Airplane II: The Sequel (1982)
Genre: Komedie
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titel: Flying High II
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ken Finkleman
Met onder meer: Lloyd Bridges, Robert Hays en Julie Hagerty
IMDb beoordeling:
6,2 (60.448)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 mei 1983
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Airplane II: The Sequel
"For the ride of your life... All you need for Christmas are your two front seats!"
De mensheid staat op het punt de maan te koloniseren. Het eerst ruimteveer voor passagiers, de Mayflower 1, vertrekt vandaag ondanks de waarschuwingen dat de bedrading niet veilig genoeg is en er nog een maand testen nodig is. Een testpiloot die na een ongeluk een instorting heeft gehad, ontsnapt uit het psychiatrisch ziekenhuis om de lancering te stoppen. Als dat niet lukt besluit hij met het ruimteveer mee te gaan. Wat hij niet weet is dat er een terrorist met een bom aan boord is.
Externe links
Acteurs en actrices
Steven McCroskey
Judge D.C. Simonton
The Sarge
Bud Kruger / President Reagan
The Commissioner
Simon Kurtz
Capt. Clarence Oveur
Elaine Dickinson
Ted Striker
Dave Unger
Video's en trailers
Reviews & comments
euroburger
-
- 189 berichten
- 224 stemmen
Hij doet plusminus 70 procent van het origineel, maar dat is voor mij toch goed genoeg. Verwacht gewoon niks, dan krijg je veel.....!
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1278 stemmen
Prosecutor: Dr. Stone, would you give the court your impression of Mr. Striker?
Dr. Stone: I'm sorry, I don't do impressions... my training is in psychiatry.
Weer ongelofelijk flauw en veel gekopieerd van deel 1 (zelf een hele grap uit deel 1 kwam als flashback terug), maar toch heb ik me vermaakt.
2,5*
argus
-
- 365 berichten
- 1182 stemmen
Ook al werd er veel gegapt uit andere komedies en deel 1, ik vond hem toch iets grappiger dan deel1. De acteurs waren toch erg op dreef en je moest toch blijven opletten. Ik lag toch weer dubbel van een heleboel flauwe grappen. 3,5*
LucaBrasi
-
- 17 berichten
- 193 stemmen
Oke, hij is niet zo briljant als het 1e deel, maar dit verdient geen onvoldoende. Alleen al voor de grap met Shatner en de videodeur krijgt deze film 3 sterren van mij.
Die grap heeft mij ook buikpijn bezorgd. (en nog als ik er aan denk).
Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Ik vond hem dus gewoon net zo leuk als deel 1.
Nu in de ruimte.
3*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Zo, na een tijdje zoeken eindelijk deze film in de winkel gevonden en gekocht. En ook snel gekeken.
De film haalt het nooit bij het geniale deel 1 (staat in mijn MM top 10 zelfs), maar is toch wel een vermakelijke film hoor. Heb regelmatig best gelachen om flauwe woordspelingen en debiele situaties. In deel 1 waren ze beter uitgewerkt, maar het is dan ook altijd heel moeilijk om een topper te evenaren in een vervolg. Het is zeker een waardige opvolger, alleen mis ik toch wel Leslie Nielsen. Ja, heel kort in een flashback zie je hem voorbij flitsen, maar zijn rolletje in deel 1 was toch wel erg leuk.
Toch heeft de film wel een paar hele leuke quotes:
Striker: Which passenger is Joe Solucci?
Testa: 16C. Why?
Striker: He's carrying a bomb.
Testa: A b - ?
Striker: No, not a b. A bomb.
---------------------------------------
Striker: Quick, you must get everybody into the lounge.
Testa: But we don't have a lounge...
Striker: That's not important right now.
-----------------------------------------
Prosecutor: Dr. Stone, would you give the court your impression of Mr. Striker?
Dr. Stone: I'm sorry, I don't do impressions... my training is in psychiatry.
-------------------------------------------
Buck Murdock: We'd better get to the tower, Lieutenant.
Lt. Pervis: We have no tower, sir.
Buck Murdock: No tower?
Lt. Pervis: Just a bridge, sir.
Buck Murdock: Why the *hell* aren't I notified about these things?
Kortom, 3,5*
Moviestar1979
-
- 1671 berichten
- 975 stemmen
Ook al is deze sequel niet door de gebroeders Zucker geregisseerd.....de film doet het onder leiding van Ken Finkleman ook niet slecht.
Wederom humor die je grandioos of waardeloos vindt.
De grappen zijn grotendeels genomen uit het 1e deel.
Ook nog een paar nieuwe leuke grappen.
3,5 *
MarkFish
-
- 1070 berichten
- 1505 stemmen
Ik ga hem vanavond eindelijk zien. Airplane was geniaal. Maar ik zie Leslie Nielsen er niet bijstaan, ook niet op IMdb. Zou het erg jammer vinden als die hier niet inspeelt, maar het wordt vast lachen.
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3957 stemmen
Geen geweldige film. Wel lekker flauw, maar geef mij maar de Mel Brooks films. Moet deel 1 wel nog zien van Airplane. Daar doet Nielsen in mee dus die zal wel beter zijn. Maar zoals Ajax&Litmanen al aangaf er zitten wel geinige quote's in.
De woordgrapjes zijn wel leuk.
3.5*
Thomas83
-
- 4026 berichten
- 3631 stemmen
Nog steeds een vermakelijke film, maar de flauwe grappen werken dit keer een stuk minder, zijn vaak ook minder leuk. Alleen het gedeelte op de ruimtebasis op het einde is geweldig en haalt het niveau van deel 1.
Gek dat de film 85 minuten duurde. Het leek wel twee uur, kwam er voor zo'n soort film maar moeilijk doorheen op een of andere manier.
GinolaEHV
-
- 2127 berichten
- 2611 stemmen
Blijft heerlijk. Tikkie minder dan deel 1, maar nog steeds schitterende grappen. Vooral de 'what's that'-grappen zijn prachtig..
De beste scène vond ik zelf echter de scène met Lloyd Bridges aan de telefoon en die gast achter 'm met een bakkie koffie... Bridges probeerde steeds z'n sigaret in de koffie van die gast achter 'm te gooien... wat een meesterlijke scène.
4*
horrorjp
-
- 320 berichten
- 894 stemmen
Ook dit deel vond ik leuk. Het is wel te vergelijken met Naked Gun het eerste deel is gewoon perfect en het 2e deel is heel erg goed. alleen jammer dat sommige grappen herhaald worden, en sommige grappen zijn net iets minder leuk. Maar dan nog kun je om Bijde delen helemaal stuk gaan van het lachen.
3,5*
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Net iets minder dan deel 1, maar nog steeds erg grappig.
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Ook dit deel vond ik leuk. Het is wel te vergelijken met Naked Gun het eerste deel is gewoon perfect en het 2e deel is heel erg goed. alleen jammer dat sommige grappen herhaald worden, en sommige grappen zijn net iets minder leuk. Maar dan nog kun je om Bijde delen helemaal stuk gaan van het lachen.
3,5*
In deel 1 werd al veel herhaald van de serie.
horrorjp
-
- 320 berichten
- 894 stemmen
Ja klopt maar welke film heeft tegenwoordig wel originele grappen? Ik bedoelde ook meer de overgang van bijde. Airplaine1 naar deel 2 en the Naked Gun deel 1 naar deel 2
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Het vervolg is qua humor uiteraard een herhalingsoefening van deel een en wederom heeft ook het verhaal niets om het lijf. Blijft een legendarische film die erg grappig is. Goed.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4084 stemmen
Waarom vergelijken mensen altijd films als top secret en airplane met the naked gun, terwijl ze de naked gun eigenlijk zouden moet vergelijken met deze films 
Naked Gun is later gemaakt(al is de police squad, waar the naked gun op gebasseerd is wel een kortstondige,geniaal grappige serie uit 82)!!
Vind zelf een heleboel grappen ook weer geslaagd, volgens mij was het dit deel met die metaaldetector, waarbij criminelen met wapens,bommen en al erdoorheen komen en een oud vrouwtje waarbij het piepje afgaat wordt gelijk behandeld als een terrorist, geniaal!
De William Shatner grap is net als het wegrijdende perron(top secret) 1 van de beste visuele grappen ooit!
4 sterren
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Het nadeel van dergelijke films is dat er geen echt verhaal in zit, maar dat het gewoon een afrateling is van een hoop moppen en sketches. Met als gevolg af en toe een lach, maar echt boeiend is het dan uiteraard niet. Een beetje verhaal had wel gemogen. Minder trouwens dan het eerste deel, al zijn er nog slechter films in dit genre gemaakt.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4084 stemmen
Waarom vergelijken mensen altijd films als top secret en airplane met the naked gun, terwijl ze de naked gun eigenlijk zouden moet vergelijken met deze films 
Naked Gun is later gemaakt(al is de police squad, waar the naked gun op gebasseerd is wel een kortstondige,geniaal grappige serie uit 82)!!
Vind zelf een heleboel grappen ook weer geslaagd, volgens mij was het dit deel met die metaaldetector, waarbij criminelen met wapens,bommen en al erdoorheen komen en een oud vrouwtje waarbij het piepje afgaat wordt gelijk behandeld als een terrorist, geniaal!
De William Shatner grap is net als het wegrijdende perron(top secret) 1 van de beste visuele grappen ooit!
4 sterren
Vanmiddag de film weer herkeken, vanaf het begin wordt je platgegooid met visuele grappen & woordgrappen. Vooral in het begin zijn veel grappen hilarisch. Helaas slaan er tegen het einde aan een boel grappen ook dood en zijn sommige grappen toch vaak een herhalingsoefening van eerder gemaakte grappen.
Voor de rest sta ik nog steeds achter mijn eerdere recensie, alleen krijgt de film helaas wel een half puntje aftrek.
3,5*
Pistons
-
- 588 berichten
- 5537 stemmen
Bijzonder matig in alle opzichten. Ondermaatse en saaie aankleding, slecht acteerwerk, belabberd geschreven. Geen enkele keer grappig.. Yikes.
Phantasm
-
- 7590 berichten
- 7499 stemmen
De film pakte me geen moment, zoals de grappen in deel 1 zie je hier praktisch niet in terug, erg flauw allemaal.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3942 stemmen
‘Een geweldige komedie met nog mooie speciaal effects voor in die tijd’
Deel 1, heb ik nog niet gezien (maar wil ik wel graag zien natuurlijk) het verhaal is leuk bedacht ook al was daar niet veel voor nodig. De casting vindt ik erg goed en alle acteurs zijn in de goede stemming en werken hun rol erg overtuigend uit. De humor is geweldig en zeer overtuigend en goed bedacht maar wel aan de flauwe kant dus dat betekend niet geschikt voor mensen die daar niet tegen kunnen anders heb je geen lol aan de film.
Natuurlijk was de raket 70 minuten lang een decor wat wel makkelijk en herkenbaar was aan het uit zicht vanuit de ramen van het voertuig te zien was maar ook wat opviel was de speciaal effects die waren vindt ik erg goed en zeker voor in die tijd was dat erg duur (zal nu nog zo zijn) en ook zeldzaam. Wat ook een verrassing was is de gaste rol van Leslie Nielsen en Lloyd Bridges.
3,0*
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
Airplane II is minder leuk als de eerste film. Die behoort nog steeds tot een van de grappigere films die ik ken. Zeker aangezien de flauwe humor in veel andere films vervelend is, maar bij Airplane slaat het gewoon aan. Dit tweede deel is een herhaling van het eerste met enkele leuke nieuwe elementen en personages. Vermakelijk is het zeker, en ik heb met regelmaat hardop kunnen lachen. Het vreemde was dat ik soms dacht: 'dit is best een slechte film' terwijl ik op andere momenten weer dacht: 'het is toch wel grappig'. Nogal gemengde gevoelens dus. Over de effecten ga ik niet klagen, want het was ook leuk aan het eerste deel dat die slecht zijn. Ik kijk liever nog eens de eerste film want daar lach ik me echt kapot mee, maar ook Airplane II is geen afrader. Ook ga je deze sequel automatisch vergelijken met het origineel, maar als losstaande film had deze het ook prima gedaan. Weliswaar bij vlagen 'niet-grappige' stukken, maar het algemeen is zeker vermakelijk.
Het is eigenlijk 2,5* maar vooral door het aantal keren dat ik gelachen heb moet ik toch 3 sterren geven.
tommykonijn
-
- 5139 berichten
- 2356 stemmen
‘Wat ook een verrassing was is de gaste rol van Leslie Nielsen
Die zat niet in deze film, maar in het eerste deel. Jammer dat hij er hier niet bij was.
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5186 stemmen
De orginele Airplane film heb ik nooit in zijn geheel gezien maar wat ik ervan ken vond ik geweldig. Dit tweede deel zit sterk in het verlengde daarvan alleen is het allemaal net iets minder leuk maar dat maakt het nog altijd beter als de talloze parodiefilms van de laatste jaren. Vooral de subtiele momenten zijn een verademing. Enig nadeel is echter het scenario dat kant nog wal raakt en nauwelijks boeit.
Gemiddeld.
Beertje45
-
- 817 berichten
- 524 stemmen
Beste visuele grap uit de film. Beste visuele grap ooit blijft het wegrijdende perron. Liefhebbers weten welke film dat is!
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Een stuk minder dan het originele eerste deel, maar desondanks was deze film nog goed te doen. Ik weet eerlijk gezegd niet of ik dit deel vroeger heb gezien (ik kon me er in ieder geval niets meer van herinneren) en daarom heb ik hem vandaag maar eens bekeken.
De humor is enorm oubollig (film is natuurlijk meer dan 30 jaar oud), flauw en onnozel maar toch pakt het geregeld leuk uit. Omdat het ook een rollercoaster aan humor is, is het onmogelijk om niet te lachen met deze film. Het verhaal (was destijds ook het begin van het Spaceshuttle programma) was leuk gevonden en hetzelfde geldt voor de uitvoering (inclusief een paar tieten). De cast met veel oudgediende (velen leven ook niet meer) deed het ook leuk. Ondanks dat alles behoorlijk gedateerd uitziet kijkt hij anno 2013 nog lekker weg.
Robi
-
- 2528 berichten
- 2526 stemmen
Een film die ik vroeger erg leuk vond. Nu vind ik hem vooral erg melig en lang zo leuk niet meer als vroeger.
jeffur
-
- 69 berichten
- 0 stemmen
Ik vond hem matig, veel overgenomen uit deel 1. Niet echt iets nieuws, heb er wel om kunnen lachen.
3 sterren.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Een koddig filmpje met een aantal leuke grappen. Het eerste deel heb ik nooit gezien, maar aan het verhaal van deze te oordelen, gaat deze nogal op de herhalingstour. Dat maakt van Airplane II geen bijzondere of memorabele film, al zal deze voor de liefhebbers van het eerste uur best vermakelijk zijn. De Mel Brooks-achtige humor mag er soms best wezen, maar uiteraard wordt de plank ook een aantal keer misgeslagen. Complimenten voor William Shatner, die hier toch een best leuke rol neerzet. Toch moet het raar lopen, wil ik deze film ooit nog een keer zien.
Pre- en sequels

Airplane!
1980
262 reacties
Het laatste nieuws

Team van HBO Max blijft ook na overname Netflix gewoon bestaan

Misdaadserie 'Memory of a Killer' trekt de aandacht: 'Keerpunt voor Dempsey'

Kijkcijferhits op Netflix: deze tien films worden nu goed bekeken

Nu op Netflix: documentaireserie over Take That vanaf vandaag beschikbaar
Bekijk ook

Woodstock
Documentaire / Muziek, 1970
173 reacties

Frances
Drama, 1982
8 reacties

The World according to Garp
Komedie / Drama, 1982
59 reacties

And Now for Something Completely Different
Komedie, 1971
71 reacties

The Dark Crystal
Fantasy / Avontuur, 1982
189 reacties

The Court Jester
Komedie / Muziek, 1955
31 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








