• 15.795 nieuwsartikelen
  • 178.173 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.591 stemmen
Avatar
 
banner banner

Frost/Nixon (2008)

Biografie / Drama | 122 minuten
3,61 914 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk

Geregisseerd door: Ron Howard

Met onder meer: Michael Sheen, Frank Langella en Matthew Macfadyen

IMDb beoordeling: 7,6 (115.587)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 15 januari 2009

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Frost/Nixon

"400 million people were waiting for the truth."

Na het Watergate-schandaal in 1972, zoekt de Brit David Frost (Michael Sheen) contact met de Amerikaanse president Nixon (Langella). Hij weet hem te strikken voor een aantal zeer spraakmakende interviews.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

David Frost

Richard Nixon

Jack Brennan

James Reston Jr.

Bob Zelnick

Caroline Cushing

Swifty Lazar

Frank Gannon

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Ik ben erg benieuwd naar deze film. Ik hoorde ook dat Hans Zimmer de muziek ging maken, mede daardoor ben ik nog benieuwder naar de film. Howard & Zimmer werkte al samen met de Da Vinci Code, hopelijk word dit ook weer een groot succes.

Het plot klinkt niet echt uitdagend maar je weet maar nooit...


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Nog steeds geen reacties zo te zien.

Zelf heb ik geen flauw idee wanneer de trailer uit komt.

Film is trouwens van 2009 en niet van 2008 dacht ik...


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Volgens IMDB niet. Gaat draaien op een filmfestival in London, in 2008.


avatar van giechel

giechel

  • 2 berichten
  • 2 stemmen

Gezien tijdens de Parool premieredag in Tuschinski 26 oktober. Boeiende film met uitstekend acteerwerk van Frank Langalla die Nixon speelt. Een verbale boksmatch tussen Frost en Nixon die uiteindelijk op punten, of moet ik zeggen technisch knockout, door Frost word gewonnen.die zijn investeringen meer dan terugverdiend.


avatar van Skrean

Skrean

  • 539 berichten
  • 694 stemmen

thx voor de spoiler giechel


avatar van 88Fabian

88Fabian

  • 1527 berichten
  • 0 stemmen

Deze film was zeker goed voor het genre.het is een praatfilm die niet verveeld en dat heb ik meestal wel als ik naar dat soort films kijk.

zeker een cijfer 4,0 waard.


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3958 stemmen

Een goede film. Maar kon de hoge verwachtingen niet waarmaken. Het is vaak toch wat saai. Tenminste het is niet echt een onderwerp dat aan mij besteed is. Maar er zitten toch zeker wat interessante stukken tussen, en dat komt met name door het sterke acteerwerk van Sheen en Langella. Toch zie ik deze film wel weer veel prijzen winnen, terwijl ik 'Milk' toch een stuk beter vind. De muziek van Hans Zimmer is wel weer zoals gewoonlijk erg goed.

3.5*


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Een nieuwe Ron Howard is altijd goed voor een klein feestje want samen met Clint Eastwood vertegenwoordigt hij de toch wel kleine groep regisseurs die Hollywood-films op de klassieke manier maken. Weinig verrassingen of technische hoogstandjes, maar wel gewoon goed uitgewerkt. Langella speelt de sterren van de hemel, waarbij hij ondersteund wordt door een uitstekende Sheen en een ondergewaardeerde Kevin Bacon, want ondanks zijn beperkte rol haalt hij wel het onderste uit de kan.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

De film heeft best een boeiend uitgangspunt, maar ook weer niet zo om 120 minuten op het puntje van je stoel te zitten.

Het is vooral Langella die me met zijn rol heeft weten te pakken, heerlijk gespeeld, ik werd er zowat bijna Nixon-fan van. .


avatar van Adrenal

Adrenal

  • 1381 berichten
  • 0 stemmen

Michael Sheen? Familie van Martin en Charlie?


avatar van Mondragon

Mondragon

  • 565 berichten
  • 801 stemmen

Goede film, bleef boeien. Dit wordt een oscar voor Langella.


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Ik ga mee in de positieve reacties. Indrukwekkend acteerspel van Langella en Sheen, maar ook de bijrollen wordt goed ingevuld. De cast had er duidelijk zin in. Normaal vind ik Howard een regisseur die de boel nogal eens flink aandikt, maar gelukkig houdt hij zich hier in. Frost is weliswaar de winnaar, maar de film maakt er geen grootse triomf van. Lekker filmpje, dat het drama goed combineert met wat luchtigere en komische momenten.

4*


avatar van FilmBlik

FilmBlik

  • 4 berichten
  • 13 stemmen

Adrenal schreef:

Michael Sheen? Familie van Martin en Charlie?

Vergeet Emilio Estefez niet (ook een broertje van Carlos / Charlie).

Michael Sheen is een Welsh acteur:

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Sheen


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Een film die hier waarschijnlijk maar weinige echt zal weten te boeien, want veel Amerikaanser dan dit kan het haast niet worden.

Ron Howard redt hiermee voor mij wel een hoop credibiliteit die hij met The Da Vinci Code volledig had verloren. - Ik vergeef hem denk ik Angels & Demons nu ook meteen maar.

Een prachtig ingetogen filmpje die wordt gedragen door de acteurs. Zoals al wat vaker gezegd, was vooral Langella meesterlijk.

Jammer dat door die rol Sheen waarschijnlijk wat ondergewaardeerd zal worden. Hij schikt zich perfect in z'n rol als onderdanige en weet zo doende te overtuigen. Ook leuk om Rockwell en Bacon zo te zien als "cutman".


avatar van Yugnav

Yugnav

  • 309 berichten
  • 1086 stemmen

Wat een geweldige film! Normaal ben ik niet zo van die praat films waar weinig in gebeurd, maar wat waren de 2 uur snel voorbij. Geweldig acteerwerk, vooral Langella was erg sterk, met voor mij als hoogtepunt de telefoongesprek-scene. Absoluut een aanrader deze film!


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

“We are gonna make those motherfuckers choke!”

Heerlijk, inderdaad. En misschien wel de meest memorabele scène van dit jaar.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

ben aan deze film begonnen als een nitwit in dit onderwerp met de verwachting dat het een geouwehoerfilm zou worden, maar wat een meevaller was dit zeg! prachtig in beeld gebrachte film . een op je puntje van je stoel film als je van dit soort houd. ik heb genoten!

goeie acteurs, goed verhaal en mooi in beeld gebracht....

4


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Hoe meer ik over deze film denk des te beter ik 'm vind.

Deze komt toch wel het meest dicht in de buurt van die 5* als het gaat om "oscar-worthy" films van dit jaar.

Over een tijdje eens zien wat een herkijk gaat opleveren.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

- David Frost: Are you really saying the President can do something illegal?
- Richard Nixon: I'm saying that when the President does it, that means it's not illegal.


Ron Howard zet twee mannen, tegen over elkaar in een stoel en weet alleen zo de kijker op het puntje van zijn stoel te krijgen. Althans, zo was het bij mij. Een groot compliment voor Howard, die een sterke film neerzet die constant boeit. Dit had ik van te voren niet verwacht. Ik wist eigenlijk helemaal niet wat ik moest verwachten, maar het eindresultaat was meer dan voldoende. Ik heb genoten.

De sfeer uit de jaren 70' doet het altijd goed bij mij. Het geeft op één of andere manier altijd een warm gevoel mee wat een prima fundament is voor de film. Ook in deze film had ik dat. Nou is dat een hele verre bijzaak misschien, maar het telt. De acteerprestaties van Michael Sheen en Frank Langella tellen zelfs dubbel, want die speelden beide de sterren van de hemel in deze film, fantastisch. Net zoals de rest van de cast trouwens. Sam Rockwell, Oliver Platt, Kevin Bacon en Matthew Macfayden, allemaal ijzersterk in hun rol.

Daarnaast is het verhaal gewoon erg interessant. Het Watergate-schandaal, wat in Amerika nogal voor de nodige oproering heeft gezorgd. Ik had er nog nooit iets van gehoord, maar na het zien van deze film krijg ik neigingen om toch maar eens te gaan zoeken. Het begin van de film kent direct één van de sterkste shots: wanneer Nixon vertrekt uit het Witte Huis in de helicopter en Frost het op de tv aan het volgen is. Die blik van Nixon in de camera en Frost die er gewoon van schrikt. Net of Nixon, Frost boos aankijkt, omdat ie' al weet wat er te wachten staat. Van die scéne kreeg ik echt kippenvel. Prachtig in beeld gebracht en wat mij betreft memorabel. Vervolgens worden we overladen met dialoog, maar het blijft maar boeien. De gesprekken tussen de twee, met ook al eerder aangegeven het telefoongesprek als één van de hoogtepunten, maar ook de zoom op het hoofd van Nixon, wanneer hij niets meer te zeggen heeft. Er wordt op een prachtige manier naartoe gewerkt, al vond ik dat het op een gegeven moment wel wat veel werd in korte tijd. Ook die vrouw waar Frost mee omgaat vond ik een beetje makkelijk. Hij ontmoet haar in het vliegtuig, kent haar niet, maar neemt haar zo mee naar de belangrijkste tijd uit z'n leven? Oké, dat kan, maar logisch vind ik het niet echt eerlijk gezegd.

Voor de rest bevat de film tussendoor ook nog de nodige luchtige, komische momenten om het allemaal even op te frissen. Het einde vond ik ook erg mooi, wanneer ''winnaar'' Frost, nog even bij Nixon langsgaat, voor het laatst. Die schoenen Dus duidelijk een goede film, die misschien bij herziening nog wel eens omhoog kan gaan in waardering. Voor nu erg dicht tegen de vier sterren aan.


avatar van RickZ

RickZ

  • 1329 berichten
  • 1235 stemmen

DocuDrama over het moeilijke interview tussen Frost en Nixon. Deze lange film is redelijk vol te houden...


avatar van Zmrzlina

Zmrzlina

  • 68 berichten
  • 224 stemmen

Wat een geweldige film! Prachtig gespeeld.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Intrigerende film, kan niet anders zeggen. Jammergenoeg heb ik de Watergate-affaire niet bewust meegemaakt, toen was ik nog te jong, maar deze film vertelt het allemaal heel duidelijk, zodat je vanaf het begin gekluisterd aan de buis zit. Erg sterk geacteerd, nergens een acteur of actrice die niet goed overkomt. Howard laat zien waar hij goed in is: een zeer sterke regie. Laten we in ieder geval niet hopen dat we over een twintigtal jaren een film in de bioscopen zien verschijnen met de titel: Winfrey / Obama.... 4 *


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

Zelden zo geboeid geweest door een film over een onderwerp dat me eigenlijk vooraf weinig boeide. Maar vanaf het begin pakt de film je. De nonchalante talkshow-host Frost versus Nixon werken beiden naar een geweldige climax toe. Grotendeels mogelijk gemaakt door Sheen en Langella zelf.

De sfeer, met de haast authentiek lijkende kleding, kapsels en rekwisieten maken het plaatje compleet.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Keek gisteren naar De wereld draait door.

Daar kwam Frost/Nixon ook ter sprake.

Ze vertelden dat de interview letterlijk overgenomen is.

Dat maakt de film nog interessanter!

Vanavond even kijken in de bios.


avatar van Jeauhan

Jeauhan

  • 879 berichten
  • 0 stemmen

Je kunt delen van het echte interview wel nakijken op youtube. Heb het niet letterlijk met elkaar vergeleken maar het komt inderdaad behoorlijk overeen.


avatar van Nephilim

Nephilim

  • 554 berichten
  • 555 stemmen

Net gezien en wow.. Gaat moeilijk worden qua films dit jaar om de intensiteit van deze film te overtreffen.

Film begint vrij onschuldig en traag maar als de daadwerkelijke interviews beginnen wordt de film haast verstikkend zo intens. Zoveel chemie en top acteer prestaties.

Tuurlijk je moet een beetje bekend zijn met het Watergate schandaal en met wie Richard Nixon was maar wow.. Ik ben blown away. Echt heel erg gaaf.

4.5*

Als ie niet genomineerd is dan schande. Frank Langella moet hier een Oscar voor krijgen.


avatar van schobbejak42

schobbejak42

  • 43 berichten
  • 482 stemmen

Puntje van m'n stoel de hele film. Dat zegt genoeg.


avatar van joko16

joko16

  • 149 berichten
  • 207 stemmen

Onderhoudend & goed gespeeld.

Langella is uitzonderlijk geloofwaardig als Nixon.

Zijn psychologische oorlogsvoering jegens Frost is super gespeeld.

Pas tijdens het laatste interview wordt het echt spannend.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Vakkundige en boeiende film.

En wat speelt die Frank Langella goed.

Je krijgt zowel sympathie als medelijden met Nixon.

Zeker Oscar-waardig.


avatar van Nasir

Nasir

  • 218 berichten
  • 105 stemmen

Inderdaad, pure vakmanschap deze film.