• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.500 films
  • 12.241 series
  • 34.027 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.612 stemmen
Avatar
 
banner banner

Felon (2008)

Misdaad / Drama | 104 minuten
3,68 2.423 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 104 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ric Roman Waugh

Met onder meer: Stephen Dorff, Val Kilmer en Harold Perrineau

IMDb beoordeling: 7,4 (87.482)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Felon

"No rule. No hope. No way out."

Een brave familievader met een veelbelovende toekomst verliest alles wat hij heeft, wanneer hij een inbreker in zijn huis per ongeluk doodmaakt. Veroordeeld voor onvrijwillige doodslag, moet hij de komende drie jaar doorbrengen in een zwaarbewaakte gevangenis waar de regels van de normale maatschappij niet langer gelden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jacquestheone

Jacquestheone

  • 43 berichten
  • 31 stemmen

Zojuist gekeken en moet zeggen dat ik er erg veel realisme in aantrof. Het begin was langzaam, maar wel overtuigend. Je zult het maar meemaken!

Zelf 5 jaar in USA gewoond, zelfs indirect betrokken geweest bij iemand die gevangen genomen is........ en dat was en is niet leuk. !!!

Film krijgt van mij een 3,5


avatar van DtchTux

DtchTux

  • 23 berichten
  • 24 stemmen

Ik ga het niet vergelijken met andere films, zoals sommgien doen met Celda 211. Felon is gewoon een spannende film, met een paar verrassende draaiingen erin. Ik vind 'm krap aan 4*


avatar van qofbored

qofbored

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Het mooie aan deze film, en ik denk dat dit eigenlijk de kern van het verhaal is, is de verandering in het karakter van de hoofdpersonage. Één ding vind ik heel jammer in het verhaal; Waarom konden de drie verschillende dragers van het mes, op de transportbus, niet dat ding gewoon ergens in een hoek gooien? Vingerafdrukken wegvegen zelfs.

Ik kan er niet tegen wanneer duidelijke gaten in een verhaal zitten. Maar voor de rest vind ik het een goede film, vooral wanneer je je graag inleeft in de personages.


avatar van DonJefferson

DonJefferson

  • 26 berichten
  • 31 stemmen

Zojuist Felon gekeken en deze film maakt zijn 4 sterren geheel waar!

Wat een heerlijk, harde, rauwe film over het gevangeniswezen! De rollen konden in mijn ogen niet beter verdeeld worden. Hij heeft zo zijn emotionele kanten en ook zijn harde geweld en gevangenisfilosofie. Ik geef hem met recht 4 sterren!

Een echte aanrader!


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Erg doorsnee.

Zeer klassieke weergave van een gevangenis, waar iedereen slecht is, mensen veranderen om te overleven en elk dag weer je laatste kan zijn. En ach, ook de bewakers passen in dit plaatje. Al wil de nieuweling nog niet echt vollledig meewerken natuurlijk.

Het gaat ook allemaal wel erg snel bergafwaards voor Dorff. Binnen de korste keren zit hij voor 7 jaar vast. Zijn relatie gaat zienderogen achteruit en in de gevangenis wordt hij aan z'n lot overgelaten. Toch, al je voorbij alle cliché kijkt schuilt er nog een redelijk filmpje in Felon. Komt deels door de rol van Kilmer, die het hier best oké doet, maar ook die negatieve spiraal heeft op zich wel iets.

Camerawerk was zeer matig, acteerwerk nogal dik aangezet en het plot erg voorspelbaar, maar er zijn slechtere gevangenisfilms.

2.5*


avatar van Kliko_Green

Kliko_Green

  • 269 berichten
  • 1168 stemmen

Verrassend goede film!

Val Kilmer is goed bezig en de sfeer wordt goed overgebracht.

Geen kaskraker maar een filmliefhebber moet deze zeker gezien hebben.


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Vooral doorsnee, deze film over een man die door een ongelukkig moment in de gevangenis beland en te maken krijgt met rivaliteit, haat en bendes. Een grimmige film, die op momenten vrij hard is, maar waarin spanning ontbreekt. Acteerwerk was ook niet bepaald bijzonder te noemen. Als geheel een redelijke film in het lange rijtje met gevangenisdrama's, maar ook meer dan redelijk is Felon wat mij betreft niet te noemen.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8433 stemmen

De film toont de vele wanpraktijken, zowel van de gedetineerden als van de directie, in een Amerikaanse gevangenis en dat onder die omstandigheden de kans op rehabilitatie nagenoeg onbestaande is.
Ondanks het feit dat dit gebeurt aan de hand van identieke zich repeterende voorvallen blijft de film boeien al kon het slot me niet echt bekoren : plots komt alles in een stroomversnelling en lijkt het allemaal eenvoudig en zekerlijk clichématig (de "slechten" gestraft, de "goede" beloond ). Het haalt de film m.i. naar een lager niveau.


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1719 stemmen

Degelijke gevangenisfilm. De rauwe sfeer in de gevangenis wordt goed neergezet. Dorff en Kilmer acteren naar behoren. Heel memorabel is het niet, nogal doorsnee, maar het kijkt wel aardig weg.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Prima film is dit, met sterke vertolkingen.

De eerste maal dat ik Stephem Dorff in zo'n sterke rol zie, en blij Val Kilmer weer eens in goede doen te zien.

Echt een aanrader deze film.

Blijft een puike film een van Kilmer's laatste goede prestaties!!!


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3098 stemmen

Matig.

Deze was natuurlijk eerder, maar het is wel opmerkelijk dat Ric Roman Waugh jaren later met (het betere) Shot Caller afkwam. Zowat dezelfde film. Vreemd. In ieder geval kan Felon niet aan die tweede film tippen. Hoewel Waugh's stijl erg herkenbaar is, is het toch matig in elkaar geknutseld. De film staat bol van clichés, ondanks dat men het verhaal kort en compact houdt - met focus op enerzijds het geknok in de gevangenis en anderzijds de poging om er uit te geraken.

Veel nuance heb ik niet gezien. Personages als dat van Val Kilmer hebben erg weinig te doen. In het geval van Kilmer is dat de (soort van) mentor uithangen, met slechts aan het einde een groter doel. Hoofdrolspeler Stephen Dorff kan het m.i. niet waarmaken en mist wat nodig is om te beklijven.

2,5


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Deze lag hier al een tijdje en me er eens aan gewaagd. Geen grote verwachtingen, maar viel eigenlijk beter mee dan verwacht. Er zat ook wel verhaal in en je leefde toch wel mee met de personages. De cast deed het prima en de film zag er ook goed uit. Verder was de speelduur goed, heb me niet verveeld.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11525 berichten
  • 2867 stemmen

"When your life is defined by a single action, it changes the concept of time.”

Eigenlijk heel onverwachts deze film opgezet gisteravond. Na een druk maar leuk festivalweekend wou ik ook niet zo'n bijsterend lange film zien, daar was ik namelijk ook niet echt aan toe omdat ik te moe was. Al gauw kwam deze film voorbij op mijn Netflix account en ik was eigenlijk wel direct geïnteresseerd in deze film, ik hou altijd wel van die gevangenis-drama's en ook deze film mag zich daar wel deels bij voegen. En eigenlijk achteraf moet ik zeggen dat de film qua verhaal helemaal niet bijzonder is, het was allemaal best simpel maar de uitwerking van deze film is zo onwijs goed dat je echt heel rap door deze film heen raast en eigenlijk geen moment verveling hebt.

De film wordt gelijk ook al wel gedragen door twee fantastische acteurs in beiden zo hun eigen bijzondere rollen. Val Kilmer als Smith was zo een eigenaardig typetje die eigenlijk zijn eigen leven leidde en dacht dat hij als god rondliep, dit ook wel door zijn vele connecties en het feit dat hij gerespecteerd wordt in de gevangenis. Hij komt in de cel terecht van de pupil Wade Porter die terecht kwam in de EBI nadat hij een mes in zijn handen gedrukt kreeg door een stel neo-Nazi's (ook wel uit the Aryan Brotherhood) nadat die een medegevangene dood hadden gestoken in de bus. Porter komt ongelukkig in de gevangenis terecht, en moet zijn gelukkig leventje omruilen voor de harde realiteit in de gevangenis, waar hij vooral zichzelf moet verdedigen om levend uit de bajes te komen, en daar komt hij verschillende tegenslagen waaronder corruptie tegen.

Zoals ik al zei raast de film eigenlijk vrij makkelijk en best leuk door, en is de film daardoor ook eigenlijk vrij snel voorbij wat ik misschien enigszins wel een beetje jammer vond, aangezien ik er net zo lekker in zat. Dit is typisch zo'n film waarvan je eigenlijk kan zeggen dat hij ook best wat langer had gemogen, alleen is het misschien wel beter dat het niet is gebeurd, want zo is hij wel op z'n best.

Dus ja, best vermakelijke Netflix avondje, men mag dit soort films er wel vaker op gooien en dat bagger wat ze de laatste tijd toevoegen kan dan mooi weg gelaten worden. Voor de fans van gevangenisfilms zeker een aanrader om te kijken, hoewel de film eigenlijk nooit heel spectaculair wist te worden, was het pakkend genoeg. Zowel verhaaltechnisch al acteerprestaties.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2888 berichten
  • 2145 stemmen

Felon is een gevangenisfilm die daarin best prima te behappen is. Toch had ik wat moeite met de protagonist die mijns inziens qua acteerwerk niet sterk overkwam. Gelukkig weet Kilmer dit met zijn bijdrage enigszins te compenseren. Ook verhaaltechnisch heeft het allemaal behoorlijk wat onwaarschijnlijkheden waardoor het moeilijk is om er als kijker sterk in te komen. Het is dus niet slecht maar zeker ook niet goed.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Middelmatig.

Waugh regisseerde enkel 9 jaar na Felon een gevangenisfilm die me veel beter lag. Het voelt dan ook aan alsof hij met deze film vooral even de clichés wilde uittesten voordat hij aan het echte werk begon. Dat is naar mijn opinie meteen het zwaktepunt van Felon. Alles voelt zo bekend en uitgekauwd aan dat je eigenlijk vanaf het begin de hele film kan uittekenen.

Dorff doet het wel aardig, maar wat mij betreft is de echte ster Kilmer. Jammer genoeg focust de film zich vooral op Dorff, die een wat minder interessante en vooral eenvoudige achtergrond heeft in vergelijking met Kilmer. Als je een echt uitdagend project wilde maken had je de film rond Kilmer moeten centreren, maar die stap durfde Waugh kennelijk nog niet aan. Vandaar dat de film verzandt in een soms hard, maar in het algemeen spanningsloos geheel.

Veel clichématige zijsporen (schuld, de vrouw etc.) die het als geheel teniet doen dus, maar ook het rauw opgezette camerawerk mist precisie. Veel geschud en vooral te sterk leunend op overtollige close-ups. Als onoverzichtelijke beeldregie meerwaarde heeft bij het verhaal ben ik er alleen maar een voorstander van, maar Waugh leunt er teveel op waardoor de kijkervaring erg onrustig aanvoelt. Het is dan ook geen rustige film (duh), maar dat neemt niet weg dat er af en toe wat overzichtelijke beelden hadden mogen zijn om de situatie op je te laten rusten.

Het is verder veel kritiek op een film die aardig wegkijkt en niet te lang duurt. Misschien heb ik ondertussen gewoon teveel films rond de gevangenis gezien, maar van al die films is Felon toch wel de winnaar van letterlijk alle indenkbare prisonclichés gebruiken. Voor Waugh als regisseur was de film een succes, want zo te zien was het zijn doorbraak. Als regisseur heeft hij ondertussen gelukkig originelere films gemaakt, maar dat neemt niet weg dat Felon jammerlijk voorspelbaar is.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3930 berichten
  • 2936 stemmen

this place is fucking twisted

Als weekendafsluiter deze Felon aangeslingerd die ik al meer dan een half jaar geleden had opgenomen, en daarnaast een film die mij behoorlijk onbekend was ondanks zijn leeftijd en goede cast. Niet vaak uitgezonden denk ik dan, desondanks bleek het een meer dan redelijke film.

Een behoorlijk 'tagline' had kunnen zijn; this is Wade, and Wade is fucked, want na het noodlottig incident met de inbreker treft Wade het niet bepaald met zijn logeeradres. Blijf tussen al dit opgefokte gajes, haantjes die je om het geringste aanvliegen, rekeningen die vereffend worden en het feit dat je als 'noob' veel in de schoenen geschoven kan worden maar eens buiten schot. Het levert Wade dan ook een transfer op naar een helhol. Wel raar eigenlijk gezien het volk om hem heen met gangbangers, drugsdealers, multiple homicide en op een gegeven met Smith een soort van seriemoordenaar. Je zou toch zeggen dat een man met slechtst involuntary manslaughter en een strafeis van drie jaar daar helemaal niet terecht hoeft te komen. Maar goed, het gaat om het verhaal natuurlijk waar Wade in een uitzichtloze situatie terecht komt betreffende een wereldje waar geheel eigen wetten en regels zijn, het een gevecht is om het hoofd boven water te houden en de zaken alleen maar erger worden.

Minpunten? Mwoah...zoals ik reeds zei, dat Wade in zo'n maximum security gevangenis en afdeling terecht komt vind ik wat overdreven, net als de poging een naam uit Wade te persen, getuigebescherming of beveiliging wordt hem niet eens aangeboden en de cipiers zullen zelf toch ook begrijpen dat Wade de klos is als hij iemand verlinkt? Daarnaast vliegt het voorarrest wel heel snel om met 97 dagen voorbij zonder eigenlijk veel te zien van Wade in de bak. Daarnaast vind ik het best bijzonder dat hetgeen dat we allemaal in het vervolg zien mogelijk is, dat er niet meer controle en toezicht is en er een dergelijk gesloten systeem is zonder toezicht. Moet niet kunnen in verband met rellen, opstand en gijzeling. Maar goed, de cast is best oke en ik mag graag naar Stephen Dorff kijken, Kilmer is ook in goede doen en Harold Perrineau hield toch eerst voor Chris Rock. Felon doet me daarnaast regelmatig denken aan Celda 211, een film overigens die veel beter onderbouwt en subtieler is dan dit product die ook nog wat overeenkomsten heeft met Brawl in Cell block 99.

Felon heeft daarmee best aardige momenten zoals de vechtpartijen plus de prima cast maar mist ook het één en ander, daarom is Felon wat mij betreft best het aankijken waard, is de film meer dan redelijk maar bovengemiddeld of buitencategorie is dit voor mij zeker niet. Daarom wat mij betreft een naar boven afgerond cijfer met een 3.5.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 931 berichten
  • 1120 stemmen

Kilmer maakt de film met de filosofische eenvoud van::" wat u niet wilt dat u geschiedt doe dat ook een ander niet" En als je dat toch doet heeft diegene een probleem. Perrineau vertolkt zijn rol met verve. Family is the most important thing in your life en dat hebben ze alle 3 op hun geheel eigen wijze met elkaar gemeen.


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 588 berichten
  • 512 stemmen

Sterke, rauwe en realistische gevangenisfilm. Geeft een inkijkje in de sfeer van gevangenissen en welke regels daar gelden.

Ik vind dat er uitstekend geacteerd wordt. Het camerawerk is in het begin erg wild en onrustig (zonder statief, heftige bewegingen, dicht op de personen en de actie) wat ik niet zo prettig vond. Later had ik hier geen last meer van (geen idee of het rustiger werd of dat ik er aan wende).Het verhaal zelf stelt niet zo heel veel voor en laat zich redelijk makkelijk uittekenen. Ik had enige tijd geleden Shot Caller (2017) gezien rond hetzelfde thema en het blijft schokkend hoe de cultuur van het Amerikaanse gevangeniswezen is. Natuurlijk is het verhaal fictief, maar de sfeer en 'regels' zijn wel realistisch neergezet. Het einde vond ik niet erg sterk en een beetje afgeraffeld. Hier had de film beter 10 - 15 min extra tijd voor kunnen nemen, maar dat is de film vergeven. Ik ben meer dan 1,5 uur volledig geboeid geweest. Zeker beter dan gemiddeld. Misschien ben ik een half sterretje te royaal. 4 sterren.

Tip: als je deze film aansprak, kijk dan zeker ook Shot Caller (2017). Deze is minstens zo goed en nog rauwer.