• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.060 films
  • 12.206 series
  • 33.976 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.001 gebruikers
  • 9.371.747 stemmen
Avatar
 
banner banner

Elegy (2008)

Drama / Romantiek | 108 minuten
3,24 429 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Isabel Coixet

Met onder meer: Penélope Cruz, Ben Kingsley en Patricia Clarkson

IMDb beoordeling: 6,7 (23.769)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 28 augustus 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Elegy

David Kepesh (Ben Kingsley), cultuurcriticus op televisie en populair docent aan een New Yorkse universiteit, ontmoet Consuela Castillo (Penélope Cruz), een beschaafde studente van vierentwintig, dochter van rijke Cubaanse ballingen. De ontmoeting resulteert in complete chaos in het leven van Kepesh.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Consuela Castillo

David Kepesh

Kenneth Kepesh

George O'Hearn

Kris Banjee

Charlie Rose

Consuelas Bruder

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film vrijdag op de filmbeurs in Amersfoort gezien. Film stelde mij nogal teleur, hoewel ik mij in het verhaal - een zestiger wordt verliefd op een jonge vrouw - wel kan vinden. Film begon goed maar zakte gaandeweg in, werd op een gegeven moment zelfs erg saai en op het eind nogal sentimenteel. Ik vond Ben Kingsley niet direkt goed gecast voor de rol van prof. David Kepesh. De erotische scenes stelden weinig voor, terwijl in de recensie van het boek toch gesproken werd dat Consuela een meesterwerk van wellust was. Neen, uit het verhaal had denk ik meer gehaald kunnen worden. Misschien moet ik toch maar eens het boek gaan lezen.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

moet zeggen dat deze film in alle opzichten prima was! acteren,drama, vormgeveving, cast.... van begin tot het einde!

al met al, ik heb er van genoten! kijken die film...

4


avatar van Johan81

Johan81

  • 17 berichten
  • 131 stemmen

Heb de film gisteren in Lux in Nijmegen gezien. Erg onder de indruk. De film heeft een mooi maar vrij ééndimensioneel verhaal, zonder zijtakken. Bijna alles draait om de rol van Kingsley. Gevaarlijk, maar Kingsley máákt de film met subliem acteerwerk. Heel knap dat dankzij zijn spel de relatie tussen hem en de dertig jaar jongere en bloedmooie Consuela (Cruz) geloofwaardig overkomt. Ook Cruz bewijs in mijn ogen haar talent. En de bijrol van Dennis Hopper is ook erg leuk.


Geweldige film. Soms wat traag, maar het boeit van begin tot eind. De acteerprestaties zijn van een hoog niveau, petje af!


avatar van bateman

bateman

  • 47 berichten
  • 43 stemmen

Tegenvallende film. verhaallijn is voorspelbaar en de film verloopt erg traag. Juist een extra element als onder druk zetten, chantage, moord, weglopen etc zou voor veel meer diepgang kunnen zorgen dan die er nu in de film zit.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Viel mij ook tegen. Mooi maar niet erg meeslepend. Na een tijdje kabbelt het maar verder. 3*


avatar van ewalk

ewalk

  • 767 berichten
  • 1059 stemmen

Zag hem in Louis Hartlooper complex. Vond hem af en teo voorspelbaar en soms ook weer erg aangedikt. Wel mooi gefilmd. De irreele gedachten van Kepesh werden leuk in beeld gebracht. Wel goed acteerwerk van vooral Kingsly, de acteur die zijn zoon speelde (man van Flightplan) vond ik irritant acteren.


avatar van kubrick

kubrick

  • 30 berichten
  • 1907 stemmen

volwassen amerikaanse dramatische turks fruit achtige film,

wel goed geacteerd

3,5


avatar van Mr. Olaf

Mr. Olaf

  • 147 berichten
  • 150 stemmen

Goed geacteerd in deze film, maar wel erg traag. Ik vond hem ook een beetje voorspelbaar en hij had wat mij betreft iets korter gemogen. Maar vond wel dat Hopper weer eens acteerwerk liet zien.


avatar van hulkio

hulkio

  • 186 berichten
  • 197 stemmen

Prima drama met in de hoofdrollen Penélope Cruz en Ben Kingsley, verder goede bijrollen van Patricia Clarkson, Dennis Hopper en Peter Sarsgaard. De film moet het vooral van het acteerwerk hebben, met name Cruz laat zien naast schoonheid ook zeker over acteertalent te beschikken. Helaas ligt het tempo wel wat (te) laag waardoor de film langdradig aan doet voelen.


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1744 berichten
  • 1429 stemmen

Ik ben het eigenlijk volledig eens met wibro: op papier zal dit er wel goed hebben uitgezien (zeker het kortverhaal van de onvolprezen Philip Roth) maar in de praktijk is Elegy toch 'n behoorlijk sof, vind ik.

Ben Kingsley deed me weer beseffen waarom ik het zo'n vervelend baasje vind en is behoorlijk miscast (en scheer verdorie dat idiote ringbaardje toch eens af man!). Penélope Cruz is een bloedmooie verschijning, maar daar red je geen film mee he.

Qua sfeer deed deze me nog het meest denken aan Woody Allens serieuzere werk uit de jaren '80 waardoor Elegy wat gedateerd aandeed. Uit The Dying Animal valt ongetwijfeld een sterke film te puren, maar deze is het wat mij betreft toch zeker niet!


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5185 stemmen

Gisteravond in Maastricht gezien en ik moet zeggen erg mooie film met prima acteerwerk van Kingsley en Cruz. Maar ook de bijrollen waren erg sterk. Vooral Dennis Hopper vond ik een aangename verassing. Ander groot pluspunt was de sfeer en die toch wel dicht bij Philip Roth blijft. De sterke dialogen en zo nu en dan mooi camerawerk maakte dat alles heel innemend overkwam. In dit genre vind ik een film als Damage met Jeremy Irons echter toch iets beter.


avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Film valt overal een beetje tussenin. De artscene in New York, de pedante maniertjes van het Kingsley karakter (echt zo'n Roth personage). Best goed getroffen, maar om nou te zeggen dat het immens boeit, mwa.

Het personage van Hopper komt niet echt helemaal uit de verf en Cruz is natuurlijk bloedmooi, maar ik vond de relatie op de 1 of andere manier niet heel erg geloofwaardig. De borstkankerverhaallijn deed idd wel Turks Fruit belletjes rinkelen opeens.

Camerawerk, New York sfeer en vooral de muziek waren wel erg mooi trouwens.


avatar van harribo

harribo

  • 35 berichten
  • 55 stemmen

ik als man vond het romantisch geneuzel van de bovenste plank.....


avatar van kos

kos

  • 46688 berichten
  • 8845 stemmen

Vond het wel een typische mannenfilm eigenlijk...


avatar van Chromeo

Chromeo

  • 189 berichten
  • 4562 stemmen

Na "My Life Without Me" en "The Secret Life Of Words" was dit de derde prent van Coixet waar ik voor ging zitten. Ook deze keer was ik aangenaam verrast. De film is weliswaar traag, maar geeft de kijker zo de mogelijkheid om de personages bijna onder een vergrootglas te leggen en te bestuderen. Je krijgt de kans om haast in de ziel van de personages binnen te kijken... Zeer indrukwekkend. Dat laatste kan ook gezegd worden van de acteerprestaties van de twee hoofdrolspelers. Cruz is goed en Kingsley is gewoon uitmuntend.

De films van Coixet worden altijd goed ondersteund door een prima soundtrack en hier is dat niet anders. De vele intimistische pianostukjes zijn heel goed gekozen en zijn veelal metaforen voor "de breekbare mens" die hier net zoals in "The Secret Life Of Words" wordt opgevoerd.

Een aanrader!


avatar van opa_paul

opa_paul

  • 202 berichten
  • 1554 stemmen

Een erg trage film, maar met een prachtige verhaallijn. De ene situatie wordt enorm uitgediept, de ander zo voorbij gegaan. Waar ik vooral blij mee ben is dat niet alle situaties enorm gedramatiseerd worden. Een drama voor de niet alledaagse jongere kijker. Geen actie en zeker niet om met vrienden op een vrijdagavond te bekijken.

Alsnog... een interessante (weer eens andere) film.


avatar van 321brb

321brb

  • 45 berichten
  • 96 stemmen

Erg intrigerende film. De film mag dan traag zijn, maar ik heb genoten van elke stilte en iedere zwijgzame dialoog. Zeer verfrissend om eens een film te zien die de psyche van de hoofdpersoon zo minutieus en haast poëtisch vastlegt. Indrukwekkende acteerprestatie ook van beide hoofdrolspelers.


avatar van Mel24

Mel24

  • 155 berichten
  • 2382 stemmen

Ik vond het helemaal geen langdradige film. De film geeft je de tijd je in te leven in de personages, wat hier ook nodig is.

Prachtig acteerwerk van beide hoofdrolspelers.

Ik snap niet dat sommige mensen actie, chantage of een moord verwachten? Blijkbaar niet naar het genre gekeken?


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1744 berichten
  • 1429 stemmen

Ik denk niet dat er veel mensen na het lezen van de synopsis op een potje actie zitten te wachten... Het verhaal spreekt me erg aan, maar de manier waarop het gebracht wordt valt me dik tegen. Ik ben geen Kingsley-fan, maar de karikaturale wijze waarop hij hier een professor neerzet slaat voor mij werkelijk alles. Ook de sfeer zit helemaal fout naar mijn gevoel. Leuk dat deze prent toch aanslaat bij mensen, maar het is niet omdat Elegy iemand tegenvalt, dat die op de body count van een gemiddelde Steven Seagal-film zit te wachten.


avatar van kanjertje

kanjertje

  • 522 berichten
  • 585 stemmen

Deze film viel me wel tegen.

Hij was helemaal niet slecht maar had er veel meer van verwacht.

Het verhaal vond ik iets te pover om echt een goeie film van te kunnen maken.

En er zat ook helemaal geen 'swung' in.

Tot op het langdradige en het saaie af.

We moesten het meer van sfeermomenten hebben dan van gebeuren of dialogen want er werd opmerkelijk weinig gepraat tijdens deze bijna 2 uur durende film.

Dat alles deed me geregeld denken aan "Lost in Translation" en die vond ik ook al slaapverwekkend.

2,5


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

Goede langzame maar sfeervolle dramafilm.

Met een mooi verhaal wat je meeneemt in het leven van Kingsley.

Een leven wat na zijn ontmoeting met Cruz nooit meer hetzelfde zal zijn.

Een film die me ondanks het geringe tempo van begin tot eind wist te boeien en soms zelfs te ontroeren.

Wat vooral te danken was aan de akteerprestaties van beiden waarbij vooral Cruz indruk op mij maakte.


avatar van joeriL

joeriL

  • 188 berichten
  • 351 stemmen

goed geacteerd, maar deze film deed me echt helemaal niets. Terwijl ik toch erg van drama films hou.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Goede film hoor. Elegy heeft een lekker rustig tempo en even zo chille pianomuziek. Het geeft een prima sfeer voor een eveneens prima ietwat somber drama. Het had wel een aantal opmerkelijk goede rollen. De kijker wordt natuurlijk getrakteerd op allerhande poses van Penelope Cruz, erg smaakvol in beeld gebracht! Ben Kingsley moet vaker in dit soort films spelen in plaats van al die onzinnige ongein-films, hij is het acteren immers niet verleerd. Daarnaast was ik erg te spreken over Dennis Hopper zijn relativerende rol. Ook leuk dat Blondie zo af en toe opduikt.


avatar van Olaf K.

Olaf K.

  • 1132 berichten
  • 513 stemmen

Uitstekende acteersprestaties van Ben Kingsley, Penelope Cruz en Dennis Hopper in een van dik hout drama met gemakzuchtig einde dat verbazingwekkend genoeg gebaseerd is op werk van Philip Roth.


avatar van die hard

die hard

  • 163 berichten
  • 146 stemmen

langdradige film


avatar van the new guy

the new guy

  • 1731 berichten
  • 1591 stemmen

Johan81 schreef:

Heb de film gisteren in Lux in Nijmegen gezien. Erg onder de indruk. De film heeft een mooi maar vrij ééndimensioneel verhaal, zonder zijtakken. Bijna alles draait om de rol van Kingsley. Gevaarlijk, maar Kingsley máákt de film met subliem acteerwerk. Heel knap dat dankzij zijn spel de relatie tussen hem en de dertig jaar jongere en bloedmooie Consuela (Cruz) geloofwaardig overkomt. Ook Cruz bewijs in mijn ogen haar talent. En de bijrol van Dennis Hopper is ook erg leuk.

geweldige bioscoop vooral


avatar van Lee Holloway

Lee Holloway

  • 1 berichten
  • 2 stemmen

Prachtige film, ja zeker traag, vol dialogen, de emotionele sfeer, muziek, maar bovenal Ben Kingsley en Penelope Cruz hebben mij overtuigd. Het einde vond ik persoonlijk mwah mwah.

Heerlijke rol van Dennis Hopper, en weliiswaar een klein maar verrassend rolletje voor Deborah Harry. Deze film geef ik 4 sterren als waardering.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Geweldig mooie film over keuzes, leugens, relaties, gewoon over mensen zoals veel mensen zijn.

Ik vond vooral de conversaties met zijn zoon erg mooi.

Aanrader!!


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Lee Holloway schreef:

Heerlijke rol van Dennis Hopper, en weliiswaar een klein maar verrassend rolletje voor Deborah Harry.

Verdorie, ik heb Blondie gemist, wie was ze in de film?