• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.704 films
  • 12.256 series
  • 34.049 seizoenen
  • 648.607 acteurs
  • 199.195 gebruikers
  • 9.383.750 stemmen
Avatar
 
banner banner

Slumdog Millionaire (2008)

Drama / Misdaad | 120 minuten
3,94 6.377 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / India / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Danny Boyle en Loveleen Tandan

Met onder meer: Dev Patel, Freida Pinto en Anil Kapoor

IMDb beoordeling: 8,0 (906.736)

Gesproken taal: Frans, Hindi en Engels

Releasedatum: 12 februari 2009

Plot Slumdog Millionaire

"What does it take to find a lost love?"

Het verhaal van Jamal Malik, een jong weeskind dat besluit deel te nemen aan de Hindi versie van het programma 'Who Wants to be a Millionaire'. Het hele land kijkt toe terwijl Jamal nog maar één vraag verwijderd is van de hoofdprijs. Tijdens de pauze van het programma gebeurt er echter iets waar Jamal niet op had gerekend; hij wordt gearresteerd, omdat de politie zeker weet dat hij de boel aan het oplichten is. Ze kunnen het niet geloven dat een straatjongen zoals hij zoveel kennis heeft. Vastberaden zijn onschuld te bewijzen vertelt Jamal verhalen over de krottenwijk waar hij samen met zijn broer opgroeide, de avonturen die ze beleefden, ontmoetingen met bendes en hij vertelt over zijn vroegere liefde. Elk hoofdstuk in zijn verhaal is een wonderbaarlijke sleutel naar het antwoord op elk van de vragen. Verwonderd over zijn verhalen vraagt de politie zich af wat een jongen als hij - zonder een schijnbaar verlangen naar rijkdom - op zo'n spelvertoning doet. Als de laatste vraag beantwoord moet worden krijgen ze, samen met ongeveer negentig miljoen kijkers antwoord op deze vraag...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Older Jamal

Sergeant Srinivas

Vision Mixer

Older Latika

Police Inspector

Airport Security Guard

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van R1992

R1992

  • 172 berichten
  • 381 stemmen

Woolf schreef:

Ik heb me ronduit geergerd bij deze film. Wat ongeloofwaardig en ook hypocriet. Geirriteerd aan het feit dat de hoofdrolspeler een steeds blanker en westers uiterlijk krijgt naarmate hij ouder wordt. Verder heb je als je opgegroeit op de vuilnisbelt geen puntgaaf gebit met een tandpasta glimlach als je volwassen bent. Ze hadden allebei minstens een paar tanden/kiezen moeten missen. Maar dat is blijkbaar toch te veel gevraagd: een liefdesverhaal met twee fysiek en mentaal gehavende mensen. Nee, alleen mooie mensen hebben recht op geluk en liefde. Ik kan zo nog wel even doorgaan. Het is te veel om op te noemen. Onbegrijpelijk dat deze film zoveel oscars heeft gewonnen. Ik heb echt een nare smaak aan deze film overgehouden.

God, dan denk jij toch lekker een paar tanden weg? What's your problem.. "Nee, alleen mooiemensen hebben recht op geluk en liefde.", nouzeg, dat is wel een hele rare conclusie. Voor het grote succes dat gepland was had de regie ook enigzins hoofden die te verdragen waren nodig, mwh geen problemen mee. Ik vond die Jamal nog lelijk ook..


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Deze film is een even grote hype geweest als The Dark Knight overigens.


avatar van Woolf

Woolf

  • 108 berichten
  • 105 stemmen

R1992 schreef:

God, dan denk jij toch lekker een paar tanden weg? What's your problem.. "Nee, alleen mooiemensen hebben recht op geluk en liefde.", nouzeg, dat is wel een hele rare conclusie. Voor het grote succes dat gepland was had de regie ook enigzins hoofden die te verdragen waren nodig, mwh geen problemen mee. Ik vond die Jamal nog lelijk ook..

De schrijnende leefomstandigheden van de mensen in de sloppenwijken zijn alleen gebruikt als achtergrond voor een verder zeer onrealistisch romantisch sprookje. Ik ben blij dat er ook nog genoeg regisseurs zijn die het aandurfen om films te maken met hoofden die volgens jou dan blijkbaar niet te verdragen zouden zijn. Die films hoeven het daar dus duidelijk niet van te hebben, maar hebben succes op basis van het verhaal.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Ik begon pas met een 3,5*, en zit nu inmiddels op een 2,5*. Naast ongeloofwaardigheden en vreemde twists in het plot en een gebrek aan binding met de personages zit ik ook met iets in mijn maag dat ik niet helemaal juist kan benoemen. De opmerkingen van Woolf en bertito komen in de buurt denk ik...


avatar van Dillie

Dillie

  • 13 berichten
  • 12 stemmen

ik vond het een mooie film! het verhaal van de jonge was zielig, maar toch ook mooi. de moeite die hij deed om haar alleen maar te ontmoeten.

het stuk dat hij in de poep sprong was wel hilarisch,

heb gelachen tijdens de film.

het had alles in huis; liefde, humor, drama en het was realistisch

4.5


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

het was realistisch

Geloof dat maar. Ben alweer naar een 1* gegaan. Dit is eigenlijk gewoon een soort Memoirs of a Geisha. Film wordt steeds irritanter.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Ramon K schreef:

(quote)

Geloof dat maar. Ben alweer naar een 1* gegaan. Dit is eigenlijk gewoon een soort Memoirs of a Geisha. Film wordt steeds irritanter,

3 kijkbeurten al?


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Nee 1. Echt : dit is crap, de mooie filmtechnieken ten spijt.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87601 berichten
  • 12863 stemmen

Woolf schreef:

Nee, alleen mooie mensen hebben recht op geluk en liefde.

Alsof enkel lelijke mensen recht hebben op geluk en liefde


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Dat suggereert Woolf toch niet?


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2847 stemmen

Ramon K schreef:
Geloof dat maar. Ben alweer naar een 1* gegaan. Dit is eigenlijk gewoon een soort Memoirs of a Geisha. Film wordt steeds irritanter.


Vindt je niet dat je een beetje overdrijft?

Ik heb Memoirs of a Geisha niet gezien en ook geen intenties om het te gaan zien, maar je vindt de film irritant omdat het volgens jou poverty porn betreft, maak ik zo uit je berichten op.

De kinderen leefden gewoon in het echt in zo `n sloppenwijk, er zijn geen Hollywoodacteurs gecast die even een genocide in Rwanda uit moeten beelden en toch is het niet realistisch?! Hoe authentiek wil je het hebben?

Verder ook totaal niet een film die je zou moeten willen beoordelen omwille van zijn realiteitsgehalte, de film is meer een moderne uitvoering van sprookjes als 1001 nacht. Waar via een tal aan sfeerschetsen vanuit India naar een 'ze leefden nog lang en gelukkig einde' wordt toegewerkt. Die sfeerschetsen zijn gelukkig niet allen vreselijk zoetsappig, maar geven een genuanceerd beeld van India.

Echter dat men niet alleen maar voor een zoetsappig liefdesverhaal kiest, brengt een bepaalde garde op hol die gelijk maar stellen dat de film de wat mindere kanten van India alleen maar heeft toegevoegd omwille van exploitatie/vermaak. Enerzijds wil de film ook niet veel meer doen dan vermaak zijn, getuige de luchtigheid waarmee de meest gruwelijke gebeurtenissen gepaard gaan. Anderzijds is de film gewoon een groot avontuur, dat opgetekend had kunnen worden uit menig jongensboek daar. Ik vind het juist klasse dat men niet de ogen sluit voor de mindere kanten van India. Alsof drama alleen maar werkt als hoofdpersonen er uren bij stil blijven staan......


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Haha, die stemverandering van Ramon... makes sense, NOT!


avatar van riesma

riesma

  • 3706 berichten
  • 3083 stemmen

Het meest nutteloze argument om een film te beoordelen: "Het is niet realistisch".... Film = verhaal = realisme? Het pretendeert ook nergens realistisch te zijn, dus waar komt dat argument vandaan?

Woolf schreef:

[...]alleen mooie mensen hebben recht op geluk en liefde.[...]

Mooi? Flappie? (Zij mag er trouwens wel zijn, met litteken of zonder )

Ergens begrijp ik de enkele kritiekpunten wel, echt ondersteboven van de film ben ik niet. Echter mijn eerste indruk is dat het wel een gelukt verhaal is en de bekleding ervan meer dan voldoende.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Vindt je niet dat je een beetje overdrijft?

Nee. Overigens vind ik 't ook geen pure poverty porn. Ik verwees naar Memoirs of a Geisha omdat het daar ook gaat om een Westerse regisseur die aan een film begint over een cultuur die hem niet eigen is.

Haha, die stemverandering van Ramon... makes sense, NOT!

En dan mag zich dan crewlid noemen! Laten jullie films nooit bezinken? Wat lopen er hier toch een hoop kritiekloze lui rond!

Ik viel in eerste instantie voor het leuke ritje, en nu ik over de uitvoering en vooral de inhoud heb nagedacht, vind ik de film een mislukking. Waarom is dat zo ontieglijk raar?


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2847 stemmen

Ramon K schreef:

Nee. Overigens vind ik 't ook geen pure poverty porn. Ik verwees naar Memoirs of a Geisha omdat het daar ook gaat om een Westerse regisseur die aan een film begint over een cultuur die niet eigen is.

Had Sam Mendes dan ook geen American Beauty mogen maken?!

Anyway, ik vind het nochtans fris als iemand van buitenaf zijn visie laat schijnen over een voor hem vreemde cultuur, zeker als het niet alleen maar bedoeld is om de superioriteit van zijn eigen cultuur te onderstrepen of die andere mensen als randdebielen te portretteren. Boyle heeft verder ook met uitsluitend een Bollywood cast gewerkt dus ik zie het probleem er niet zo van in.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Had Sam Mendes dan ook geen American Beauty mogen maken?!

Tuurlijk kan dat, mits je het goed doet.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Ramon K schreef:

En dan mag zich dan crewlid noemen! Laten jullie films nooit bezinken? Wat lopen er hier toch een hoop kritiekloze lui rond!

Ik viel in eerste instantie voor het leuke ritje, en nu ik over de uitvoering en vooral de inhoud heb nagedacht, vind ik de film een mislukking. Waarom is dat zo ontieglijk raar?

Zo, wat ben jij snel op je teentjes getrapt zeg. Beetje overdreven reactie.

Maar oké, ik vind het erg vreemd ja. Je ziet de film, geeft na het zien een 3,5 en daarna laat je je beoordeling zonder de film te herzien mooi naar 1 ster zakken. Ik vind dit wat overdreven, vooral omdat je gewoon met een hoge score begon na het zien. Dat een film eens een halve ster of misschien 1 ster zakt, omdat je gevoel over de film dit zegt kan ik wel snappen, maar dit gaat wel érg ver. En hou zo'n eerste zin uit je reactie a.u.b. voor je ofzo, want dat slaat natuurlijk nergens op.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Zo, wat ben jij snel op je teentjes getrapt zeg. Beetje overdreven reactie.

Helemaal niet overdreven. Dat ge-miep hier altijd!

Maar oké, ik vind het erg vreemd ja.

Bemoei je gewoon met je eigen zaken! Had naar het waarom gevraagd ipv dit geneuzel. Dan was ik ook niet geirriteerd geraakt.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Je ziet de film, geeft na het zien een 3,5 en daarna laat je je beoordeling zonder de film te herzien mooi naar 1 ster zakken.

So what? Ik waardeer zo vaak op en af zonder herziening. Is daar een wet voor?


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Ramon K schreef:

Had naar het waarom gevraagd ipv dit geneuzel. Dan was ik ook niet geirriteerd geraakt.

Ik plaatste gewoon wat op dat moment in me opkwam. Maar het is al goed hoor. Ik ga me zeker even hierom druk maken, NOT!


avatar van Harco

Harco

  • 978 berichten
  • 0 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

Je ziet de film, geeft na het zien een 3,5 en daarna laat je je beoordeling zonder de film te herzien mooi naar 1 ster zakken..

Waarom is dat vreemd? Laten bezinken heet zoiets.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Harco schreef:

Waarom is dat vreemd? Laten bezinken heet zoiets.

God, je meent het... Dat vat iedereen wel, vind het gewoon een overdreven bezinking, maar als je goed gelezen had, had je dat ook al gezien. Ik had m'n bericht namelijk aardig onderbouwd, in ieder geval op een manier die deze vraag onnodig maakt.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Ik plaatste gewoon wat op dat moment in me opkwam.

Ik ook.

Tijdens mijn enige kijkbeurt:

Er hangt een jongen in een ruimte die verhoord wordt en gemarteld wordt omdat ie verdacht wordt van cheating in een gameshow.

Mijn reactie "ow, ja oke"

Paar dagen na de kijkbeurt:

"Weekend-Millionaire onderbroken? Is dat opeens live? Wordt dat uit eigen zak betaald door de showhost? Komt die haast blanke jongen met gaaf gebit uit een sloppenwijk?? Spreekt deze jongen, maar ook de politie, perfect Engels?? Wordt er door de politie zonder een goed aanleiding meteen marteltuig ingezet?"

En dan hebben we het pas over 1 enkele scene. Dit is een Westers beeld van India, dat ik in eerste instantie met mijn vooroordelen accepteerde, maar na wat nadenken niet meer. Zouden meer mensen moeten doen.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Ik snap wel dat Ramon K deze film na bezinking verlaagt. Ook snap ik dat anderen deze verlaging een beetje vreemd vinden.

@Ramon K

Ik wil echter wel iets weten: je geeft aanvankelijk 3.5 aan deze film, waarschijnlijk omdat je hem wel mooi vond. Nadien laat je de film even bezinken en kom je tot de conclusie dat er behalve de ongeloofwaardigheden en vreemde plotwendingen ook een gebrek aan realisme in de film zit. (Ik heb je vorige berichten min of meer samengevat in deze ene zin, vergeef me eventuele fouten). Ik meen te begrijpen dat je verlaging vooral te maken heeft met het feit (nou ja feit) dat de Indische leefwereld en cultuur allemaal te netjes worden voorgesteld, vanuit het perspectief van iemand die er eigenlijk niet mee vertrouwd is. Nu vraag ik je: maakt dit de film op zich minder goed? Ik bedoel: zijn het verhaal of de acteerprestaties of de prachtige beelden plotseling niets meer waard?

Ik vraag je dit omdat ik (denk ik) een soortgelijk gevoel heb bij La Vita è Bella. Op zich vind ik dat ab-so-luut geen geloofwaardige film, maar de film op zich( acteerprestaties, verhaal enz.) vind ik wel mooi.

Nu ja, je kan zeggen dat geloofwaardigheid en realisme een grote rol spelen bij het wel of niet goed vinden van een film (dus nogmaals, ik snap je verlaging wel hoor), aan de andere kant is een film zo veel meer dan alleen maar realisme.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2847 stemmen

Ramon K schreef:

(quote)

Tuurlijk kan dat, mits je het goed doet.

Tja, maar ik kan niet echt duidelijk opmaken uit je berichten waarom Boyle het hier niet goed zou doen. Ik lees algemene bewoordingen dat de inhoud, de uitvoering en het geloofwaardigheidsgehalte je niet zinnen, alsmede een gebrek aan medeleven met de hoofdpersonages.

Nogmaals, ik denk dat niemand het geloofwaardig vind dat een straatschoffie 15 vragen goed kan beantwoorden. Kortom je beoordeeld de film op wat hij niet wil zijn, heb ik zo het idee, but correct me if i m wrong. Het is maar hoe zwaar je eraan tilt.

Edit: ik zie dat je inmiddels een context hebt beschreven. Ben het er niet mee eens, maar het is mij duidelijk waarom je het minder vindt. Overigens denk ik ook niet dat ze de rode loper voor je uitrollen als je op verhoor moet komen.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Ramon K schreef:

Ik plaatste gewoon wat op dat moment in me opkwam.

"Weekend-Millionaire onderbroken? Is dat opeens live? Wordt dat uit eigen zak betaald door de showhost? Komt die haast blanke jongen met gaaf gebit uit een sloppenwijk?? Spreekt deze jongen, maar ook de politie, perfect Engels?? Wordt er door de politie zonder een goed aanleiding meteen marteltuig ingezet?"

En dan hebben we het pas over 1 enkele scene. Dit is een Westers beeld van India, dat ik in eerste instantie met mijn vooroordelen accepteerde, maar na wat nadenken niet meer. Zouden meer mensen moeten doen.

Je moet zo´n film ook niet op zijn realiteit´s gehalte plots gaan afstraffen, terwijl Boyle je wel in vervoering heeft gebracht hetgeen bleek uit je eerste beoordeling.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Grappig, 3 dezelfde antwoorden tegelijkertijd gereageerd die op hetzelfde neerkomen.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Erwinner schreef:

Grappig, 3 dezelfde antwoorden tegelijkertijd gereageerd die op hetzelfde neerkomen.

Ik had ook nog één getypt (op datzelfde tijdstip), maar die is nu wel erg onnodig.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Nogmaals, ik denk dat niemand het geloofwaardig vind dat een straatschoffie 15 vragen goed kan beantwoorden.

Heb ik het nog niet over gehad hoor. Ik accepteer de onwaarschijnlijke kans dat zo'n jongen al die vragen goed beantwoordt aan de hand van zijn leven. Minder accepteer ik dan weer dat die vragen ook nog eens in chronologische volgorde gesteld lijken te zijn. Hoe gekunsteld!

Je moet zo´n film ook niet op zijn realiteit´s gehalte plots gaan afstraffen, terwijl Boyle je wel in vervoering heeft gebracht wat blijkt uit je eerste beoordeling.

Nou, nou. Ik twijfelde in eerste instantie tussen de 3* en 3,5*. Eerlijk is eerlijk: ik zie namelijk dat Boyle flink wat energie in zijn film pompt en dat het er allemaal leuk uitziet en dat alles vlot verteld is. Maar filmkunst is niet enkel voor snelle massaconsumptie en vooral films met een kritische ondertoon verdienen ook wat overdenking ipv klakkeloze acceptatie of afwijzing. Wat realisme betreft gaat het bij mij altijd om logica binnen de eigen gecreeerde wereld/logica. "Het is maar een sprookje" praat niet alles goed.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Ik vraag je dit omdat ik (denk ik) een soortgelijk gevoel heb bij La Vita è Bella.

Toevallig kreeg ik op pm naar aanleiding van SM een vraag over uitgerekend deze film. La Vita e Bella begon ooit op 5* bij mij en staat inmiddels ook alweer op een 3,5*. Grootste verschil blijft dat Benigni een andere werkelijkheid creeert voor zijn zoontje en dat Boyle een Westers India creeert voor het publiek.

En dan kijken we Bollywood in het Westen met de nek aan, en dan komt er een westerling met een Bollywoodfilm en die overladen we met Oscars. Ook wel iets waardoor ik wat kritischer over deze film ben gaan denken.