De Laatste Dagen van Emma Blank (2009)
Genre: Komedie
Speelduur: 90 minuten
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Alex van Warmerdam
Met onder meer: Annet Malherbe, Eva van de Wijdeven en Marlies Heuer
IMDb beoordeling:
6,8 (2.415)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 7 mei 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CineMember
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot De Laatste Dagen van Emma Blank
Aan de rand van de duinen staat een eenvoudig landhuis. Emma Blank, de vrouw des huizes is ziek en wacht op haar dood. Dat doet haar personeel, dat meer blijkt te zijn dan alleen personeel, ook. Het verzorgen en bedienen van de immer ontevreden Emma valt hen zwaar. Hoe lang houden zij dit nog vol?
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11915 berichten
- 5318 stemmen
God wat een fijne film, na eerder gisteravond dat dodelijk vermoeiende Due Date te hebben gezien. Ik merkte bij mezelf dat ik inmiddels genoeg van Van Warmerdam heb gezien om zijn humor te kunnen waarderen zonder dat ik precies de bedoeling van de situaties begrijp. Ik zat nog even na te denken over een 4,5*, maar dat is toch net iets te veel eer.
Desalniettemin een dik verdiende 4,0*
ArnoldusK
-
- 584 berichten
- 2060 stemmen
Mijn tweede film van van Warmerdam, en ik had grote verwachtingen, na het lezen van sommige recensies hier en na het bekijken van de Noorderlingen. En ik denk dat het volgende credo voor zijn films geldt; you either love it or hate it.
Het is knap om een dergelijk boeiend filmpje te maken in één huis en een beetje omgeving dat er bij gebruikt wordt. De absurde dialogen en het cinematografische werk zijn enorme pluspunten. 'Ik wil gewoon wielrennen kijken met een zakje paprika chips...'
'Ik wil een snor onder die neus'
Ik weet niet wat ik moet met de 'achterliggende boodschappen' die hier aangehaald worden, ondanks dat ik hier wel meer van wil weten bij de gemiddelde film..
Zo vond ik het niet dat het een verbeelding was van de rolpatronen die wij in het dagelijks leven opgelegd krijgen, en dat deze verdwijnen wanneer het juk verdwijnt. Het is eerder zo dat iemand anders het 'juk' overneemt, namelijk Halderman. Maar het Paasverhaal is een interessante verklaring...
Voorlopig een 3,5, en ik ga nog meer van Alex bekijken. Hij is toch wel een beetje de hoop van de Nederlandse filmindustrie voor mij.
sabsabsab
-
- 647 berichten
- 52 stemmen
Het moest me een klein beetje denken aan de film Erasherhead. Maar dan toch wel wat duidelijker.
blitzz
-
- 63 berichten
- 450 stemmen
Weer een heerlijke film van multitalent Van Warmerdam, in mijn ogen Nederlands beste cineast.
De absurde humor, de dialogen, de sfeervolle setting, de magnifieke soundtrack, het acteerwerk met uitschieters van Annet Malherbe, Van Warmerdam, Marlies Heuer....ik heb ervan genoten.
Alle films heb ik van hem gezien, waarbij Abel voor mij nog steeds nummer één staat.
Diogo
-
- 39 berichten
- 75 stemmen
Gebeurde niet zo veel in deze film, maar toch wilde ik niet wegzappen.
Dat is denk ik de kracht van deze film, het blijft boeiend ondanks dat er niet bijster veel gebeurd.
Bijzondere film!
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1278 stemmen
Ik heb eerder dit jaar de film Dogtooth gezien; een film die zich qua setting enigszins met Emma Blank laat vergelijken. Maar dan kan je qua absurdisme toch echt een enorm verschil zien. Deze film is danwel iets subtieler, maar misschien juist daardoor ook veel duffer. Echt absurd wordt het eigenlijk nooit en echt grappige momenten zijn er ook niet te vinden. Dat hoeft an sich nog niet een probleem te zijn, maar de personages worden op dramatisch vlak ook niet dusdanig uitgewerkt dat je ook maar op enig momenten met ze kan meeleven.
En dat is dus wel een probleem. Want de film zit ook vol met dramatische ontwikkelingen, die de kijker eigenlijk geen reet kan schelen, terwijl de film qua plotontwikkeling en humor ook niet brengt, wat je van van Warmerdam zou mogen verwachten. Ik vond dit ook duidelijk een mindere film dan Grimm en Ober.
booyo
-
- 646 berichten
- 1677 stemmen
Wát een absurde film is dit! Je moet er van houden. Eigenlijk is het hele gegeven vrij saai: één huis, beetje omgeving en voornamelijk rare dialogen. Toch weet het van begin tot eind te boeien, knap. Het hele rollenspel is intrigrerend. Theo de hond? Hoe kom je er op. Eindigt allemaal pikzwart, en nog altijd absurd.
Ik weet niet helemaal hoeveel sterren ik deze film moet geven, ik kies nu voor een ruime 3*
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Mijn 2e Van Warmerdam.
Na Grimm gezien te hebben had ik even geen behoefte om een film van deze man te zien. De eerste film die ik van hem zag viel vies tegen. Gelukkig doet hij het een stuk beter met deze film. Een typisch filmpje met aardig wat droge, vreemde humor. Visueel goed en het acteerwerk beviel me ook.
Als kijker heb je geen flauw idee wat er aan de gang is en het antwoord wordt ook niet expliciet gegeven. Uiteindelijk heb je wel een idee hoe de vork in de steel zit, maar zeker weet je het niet. Deed me een beetje denken aan Familia.
3,5*. Ik kijk uit naar Abel en De Noordelingen.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Dat zijn dan ook zijn beste films. Geen idee waarom je met Grimm begon, want dat is veruit zijn minste.
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Geen idee waarom je met Grimm begon, want dat is veruit zijn minste.
Kreeg ik gratis toen ik Magnolia kocht. 
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Onderhoudende absurde film over een familie in een huis. Ik vond hem toch wat minder als de laatste keer dat ik hem gezien had. Ondanks dat de film naar een climax toewerkt kakt hij toch in aan het einde. Het slot is ook te onbevredigend.
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Derde film die ik bekeken heb van Alex van Warmerdam waarin hij zelf de hond des huizes speelt.
Weeral zeer leuke film.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3948 stemmen
Alex Warmerdam maakt weer een goed scenario en verwerkt het goed in deze film. Voor mij was de eerste film van Alex, Ober. Ober was enorm sterk en de een na laatste film van Alex. De 2de die ik had gezien was Kleine Teun dan kom je er achter hoe goeie scenario’s Alex maakt.
De 3de film die ik aan ging was De Laatste Dagen Van Emma Blank en ook nu in deze moderne tijd, liet de film 2 kanten zien namelijk de moderne kant en het van vroeger hier gaat Alex net niet de fout mee maar toch zijn er enkele dingen die op vallen:
Het scenario is duidelijk te herkennen dat Alex Warmerdam het heeft gemaakt maar het verhaal wordt tegen gehouden door het stukje modern en het stukje van vroeger, gelukkig stoorde dat niet maar het viel op dat het erg tegenstrijdig was.
Het scenario is erg goed en herkenbare aan de stille momenten in de film en het dunne drama de cast is goed maar er zijn te veel acteurs aanwezig in de film gelukkig heeft Alex Warmerdam daar wel goeie rollen verdeling voor bedacht (de beste rol is voor hem neer gelegd)
Het acteer werk is erg wisselvalig, Gene Bervoets en Alex Warmerdam en Marlies Heuer staken nog het beste uit de rest waren net niet naar verwachting. Hopelijk komt Alex terug met weer een sterk scenario.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Alex Warmebrand ... Alex Warmebrand ... Alex Warmebrand

Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Dat zijn dan ook zijn beste films. Geen idee waarom je met Grimm begon, want dat is veruit zijn minste.
Ik ben er ook mee begonnen. Soms komt een mindere film van een regisseur als eerste op je pad, dat is nou eenmaal zo.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Super film alweer van Alex, de beste naast Ober.
Heerlijk verhaal en soms absurd maar daar weet Alex wel raad mee.
Ook een bijzondere rol van Alex zelf.
4 sterren
LimeLou
-
- 2048 berichten
- 777 stemmen
Maf verhaal, maffe situaties. Ja, Alex gaat hier weer los. De humor is gortdroog, en het verhaal deed me flink nadenken. Iets wat Kleine Teun en Abel niet deden. Dit kan ik natuurlijk alleen als iets goeds beschouwen.
Jessen0wnt
-
- 3199 berichten
- 2582 stemmen
Ga dood!
Eerste aanvaring met Warmerdam, een van de weinige regisseurs die me echt interesseerde van de Nederlandse bodems. Voorheen meer op titels afgegaan en nu dan echt om de regie bekeken. Hoewel Ober mijn echte interesse had, heb ik me late overhalen door een leuke actie en ik ben aardig vol. Ik mag me misschien dan niet de fanatiekste nieuwsgier noemen, maar Warmerdam zal ik verder volgen.
Film moet het vooral hebben van de bizarre situaties en de zwarte humor die doordat het niet zo geforceerd word, erg lekker aankomt. Soms heb je pas een paar tellen later in de gaten dat er iets grappigs is verteld of iets sarcastisch. Tenminste, dat had ik. Nu moeten we niet overdrijven dat dit een hilarische komedie is, maar daarbij is alles ook gezegd. Niet hilarisch, maar gewoon grappig.
Voor de rest wat mooie plaatjes en wat leuke lekkere duidelijke personages en een aaneenlopend verhaal zonder een duidelijke spanningsboog zorgt voor een vermakelijke maar toch aparte ervaring. Op een groot vlak misschien wat neutraal maar voor Nederlandse gronden toch wel een reden om te kijken.
Film is te doen, 3,5 ster Op naar Ober of Abel...
LimeLou
-
- 2048 berichten
- 777 stemmen
Abel is een dikke aanrader, ook kijk ik erg uit naar De Jurk en De Noordelingen 
Friac
-
- 1323 berichten
- 1056 stemmen
Ik moet De Jurk en Grimm nog bekijken, maar voor mij situeert De Laatste Dagen van Emma zich voorlopig in de middenmoot van het oeuvre van van Warmerdam. Nét dat ietsje minder dan Ober, minder sterk dan Abel en De Noorderlingen, maar wel beter dan Kleine Teun.
Typisch weer is de gortdroge, vaak surreëele zwarte humor, die zich bij mij vooral weet te profileren in de vorm van de bizarre uitspraken van de personages ("En onder je neus wil ik een snor zien", enz.). Mooi aan deze film specifiek, maar wat eigenlijk ook een sterktepunt was in Abel en De Noorderlingen, is de fraai vormgegeven setting. Het geïsoleerde huis ziet er fantastisch uit, vooral aan de buitenkant (zonde dat het huis meteen na de opnames terug gesloopt werd). Ook het duinenlandschap (waar is dit opgenomen?) draagt bij aan de bevreemdende sfeer die zo eigen is aan de film van van Warmerdam.
Niet de meest komische film die ik van de regisseur zag, zeker ook niet de sterkste. Maar zeker wel aardig en bij momenten erg verfrissend: na getwijfeld te hebben tussen 3* en 3,5* kies ik toch voor de voorzichtige 3,5*.
3,5*
ILDIB
-
- 3061 berichten
- 2378 stemmen
Aparte film, met absurde humor. Heerlijk zwart met momenten. Voor de rest gaat t eigenlijk nergens over.
Gruffalo
-
- 207 berichten
- 603 stemmen
Hij heeft zich zelf wel lekker de leukste rol voor zichzelf uitgekozen 
Stijn B.
-
- 413 berichten
- 1197 stemmen
Heerlijk donkere komedie van Alex Van Warmerdam (Ober, Abel, De Jurk). Schitterende rol voor onder andere onze Gene Bervoets. Het verhaal gaat over Emma Blank die doodziek is en van haar personeel een liefdevolle verzorging eist. Dat is het verhaal heel kort en bondig, maar meer mag je er niet over zeggen om het kijkplezier niet te vergallen 
Mensen die van zwarte komedies met een randje af houden, zitten bij Alex van Warmerdam zeer goed. Qua Zwarte komedies is hij een absolute topper 
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Absurd Geniaal. Op deze manier ontkom je er niet aan, en wordt je gewoon fan van van Warmerdam.
Wat een geweldige gestoorde film. Een Nederlandse film zoals alleen ook hij ze echt maken kan.
Genoten van de onzinnige dialogen, de vreemdste scenes en meest bizarre personages ooit. Iedereen speelt geweldig !!!
4,5 *
Wernertje
-
- 326 berichten
- 224 stemmen
Film die in mijn ogen nergens overgaat en feitelijk ook nergens op slaat, maar vermakelijk vond ik hem wel. En dit was voornamelijk te wijten aan de redelijke acteerprestaties en de drang voor mij, waar gaat het verhaal (film) nou naar toe.
Redelijk onderhoudende N.L film met wat zwarte humor.
Het laatste nieuws

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





