Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 110 minuten / 114 minuten (unrated version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Dennis Iliadis
Met onder meer: Sara Paxton, Monica Potter en Garret Dillahunt
IMDb beoordeling:
6,5 (107.450)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 juni 2009
On Demand:
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Last House on the Left
"If someone hurt someone you love, how far would you go to get revenge?"
John en Emma Collingwood en hun dochter Mari verblijven in een vakantiehuis in de bossen. Mari krijgt toestemming van haar ouders om haar vriendin Paige op te zoeken in het nabijgelegen dorp. Maar wanneer het tweetal daar in de handen van een groepje criminelen terechtkomt, worden ze ontvoerd...
Externe links
Acteurs en actrices
Mari Collingwood
John Collingwood
Emma Collingwood
Krug
Justin
Francis
Sadie
Paige
Giles
Morton
Video's en trailers
Reviews & comments
Safri
-
- 867 berichten
- 1592 stemmen
Het origineel van Wes Craven vond ik wel zeer bad ass. Deze wordt, afgaande op de trailer, vermoedelijk softer en 'normaler'.
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Ik heb de trailer gezien en ik vond hem toch uitstekend. Hij ziet er natuurlijk behoorlijk opgepoetst uit (zoals alle remakes, niet ?) maar toch ook redelijk brutaal.
Ik persoonlijk heb niets tegen die remakes van die grote klassiekers. Voor mij zullen ze nooit de sfeer van de originele films evenaren, maar ze kunnen zeker dienen als uitstekende throwbacks en een andere versie van het verhaal geven.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Heb niet al te hoge verwachtingen van deze remake van Craven's Last House on the Left (die op zijn beurt weer losjes gebaseerd is op Bergman's Jungfrukällan). Niet dat Craven's film perfect is, dat zeker niet, maar ik denk dat het naargeestige, verontrustende sfeertje erg moeilijk terug te brengen is in zo'n hedendaagse versie. En dat sfeertje is nu juist wat het origineel de moeite waard maakte.
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Ik verwacht er ook zeker niet te veel van. Na de trailer gezien te hebben, lijkt het grauwe sfeertje helemaal weg te zijn. We zullen zien.
kArIzMa_Movie
-
- 1290 berichten
- 334 stemmen
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11904 berichten
- 5310 stemmen
Als een van de weinigen hier vond ik het origineel briljant. Afgaande op de trailer is het rauwe sfeertje inderdaad weg, maar gek genoeg heb ik toch geen slecht gevoel overgehouden aan de beelden. Het feit dat Tony Goldwyn de vader speelt vind ik ook interessant. Ik ben erg benieuwd!
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
nu ja, slechter dan dat super domme orgineel kan niet dus wat dat betreft heeft deze film al vast een klein voordeeltje....
Rambo5
-
- 11 berichten
- 4 stemmen
Ben er wel benieuwd naar.
Ok, het origineel is niet je van het, maar vond het toch niet slecht, ook al oude film natuurlijk.
En zeg nou eerlijk, een verhaal van een stel martelaars/verkrachters die later onderdak zoeken in het huis van de ouders van een van de gemartelde/verkrachtte vrouwen (wes craven's origineel) is tenminste nog niet nagedaan, elk ander horror scenariootje wel onderhand.
Ja, ga em zeker zien
Conspiracy
-
- 99 berichten
- 144 stemmen
Het orgineel was vreemd en hard.
Maar dit lijkt allemaal wel mee te vallen. Beetje MTV horror ofzo.
De sfeer is in de trailer niet terug te vinden.
En het is de sfeer die de oude film maakt.
Ook de badguys stralen hier niets uit.
Ik ga hem wel zien in de bios, en ik hoop dat mijn negatieve voorgevoel fout is.
aerts007
-
- 1324 berichten
- 54 stemmen
Hier heb ik een goed gevoel bij, trailer lijkt me oke.
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Net een positieve review gelezen op de site van Fangoria. Ik ben erg benieuwd naar deze remake, want het origineel was aardig, maar lang niet perfect.
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Als ik ook Fangoria mag geloven ,is deze zelfs erg goed ! Blijkt ook dat ze in deze film gekozen hebben voor uber-realistisch geweld in plaats voor over-the-top spektakel. Dat zou deze film ook veel beter passen.
film88888
-
- 869 berichten
- 919 stemmen
zo net de trailer gezien, en ik moet zeggen dat dit in mijn ogen veel belooft.
Dit word nog eens een spannende thriller.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Zie nu pas dat hier ook een remake van komt, ik dacht juist dat Chaos (2005) die zogenaamd losjes gebaseerd was op de film een soort remake was. Hoe dan ook, ik ben best benieuwd wat ze er van gaan maken al zal het rauwe, realistische sfeertje uit het orgineel wel missen.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Geen slechte poging, dit. Een beetje hetzelfde verhaal als Wes Craven's The Hills Have Eyes; een cultklassieker die toentertijd misschien baanbrekend en schokkend was, maar anno 2009 de kijker waarschijnlijk niet erg veel meer zal doen. De remake van Hills was dan wel een goed verzorgd en amusant product, het was toch vooral een weinig vernieuwend cliché- feestje. En hetzelfde kan gezegd worden over deze nieuwe versie van Last House on the Left.
Globaal gezien lijken de remake en het origineel aardig op elkaar. Het verloop van het verhaal is redelijk gelijk gebleven en ook de personages zijn, op wat karaktertrekken na, aardig letterlijk geïmporteerd. Het ongure en ongemakkelijke sfeertje is zoals verwacht verdwenen, maar gelukkig hebben de makers toch hun best gedaan er een niet al te brave bedoeling van te maken. De film is redelijk grauw en bevat aardig wat gore en stevig geweld. Met name de moord op Francis is redelijk sterk. Oké, vernieuwend is het allemaal niet, maar een braaf en schoon Hollywood horrortje waar alles buiten de schermen plaatsvindt is het ook niet geworden.
En toch is de film een stuk minder hard van toon dan het origineel. Zo hebben scènes als de sadistische spelletjes tijdens de verkrachting, het bijten bij het pijpen, de zelfmoord van Krug's zoon en de kettingzaag de remake niet gehaald, terwijl die scènes toch juist memorabel waren. En nog het meest opvallend is het einde, waarin Mari het hele drama heeft overleefd en er zo toch een soort happy end aan is gegeven. De schrijvers zullen hier ongetwijfeld hun redenen voor hebben gehad, maar van mij had dit niet gehoeven.
Tja, en verder is de film gewoon gemiddeld, niets meer en niets minder. Audiovisueel is het allemaal verzorgd, maar verre van bijzonder. Het spel is verder ook prima in orde, maar niemand springt eruit met echt bovengemiddeld acteerwerk. Wat dat betreft mag The Last House on the Left van Dennis Iliadis zich aansluiten bij Aja's Hills of Nispel's Friday: Aardige remakes die, hoewel weinig vernieuwend en in vergelijking met het origineel toch bepaalde zaken missen, toch best amusant zijn.
3 sterren.
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Die genoemde scènes in het origineel vond ik juist behoorlijk 'over the top' aanvoelen. Het verdwijnen van dat soort scènes zou voor mij persoonlijk misschien wel een verbetering zijn.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Ik vind ook zeker niet dat het schrappen van dergelijke scènes meteen resulteert in een slechtere film, het zijn wel voorbeelden dat de remake, ondanks een redelijk portie gore en geweld, toch wat braver blijft en een wat mildere toon heeft. Enkel de verandering omtrent het einde is wel een verandering die de film niet veel goeds doet.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Kan niet zeggen dat ik hier naar uit kijk. Was dan ook niet bijzonder onder de indruk van het hier op gebaseerde origineel van Wes Craven evenals Bergman's origineel van daarvoor.
mcdaktari
-
- 7287 berichten
- 0 stemmen
het kijkt gewoon lekker weg, oke het is dan misschien wel een film waarvan er genoeg zijn maar voor dit genre vind ik hem prima. en daarbij smaken zijn zo verschilend, als je hier op moviemeter ooit leest dat sommige een film afkraken en andere geven een hoge waardering. dus een film beoordelen is voor iedereen persoonlijk.
2,5*
Killerkip
-
- 105 berichten
- 271 stemmen
Moet zeggen, ik vond de film best creapy, zeker als je je in gaat leven in de slachtoffers, brr.
Vaders is nog de grootste griezel, jiekkk! En ik had best medelijden met de zoon, klaar ben je met zo'n pa!
Het origineel heb ik dan niet gezien maar vond deze zeker 3,5* waard.
Brianna
-
- 218 berichten
- 161 stemmen
Vond dit toch een zeer geslaagde remake, was bang dat het sfeer die het origineel had, hier niet in zou zitten, maar da is absoluut niet het geval. Er zijn toch wel een aantal vernieuwde scene's toegevoegd, waardoor de film met zn tijd meegaat, en voor de rest voldeed ie prima aan het origineel.
MrHorror
-
- 406 berichten
- 515 stemmen
heb m dan eindelijk gezien tijdens Short Night of Terror. heb het origineel (nog) niet gezien, maar de remake is zeker de moeite waard. vond t zelf erg goede film!
mcdaktari
-
- 7287 berichten
- 0 stemmen
Vond dit toch een zeer geslaagde remake, was bang dat het sfeer die het origineel had, hier niet in zou zitten, maar da is absoluut niet het geval. Er zijn toch wel een aantal vernieuwde scene's toegevoegd, waardoor de film met zn tijd meegaat, en voor de rest voldeed ie prima aan het origineel.
ik vind dat jij over het algemeen toch vrij hoge waardering geeft als ik dat zo bekijk. maar goed smaken verschillen
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Jammer!
Damnit, de film bij uitstek om te remaken. Idee is best wel gaaf. Maar alweer is de uitwerking ondermaats. Dat komt vooral door te mooie mensen. Het verhaal is grimmig, zwaar. 4 vreselijke mensen vermoorden en verkrachten twee meisjes. Helaas zijn het 4 hollywood vreselijke mensen. Tuurlijk doen niet alleen lelijke mensen slechte dingen, voor de pc politie langskomt. Maar toch zijn de baddy's wel vrij mooie mensen, die vrij ongeloofwaardig met een killing spree bezig zijn. Je denkt eerder dat ze netjes elke dag naar de gym gaan en een calorie arm dieet volgen. Dat is 1 ding dat niet heel erg mee hielp.
Ook het revange verhaaltje was erg jammer. Misschien ligt het eraan dat ik het heel anders in mijn hoofd heb, maar het zou juist zo vet zijn als de ouders echt gestoord worden en net zulke beesten worden als de criminelen. Maar buiten de magnetron, is het toch voornamelijk zelf verdediging. Jammer want het had juist leuk geweest, als de nette familie opeens een soort Texas Chainshaw familie zou worden, denk ik. Sowieso erg jammer, dat de match tussen ouders en killer vrij typisch horror slasher verloopt. met veel vallen en opstaan.
Jammer, de film heeft een betere lijn dan het origineel, maar is te clean om je echt te pakken.
2.5 sterren.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Verrassend sterke film. Bijzonder dat de grimmige sfeer uit het origineel erin werd gehouden en we zo één van de betere remakes te zien krijgen van de laatste jaren. The Last House on the Left was dan ook één van die horrorfilms die wél rijp was voor een herinterpretatie. De cast, en dan vooral Krug, had van mij anders, vooral ouder mogen zijn, maar de algehele sfeer van The Last House on the Left is zeer goed te noemen. Op één aspect na, is het originele script goed in stand gehouden en is de brutaliteit verrassend hoog. Ik stond te kijken van de verkrachtingsscène en de wraakacties van de ouders. Goed camerawerk, mooie shots, zeer sterke score en soundtrack en een einde die memorabel genoemd mag worden. Ja, zo mogen ze er meer van maken als het aan mij ligt. Ik denk misschien wel de beste remake die ik al heb gezien. Een aanrader!
4*
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Klinkt veelbelovend. Hij gaat deze week draaien in België, allicht dat ik eens een kijkje ga nemen.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Pfff, wat een ongelovelijk saaie rukfilm is dit.. er gebeurt zonnodig nog minder dan in het origineel.
Pre- en sequels

The Last House on the Left
1972
264 reacties
Gerelateerd nieuws

Dit zijn de beste recente horrorfilms volgens Stephen King

Vijf remakes die veel bekender zijn dan het origineel
Bekijk ook

Plein Soleil
Misdaad / Thriller, 1960
51 reacties

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties

Disturbia
Thriller, 2007
943 reacties

Eden Lake
Horror / Thriller, 2008
1.505 reacties

The Entity
Horror, 1982
169 reacties

The Descent
Horror, 2005
1.221 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








