• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.236 stemmen
Avatar
 
banner banner

House of Games (1987)

Misdaad / Thriller | 102 minuten
3,32 186 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Mamet

Met onder meer: Lindsay Crouse, Joe Mantegna en Mike Nussbaum

IMDb beoordeling: 7,2 (25.500)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 14 juli 1988

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot House of Games

"Nothing is as it seems."

Een beroemde psychiater besluit om een patient te helpen om van zijn gokschulden af te komen. Ze bezoekt de bar waar hij poker speelt. Mike, de schuldeiser, haalt haar over om hem behulpzaam te zijn. Ze moet bij een spel toekijken naar de lichaamstaal van de spelers. Maar er steekt meer achter.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Een fantastische film als je van poker houdt!

Met een hele sterke rol van Joe Mantegna


avatar van petey

petey

  • 1901 berichten
  • 3828 stemmen

En heel heel goed script. Aanrader.


avatar van theobald

theobald

  • 31 berichten
  • 204 stemmen

Niet onaardig, alhoewel nogal voorspelbaar.


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen

Schitterend regiedebuut van David Mamet !


avatar van predator

predator

  • 1667 berichten
  • 1952 stemmen

spannende, goede film over gokken. Met een aantal verrassende wendingen. Aanrader!!!

4,5*


avatar van donnie B.

donnie B.

  • 632 berichten
  • 0 stemmen

Verwachtte een pokerfilm.. vooral na het lezen van andere berichten. Zelfs bij Rounders werd er vermeld dat deze 'DE' pokerfilm is die je moet zien. Nou... best aardig filmpie hoor over een stelletje oplichters, maar er zit welgeteld 1 pokerscene in de film, in het begin, and that's it!


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3861 stemmen

Dat viel mij ook redelijk tegen ja. Nogal misleidend die bovenste berichten.


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Misleidend..... call it a bluff zullen we maar zeggen over deze film. Fraai script:

****


avatar van kelly79

kelly79

  • 45 berichten
  • 84 stemmen

de film is bij www.boudisque.nl te krijgen. import en kost wel 21.99 duur, maar wel de moeite waard denk ik! mantegna is super!!!


avatar van DieGo

DieGo

  • 5808 berichten
  • 2366 stemmen

Net besteld bij play.com voor £4.99, ben erg benieuwd!


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13411 stemmen

Meh ik houd niet zo van Mamet, en deze film benadrukt dat nog maar eens. Trouwens enorm voorspelbaar. 2*


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Helaas zo voorspelbaar als het maar kan. Met ook nog een irritante hoofdrolspeelster bleef er weinig over.

2.5 sterren, het laatste half uur werd het wel iets interessanter.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

David Mamet nam de stap van toneel naar cinema. Daar viel weinig van te merken, aangezien House of Games niet kan verbloemen dat het script eerder thuishoort op de toneelplanken. Uitermate scherpe dialogen die op het filmdoek vervreemdend overkomen. House of Games is dus alleen voor toneelliefhebbers. Cinema-liefhebbers komen enigszins aan hun trekken door sfeerbeelden versterkt door nachtclub achtige jazzy muziekjes.

Gelukkig houd ik wel van een portie toneeldrama met gekunstelde dialogen, vandaar de 'hoge' score van 3,5*. House of Games doet niet onder aan andere mind-fuck misdaadfilmpjes, alhoewel de plottwists nu ook weer niet als grote verrassingen uit een surprise-ei tevoorschijn sprongen.

Lindsay Crouse was destijds de vrouw van Mamet. Mamet won de Pulitzer prijs voor zijn stuk Glengarry Glen Ross, dat ook verfilmd werd, maar niet door Mamet zelf. Een film die ik overigens hoognodig moet herzien, typisch geval van een film kijken op het onjuiste moment met onjuiste verwachtingen.

Voor de poker-liefhebbers, voor die 7 minuten is het niet echt een must-see. Alvast een waarschuwing om enige teleurstellingen te voorkomen.


avatar van Tommeh

Tommeh

  • 7317 berichten
  • 3296 stemmen

Ik vond het maar matig. De ontknoping zie je mijlenver vantevoren aankomen. Daarnaast speelde Crouse ook belabberd. Alleen de rol van Mategna was nog redelijk. 2*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

House of Games heeft me aangenaam verrast!

Joe Mantegna is altijd een aangename acteur, maar helaas heeft hij zelden een hoofdrol. Dit is daar een leuke uitzondering op.

Het is een geweldig college oplichterspraktijken. Het script zit intelligent in elkaar en heeft een gelaagd plot

De dialogen zijn scherp. Ik heb de film niet als toneelmatig ervaren.

Naar het einde toe zitten er scenes in die niet zouden misstaan in een Hitchcock.

Lindsay Crouse is goed gecast als kaktrut. Haar uiterlijk doet aan Maartje van Weegen denken.


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen

kappeuter schreef:

Joe Mantegna is altijd een aangename acteur, maar helaas heeft hij zelden een hoofdrol.

4 sterren

Joe Mantegna is inderdaad een geweldig acteur !

Speelt ook de hoofdrol in "Homicide" ook van David Mamet trouwens.


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

Overduidelijk een adaptatie van een toneelstuk wat op momenten erg prettig werkt en op andere weer een beetje gekunsteld overkomt. Crouse is redelijk maar op momenten echt te houterig en ongeloofwaardig. Het script is wel leuk maar ook niet echt geloofwaardig, ook een beetje te eenvoudig en eendimensionaal zoals veel van Mamets werk (glengary uitgesloten).

Al met al toch een hele prettige film die volledig gered wordt door Mantegna die weer eens geniaal is. Echt zonde dat hij in zoveel b-films speelt en ook een beetje een onterechte b-film reputatie heeft. Hij kan zich makkelijk met de grootste meten. Aan de andere kant wel volledig zijn verdiendste dat hij talloze b-films naar een hoger niveau tilt.

3 *


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

bisse schreef:

Overduidelijk een adaptatie van een toneelstuk wat op momenten erg prettig werkt en op andere weer een beetje gekunsteld overkomt.

Toneelstuk?

http://www.imdb.com/title/tt0093223/fullcredits#writers


avatar van Sergio

Sergio

  • 254 berichten
  • 6291 stemmen

Ik kan deze film niet echt een pokerfilm vinden zoals ik hier lees. Het gaat toch meer over de oplichters.

Een "echte" pokerfilm vind ik Rounders.


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Mamets eerste kon me niet zo bekoren als de rest van zijn oeuvre. Het plot had ik helaas al van bij het begin door, en de acteerprestatie van Lindsay Crouse is ronduit verschrikkelijk. Gelukkig zijn er nog de sterke dialogen en een aantal sterke individuele scènes (met name het pokerspel en de grote 'con' rond de geldkoffer) die House of Games nog best bekijkbaar maken.

2.5 sterren.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Zeer amusante thriller met een interessant en spannend verhaal dat goed in elkaar zit, al had ik vrij snel door dat de conmen een spelletje aan het spelen waren met de psychiater Heel wat memorabele scènes ook en een hele leuke bijrol van William H. Macy. 3,5*


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Is dik 15 jaar geleden dat ik deze film zag, dankzij de zoekmachine weer gevonden op MM. M'n eerste kennismaking met bluf films, en omdat ik toen de plotwending niet zag aankomen was ik erg onder de indruk. Kan me het acteerwerk niet meer herinneren, maar ik vond het een prima film.


avatar van wavanbuuren

wavanbuuren

  • 4228 berichten
  • 1334 stemmen

bioscoopzaal schreef:
Mamets eerste kon me niet zo bekoren als de rest van zijn oeuvre. Het plot had ik helaas al van bij het begin door, en de acteerprestatie van Lindsay Crouse is ronduit verschrikkelijk. Gelukkig zijn er nog de sterke dialogen en een aantal sterke individuele scènes (met name het pokerspel en de grote 'con' rond de geldkoffer) die House of Games nog best bekijkbaar maken.

2.5 sterren.


Volledig eens met bovenstaande. Inclusief de 2,5 beoordeling. Als mindfuck gewoon niet zo geslaagd omdat je alles een eeuwigheid van te voren ziet aankomen, op de vliegveldscene na misschien.


avatar van jacobz

jacobz

  • 158 berichten
  • 187 stemmen

Goede film, goed script. bij vlagen onnavolgbaar...


avatar van Ricky Roma

Ricky Roma

  • 302 berichten
  • 26 stemmen

Sterk regiedebuut van Mamet, die duidelijk zijn inspiratie bij The Sting en de films van Hitchcock gehaald heeft. Het scenario is retestrak en de dialogen zijn fantastisch. De plot twists zijn voor de gemiddelde filmkijker vrij voorspelbaar, maar de schokkende climax zal niemand zien aankomen. De film is ook een mooi eerbetoon aan het film noir genre, met zijn donkere straatscènes, de neon signs in de kleine steegjes, etc.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Ik sluit me grotendeels aan bij de 'mopperaars': erg verrassend is het allemaal niet, al helemaal niet als je zoals ik al eens vaker bij de neus bent genomen door Mamet (The Spanish prisoner!). Toch is het best sfeervol gefilmd, is Mantegna goed op dreef en is het qua dialogen regelmatig genieten, een enkele misser daargelaten (bijv. Mantegna die neergeschoten wordt en half dood vraagt: ''May I have another?'' ). En ook altijd leuk om William H. Macy weer eens tegen te komen.

Een krappe voldoende; 3,0*.



avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Nee, deze film over een vrouw die zich in het oplichterscircuit begeeft, was niet heel best. De film leunt op mindfuck-spelletjes, maar al gauw heb je wel een vaag vermoeden hoe de vork in de steel zit. In het begin leek House of Games nog wel aardig met een beklemmende pokerscene, maar tegelijkertijd vond ik de dialogen maar matig en dat verbetert ook niet verderop. Nog matiger is dat die dialogen onnatuurlijk opgelepeld worden. Het acteerwerk van deze en gene liet dan ook erg te wensen over.


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7270 stemmen

In de herziening!

Goede debuutfilm van David Mamet en interessanter qua dialogen en scenario dan als filmisch gebeuren, dat is netjes gedaan, maar niets bijzonders.

Wel fijn geacteerd en dan zien we de destijds nog vrij onbekende William H. Macy ook nog eens in een klein rolletje!


avatar van Noir

Noir

  • 101 berichten
  • 99 stemmen

Interessante film die een aardig inkijkje geeft in de wereld van de con(fidence)-men.

De fraai gestileerde dialogen, sfeer, plot en achtergrondmuziek werken goed samen. Mooie slotscene!

Goed, 3.5*.