Dying Breed (2008)
Genre: Horror
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Australië
Geregisseerd door: Jody Dwyer
Met onder meer: Nathan Phillips, Leigh Whannell en Mirrah Foulkes
IMDb beoordeling:
5,3 (6.525)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dying Breed
"Some species are better off dead."
De film speelt zich af in de Tasmaanse jungle. Zoölogiedeskundige Nina is op zoek naar sporen van de uitgestorven gewaande Tasmaanse tijger. Er zijn vele getuigenissen van zijn aanwezigheid in dit nog ongerepte gebied. Na het vinden van enkele sporen van de tijger claimt zij dan ook het bestaan van deze katachtige. Vol goede moed zoeken zij en haar vrienden verder. Wat ze echter niet weten is dat zij ook in het territorium zijn aanbeland van de nazaten van "The Pieman", Alexander Pearce, die in 1824 wegens kannibalisme werd opgehangen. Zijn nakomelingen hebben een dorp genaamd 'Sarah' gesticht. Deze dorpsbewoners hebben nog steeds menselijk vlees nodig om te overleven. In dit geval dient hun bron van leven zich aan in de vorm van een groep wetenschappers.
Externe links
Acteurs en actrices
Jack
Matt
Harvey / Rowan
Nina
Rebecca
Ethel
Katie
Alexander Pierce
Sgt. Symons
Ruth
Video's en trailers
Reviews & comments
td1991
-
- 57 berichten
- 52 stemmen
De film is inderdaad gewoon vermakelijk... het duurt opzich wel lang voordat er echt iets gebeurd.. maar het is een leuke film
_Daan_
-
- 317 berichten
- 780 stemmen
wat een rare film...
als je het leukt vind om alleen maar beesten doodgemaakt te zien worden moet je deze kijken...echt triest..!!!!!
kijk horrors om te zien hoe mensen afgeslacht worden niet om hoe kittens dood gemaakt worden omdat ze niet luisteren of dat zomaar een konijn een pijl door zn koppie heen krijgt..bah
je bent vast geen liefhebber van horrors zo te zien aan je top 10 en aan je stemlijst! en ja het hoort er gewoon bij. dat beesten ook dood gaan in zulke films. 
En je hebt ook niet goed opgelet ze maakte de beesten dood omdat de vader en moeder broer en zus waren daarom.
the-hague-pride
-
- 503 berichten
- 442 stemmen
wat een jeukfilm
alleen laatste half uur was beetje spannend
maar ook daar had ik meer van verwacht
op de hoes staat ook
my ass
Lui (crew films)
-
- 3491 berichten
- 11877 stemmen
Niet veel aan. De spanning was soms ver te zoeken, weinig horror en bovendien helemaal niet origineel. Niets meer dan een standaardhorrorfilm. Jammer.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
op de hoes staat ook
waar wrong turn en vergelijkbare films teleurstellen, overtuigt het naargeestige debuut van jody dwyer volledig
Wat een onzin staat er soms ook op
Manu
-
- 76 berichten
- 326 stemmen
wat een jeukfilm
alleen laatste half uur was beetje spannend
maar ook daar had ik meer van verwacht
op de hoes staat ook
my ass
inderdaad...our asses
tijn79
-
- 250 berichten
- 207 stemmen
Een lekkere horror in in schitterende omgeving.
Geen hoogstaande film, maar toch zeer vermakelijk en niet te cliché
hemeltje
-
- 17 berichten
- 57 stemmen
Weer eentje.....
Maar tot mijn verbazing scoren sommige B-films redelijk goed. Ik vind dit heel raar hoor...
renalpha
-
- 20 berichten
- 19 stemmen
Dit was echt een slechte film, ik weet niet waar jullie het over hebben.
De betere stukken waren eruit geknipt, daarnaast was het acteer werk zeer slecht. Blijf hier blijf hier, ze gingen overal alleen naartoe. Daarnaast beschermde hij zijn vriendin helemaal niet.
Deze film deed het hem echt niet en had daarom beter verwacht.
Dit was een horror die de naam horror niet eens waard is.
Hectometerpaal
-
- 722 berichten
- 964 stemmen
Hele matige "horror"
Dit genre heeft ook hier weer precies hetzelfde recept als een stuk of 200 andere films per jaar.
Brutale twintig-plussers belanden in een bos, hun mobiel heeft geen bereik en ze komen allerlei rare locals tegen..... Gaaaaaaaaaaap.
Er bestaan zeker horrorfilms die eens iets orgineels brengen....maarrrrrrr
dan moet je wel heeeeel goed zoeken.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Vermakelijk filmpje.
Dat van de hoes (waar wrong turn en vergelijkbare films teleurstellen, overtuigt het naargeestige debuut van jody dwyer volledig) is natuurlijk kant en klare onzin, maar vermaken kan ik me er nog wel mee. Echte horror moet je er niet in zoeken, het is meer lachwekkend maar toch leuk met wat grappige gore
voor een keertje kan hij er best mee door.. 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4084 stemmen
Deze film valt makkelijk samen te vatten, zeer dom verhaal(dom zussen gedoe), het verhaal van de Tasmaanse tijger is echt compleet overbodig. Ik had misschien liever gehad dat ze dat verhaallijn hadden gevolgd dan die van de standaard kannibaaltjes, die je ook al in soortgelijke films bent tegengekomen(Wrong Turn). De film is niet altijd even spannend en de acteurs zijn ook niet altijd even overtuigend, ook gingen ze uiteraard teveel in hun eentje op pad in de film.
Wel zijn een aantal kills lekker ranzig en wordt er leuk gebruik gemaakt van de setting in de film, wat toch een lekkere sfeer geeft aan deze film. Geeft ook nog een klein beetje een amuserende factor mee aan de film, wat de film niet compleet dramatisch maakt.
2*
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Wat een lelijke poster.
Zeer misleidend, doet denken aan een horror-komedie, wat deze film zeker niet is. Zonder al te veel verwachtingen zette ik deze film aan. Ik heb een zwak voor horror en kannibalen is een interessant onderwerp, alleen is de kans dat je een crapfilm te zien krijgt heel groot.
Toch behoort Dying Breed niet tot deze groep. Ik werd verrast want het is juist een erg goede film. Interessant verhaal en thema en realistische personages. Goed acteerwerk van de vier onderzoekers, het zou me niets verbazen als ze in het echte leven ook vrienden zijn. Een erg overtuigende en mooie vriendschap werd hier neergezet.
Het duurt redelijk lang voordat er gore aan te pas komt, maar dat maakte mij niet uit. Ik vond de langzame opbouw en het verhaal van de Tasmaanse tijger interessant genoeg. Uiteindelijk komen de menseneters in actie en dan wordt het een erg spannende film.
Visueel ziet het er allemaal goed uit, vooral de duistere kleuren scheppen een mooie sfeer. Het camerawerk is goed, maar ik had het gevoel dat er meer uit de kan gehaald kon worden.
De make-up en aankleding zijn ook allemaal prima, alleen de erg lelijke CGI valt tegen. Maar gelukkig wordt de CGI maar in een paar scènes gebruikt.
Ook een erg leuke twist aan het einde, dikke 3,5*.
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Toen ik de poster zag, en de recensies zag dacht ik wow die moet ik zien. Ik hou ook meestal van die australise horro films... die hebben echt een paar goeie horrors gemaakt
maar deze vond ik een beetje erg matig.. niet echt spannend ofzo en erg voorspelbaar
2 sterretjes
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Franse horror is op het moment mega bruut
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Ik heb het eerste half uur gemist en ik viel gelijk met mijn neus in de boter het eerste wat ik zag was een pijl door de wang van zo'n stoute dorpeling en van daar af ging het allemaal wel lekker door.
Ik hou erg van dit soort films met van die hillbillie rednecks zoals bv het geniale Deliverence en ook Eden lake kon ik ten zeerste waarderen, iemand nog tips voor mij???
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Ik hou erg van dit soort films met van die hillbillie rednecks zoals bv het geniale Deliverence en ook Eden lake kon ik ten zeerste waarderen, iemand nog tips voor mij???
Wrong Turn.
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Dank je wel Don maar ik heb W.t. al gezien.
Toch bedankt voor de moeite.
keldererik
-
- 12 berichten
- 23 stemmen
De acteurs gedragen zich alsof ze 2 hersencellen hebben. Verschrikkelijk domme acties, wat de spanning niet ten goede komt maar bij mij alleen maar irritatie opwekt.
Nastaroth
-
- 22 berichten
- 70 stemmen
Vond zeker voor een low budget film een aardig te doen horror, en zou zeker de volgende creatie van deze beste man kijken
night rider
-
- 105 berichten
- 0 stemmen
Ik heb het eerste half uur gemist en ik viel gelijk met mijn neus in de boter het eerste wat ik zag was een pijl door de wang van zo'n stoute dorpeling en van daar af ging het allemaal wel lekker door.
Ik hou erg van dit soort films met van die hillbillie rednecks zoals bv het geniale Deliverence en ook Eden lake kon ik ten zeerste waarderen, iemand nog tips voor mij???
Dog is volgens mijn ook wel zo een soort film.....tot op de dag van vandaag ben ik nog steeds geen trailer tegen gekomen
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Aparte poster, zou je niet verwachten bij een film als deze.
Film vind ik aardig, kan er mee door. Het deed me 'n beetje aan Wrong Turn 3 denken alleen is deze niet zo slecht uitgevoerd. Er zijn leukere settings ( tunnel, brug, grot ) en de cast is iets beter. Het verhaal zelf is 'n beetje mager. Ze lopen maar wat rond en komen af en toe iets tegen.
Dat gedoe met dat kleine meisje snapte ik niet echt. Ze deden net alsof zij een monster was toen zij nog een normaal kind was. Later wordt ze pas kannibaal en gevaarlijk...
Verder zie je sommige dingen wel aankomen en al bij al blijft 't een beetje binnen de perken met dat groepje in de wouds.
Redelijk...
blablabla89
-
- 140 berichten
- 206 stemmen
Redelijke horrorfilm. Het zijn de verrassende en brute stukjes tussen die t hem doen. Verder is het een beetje 'mellow'; het boeit niet, maar het verveelt ook niet. Persoonlijk vind ik een horrorfilm pas echt goed als er continu een bepaalde spanning voelbaar is, ookal gebeurt er niks. Dat was helaas niet het geval. Er zijn een aantal stukken waarop je een beetje passief voor je uit zit te staren. Dit werd in de meeste gevallen wel weer goed gemaakt door een echte horror scene. Toch waren er maar iets van 2 scenes die er echt bovenuit staken voor mij. Het verhaal zelf is op zich wel goed ookal zijn er een paar onduidelijkheden. Moet ik bijvoorbeeld uit die laatste scene waarin wordt ingezoomd op het mobieltje van dat meisje opmaken dat die tasmaanse tijger een soort van hond is van die kannibalen? Brengt hij hen naar de slachtoffers ofzo? Want dat meisje maakte aan het begin van de film een foto van die tasmaanse tijger precies op hetzelfde moment dat zij besprongen werd door een kannibaal. Dat brengt me tevens bij mijn andere kritiekpunt, ik denk dat het voor de film beter was geweest als ze de kijker langer in het ongewis hadden gelaten over of de moorden nu te maken hadden met die bevolking of door die tasmaanse tijger. Bij het eerste slachtoffer werd meteen al duidelijk dat het die kannibalen waren.
Al met al een redelijke film, zeker gezien het lage budget.
TimZor
-
- 528 berichten
- 407 stemmen
Australiens scariest movie ever ??? Zo werd deze film genoemd, als dat zo is hebben ze nog nooit eerder een horror gezien volgens mij. Hij werdt me ook door vrienden aangeraden die zeiden ook al dat Wrong Turn en The hills have eyes niets was vergeleken bij deze film.
Ik begon achteraf wel te twijfelen of ik wel de juiste film zag, want in plaats van een betere The hills ofzo zag ik een film vol met cliche's, fouten, en slecht acteerwerk. Misschien komt het ook wel dat ik al behoorlijk veel horror gezien heb en de afgelopen 10 jaar ongeveer 1 misschien twee films gezien heb dat ik dacht jah die heeft wel een paar enge momenten.
Maar al met al gewoonweg slecht als je het mij vraagt.
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Degelijk gemaakt, maar nergens echt spannend.
Een 2,5. Toch nog een mooie score voor een 13 in een dozijn-film.
davincstyle
-
- 242 berichten
- 189 stemmen
Een deel 2 zou best nog wel eens kunnen. Ik vond het zelf een vermakelijke film met zo zijn mysterieuze kanten, dat maakt de film ook zo leuk.
Aantal leuke gore momenten maar ik had liever nog meer beelden willen zien van de etende kannibalen. Er worden weinig kannibalen films gemaakt en als er één word gemaakt is het vaak niet zo boeiend. Vond de film niet echt lijken op wrong turn want deze had gewoon zijn eigen dingen.
Een 4 van mij!
Het laatste nieuws

Dramatische komediefilm 'The Grand Budapest Hotel' is binnenkort te zien op Netflix

Waargebeurde WOII-film 'Defiance' van Edward Zwick vanavond te zien op televisie

Netflix-hits ingehaald door dramafilm 'Materialists' van Celine Song

'Blind Sherlock' is een kijkcijferhit op Netflix: dit zijn de best bekeken series van dit moment
Bekijk ook

Where the Sidewalk Ends
Misdaad / Film noir, 1950
23 reacties

Frontière(s)
Horror / Thriller, 2007
297 reacties

Mother's Day
Horror / Thriller, 2010
174 reacties

w Delta z
Horror / Thriller, 2007
108 reacties

Rampage
Actie / Drama, 2009
342 reacties

Willard
Horror / Drama, 2003
77 reacties
Gerelateerde tags
amputationfotograafwilderniswoudzusmoordbloedvergietenbear trapbloedkannibaalcultfilmtasmanian tiger tasmaniakannibalismethylacine australian horror
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



