• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.252 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.478 stemmen
Avatar
 
banner banner

Warlock (1959)

Western | 122 minuten
3,32 68 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Edward Dmytryk

Met onder meer: Henry Fonda, Richard Widmark en Anthony Quinn

IMDb beoordeling: 7,1 (7.604)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Warlock

"Wherever you've been ... Whatever you've seen ... You've never run into anything like Warlock."

De door de bewoners van Warlock als marshal ingehuurde beruchte gunslinger Clay Blaisedell lijkt de juiste man om hun stad te beschermen tegen de voortdurende ordeverstoringen van de outlaws van de San Pablo Ranch, geleid door de psychotische Abe McQuown. Clay neemt zijn omstreden mank lopende vriend en gokker Tom Morgan mee, die in Warlock een saloon overneemt. Clay's populariteit loopt snel terug, wanneer hij weigert mee te werken aan het lynchen van drie gevangen genomen outlaws. Vervolgens wordt de voormalige outlaw Johnny Gannon tot deputy-sheriff benoemd door het burgercomité van Warlock en hij moet zien alle problemen in Warlock op te lossen. Een confrontatie tussen Clay en Johnny lijkt onvermijdelijk, nadat de ex-saloondanseres Lily Dollar, waar Johnny verliefd op is, Clay en Tom beschuldigt van moord op haar verloofde.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Een wat donkere, sombere western zonder helden, wel over vrienden en afhankelijkheid van elkaar. In het geval van Anthony Quinn slaat dat door tot een verering van (verliefdheid op?) Henry Fonda die alleen maar slecht kan aflopen als Fonda toekomstplannen heeft waar zijn vriend niet meer in voorkomt.

De film komt wat dat betreft langzaam op gang, maar maakt gaandeweg duidelijk dat deze film op meer uitdraait dan show-downs, shoot-outs en meer van dat vuurwerk.

Ik vond Quinn eerlijk gezegd niet al te sterk spelen.

3*


avatar van cor1946

cor1946

  • 1181 berichten
  • 1602 stemmen

Ik was 13 jaar toen deze film uitkwam. Nu voor het eerst gezien. Trage film zoals alle oude films maar goed spel van deze 3 acteurs.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Goeie film waarin een stadje dat zonder sheriff zit een man inhuren om een bende aan te pakken. Een redelijk ingewikkeld plot vergeleken met andere westerns uit die tijd. Echter maakt dat nog niet direct een betere film. De personages zijn goed uitgewerkt en de lijn tussen goed en slecht is dun. Van de cast vond ik Anthony Quinn het best presteren.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Puur klassieke kleurenwestern uit de late fifties met een bende bandieten maar ook sheriffs, deputies, marshalls en zelfs een judge, een bevolking die liever lyncht dan strijdt, en ook een paar charmante dames, ééntje met romantiek, ééntje met toch meer venijn.

Bovendien evenwel de presence van drie filmcracks, Fonda, Quinn en Widmark, die toch een stevige ondersteuning voor de film betekenen, al zag ik ze alle drie wel al beter aan het werk.

Gelukkig zijn ze er, want er wordt ook nogal veel in het rond gepraat, wie wat is en als dat wel mag en hoe het met de wet zit, en ook wie het nu eigenlijk voor het zeggen heeft en ook wat er vroeger nu juist gebeurde, wat toch enigszins de film gaat stremmen, tot er natuurlijk enkele final fights (of niet) beslissen hoe het best moet.


avatar van Bobbejaantje

Bobbejaantje

  • 2272 berichten
  • 2072 stemmen

Zeker een westernproductie met epische allure maar in dit geval heeft de mayonaise bij mij niet gepakt. Waaraan ligt het? Op zich wel een film met een interessante verhaallijn. En personages die niet ééndimensionaal zijn. Het risico met complexere personages is echter dat het op één of andere manier nog geloofwaardig moet blijven. En dat gevoel had ik hier niet, bij de manier waarop Henry Fonda, Richard Widmark en mindere mate Anthony Quinn heen en weer schuifelden op het continuüm tussen goed en kwaad. Henry Fonda gaat op het eind helemaal onkarakteristiek door het lint, laat zijn fiancé achter zonder haar een blik waardig te gunnen. Vreemd. Al lees ik hier en daar dat de verklaring zou liggen in homoseksuele gevoelens van Fonda voor Quinn.
Het personage van Richard Widmark blijkt in zijn vroeger leven dan weer actief betrokken te zijn geweest bij een nooit opgehelderd bloedbad (als ik het goed heb). En toch komt hij er mee weg en eindigt hij in de film als vertegenwoordiger van de wet. Ook de manier waarop hij zich ontpopt van meeloper bij een bende tot koelbloedige gunman (aan de goede kant van de wet), en dit zelfs met een zwaar geblesseerd hand hmmm …

Sowieso een film met een wat te lange speelduur voor wat het uiteindelijk is, en daarin zitten dan ook soapachtige elementen (de wisselende relaties met de vrouwen en tussen de mannen onderling). Een soap met bodycount, al is dat verdict misschien net ietsje té hard.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9965 berichten
  • 4652 stemmen

Goede western, en dit is vooral te danken aan drie dubbelzinnige hoofdpersonages. Hun gedrag kleurt buiten de lijnen en dat is een trendbreuk met wat je in een standaard-western zou verwachten. Widmark als bendelid van de outlaws die daarna kiest om vervangend sheriff te worden... Dit is vrij ongewoon. Je zou in het begin denken dat Blaisedell en zijn rechterhand Morgan de helden in de film zijn, beiden betaald om de orde te handhaven in Warlock, dat door een bende geterroriseerd wordt. Maar ze zijn geen sheriffs en regeren het stadje volgens hun eigen regels. Stilaan ontstaat een minder positief portret van beide mannen. Naar het einde toe liggen de kaarten helemaal anders. De "man met de gouden colt" en zijn kompaan zijn persona non grata geworden en Warlock heeft terug een sterke man gevonden in de persoon van Gannon. Een vrij onverwacht maar passend einde. Helemaal naar mijn zin...