
Maar voor mij was dat jammer genoeg niet het enigste minpunt.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Prima geacteerde thriller, waarvan ik de ontknoping al wist helaas en die zag je daarnaast al redelijk snel aankomen, ook al had je hem niet geweten. Maar evengoed, een prima product van eigen bodem.
TimZor
-
- 528 berichten
- 407 stemmen
Ik vondt het een meer dan redelijke film. En had als eens films gezien waarin Linda gewoon dramatisch slecht is dus naar mijn idee zette ze deze rol dan (eindelijk) wel eens behoorlijk sterk neer. Wat mij betreft een ruime voldoende dus een 7/3.5
Het laatste nieuws

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen
Bekijk ook

Soldaat van Oranje
Oorlog / Drama, 1977
1.045 reacties

De Tweeling
Drama / Oorlog, 2002
401 reacties

Als Je Begrijpt Wat Ik Bedoel
Animatie, 1983
179 reacties

De Poolse Bruid
Drama / Romantiek, 1998
99 reacties

Bride Flight
Romantiek / Drama, 2008
330 reacties

Amazing Grace
Drama / Historisch, 2006
37 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


