Ninja (2009)
Genre: Actie
Speelduur: 92 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Isaac Florentine
Met onder meer: Scott Adkins, Tsuyoshi Ihara en Mika Hijii
IMDb beoordeling:
5,5 (14.674)
Gesproken taal: Engels, Japans, Russisch en Spaans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Ninja
"A Silent Warrior. A Lethal Mission."
Een westerling genaamd Casey, die Ninjutsu in Japan studeert, wordt gevraagd terug te keren naar New York om de legendarische Yoroi Bitsu, een gepantserde kist waarin de wapens van de laatste Koga ninja zitten, te beschermen.
Externe links
Acteurs en actrices
Casey
Det. Traxler
Masazuka
Namiko
Sensei
Professor Garrison
Temple
Klimitov
Detective Vukovich
Shihan Dai
Video's en trailers
Reviews & comments
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1884 stemmen
Scott Adkins mag misschien wel niet de meest charismatische acteur zijn, hij is wel een bijzonder goed martial artist. Als we puur naar zijn acteerwerk kijken, dan moet ik stellen dat hij niet goed is inderdaad, maar hij doet ook weinig verkeerd. Waarom moet er dan direct geroepen worden dat hij vreselijk irriteert? Tom Cruise, die irriteert pas. En als we het dan toch over irritante acteurs hebben, dan kan ik je niet serieus nemen wanneer je niet zelf met de naam van Ashton Kutcher zou komen. Wie het in mijn ogen zeker niet verkeerd doen, zijn de Japanse acteurs Tsuyoshi Ihara en Mika Hijii.
Zeer genietbaar zijn de actiescenes. Zeker de vier hoofdpersonen weten duidelijk wat ze doen. De gevechten zien er goed uit en, nog belangrijker eigenlijk, heel goed geschoten. Af en toe mis ik een goede doodstrap, maar door de vlotte gevechten vergeet ik makkelijk dat het verhaal inderdaad niet bijster veel voorstelt.
De gevechten kunnen dan nog zo goed zijn, de rest van de film is gewoon compleet bagger, daar kunnen zelfs de beste gevechten ooit op film vast gelegd (en daar bedoel ik de gevechten in deze film níet mee) niets aan veranderen. Overigens vond ik de gevechtsscènes ook nog eens zeer matig tot erg slecht...
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Terwijl je duidelijk kan zien dat er hier een deskundige aan het werk is. Ben ik toch benieuwd wat je zoekt in goede martial arts. Het interesseert me niet of een verhaal origineel of spannend is. Het zou natuurlijk wel voor pluspunten zorgen. De film is vlot, interessant genoeg en de actie ziet er tof uit. Precies wat ik zoek in een actiefilm.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1884 stemmen
Scott Adkins schijnt inderdaad vrij bedreven te zijn in martial arts, maar ik ken hem verder niet, heb ook geen flauw idee welke disciplines hij dan ook beheerst.
Eigenlijk is gewoon alles aan deze film belachelijk; belachelijk verhaal, belachelijke outfits, belachelijk acteerwerk en zoals gezegd belachelijke stunts/gevechtsscènes. Geen idee ook eigenlijk waarom ik een 1,0* heb gegeven en geen 0,5*. Ik zal er toentertijd dan wel een klein pluspuntje in gezien hebben (een actrice waarschijnlijk als eye candy). Net de trailer weer even bekeken, maar zelfs de gemiddelde SyFy productie is beter..
Sanderkeuh
-
- 582 berichten
- 2953 stemmen
Vermakelijke actiefilm die dankzij de korte speelduur, het hoge tempo en de vele actie geen moment saai is.
Nadeel is dat er amper diepgang in de personages zit. Vooral de rivaliteit tussen de 2 ninja's had beter uitgewerkt moeten worden.
De actiescènes zijn mooi in beeld gebracht en de kostuums waren leuk gevonden.
Leuk voor 1 keer.
Kyokushin
-
- 37 berichten
- 18 stemmen
Scott Adkins schijnt inderdaad vrij bedreven te zijn in martial arts, maar ik ken hem verder niet, heb ook geen flauw idee welke disciplines hij dan ook beheerst.
Eigenlijk is gewoon alles aan deze film belachelijk; belachelijk verhaal, belachelijke outfits, belachelijk acteerwerk en zoals gezegd belachelijke stunts/gevechtsscènes. Geen idee ook eigenlijk waarom ik een 1,0* heb gegeven en geen 0,5*. Ik zal er toentertijd dan wel een klein pluspuntje in gezien hebben (een actrice waarschijnlijk als eye candy). Net de trailer weer even bekeken, maar zelfs de gemiddelde SyFy productie is beter..
Scott adkins is the real deal hoor. NIKS MET KABELS. deze man kan het gewoon zonder. kijk maar eens op youtube naar zijn trainings filmpjes. de film is verder wel wat saai dat komt om dat er te weinig gevechten in zitten die indruk maken. op het gevecht met de sekte na dan, die was wel weer goed maar ik miste wat spanning in de gevechten. en die meid was ook niet zo geweldig. als je 20/25 jaar lang opgeleid wordt tot ninja en de eertse de beste boerenkinkel kan je al niet aan dan doe je toch iets fout wel een iets mindere van scott adkins maar nog steeds 3*
ipman-99
-
- 1250 berichten
- 0 stemmen
"From The Director Isaac Florentine." ... " !!!
Fantastische Ninja film !!! Geweldige vette Ninja film boordevol actie en martial arts van de bovenste beste plank met een geweldige choreografie ! Dit is tevens mijn 3de kijkbeurt en ik kan hier naar blijven kijken ! Regisseur Isaac Florentine ("Undisputed 2", "Undisputed 3") werkte hier opnieuw samen met Actie-sensatie ster Scott Adkins die ondertussen een grote meneer in het genre is
! Mika Hijii is tevens ook Aziatische ster die we ondermeer kennen van ("Alien Vs Ninja" & "Rogue Ninja") ! Een 'geheimpje' vertellen .... in 2013 komt "Ninja 2" met opnieuw Scott Adkins en Mika Hijii en opnieuw van regisseur Isaac Florentine
!
Klauw
-
- 29 berichten
- 478 stemmen
Ondanks dat ik een groot fan ben van Scott Adkins, kan ik deze film niet meer geven dan een 2.5*. De gevechten zijn redelijk, maar ik heb deze film met moeite uitgezeten door de slechte personages, het slechte verhaal en de slechte acteerprestaties. Hopelijk slaat Adkins in de toekomst deze middelmaat over.
Roodkapje 1964
-
- 55 berichten
- 3235 stemmen
Tja, ik hou wel van ninja films, maar deze was niet anders dan de andere Ninja films die ik gezien heb.
En eerlijk gezegd, ik heb betere Ninja films gezien.
Ik vond de gevechten niet echt van hoogstaand niveau.
Maar voor de rest vond ik de film vermakelijk.
Dus niet goed en niet slecht; 2,5
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Tja, ik hou wel van ninja films, maar deze was niet anders dan de andere Ninja films die ik gezien heb.
En eerlijk gezegd, ik heb betere Ninja films gezien.
Dus deze was ook beter?
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Redelijk goede film. Diegenen die van deze Oosterse gevechtsporten houden zullen smullen van deze film.
Boordevol actie en bloed, véél bloed !!
Het is allemaal wat overdreven maar dat maakt deze films juist leuk.
Ik heb er plezier aan beleefd. 
edwinoudenes
-
- 112 berichten
- 544 stemmen
90 minuten lang hele vette actie, maar ook weer niet zó goed als ik van Scott Adkins gewend ben.
Wel dramatisch geacteerd en in de volgende film gewoon lekker géén verhaal. Dat was er nu ook nauwelijks dus waarom niet?
Eigenlijk een onvoldoende, maar dankzij het lekkere tempo en de lekkere knokpartijen een 3*
rondh
-
- 598 berichten
- 2308 stemmen
Matig filmpje. Acteerwerk is matig tot slecht. Is dat natuurlijk niet het belangrijkste in dit soort films. Maar toch. Het verhaal stel niet veel voor. En de gevecht scènes zijn eigenlijk niet best. En waar ik me erg aan irriteerde was de muziek. Gewoon geen beste film.
djginod
-
- 117 berichten
- 520 stemmen
Vermakelijke film, die doet wat hij moet doen. Dat gezeur altijd over acteren....
Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
Leuk voor een keertje, maar bij de 2e keer vond ik het al wat minder vermakelijk. Het verhaal valt tegen maar de actie ziet er gelukkig wel aardig uit dankzij met name Scott Adkins. Het vervolg dat enkele jaren later werd gemaakt, overtrof wat mij betreft deze voorloper.
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5872 stemmen
Een slap verhaal en slecht acteerwerk, dat was te verwachten maar ik kijk dit soort films voor de actie. Helaas valt ook dat een beetje tegen, als ik naar een ninjafilm kijk wil ik traditionele gevechten zien en geen vuurwapengevechten, daar zitten er wat mij betreft te veel van in. Gelukkig zitten er ook wel wat normale gevechten in en die zien er op zich nog wel aardig uit maar het laatste gevecht begint pas een beetje op een ninjagevecht te lijken. Toch waren de choreografie en het camerawerk niet echt geweldig, Adkins is een begenadigd vechtkunstenaar maar helaas kwam dat in deze film niet helemaal tot zijn recht. Jammer. Oja, de scène met het vliegpak was belachelijk slecht en had beter achterwege gelaten kunnen worden.
cosper
-
- 27 berichten
- 442 stemmen
Alsof ik weer een ouderwetse jaren 80 actiefilm keek. En daar was niks mis mee. Ik zou scott graag in de grotere films willen zien ipv altijd maar te bungelen in de b/c garnituur.
xxERWINxx
-
- 1871 berichten
- 983 stemmen
Heerlijke actiefilm met Scott Adkins!
Toch wel weer een ander soort Ninja film dan bijvoorbeeld ''American Ninja'' of andere ninja films, hierin meer gevechten in New York dan bijvoorbeeld in Japan.
Ook komen er ander soort mensen in beeld dan alleen ninja's, de film speelt zich dus op meerdere locaties af.
De hele film gebeurd er wel wat en dus verveeld deze niet, het eindgevecht was ook erg goed!
Op naar het vervolg: Ninja - Shadow of a tear
xxERWINxx
-
- 1871 berichten
- 983 stemmen
Vandaag weer eens herbekeken, ditmaal op een mooie Blu-ray!
Toch wel weer een ander soort Ninja film dan bijvoorbeeld ''American Ninja'' of andere ninja films, in deze film meer gevechten (en achtervolgingen) in New York bijvoorbeeld, goede rol van Scott Adkins en ook het meisje speelt erg goed.
Ook de badguy speelde goed en we zien tegen het eind een spectaculair gevecht tussen die 2.
Ook komen er ander soort mensen in beeld dan alleen ninja's, de film speelt zich dus op meerdere locaties af.
De hele film gebeurd er wel wat en dus verveeld deze niet.
Op naar het vervolg: Ninja - Shadow of a tear!
Pre- en sequels

Ninja: Shadow of a Tear
2013
72 reacties
Het laatste nieuws

Eindelijk in Nederland te zien: bejubelde dramaserie 'Heated Rivalry' nu op HBO Max

Hoe kan dit? De opvallendste nominaties van de Oscars 2026

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Undisputed III: Redemption
Actie, 2010
101 reacties

Ternet Ninja
Animatie / Avontuur, 2018
7 reacties

Blood and Bone
Actie / Drama, 2009
168 reacties

Parched
Drama, 2015
10 reacties

Undisputed II: Last Man Standing
Actie / Misdaad, 2006
103 reacties

Boyka: Undisputed IV
Actie / Misdaad, 2016
88 reacties
Gerelateerde tags
vechtsportenninjagaijinkunoichi
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








