

Genre: Komedie / Drama
Speelduur: 80 minuten
Oorsprong:
Finland / Zweden / Duitsland / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Geregisseerd door: Aki Kaurismäki
Met onder meer: Jean-Pierre Léaud, Margi Clarke en Kenneth Colley
IMDb beoordeling:
7,2 (6.913)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 maart 1991
On Demand:
Bekijk via MUBI
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot I Hired a Contract Killer
Na vijftien jaar trouwe dienst wordt Henri Boulanger ontslagen bij zijn werk. Hevig ontdaan, probeert hij zelfmoord te plegen, maar dat mislukt. Hij gaat naar een bar, en tekent een contrakt met een huurmoordenaar waarin staat dat deze Henri in de toekomst zal vermoorden op een onbekend tijdstip in de toekomst. Maar direct daarop ontmoet hij Margaret, een bloemiste, en wordt verliefd op haar. Henri gaat zich realiseren dat zijn leven toch nog enige zin heeft, en gaat terug naar de bar om de huurmoordenaar te zoeken om het contract te verbreken. Maar daar aangekomen ziet hij dat de bar gemolesteerd is, en Henri ziet geen kans meer om in contact te komen met de moordenaar...
Externe links
Acteurs en actrices
Henri Boulanger
Margaret
The Killer
Departmen Head
Secretary
Landlady
Cab Driver
Pete
Al
Killer's Boss
Video's en trailers
Reviews & comments

FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Lijkt op een voorwerkje op Drifting Clouds. Alleen nu in een troosteloos Londen geset.
Ik vind dat Aki Kaurismäki heerlijke donkere films maakt waarin liefde op een heel subtiele manier naar voren komt.
Hier gebruikt ie veel meer film-cliche's (over huurmoordenaars etc) die helaas niet altijd werken. Toch 4 sterren vanwege de verdwaasde rol van Jean-Pierre Léaud en het grote vermaak van de film.

The Eye
-
- 580 berichten
- 4258 stemmen
Het verhaaltje klinkt in ieder geval goed, en gezien Aki's kwaliteiten kan deze film dus niet echt tegenvallen. Maar es op zoek dan.

Reinbo
-
- 70661 berichten
- 0 stemmen
Dit vind ik Aki Kaurismäki beste film.
Me Too. Erug leuke film.

mister blonde
-
- 12388 berichten
- 5311 stemmen
Erg aangename film. Het hele uitgangspunt is natuurlijk al erg leuk. Alle Kaurismaki ingrediënten zijn weer aanwezig. De spaarzame dialogen opgedreund door stoïcijnse acteurs die zich met een stalen gezicht door de film bewegen. Een film over de arbeidersklasse die tragikomisch is, met lelijke gebouwen en verschrikkelijke appartementjes. Het muzikale intermezzo, de compacte speelduur. Het werkt allemaal weer als een trein.
Leukste momenten zijn het gouden horloge dat niet werkt (maar eigenlijk het hele exit gesprek), de criminelen aan de bar die Henri vertellen over de zin van het leven, het briefje aan de deur voor de huurmoordenaar, het "I didn't thank you for the flowers" (nadat zij bijna voor hem vermoord is), het "they didn't like me in France" en veel meer. Grappig ook dat Henri eigenlijk pas begint met leven als hij zijn uitzichtloze en troosteloze baantje kwijt is. Dan pas wordt zijn leven spannend, vindt hij liefde, durft hij te roken en drinken.
Af en toe worden de dialogen wel erg monotoon opgedreund, wat nu juist het realisme geen goed doet, maar verder is dit weer een uitermate leuke film. Kaurismaki is een held. 4 sterren.

Noud
-
- 521 berichten
- 1046 stemmen
Kan de synopsis niet drastisch verminderd worden? Vertel alleen dat Henri zelfmoord wilt plegen dmv een huurmoordenaar.
Beetje een maffe film, vond ik het. Weet niet wat ik met deze film eigenlijk aan moest. Dit is mijn 1e film van deze regisseur.
Is deze film met opzet zo theatraal gemaakt? Het leek wel op een zelfgemaakte school film. Alles lijkt wel heel klunsig te zijn gemaakt. Het eenvoudige decor, de dialogen en de personages.
Ik vond de film wel een beetje voorspelbaar en enkele dingen lagen zo dik boven op.
Ik had de film misschien nog liever gezien als de huurmoordernaar Henri doodschoot en dat hij ter plekke overlijdt aan zijn tumor/kanker.
Wat was het allerlaatste shot voor iets?

Robi
-
- 2374 berichten
- 2457 stemmen
Ik vond dit eigenlijk een wat tegenvallende Aki Kaurismaki. Het verhaal is wel herkenbaar, evenals de sfeer. Maar ik miste toch wel de grappige dialogen. De film was sowieso niet echt grappig. En verder werd er Aki Kaurismaki onwaardig houterig geacteerd en erg amateuristisch.

Flavio
-
- 4341 berichten
- 4594 stemmen
Aardig werkje van opperdroogkloot Kaurismaki. Briljant is het nergens, maar wel vermakelijk. Sommige grappen waren geslaagd maar meestal verzandde het toch in flauwigheden die je al van ver zag aankomen. Het is natuurlijk ook geen Laugh out loud-komedie, meer een ironische met een flinke laag maatschappijkritiek, en het is allemaal zo lullig opgezet dat je van de hoofdpersoon ook weinig meer kan verwachten dan de onnozele acties die hij pleegt.

Spetie
-
- 38582 berichten
- 5287 stemmen
Leuke film, waarbij alle typische Kaurismäki ingrediënten weer op een leuke manier met elkaar worden gemixt. Het is aan de ene kant erg tragisch wat er allemaal gebeurt, maar het zwarte komische sausje dat er overheen wordt gegoten, maakt het soms juist weer erg grappig.
Wat een enorme droogkloot is Henri. Die troosteloze uitstraling die hij met zich meeneemt is al komisch op zich. De leukste momenten zijn hier al door mister blonde genoemd. Ik vond vooral de ontmoeting met de moordenaars erg komisch. Verder is de sfeer erg grauw en troosteloos, ent zoals het hele leven van Henri zelf, totdat hij Margaret ontmoet.
Het acteerwerk is hier wel erg statisch, maar ook dat past wel bij de andere films van Kaurismäki. De eigenzinnige soundtrack maat het plaatje weer compleet en het duurt ook allemaal niet te lang. Misschien is het allemaal niet echt top, maar wel weer bijzonder vermakelijk dus.
3,5*

93.9
-
- 3122 berichten
- 4195 stemmen
Zeker een aardige film voor tussen door. Heb onlangs de dvd box aangeschaft en er ziullen vast nog betere tussen zitten.

Baggerman
-
- 10566 berichten
- 7927 stemmen
Typisch Kaurismäki grauw en droogkloterig. Je moet er van houden en ik kan er wel wat mee. Lekker voor zo tussendoor.

Collins
-
- 6061 berichten
- 3615 stemmen
Het basisidee voor deze film verscheen in 1879 in een roman van Jules Verne en werd in meerdere films als Leidmotief gebruikt. Twee aansprekende voorbeelden die ik ooit nog eens wil bekijken zijn Comme un Cheveu sur la Soupe (1957) met Louis de Funès en Tulips (1981). In 1990 was het Aki Kaurismäki die het leidmotief in zijn film I Hired a Contract Killer verwerkte.
Het resultaat is een bizarre film met in het middelpunt een kafkaëske figuur met de naam Henri Boulanger. Een tragikomische figuur van Franse origine die zonder blijk te geven van emoties een prozaïsch leven leidt in een grauwe onaangename wereld. De enscenering is minimalistisch en geschilderd met saaie kleuren. Des te opvallender zijn de levendige rode en blauwe tinten die Kaurismäki binnen die kleurloze entourage in details laat oplichten. Een leuk voorbeeld daarvan is een rode zonnebril die Kaurismäki in een cameo als straatverkoper aan Boulanger verkoopt.
De grauwe wereld wordt verbeeld door trieste buitenwijken van Londen. Een wereld bevolkt door gespuis dat zich in afgeleefde kroegen ophoudt en zich in leven houdt met schimmige zaakjes. De entourage verleent de film een zonderlinge sfeer die wordt versterkt door het personage Boulanger dat met zijn Franse achtergrond, zijn conventionele kleding en zijn Engelse spraak waarin de Franse tongval zwaar doorklinkt een misplaatste indruk maakt in dit sociale vagevuur.
Hoewel zich in de film komische dialogen en situaties voordoen met Boulanger in het middelpunt, wordt hij niet als een lachwekkende clown neergezet. Hij accentueert met zijn emotieloze en tragikomische verschijning en zijn schrikbarend eerlijke (zelf)inzichten vooral zijn eenzaamheid. Hij hoort nergens thuis. Jean-Pierre Léaud speelt de rol van Henri Boulanger heel ingetogen en legt de nadruk op zijn uitgestreken gelaatstrekken (à la Buster Keaton). Hij doet dat fantastisch.
De film is met zijn pessimistische uitstraling, zijn thematiek, zijn grijzige kleurstelling en met zijn eenzame antiheld gewoon een heerlijke film noir. Uiteraard ontbreken overmatige consumptie van alcohol en tabak alsmede een femme fatale met felrode lippen niet.
Het was fijn.
Het laatste nieuws

Deze minder voor de hand liggende series krijgen stuk voor stuk een goede beoordeling

'Mad Max'-prequel 'Furiosa' met Chris Hemsworth krijgt spectaculaire trailer, 'Abeltje'-producent Burny Bos (79) overleden | MovieMeter Recap

Bella Ramsey vond bekendheid angstaanjagend: 'Blij dat ik redelijk anoniem kon blijven'

Netflix deelt nieuwe trailer voor tweede deel van zesde en laatste seizoen 'The Crown'
Bekijk ook

O Melissokomos
Drama, 1986
17 reacties

Kauas Pilvet Karkaavat
Drama / Komedie, 1996
50 reacties

Ta'm e Guilass
Drama, 1997
31 reacties

La Nuit Américaine
Komedie / Drama, 1973
34 reacties

Mystery Train
Komedie / Misdaad, 1989
56 reacties

Bir Zamanlar Anadolu'da
Drama / Misdaad, 2011
114 reacties
Gerelateerde tags
londen, engelandfloristfransdonkere komediecontract killerblackly comic taleredundancy
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.